پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی ، شاید به عنوان فردی که می خواهد برای تحصیل در خارج از کشور مهاجرت کند، سوالات زیادی در ذهن داشته باشید. مثلا اینکه شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چگونه است؟ در این مقاله می خواهیم به طور کامل مراحل اخذ پذیرش تحصیلی را بررسی کنیم تا هیچ گونه سوال یا ابهامی برای شما در این زمینه باقی نماند.

پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی 

سالانه هزاران ایرانی مشتاق به تحصیل و تحقیق در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خارج از کشور ،ترک وطن میکنند و در یکی از ۴ قاره جهان ، مشغول به تحصیل میشوند. اکنون شمار زیادی از متقاضیان ایرانی تحصیل در خارج از کشور را دانشگاه های اروپایی و آمریکایی تشکیل می دهند .

اخذ پذیرش تحصیلی فرآیندی طولانی مدت است که باید برای آن برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. دانشجویان و محصلین بسیاری هر ساله با رویای تحصیل در خارج از کشور، راهی مقاصد گوناگون مهاجرتی می شوند و در این راه از مشاوره وکلا و موسسات باتجربه استفاده می نمایند.
ممکن است بخواهید از طریق دریافت بورسیه های گوناگون اقدام به مهاجرت کنید و یا با برنامه هایی همچون کوآپ، تحصیل خود را پیش ببرید.

پذیرش تحصیلی

برای اخذ ویزای تحصیلی از کجا شروع کنیم؟

ویزای دانشجویی اجازه اقامت موقت را برای شما فراهم می کند و باعث می شود بتوانید در فرصت به وجود آمده علاوه بر تحصیل، شرایط اقامت دائم را نیز فراهم کنید. معمولا در کنار ویزای تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، ویزای همراه نیز داده می شود تا بتوانند خانواده هایشان را نیز در کنار خود داشته باشند.

اینکه در چه مقطعی پذیرفته شوید و چه دانشگاهی شما را در جمع دانشجویان خود قبول کند، وابسته به عوامل گوناگونی است. میزان پذیرش دانشجویان در هر دانشگاه و برای هر کشور متفاوت است. اما برای اینکه شانس خود را در اخذ پذیرش تحصیلی بالا ببرید، می توانید با دانشگاه مورد نظرتان مکاتبه کنید و اپلای بگیرید.

پذیرش تحصیلی

مراحل مهاجرت تحصیلی

انتخاب رشته و ارسال مدارک

با توجه به شرایط و علایق شما مناسب ترین رشته و بهترین دانشگاه توسط کارشناسان ما به شما معرفی می شود.به شما کمک می کنیم تا مدارک لازم برای ارسال به دانشگاه را تکمیل کنید و برای دانشگاه ارسال می کنیم.

پذیرش و فرایند ویزا

در این مرحله پرونده شما را در دانشگاه پیگیری می کنیم تا نامه پذیرش از طرف دانشگاه ارسال شود.
پس از آن ما به شما کمک می کنیم تا مدارک لازم برای سفارت را آماده کنید باید به سفارت مراجعه کنید و مراحل مصاحبه و انگشت نگاری را انجام دهید.

پذیرش تحصیلی

مدارک مشترک برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی

  • مدرک معتبر زبان با نمره قابل قبول کسب حد نصاب لازم برای هر دانشگاه در یکی از آزمونهای TOEFL یا IELTS
  • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی مربوط به هر مقطع
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • در صورت وجود، ارائه مقالات علمی، مقالات ISI و کتاب های نوشته شده
  • ریز نمرات با ترجمه رسمی
  • ارائه متن انگیزه نامه برای تحصیل در خارج از کشور
    در صورت نیاز به مشاوره رایگان می توانید با شماره موسسه قصران گروپ تماس بگیرید و یا فرم مشاوره رایگان سایت را پر نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.
پذیرش تحصیلی

زمان مناسب برای اقدام به پذیرش (APPLY):

چنانچه شما می خواهید در پاییز سال آینده تحصیلات خود را در خارج از کشور شروع کنید باید مدارک مورد نیاز را تا قبل از پایان سال جاری میلادی کامل نموده باشید.اصولا دانشگاه ها در دونوبت پاییز و بهار برای پذیرش اقدام می نمایند که نسبت به دانشگاه و کشور مهلت متفاوتی دارند .

از آنجا که مدارک زبان معمولا چند هفته پس از آزمون برای شما فرستاده می شوند و اینکه در برخی دانشگاه ها می بایست مدارک بین ۶ تا ۹ ماه قبل از شروع سال تحصیلی برای آنها ارسال شوند، پس رعایت این فاصله ی زمانی در برنامه ریزی های شخصی امری ضروری محسوب می شود.

همچنین بسیاری از دانشجویان در طول تحصیل می خواهند برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند. به همین دلیل، اصولا دانشگاه ها به شما این امکان را می دهند که مدرک گواهی پایان دوره ی قبلی را بعد از شروع به تحصیل به واحد ثبت نام دانشگاه بدهید.

در این مقاله تنها به شرایط کلی و مشترک برای اخذ پذیرش در دانشگاه های خارجی اشاره شد و مسلما هر دانشگاه و هر کشوری شرایط خاص خودش را نیز دارد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه قصران گروپ در تماس باشید.

 

پذیرش تحصیلی