مهاجرت به اتریش

مهاجرت اتریش

اگر شما نیز از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید، بهتر است با جزئیات این کشور آشنا شده تا بتوانید برای مهاجرت تصمیم بگیرید.


فرم ارزیابی اقامت اتریش

موسسه مهاجرتی قصران گروپ

اتریش

اتریش و آلمان به‌عنوان شریک‌های سنتی هستند، به همین دلیل تغییرات اقتصادی آلمان تأثیر زیادی بر این کشور نیز دارد. اتریش از 9 ایالت تشکیل شده و با کشورهای مجارستان، آلمان، سوئیس، ایتالیا هم مرز است. از جمله دلایل محبوبیت این کشور دسترسی به بسیاری از کشورهای اروپایی است. همچنین نرخ بیکاری پایین آن باعث شده تا هرساله مهاجران زیادی از سراسر دنیا این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت اتریش وجود دارد که در ادامه معرفی می‌شوند.

Immigrate to Austria 1 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

مهاجرت از طریق تولد

سیستم مهاجرت و دریافت اقامت از طریق تولد بر دو اساس خون و خاک است. برخی از کشور‌ها به‌محض تولد نوزاد در خاک آن‌ها، تابعیت کشور از به نوزاد اعطا می‌کنند، اما در برخی دیگر تولد در خاک کشور ملاک نیست و نوزاد باید از پدر یا مادر دارای تابعیت آن کشور متولد شده باشد.

سیستم تابعیت اتریش بر مبنای خون است و هر نوزادی در هر کجای دنیا که از پدر یا مادر اتریشی یا دارای تابعیت اتریش متولد شود، می‌تواند تابعیت اتریش را دریافت کند. اگر پدر و مادر نوزاد هنوز ازدواج خود را ثبت نکرده باشند، پدر می‌تواند تا 8 هفته پس از تولد نوزاد برای دریافت تأییدیه دادگاه برای دریافت تابعیت کودک خود اقدام کند.

مهاجرت اتریش از طریق تحصیل

یکی از روش‌های بسیار رایج که افراد برای مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا استفاده می‌کنند، تحصیل است. مهاجرت تحصیلی از ارزان‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به اتریش و در واقع ساده‌ترین راه است. دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این کشور در سطح بسیار بالایی در دنیا قرار دارند. در اتریش همانند بسیاری از کشورهای دنیا، تحصیل در سه مقطع دبستان، متوسطه و دانشگاه انجام می‌شود.

Immigrate to Austria 2 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

تحصیل در مقطع دبستان در اتریش

افراد تحصیلات خود را از سن 6 سالگی شروع می‌کنند و به مدت 4 سال در مقطع دبستان مشغول به درس‌خواندن هستند. این دوره شامل دروس اجباری و اختیاری مختلفی است. دروس اختیاری مانند موسیقی، کلاس‌های ورزشی، استعدادیابی و … هستند. اما دروس اجباری شامل زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و … هستند. افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند می‌تواند در شرایط خاص از مزایای تحصیل رایگان در این مقطع استفاده کنند.

تحصیل در اتریش در دوره متوسطه

دوره متوسطه خود شامل دو دوره مقدماتی که 4 سال و دوره آموزش عالی ۵ساله است. در این دوره دروس عمومی و پایه‌ای تدریس می‌شوند و در نهایت باتوجه‌به علاقه و استعداد به دوره‌های بعد می‌روند. برخی از مدارس بین‌المللی در این کشور وجود دارند که افرادی که قصد مهاجرت اتریش دارند، می‌توانند در این مدارس ادامه تحصیل دهند. البته برای تحصیل در این مدارس باید به زبان آلمانی مسلط باشند.

تحصیل در مقطع دانشگاه

سطح بالای علمی دانشگاه‌های اتریش باعث شده تا دانشجویانی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. افراد می‌توانند حتی بدون مدرک زبان نیز برای حضور در دانشگاه‌های اتریش اقدام نمایند. برای تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. تحصیل در این مقطع ۴ساله است و افرادی که مدرک لیسانس معتبر داشته باشند، می‌توانند برای تحصیل در مقطع ارشد اقدام نمایند. اگر افراد قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش را داشته باشند، باید مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه دهند.

مهاجرت اتریش از طریق کار

یکی دیگر از روش‌های بسیار رایجی که افراد برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، پیداکردن شغل مناسب است. این روش نیز هزینه کمی داشته و افراد می‌تواند ویزای مخصوص جستجوی کار دریافت کرده و برای یافتن شغل مناسب به اتریش مهاجرت کنند. اگر در این کشور کار پیدا کرده و به مدت 4 سال مشغول به کار شده و مالیات خود را پرداخت کنید، می‌توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

مهاجرت از طریق جاب افر

در این روش که در بسیاری از کشورهایی دنیا اجرا می‌شود، کارفرما درخواست استخدام نیروی جدید را به مدت 3 ماه آگهی می‌کند. درصورتی‌که نیروی موردنیاز پیدا نشود می‌تواند از کشورهای دیگر نیرو استخدام کند. به این صورت فرد با داشتن دعوت‌نامه از کارفرما و حداقل مدرک لیسانس می‌تواند مهاجرت اتریش را دریافت کند. باتوجه‌به شرایط تحصیلی و مدارک موردنیاز افرادی که بیشترین میزان امتیاز را داشته باشند، برای شغل انتخاب شده و می‌توانند مهاجرت کنند.

Immigrate to Austria3 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

دریافت ویزای جستجوی کار

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری این است که فرد ویزای جستجوی کار دریافت کرده و برای یافتن شغل به کشور اتریش مهاجرت کند. این نوع ویزا تا 6 ماه اعتبار دارد و فرد باید امتیاز لازم برای دریافت آن را داشته باشد. کل امتیاز 100 است که فرد باید حداقل 70 امتیاز را کسب کرده تا بتواند ویزای 6 ماهه را دریافت کند. درصورتی‌که در این فرصت 6 ماهه بتوانید شغل مناسبی پیدا کنید و با کارفرما قرارداد ببندید، می‌توانید ویزای کاری کشور اتریش را دریافت کنید.

مهاجرت اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مناسب اما پرهزینه برای مهاجرت است که معمولاً سرمایه‌داران و افراد دارای سرمایه بسیار زیاد می‌توانند از آن استفاده کنند. اتریش امنیت بالایی برای سرمایه‌گذاری داشته و رشد اقتصادی مناسبی دارد. به همین دلیل سرمایه‌گذاران زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهاجرت در این کشور نسبت به کشورهایی مانند انگلیس ارزان‌تر است.

Immigrate to Austria 4 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

سرمایه‌گذاری از طریق استارت‌آپ

استارت‌آپ به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که یک ایده نو و خلاقانه همراه آن‌ها وجود داشته باشد. ایده‌ای که شما برای شروع استارت‌آپ در اتریش پیشنهاد می‌دهید باید کاملاً جدید باشد و یا به بهبود ایده‌هایی موجود در اتریش کمک کند. شما باید حداقل 50 هزار یورو برای ثبت شرکت سرمایه داشته باشید. علاوه‌برآن بر اساس جدول امتیازدهی حداقل 50 امتیاز کسب کنید.

اقامت خود حمایتی

این روش با نام‌های تمکن مالی یا اقامت تنعم مالی نیز شناخته می‌شود، از دیگر روش‌های مهاجرت و کسب اقامت اتریش است. این روش کمترین ریسک را برای سرمایه‌گذاری به همراه دارد. این روش اقامت در کشورهای بسیار محدودی اجرا شده که اتریش یکی از این کشور‌ها است. تعداد پرونده‌هایی که در ایران برای این نوع مهاجرت بررسی می‌شوند، بسیار محدود است.

در این روش مهاجرت اتریش ، افراد تنها بر اساس میزان سرمایه و اندوخته خود برای مهاجرت اقدام می‌کنند. حساب بانکی فرد باید حدود 20 تا 22 هزار یورو باشد تا بتواند برای استفاده از این برنامه اقدام کند. اگر اعضای یک خانواده قصد داشته باشند با استفاده از این روش به اتریش مهاجرت کند، باید به‌ازای هر عضو خانواده این مبلغ در حساب سرپرست خانواده موجود باشد.

اقامت قرمز سفید قرمز

این روش مهاجرت اتریش با نام سرمایه‌گذاری 100 یورویی نیز شناخته می‌شود. در این روش فرد باید بیزینسی را معرفی کند که برای کشور اتریش مفید و درآمدزا باشد. به این صورت می‌تواند به این کشور مهاجرت کند. همچنین از بهترین روش‌ها برای دریافت بلوکارت اتریش است.

ثبت شرکت در اتریش

در این روش فرد اقدام به راه‌اندازی شرکتی با مسئولیت محدود در اتریش می‌کند. برای این کار باید درخواست خود را اعلام کرده و مدارک موردنیاز را فراهم کند. اساس‌نامه شرکت را تنظیم و به مراکز مرتبط ارائه دهد. سرمایه اصلی شرکت نیز باید در حساب فرد اصلی قرار گیرد. نماد تجاری شرکت ثبت شده و مجوزهای لازم دریافت می‌شود.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک از روش‌های بسیار ساده و بدون دردسر برای مهاجرت به کشورهای دیگر و دریافت اقامت آن‌ها است. اتریش نیز از سال 2006 این امکان را فراهم کرده تا افراد غیر اتحادیه اروپا نیز بتوانند در اتریش ملک خریداری و سرمایه‌گذاری کنند. البته نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که با خرید ملک نمی‌توان برای دریافت اقامت و مهاجرت به اتریش اقدام نمود.

ازدواج و مهاجرت اتریش

مهاجرت اتریش و دریافت اقامت این کشور از طریق ازدواج نیز امکان‌پذیر است. تمام افرادی که با یکی از شهروندان اتریشی ازدواج کنند می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. البته * اقامت دائم و شهروندی اتریش در همان ابتدا به فرد داده نمی‌شود و پس از گذشت 6 سال از ازدواج و در صورت پابرجا بودن آن تابعیت به فرد داده می‌شود. در این بازه زمانی 6 ساله نیز فرد باید حداقل 5 سال از آن را در اتریش زندگی کرده باشد. شرایط دیگری مانند نداشتن سو سابقه، تسلط به زبان آلمانی، تمکن مالی و … نیز برای دریافت تابعیت موردنیاز است.

مهاجرت اتریش

هزینه زندگی در اتریش

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که افراد قبل از مهاجرت به آن فکر می‌کنند، هزینه زندگی در کشور دیگر است. هزینه زندگی معمولاً باتوجه‌به سبک زندگی هر فرد و میزان مخارج آن متغیر است. به همین دلیل نمی‌توان هزینه ثابتی را به‌صورت دقیق مشخص کرد. اما به‌صورت میانگین برای یک خانواده 4 نفره 300 هزار یورو به‌صورت حدودی برای هزینه‌های زندگی موردنیاز است. همچنین هزینه زندگی در شهرهای مختلف اتریش مانند وین، سالزبورگ و … متفاوت است.

مزایای مهاجرت اتریش

زندگی در اتریش و دریافت اقامت این کشور مزیت‌های بسیار زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت. مهم‌ترین این مزیت‌ها در ادامه عنوان شده‌اند:

  • اتریش بازار کار بسیار مناسبی برای افراد با تخصص‌های مختلف دارد.
  • تمام شهروندان این کشور از مزایای بیمه و خدمات درمانی رایگان برخوردار هستند.
  • افراد در تمام دنیا می‌توانند با داشتن تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام نمایند.
  • اتریش عضو اتحادیه اروپا است، به همین دلیل دریافت ویزای اتریش به معنای دریافت اقامت اروپایی است.
  • افراد می‌توانند طبق قوانین خانواده خود را به همراه خود به اتریش ببرند.
  • امکانات آموزشی در سطح بسیار بالایی در این کشور ارائه می‌شود.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085