قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت ۲۰۲۵

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. این قرعه کشی در راستای تنوع نژادی در آمریکا و حمایت از نیروی کار خارجی صورت گرفته است. به همین جهت علاقه مندان زندگی در امریکا هر ساله در قرعه کشی بزرگی به نام لاتاری شرکت می کنند و بخت خود را می آزمایند.

امسال هم مانند هر سال ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ برگزار شد و تعداد زیادی از مردم از کشورهای مختلف در آن شرکت کرده اند. نتایج لاتاری ۲۰۲۵ در اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام می شود. اگر در لاتاری شرکت کرده اید و بی صبرانه منتظر دیدن نتایج هستید اما از چگونگی آن اطلاع ندارید این مقاله راهنمای چک کردن نتایج لاتاری ۲۰۲۵ است. تا پایان این مطلب همراهمان باشید.

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت ۲۰۲۵

نتایج لاتاری هر سال ۶ ماه بعد از ثبت نام یعنی در ماه May – اردیبهشت اعلام می شود. هر ساله ۵۵۰۰۰ ویزا برای مشتاقان مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری صادر می شود. در این میان سهم ایران ۷ درصد یعنی ۳۵۰۰ ویزا است. امیدواریم شما برنده خوش شانس امسال باشید.

برای مشاهده اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۵ باید به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری مراجعه کنید. قطعا به خاطر دارید که بعد از ثبت نام در لاتاری یک کانفرمیشن نامبر دریافت کرده اید که حفظ آن ضروری است.

نتایج لاتاری

Confirmation number یا کد رهگیری عددی ۱۶ رقمی است که در هنگام ثبت نام به فرد داده می شود. ۴ رقم اول این کد، سالی است که در لاتاری شرکت کرده اید. برای مثال کدرهگیری شرکت کنندگان امسال با ۲۰۲۵ آغاز می شود.

در صورتی که کد رهگیری یا کانفرمیشن نامبر خود را فراموش کرده اید، گزینه فراموشی کانفرمیشن نامبر را بزنید و اطلاعات خود را به درستی وارد کنید و با وارد کردن ایمیل کد رهگیر ی جدید برای شما ارسال خواهد شد.

پس از وارد کردن Confirmation No. وارد مراحل بعدی می شوید که می بایست به ترتیب نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد میلادی خود را وارد کنید.

مراحل به این ترتیب است:

 Confirmation Number: کد رهگیری ۱۶ رقمی

Family name: نام خانوادگی خود را دقیقا همانطور که در زمان ثبت نام وارد کرده اید وارد کنید

Date of birth : سال میلادی تولد خود را وارد کنید

Authentication: کد امنیتی داده شده را وارد کنید

و بعد گزینه Submit را بزنید.

نتایج لاتاری

 

اگر این پیام برای شما نمایش داده شد The information entered is not valid

 یعنی یکی از اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده اید.

بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده با دو حالت مواجه خواهید شد

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

اگر  با این پیام مواجه شدید متاسفانه در قرعه کشی لاتاری پذیرفته نشده ای.

نتایج لاتاری

 

اما اگر در یک کادر سبز رنگ با عبارت SUCCESS  رو به رو شدید به شما تبریک می گوییم، برای دریافت ویزای آمریکا آماده شوید.

به خاطر داشته باشید که دریافت نتیجه لاتاری گرین کارت آمریکا تنها از طریق سایت مربوطه ممکن است و هیچ گونه پیامک و یا ایمیلی مبنی بر اعلام نتیجه برای شما ارسال نخواهد شد.

بعد از اطلاع از وضعیت خود پس از ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ باید مراحل بعد از برند شدن در لاتاری را طی کنید

نتایج لاتاری

در انتهای اطلاعیه‌ برنده شدن ، برنده می‌تواند کیس نامبر خود را مشاهده کند. در تصویر زیر می‌توانید محل کیس نامبر را مشاهده کنید.

نتایج لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۵

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری؛
بعد از برنده شدن در لاتاری افرادی که در لاتاری آمریکا برنده می شوند کدی به نام کیس نامبر دربافت می کنند، کیس نامبر نوبت رسیدگی به درخواست شماست.

برندگان لاتاری باید اقدام به تکمیل فرم DS – ۲۶۰ نمایند. در این فرم از شما سوالاتی از قبیل مشخصات هویتی، وضعیت تاهل، سوابق کاری و تحصیلی پرسیده می شود که باید دقیق به آنها پاسخ دهید.

دریافت وقت سفارت امریکا مرحله مهمی در دریافت ویزای آمریکا است. از آنجایی که آمریکا در ایران دارای سفارت خانه فعال نیست باید از یکی از کشورهای امارات، ارمنستان و یا ترکیه وقت سفارت دریافت کنید.

در دریافت ویزای امریکا انجام مدیکال و واکسیناسیون مرحله مهمی است. متقاضی مهاجرت به آمریکا باید تمامی واکسن ها و آزمایشاتی که درخواست شده است را انجام دهد.

در آزمایشات مدیکال آمریکا متقاضی باید عاری از بیماری هایی مانند سل، جذام و برخی از بیماری های روانی و یا ذهنی باشد.

مدارک لازم برای دریافت گرین کارت آمریکا

مدارک لازم بعد از برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا شامل مواردی مانند:

 • مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک شغلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • صورت حساب های بانکی
 • و تمکن مالی می باشد.

در دریافت ویزای امریکا دارا بودن تمکن مالی از ارزش بالایی برخوردار است، چرا که متقاضی باید اثبات کند برای هزینه های سفر به آمریکا دارای توانایی مالی است.

پس از مصاحبه ویزای امریکا ممکن است پرونده شما در وضعیت کلیرنس قرار گیرد؛ به این معنا که پرونده و کیس شما نیاز به بررسی بیشتری دارد.

این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا، CIA و FBI انجام شده و نتیجه به شما اعلام می شود. در صورت موافقت با صدور ویزا برای شما می بایست پاسپورت خود را برای دریافت ویزا به سفارت ببرید.

در این مرحله برای دریافت ویزا می توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کنید و دریافت ویزای خود را به شخص و یا شرکتی که این خدمات را ارائه می دهد بسپارید.

نکاتی در خصوص چک کردن نتایج لاتاری ۲۰۲۵

 • هر سال لاتاری یکبار انجام می شود پس اگر در آن سال برنده نشده باشید، قرعه کشی مجدد وجود نخواهد داشت.
 • برای مشاهده نتایج لاتاری هزینه ای دریافت نخواهد شد و کاملا رایگان است پس از پرداخت هر وجه اضافی به افراد سودجو خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید که برای اطلاع رسانی نتایج لاتاری، هیچگاه وزارت امور خارجه آمریکا به هیچ شخصی نامه پستی، ایمیل، تماس، پیام در تلگرام، واتس اپ و یا پیامک ارسال نمی کند و تنها راه اطلاع از نتایج لاتاری سایت dvprogram.state.gov می باشد.

مشاوره مهاجرتی قصران گروپ رایگان است!

در صورتی که قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

2 پاسخ

 1. که مشاوره بگیریم
  و از لاتاری گرین کارت آمریکا معلومات حاصل کنیم

 2. ما میخایم که از کشور افغانستان بیرون از کشور برم چون بسیار زیر تحدید فشار استیم. هرروز که از خانه میرم به طرف بیرون از خان طرف یک کار بگردم هیچ کار نمیافم چون طالبان نمیمانه مارا لت کوب میکنن 😔😞😰☝🏻باز هم میگم خیر اس مگذره اما هیچ نمیگذره امروز مگذره فردا مگذره هیچ خو باز هم خیر مقصد یک کاری کنین که از امی کشور ما بیایم بیرون از کشور اقه زیر تحقیر استیم که نگوین لطفان یک کاری کنین لطفان لطفان با احترام اگه کدام بی ادبی شده باشه مذرت میخایم تشکر من الیاس استم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *