قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از بزرگترین کشور‌های آمریکای شمالی، به دلیل داشتن اوضاع اقتصادی مناسب، سیستم آموزشی پیشرفته و رفاه اجتماعی، مورد استقبال ایرانی‌ها قرار گرفته است.

سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند و هر کس باید براساس شرایط خود، یک روش مناسب را برای مهاجرت انتخاب نماید.

برای مثال آیا می‌دانید امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا وجود دارد و شما می‌توانید با شروع به کار، اقامت این کشور را به دست بیاورید؟

این مطلب اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. به خصوص اگر به فکر مهاجرت کاری به کانادا هستید، شاید با خواندن این مطلب به این نتیجه برسید که استفاده از فرصت تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا، راحت‌تر خواهد بود.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

مراحل دریافت ورک پرمیت کانادا

یکی از دلایلی که کشور کانادا در بین ایرانی‌ها بسیار محبوبیت دارد این است که برای اقامت، شرایط راحت‌تری را در نظر گرفته است.

برای مثال علاوه بر امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا، شما می‌توانید از فرصت تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی نیز استفاده کرده و بعد از سفر، تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا آغاز نمایید.

اما از آنجایی که هدف ما در این مطلب بررسی چگونگی تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا می‌باشد؛ در این قسمت از مطلب می‌خواهیم مراحل کار را برای شما توضیح دهیم تا بدانید که برای دریافت ویزای کاری باید به چه صورت عمل نمایید:

 • دریافت ویزای توریستی کانادا

در مرحله اول شما باید ویزای توریستی کانادا را در اختیار داشته باشید. لازم است بدانید که ویزای توریستی کانادا به سه دسته تقسیم می‌شود که شامل ویزای سینگل کانادا، ویزای مولتی کانادا و سوپر ویزای کانادا هستند.

اگر ویزای سینگل را دریافت کنید، فقط یکبار می‌توانید وارد کشور کانادا شوید و بعد از آن دوباره برای ورود نیاز به کانادا، به ویزا دارید. در صورتی که می‌خواهید از فرصت ویزای توریستی برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید، بهتر است به سراغ ویزای مولتی کانادا بروید.

این ویزا ۵ سال اعتبار دارد و از طرف دیگر هر بار که با این ویزا وارد کانادا می‌شوید، تا ۶ ماه می‌توانید اقامت داشته باشید. پس شما با این ویزا می‌توانید جهت پیدا کردن بهترین شهر‌های کانادا برای کار، زندگی و تحصیل به کشور کانادا سفری داشته باشید و سپس ویزای توریستی را به کاری تبدیل کنید.

 • دریافت جاب آفر در کانادا

در مرحله بعدی شما نیاز به جاب آفر کانادا دارید. حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که چطور در کانادا کار پیدا کنیم؟ اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید بحث قوانین مهاجرت در کشور کانادا است.

طبق قوانین کشور کانادا، کارفرمایان باید حتی‌المقدور برای پیدا کردن نیروی کار، به سراغ شهروندان کانادایی بروند و اگر نتوانستند نیروی مورد نیاز خود را پیدا کنند، می‌توانند از بین اتباع خارجی کارگران یا کارمندان را استخدام نمایند. بنابراین اگر شما در رشته یا کاری تخصص دارید که جز مشاغل مورد نیاز کانادا است، خیلی راحت می‌توانید جاب آفر دریافت نمایید.

بهترین راهکار این است که وارد سیستم اکسپرس اینتری شوید و یک پروفایل برای خود بسازید. اکنون باید منتظر بمانید تا کارفرمایی که به نیروی کار مشابه شما نیاز دارد، به سراغ شما آمده و در نتیجه بتوانید از این فرصت برای دریافت جاب آفر استفاده کنید.

البته اگر خانواده شما در کشور کانادا باشند و یا ویزای مولتی دارید، می‌توانید چندین بار به کشور کانادا بروید؛ شخصاً به محیط‌های کاری مختلف رفته؛ با کارفرمایان در ارتباط باشید و از این طریق جاب آفر را دریافت نمایید.

 • دریافت ورک پرمیت کانادا

مرحله آخر، دریافت ورک پرمیت کانادا یا تأییدیه کتبی است که اجازه می‌دهد شما در این کشور مشغول به کار شوید.

این مجوز توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود و در نتیجه بدون داشتن این مجوز شما از نظر قانونی نمی‌توانید در کشور کانادا کار خود را آغاز نمایید.

مدارک لازم برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

از آنجایی که شما باید ابتدا برای دریافت ویزای توریستی اقدام کنید و سپس از این فرصت برای مهاجرت کاری استفاده نمایید، بنابراین مدارکی که شما جهت تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا نیاز دارید عبارتند از:

 • مدارک هویتی و شخصیتی شامل ترجمه و اصل شناسنامه
 • سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • ترجمه کارت پایان خدمت برای آقایان
 • ارائه گواهی مربوط به عدم سوء پیشینه
 • ارائه دعوتنامه از خانواده یا سازمان در صورت موجود بودن
 • ارائه مدارک فرد دعوت‌کننده
 • مدارک مربوط به تراول هیستوری یا سابقه سفر
 • مدارک شغلی
 • مدارک تحصیلی
 • تکمیلی فرم درخواست برای دریافت ویزای توریستی
 • مدارک مربوط به انگشت‌نگاری سفارت کانادا
 • ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب ۶ ماهه اخیر
 • واچر هتل و بلیط هواپیما

وقتی ویزای توریستی را دریافت کردید، اکنون باید برای تبدیل آن به ویزای کاری، مدارک دیگری را نیز به پرونده خود اضافه کنید.

برای مثال اگر جهت دریافت جاب آفر به صورت آنلاین اقدام می‌کنید، باید سابقه کاری و مدارک تحصیلی خود را نیز در داخل سایت بارگذاری کنید و این مدارک باید در پرونده شما جهت بررسی توسط اداره مهاجرت نیز وجود داشته باشد.

در واقع زمانی که شما برای تبدیل ویزای توریستی اقدام می‌کنید باید کلیه مدارک ویزای کاری کانادا که در داخل سایت اداره مهاجرت لیست شده است را آماده کنید.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

انواع ثبت درخواست ورک پرمیت کانادا

همانگونه که گفتیم ورک پرمیت در واقع مجوز کار است و طبق قانون، شما بدون این مجوز نمی‌توانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید. برای دریافت مجوز کار سه راهکار در پیش روی شما قرار دارد:

 • ثبت درخواست ورک پرمیت کانادا به صورت آنلاین

اگر خارج از کانادا هستید، می‌توانید از روش آنلاین استفاده کنید. برای این منظور باید در سایت اداره مهاجرت یک حساب کاربری برای خود بسازید و پس از آن اپلیکیشن درخواست ورک پرمیت را تکمیل کرده و آن را ارسال کنید.

در این اپلیکیشن شما باید مشخص کنید که وضعیت فعلی شما چیست. آیا در حال تحصیل هستید و یا به عنوان توریست اقدام کرده‌اید. همچنین درخواست شما چیست؟ قطعاً باید مشخص کنید که برای دریافت مجوز کار درخواست می‌دهید.

در نهایت باید اطلاعات تماس ارائه کنید؛ هزینه‌ها را پرداخت کنید و سپس منتظر بمانید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.

 • ثبت درخواست ورک پرمیت کانادا به صورت کاغذی

ثبت درخواست از طریق روش کاغذی، بسیار قدیمی است و معمولاً برای کسانی است که در حال حاضر در کشور کانادا هستند.

شما باید فرم را از سایت اداره مهاجرت دریافت کنید و پس از پرداخت هزینه‌ها، فرم درخواست و رسید هزینه‌ها را به صورت فایل فیزیکی ارسال نمایید. درخواست شما توسط اداره مهاجرت بررسی خواهد شد.

 • ثبت درخواست ورک پرمیت کانادا به صورت فلگ پولینگ (Flagpoling) 

اما در روش سوم که تحت عنوان فلگ پولینگ شناخته می‌شود، شما باید مدارک خود را به یکی از مرز‌های مشترک کانادا و آمریکا به پلیس حاضر در مرز تحویل دهید. از آنجایی

که شما برای ارائه مدارک مجبور هستید از مرز کانادا خارج شوید؛ مدارک‌ها در اختیار پلیس در مرز قرار دهید و دوباره برگردید، به همین دلیل به این روش فلگ پولینگ گفته می‌شود. مهمترین مزیت این روش این است که در همان روز شما می‌توانید نتیجه درخواست خود را دریافت کنید.

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

اما موضوع بسیار مهم برای همه کسانی که می‌خواهند از طریق ویزای توریستی برای پیدا کردن کار در کشور کانادا اقدام نمایند این است که این پروسه چه مدت زمان طول می‌کشد.

به طور کلی جهت دریافت ویزای توریستی نزدیک به ۱۲۱ روز زمان لازم خواهد بود. البته این زمان، حداکثری است. گاهی اوقات ممکن است در بازه زمانی کوتاه‌تری ویزای شما صادر گردد. از طرف دیگر اگر شما در اوج شلوغی‌ها برای دریافت ویزای توریستی درخواست دهید، ممکن است دقیقاً ۱۲۱ روز یا چهار ماه زمان طول بکشد تا نتیجه درخواست شما جهت دریافت ویزای توریستی اعلام گردد.

اگر درخواست شما رد شده بود، می‌توانید دلیل رد شدن را بررسی کنید و سپس با برطرف کردن مشکلات موجود، دوباره برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

مزایا و معایب تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا برای ایرانیان

یک قانون جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان، همین بحث امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا می‌باشد. در واقع ایرانی‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند؛ سفری به کشور کانادا داشته باشند و اطلاعات بیشتری در مورد این کشور به دست بیاورند.

برای مثال هزینه‌های زندگی در کانادا به چه صورت است؟ امنیت در کانادا ایده‌آل است یا خیر؟ از طرف دیگر باید رفاه اجتماعی و اوضاع اقتصادی در کشور کانادا نیز مورد بررسی قرار گیرد.

به طور کلی تبدیل ویزای توریستی به کانادا چند مزیت عمده دارد:

 • از آنجایی که شما با ویزای توریستی توانستید سفری به کشور کانادا داشته باشید، بنابراین تجربه بیشتری از این کشور به دست می‌آورید و اکنون بهتر می‌توانید تصمیم‌گیری کنید که آیا واقعاً کار کردن در این کشور برای شما مناسب است یا خیر.
 • آیا می‌دانید با مهاجرت کاری شما می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید؟ حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیریم؟
  در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که شما می‌توانید از برنامه‌های استانی استفاده کنید و یا در برنامه‌هایی که در سطح کشور کانادا برگزار می‌شوند شرکت کرده و این فرصت را برای خود به وجود بیاورید که اقامت دائمی کشور کانادا را کسب کنید منوط بر اینکه در مدت کار، قوانین کانادا را رعایت کرده باشید، مالیات در کانادا را به موقع بپردازید و سلامت روح، جسم و سلامت کاری شما تأیید گردد.
 • شما می‌توانید فرزندان و همسر خود را نیز به کشور کانادا ببرید.
 • امکان تحصیل فرزندان شما در مدارس کانادا وجود دارد.
 • همچنین می‌توانید اپن ورک پرمیت برای همسر خود دریافت نمایید.
 • اگر هنوز خانه‌ای در کانادا ندارید، می‌توانید جهت دریافت وام مسکن در کانادا اقدام کنید چون کسانی که شاغل در کشور کانادا هستند و مجوز کار را دارند، می‌توانند از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

اما در کنار مزایایی که برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا گفته شد، باید معایب این روش را نیز در نظر داشته باشید:

 • وقتی شما از فرصت ورک پرمیت استفاده می‌کنید، باید تحت نظر کارفرما باشید. همین موضوع باعث می‌شود که محدودیتی برای تعیین محل کار و نوع شغل ایجاد شود.
 • ممکن است دقیقاً زمانی که قرار است نتیجه درخواست جهت تبدیل ویزای توریستی به کاری مشخص گردد، اعتبار ویزای توریستی شما تمام شود. البته این موضوع به ندرت اتفاق می‌افتد. اگر شما ویزای مولتی داشته باشید، به راحتی می‌توانید از زمان استفاده کرده و امور مربوط به تبدیل ویزای توریستی به کاری را انجام دهید.

 

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

اگر می‌خواهید پروسه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا به بهترین شکل ممکن طبق یک برنامه زمانی منظم پیش برود، می‌توانید با کارشناسان حرفه‌ای ما در قصران گشت در ارتباط باشید. ما سابقه دیرینه‌ای در زمینه مهاجرت‌ به کانادا داریم.

کلیه پروسه کار، از دریافت ویزای توریستی تا تبدیل آن به ویزای کاری، توسط ما انجام خواهد شد. پس هیچگونه نگرانی نداشته باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *