راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. این قرعه کشی در راستای تنوع نژادی در آمریکا و حمایت از نیروی کار خارجی صورت گرفته است. به همین جت علاقه مندان زندگی در امریکا هر ساله در قرعه کشی بزرگی به نام لاتاری شرکت می کنند و بخت خود را می آزمایند.

امسال هم مانند هر سال ثبت نام لاتاری 2025 برگزار شد و تعداد زیادی از مردم از کشورهای مختلف در آن شرکت کرده اند. نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 اعلام می شود. اگر در لاتاری شرکت کرده اید و بی صبرانه منتظر دیدن نتایج هستید اما از چگونگی آن اطلاع ندارید این مقاله راهنمای چک کردن نتایج لاتاری 2025 است. تا پایان این مطلب همراهمان باشید.

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

نتایج لاتاری هر سال 6 ماه بعد از ثبت نام یعنی در ماه May – اردیبهشت اعلام می شود. هر ساله 55000 ویزا برای مشتاقان مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری صادر می شود. در این میان سهم ایران 7 درصد یعنی 3500 ویزا است. امیدواریم شما برنده خوش شانس امسال باشید.

برای مشاهده اعلام نتایج لاتاری 2025 باید به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری مراجعه کنید. قطعا به خاطر دارید که بعد از ثبت نام در لاتاری یک کانفرمیشن نامبر دریافت کرده اید که حفظ آن ضروری است.

نتایج لاتاری

Confirmation number یا کد رهگیری عددی 16 رقمی است که در هنگام ثبت نام به فرد داده می شود. 4 رقم اول این کد، سالی است که در لاتاری شرکت کرده اید. برای مثال کدرهگیری شرکت کنندگان امسال با 2025 آغاز می شود.

در صورتی که کد رهگیری یا کانفرمیشن نامبر خود را فراموش کرده اید، گزینه فراموشی کانفرمیشن نامبر را بزنید و اطلاعات خود را به درستی وارد کنید و با وارد کردن ایمیل کد رهگیر ی جدید برای شما ارسال خواهد شد.

پس از وارد کردن Confirmation No. وارد مراحل بعدی می شوید که می بایست به ترتیب نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد میلادی خود را وارد کنید.

مراحل به این ترتیب است:

 Confirmation Number: کد رهگیری 16 رقمی

Family name: نام خانوادگی خود را دقیقا همانطور که در زمان ثبت نام وارد کرده اید وارد کنید

Date of birth : سال میلادی تولد خود را وارد کنید

Authentication: کد امنیتی داده شده را وارد کنید

و بعد گزینه Submit را بزنید.

نتایج لاتاری

 

اگر این پیام برای شما نمایش داده شد The information entered is not valid

 یعنی یکی از اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده اید.

بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده با دو حالت مواجه خواهید شد

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

اگر  با این پیام مواجه شدید متاسفانه در قرعه کشی لاتاری پذیرفته نشده ای.

نتایج لاتاری

 

اما اگر در یک کادر سبز رنگ با عبارت SUCCESS  رو به رو شدید به شما تبریک می گوییم، برای دریافت ویزای آمریکا آماده شوید.

به خاطر داشته باشید که دریافت نتیجه لاتاری گرین کارت آمریکا تنها از طریق سایت مربوطه ممکن است و هیچ گونه پیامک و یا ایمیلی مبنی بر اعلام نتیجه برای شما ارسال نخواهد شد.

بعد از اطلاع از وضعیت خود پس از ثبت نام لاتاری 2025 باید مراحل بعد از برند شدن در لاتاری را طی کنید

نتایج لاتاری

در انتهای اطلاعیه‌ برنده شدن ، برنده می‌تواند کیس نامبر خود را مشاهده کند. در تصویر زیر می‌توانید محل کیس نامبر را مشاهده کنید.

نتایج لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری؛
بعد از برنده شدن در لاتاری افرادی که در لاتاری آمریکا برنده می شوند کدی به نام کیس نامبر دربافت می کنند، کیس نامبر نوبت رسیدگی به درخواست شماست.

برندگان لاتاری باید اقدام به تکمیل فرم DS – 260 نمایند. در این فرم از شما سوالاتی از قبیل مشخصات هویتی، وضعیت تاهل، سوابق کاری و تحصیلی پرسیده می شود که باید دقیق به آنها پاسخ دهید.

دریافت وقت سفارت امریکا مرحله مهمی در دریافت ویزای آمریکا است. از آنجایی که آمریکا در ایران دارای سفارت خانه فعال نیست باید از یکی از کشورهای امارات، ارمنستان و یا ترکیه وقت سفارت دریافت کنید.

در دریافت ویزای امریکا انجام مدیکال و واکسیناسیون مرحله مهمی است. متقاضی مهاجرت به آمریکا باید تمامی واکسن ها و آزمایشاتی که درخواست شده است را انجام دهد.

در آزمایشات مدیکال آمریکا متقاضی باید عاری از بیماری هایی مانند سل، جذام و برخی از بیماری های روانی و یا ذهنی باشد.

مدارک لازم برای دریافت گرین کارت آمریکا

مدارک لازم بعد از برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا شامل مواردی مانند:

  • مدارک هویتی
  • مدارک تحصیلی
  • مدارک شغلی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • صورت حساب های بانکی
  • و تمکن مالی می باشد.

در دریافت ویزای امریکا دارا بودن تمکن مالی از ارزش بالایی برخوردار است، چرا که متقاضی باید اثبات کند برای هزینه های سفر به آمریکا دارای توانایی مالی است.

پس از مصاحبه ویزای امریکا ممکن است پرونده شما در وضعیت کلیرنس قرار گیرد؛ به این معنا که پرونده و کیس شما نیاز به بررسی بیشتری دارد.

این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا، CIA و FBI انجام شده و نتیجه به شما اعلام می شود. در صورت موافقت با صدور ویزا برای شما می بایست پاسپورت خود را برای دریافت ویزا به سفارت ببرید.

در این مرحله برای دریافت ویزا می توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کنید و دریافت ویزای خود را به شخص و یا شرکتی که این خدمات را ارائه می دهد بسپارید.

نکاتی در خصوص چک کردن نتایج لاتاری 2025

  • هر سال لاتاری یکبار انجام می شود پس اگر در آن سال برنده نشده باشید، قرعه کشی مجدد وجود نخواهد داشت.
  • برای مشاهده نتایج لاتاری هزینه ای دریافت نخواهد شد و کاملا رایگان است پس از پرداخت هر وجه اضافی به افراد سودجو خودداری کنید.
  • توجه داشته باشید که برای اطلاع رسانی نتایج لاتاری، هیچگاه وزارت امور خارجه آمریکا به هیچ شخصی نامه پستی، ایمیل، تماس، پیام در تلگرام، واتس اپ و یا پیامک ارسال نمی کند و تنها راه اطلاع از نتایج لاتاری سایت dvprogram.state.gov می باشد.
مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085