قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت تحصیلی

برای پذیرش تحصیلی ، شاید به عنوان فردی که می خواهد برای تحصیل در خارج از کشور مهاجرت کند، سوالات زیادی در ذهن داشته باشید.

مثلا اینکه شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چگونه است؟ در این مقاله می خواهیم به طور کامل مراحل اخذ پذیرش تحصیلی را بررسی کنیم تا هیچ گونه سوال یا ابهامی برای شما در این زمینه باقی نماند.

پذیرش تحصیلی

فهرست مطالب

مهاجرت تحصیلی

یکی از روش‌های بسیار عالی و پرطرف‌دار برای مهاجرت به خارج از کشور، مهاجرت تحصیلی است. با مهاجرت تحصیلی شما می‌توانید علاوه بر ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه موردعلاقه خود، برای دریافت اقامت دائم نیز اقدام نمایید. شرایط مهاجرت تحصیلی، مدارک، هزینه و روند دریافت این نوع ویزا در کشور‌ها و دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. هرساله تعداد زیادی از دانشجویان از این طریق برای مهاجرت اقدام می‌کنند.

پس از اتمام تحصیل نیز فرصت مناسبی برای یافتن شغل و دریافت اقامت دائم در اختیار افراد قرار می‌گیرد که از این طریق می‌توانند برای همیشه در کشور مقصد بمانند و شهروند آنجا محسوب شوند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی چیست؟

مهاجرت به کشور‌های دیگر از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری، پیداکردن شغل، خرید ملک، ثبت شرکت و … برای مهاجرت اقدام نمایید. مهاجرت تحصیلی نیز یکی از روش‌های بسیار مناسب است که نسبت به روش‌های دیگر هزینه کمتری برای شما به همراه دارد. افراد می‌توانند با دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر و یا حتی دریافت بورسیه برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. این روش بسیار ساده است و به تمکن مالی بالایی نیز احتیاج ندارید.

انواع ویزای تحصیلی

افراد در سنین مختلف و برای دریافت انواع مختلف ویزا می‌توانند به کشور‌های دیگر مهاجرت کنند. یکی از انواع ویزای تحصیلی، ویزای دانش‌آموزی است. در این نوع ویزا فرد برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه یا دبیرستان به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند. ویزای کالج یا دانشگاه نوع دیگری از ویزا‌های تحصیلی است که برای تحصیل در رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد تأیید صادر می‌شود.

در نهایت ویزای آموزشی نیز وجود دارد که افراد می‌توانند آن را دریافت و از طریق آن مهاجرت کنند. در این نوع ویزا فرد برای شرکت در دوره‌های آموزشی که در مراکزی غیر از مدرسه و دانشگاه و به‌صورت غیرآکادمیک برگزار می‌شوند، مهاجرت می‌کند. شما می‌توانید باتوجه‌به شرایط سنی خود برای دریافت هرکدام از ویزا‌های گفته شده اقدام نمایید.

مهاجرت تحصیلی

مراحل مهاجرت تحصیلی

فرقی ندارد شما به چه رشته‌ای علاقه داشته یا قصد ادامه تحصیل در کدام دانشگاه یا کشور را دارید، درهرصورت باید مراحل را به‌درستی طی کرده تا بدون مشکل ویزای خود را دریافت کنید. در اولین قدم باید رشته تحصیلی موردنظر و کشور موردنظر خود و همچنین کشور موردنظر را مشخص کنید. هر کشور و حتی دانشگاه‌های مختلف یک کشور قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجو دارند.

اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید تا بتوانید درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کنید.

پس از دریافت پذیرش باید مدارک موردنیاز را جمع‌آوری و به مراکز معرفی شده تحویل دهید. اطلاعات لازم درباره هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور را نیز کسب کرده تا بتوانید در شرایط مناسب به تحصیل خود ادامه دهید.

مزایای مهاجرت تحصیلی

همان‌طور که گفته شد مهاجرت از طریق تحصیل از سایر روش‌های مهاجرت ساده‌تر بوده و هزینه کمتری نیز به همراه دارد. شما می‌توانید از بهترین مؤسسات و دانشگاه‌ها در بهترین کشور‌های آسیایی، اروپایی و آمریکایی پذیرش گرفته و در بالاترین سطح آموزشی دنیا تحصیل کنید. پس از آن می‌توانید با دریافت مدرک معتبر برای یافتن بهترین موقعیت‌های شغلی اقدام نمایید و در نهایت اقامت دائم کشور را دریافت و شهروند آن کشور شوید. شما می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی، اقامت در خوابگاه و یا استفاده از سایر امکاناتی که برای دانشجویان فراهم می‌شود، با هزینه‌ای بسیار مناسب تحصیل کنید.

شرایط مهاجرت تحصیلی

شرایط مختلفی برای دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد که قبل از اقدام بهتر آن را بررسی کنید. اولین شرط برای مهاجرت داشتن تمکن مالی است. درست است که این روش نسبت به روش‌های دیگر مهاجرت هزینه کمتری دارد، اما درهرصورت باید سرمایه کافی برای زندگی و هزینه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید. دانشجویان بر اساس قوانین دانشگاه تعداد ساعت محدودی را می‌تواند برای کارکردن اختصاص دهند، به همین دلیل برای موفقیت در تحصیل باید حتماً درآمد کافی داشته باشید.

دومین شرط برای مهاجرت سن مناسب است. هر دانشگاه شرایط سنی خاصی را برای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف دارد. شما باید شرایط لازم سنی را داشته و فاصله زیادی بین فارغ‌التحصیلی و درخواست شما وجود نداشته باشد. قبل از ارسال درخواست خود حتماً شرایط سنی دانشگاه را در نظر داشته باشید. داشتن مدرک زبان نیز یکی از شرایط مهم پذیرش است. بسیاری از دانشگاه بدون داشتن مدرک زبان معتبر شما را پذیرش نمی‌کنند. برخی از دانشگاه‌ها نیز تعدادی از رشته‌های خود را بدون داشتن مدرک زبان ارائه می‌دهند، اما هزینه تحصیل در آن‌ها بیشتر است.

بهترین کشور‌ها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

شما می‌توانید برای تحصیل در رشته‌های مختلف هر کشوری در دنیا را انتخاب کنید. اما باتوجه‌به شرایط موجود و تجربه‌های گذشته، تحصیل در کانادا، تحصیل در انگلیس، تحصیل در آمریکا، استرالیا، سوئیس، سوئد، هلند، ژاپن، دانمارک، آلمان و سنگاپور ازجمله بهترین کشور‌ها با شرایط عالی برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان هستند. برخی از کشور‌ها مانند آلمان، نروژ، ایتالیا، اتریش، چک، برزیل و … شرایط عالی برای دریافت بورسیه و تحصیل رایگان و یا تحصیل با هزینه بسیار کم ارائه می‌دهند.

مهاجرت تحصیلی

هزینه مهاجرت تحصیلی

هزینه‌ها باتوجه‌به شرایط کشور و دانشگاه پذیرش شده متفاوت است. اما برخی از آن‌ها در تمام موارد یکسان است. به‌عنوان‌مثال داشتن مدرک زبان برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌ها ضروری است. زبان موردنیاز برای تحصیل در هر دانشگاه را می‌توانید از اطلاعات موجود در سایت دانشگاه مطالعه کنید. تمام مدارک موردنیاز برای پذیرش را باید ترجمه کنید که هزینه ترجمه نیز به هزینه نهایی شما اضافه می‌شود. علاوه‌برآن موارد دیگری مانند تمکن مالی کافی، هزینه درخواست ویزا، شهریه دانشگاه، هزینه وکیل در صورت نیاز و … نیز به هزینه مهاجرت شما اضافه می‌شوند.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق تحصیل

مهم‌ترین مدارکی که برای تحصیل در خارج از کشور نیاز دارید، شامل مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت، مدارک پیش‌دانشگاهی و ریز نمرات، سوابق شغلی، رزومه، سند ازدواج، مدرک زبان، نامه تمکن مالی، توصیه‌نامه، نامه پذیرش دانشگاه و … است. علاوه بر مواردی که در تمام دانشگاه‌ها یکسان است، ممکن است دانشگاه مقصد مدرک دیگری را لازم داشته که در صورت اعلام باید به آن‌ها ارائه دهید. تمام مدارک به‌صورت ترجمه شده و رسمی به مراکز اعلام شده تحویل داده می‌شوند.

مهاجرت تحصیلی

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

دریافت مشاوره برای مهاجرت تحصیلی

فرایند مهاجرت از روش‌های مختلف معمولاً پیچیده است و افراد به‌سادگی و بدون دریافت راهنمایی و مشاوره نمی‌توانند به‌درستی آن را انجام دهند. گاهی نیز به دلیل دریافت نکردن مشاوره‌های لازم، این روند بسیار طولانی می‌شود. به همین دلیل بتر است از طریق مشاوران، وکلا و مؤسسات بسیار معتبر در این زمینه اقدام کرده تا در کمترین زمان ممکن بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

قصران گروپ یکی از معتبرترین مؤسسات مهاجرتی است که در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده و به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن، ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. اگر تمکن مالی کافی داشته باشید، این مجموعه می‌تواند طی ۱۴ روز کاری برای شما ویزای فرانسه دریافت کند و هزینه انجام این کار نیز پس از صدور ویزا دریافت می‌شود.

فرایند مهاجرت تحصیلی چقدر زمان می‌برد؟

مدت‌زمان دریافت ویزای تحصیلی نیز باتوجه‌به کشور مقصد تعیین می‌شود و از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. شما باید ابتدا نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج دریافت کنید که صدور این نامه ممکن است از ۲۰ تا ۴۰ روز زمان ببرد. پس از دریافت نامه، باید به دنبال دریافت ویزای تحصیلی باشید. صدور ویزا نیز باتوجه‌به کشور مقصد متفاوت بوده و از ۴ تا ۲۰ هفته زمان می‌برد.

آماده‌سازی مدارک موردنیاز نیز مدت زمانی طول کشیده و باتوجه‌به تمام موارد گفته شده ممکن است بین ۶ ماه تا یکسان فرایند دریافت ویزای تحصیلی طول بکشد. این مدت‌زمان برای افرادی است که مدارک و مستندات خود را بدون هیچ‌گونه مشکلی ارسال کنند. در غیر این صورت اگر درخواست شما رد شود یا مدارک کامل نباشد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.

اقامت دائم پس از مهاجرت تحصیلی

بسیاری از افراد یکه برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، به دنبال دریافت اقامت دائم و ماندن در کشور مقصد هستند. نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که افراد با ویزای تحصیلی نمی‌توانند اقامت دائم هیچ کشوری را دریافت کنند.

اما پس از تحصیل می‌تواند از روش‌های دیگری مانند اشتغال برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. در این شرایط پس از اتمام تحصیل مدت زمانی برای یافتن شغل مناسب وقت دارید، اگر در این فرصت بتوانید شغل مناسبی دریافت کنید، می‌توانید ویزای خود را به کاری تغییر داده و پس از چند سال اقامت دائم بگیرید. در غیر این صورت باید در پایان زمان مشخص شده به کشور خود بازگردید.

تماس با قصران گروپ

۲ پاسخ

    1. لطفا با شرکت به شماره ی ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *