قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای تحصیلی کانادا – تحصیل در کانادا

درخواست تحصیل در کانادا گزینهٔ جذابی برای آن دسته از افرادی است که به دنبال تحصیل در یک دانشگاه برتر آن هم در یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورها هستند.

بیش از ۹۶ دانشگاه برتر دنیا در کانادا واقع شده که بسیاری از آن‌ها با دانشگاه‌های مطرح آمریکایی و انگلیسی در جهان رقابت می‌کنند. 

باتوجه‌به اینکه هزینه تحصیل در کانادا نسبت به کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا پایین‌تر است، این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا می‌باشد. البته لازم به ذکر است که کانادا کشور مهاجرپذیری است و شانس اخذ اقامت دائم کانادا برای فارغ‌التحصیلان در آن بسیار بالا است که خود بر جاذبه تحصیل در کانادا افزوده است. 

اگر مدت‌زمان تحصیل شما کمتر از ۶ ماه باشد نیازی به اجازه تحصیل ندارید اما اگر بیش از ۶ ماه است به اجازه (مجوز) تحصیل نیاز دارید.

ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا در سطح بین‌المللی به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل شناخته می‌شود. تحصیل در کانادا همچنین به شما کمک می‌کند که بسیار ساده تر در این کشور مشغول به کار شوید.

اعتبار مدارک علمی دانشگاه‌های کانادا بسیار بالا و قابل‌ اتکا است و همچنین شما در طول تحصیل خود به کار می‌پردازید و سابقهٔ کاری لازم برای یک شغل خوب را به دست می‌آورید و ثالثاً آشنایی و تسلط شما با زبان انگلیسی و فرهنگ کانادایی افزایش‌یافته و بر مهارت‌های ارتباط‌گیری شما مستقیماً تأثیر می‌گذارد.

شما باید پیش از آغاز فرایند مهاجرت تحصیلی به کانادا، در مورد انتخاب مناسب‌ترین مؤسسه آموزشی، رشته، مقطع و شهر بر اساس شرایط خودتان و جدیدترین آپدیت‌های اداره مهاجرت با متخصصان مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و هیچ مشکلی برای ادامه تحصیل در کانادا پیدا نکنید.

مزایای تحصیل در کانادا

 1. هزینه تحصیل در کانادا ارزان‌تر از کشورهایی مانند آمریکاست
 2. امکان دریافت ویزای اقامت دائم کانادا پس از فراغت از تحصیل
 3. یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی در کشور کانادا
 4. بهتره مندی از بالاترین سطح آموزشی دنیا و دریافت یکی معتبرترین مدارک دنیا پس از فراغت از تحصیل
 5. امکان دریافت ویزای کار و درصد بالای احتمال برای استخدام پس از فراغت از تحصیل
 6. امکان ۲۰ ساعت فعالیت کاری در هفته
 7. دریافت ویزای تمام‌ وقت کاری برای همسر فرد متقاضی تحصیل در کانادا
 8. امکان دریافت ویزای تحصیل در کانادا حتی بدون داشتن مدرک زبان (یادگیری زبان در کانادا انجام می‌پذیرد سپس در رشتهٔ انتخابی مشغول به تحصیل خواهید شد.)
 9. فرزند متقاضی تحصیل در کانادا می‌تواند به طور رایگان از تحصیل در مدارس کانادا بهره‌مند شود. (شهریهٔ سالانه برای مهاجرانی که والدینشان اقامت تحصیلی ندارند حدود ۱۵۰۰۰ دلار می‌باشد!)
 10. امکان زندگی و اقامت در هرجایی از کانادا (پس از دریافت اقامت دائم اجباری به انتخاب محل زندگی و شغلتان ندارید)
 11. تحصیل در کانادا را می‌توان بهترین و سریع‌ترین روش مهاجرت به کانادا نام برد که پس از تحصیل به‌احتمال بسیار بالا مشغول به کار شده و علاوه بر دریافت اقامت دائم کانادا می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید.

در ایالت‌های مختلف کانادا سیستم‌های آموزشی با یکدیگر فرق دارند. مدارس کانادا شامل مقطع ابتدایی، راهنمایی، دوره اول و دوم دبیرستان می‌شوند. کودکان ۲ تا ۵ سال باید به‌پیش دبستانی یا مهدکودک بروند. کودکان ۱۲ سال باید در مقطع دبیرستان ثبت‌نام کنند.

دوره اول دبیرستان مخصوص دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۴ سال و دورۀ دوم دبیرستان مخصوص دانش‌آموزان ۱۵ تا ۱۸ سال است. هزینۀ تحصیل در این کشور سالیانه حدود ۱۰ الی ۱۴ هزار دلار می‌باشد. کالج‌های کانادا به افزایش مهارت‌های فنی افراد، تأکید زیادی دارند.

درصورتی‌که افراد در پایان دوره به‌خوبی مهارت‌ها را یاد گرفته باشند به آن‌ها مدرک فنی یا لیسانس تعلق می‌گیرد. کالج یا دانشگاه‌های کانادا به مدرک زبان دانشجویان بین‌المللی تأکید فراوانی می‌کنند. در صورتی که دانشجویان چنین مدرکی را نداشته باشند باید قبل از تحصیل دوره‌های مربوط به آن را بگذرانند. در ادامه شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف را بررسی خواهیم کرد.همچنین می توانید در مقاله بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا را مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا قصران گروپ

تحصیل برای متقاضیان زیر ۱۸ سال در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای زیر ۱۸ سال – سیستم آموزشی کانادا به مدارس دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود. متقاضیان می‌توانند در مؤسسات فنی، کالج‌ها، مدارس زبان، کالج‌های حرفه‌ای، اردوگاه‌های تابستانی، مدارس شبانه‌روزی یا دانشگاه‌ها ثبت‌نام کنند. کودکانی که زیر ۵ سال دارند، می‌توانند در مهدکودک و پیش‌دبستانی ثبت‌نام کنند اما اجباری در این کار نیست.

اجبار به تحصیل برای کودکان بالای ۵ سال می‌باشد. در صورتی که کودکان به زبان فرانسه یا انگلیسی تسلط نداشته باشند با شرکت در این دوره‌ها می‌توانند با محیط سازگاری بیشتری پیدا کنند. این امر به آن‌ها کمک می‌کند تا راحت‌تر به مقطع ابتدایی وارد شوند.

تحصیل در مقطع ابتدایی

کودکان باید از ۵ تا ۱۲ سالگی در مقطع ابتدایی یعنی کلاس اول تا ششم تحصیل کنند. تحصیل در این مقطع دانش‌آموزان را برای ورود به دبیرستان آماده می‌کند. خانواده‌هایی که قصد دارد کودکان خود را برای تحصیل در این مقطع به کانادا بفرستند باید به مدرسه و زبان تحصیل آنجا توجه داشته باشند.

خانواده‌های ایرانی شانس بالایی برای پذیرش کودکان خود در این مدارس دارند. سن قانونی در کانادا ۱۸ سال است. در صورتی که خانواده‌ای فرزند زیر ۱۷ سال خود را برای تحصیل به کانادا بفرستد باید این کار را تحت مراقبت فردی در کانادا انجام دهد. این فرد مسئولیت سرپرستی آن کودک یا نوجوانان زیر ۱۷ سال را به عهده می‌گیرد و به آن «گاردین» گفته می‌شود. اعضای خانواده یا هر فرد دیگری می‌تواند با اخذ ویزا گاردین با دانش‌آموز خود وارد کشور کانادا شوند.

مدارک لازم برای ویزای گاردین مانند مدارک مالی است که نشان‌دهنده توانایی شخص قیم است. مدارک مالی متقاضی که نشان‌دهنده توانایی خانواده فرد متقاضی است. ارائۀ نامۀ کاستودین شیپ از سمت قیم، ارائۀ نامۀ تعهد غیرمالی مادر و پدر متقاضی، پذیرش تحصیلی از طرف مدرسه، ارائۀ گواهی سلامت، ارائۀ نامۀ اجازه خروج از کشور شخص متقاضی.

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع متوسطه تحصیلی در کانادا

سن تحصیل دانش‌آموزان در مقطع متوسطه بین ۱۲ تا ۱۸ سال است. در این کشور دانش‌آموزان بین ۱۲ تا ۱۴ سال دوره اول دبیرستان یا junio و دانش‌آموزان ۱۵ تا ۱۸ سال دوره دوم دبیرستان یا senior را می‌گذرانند. در مقطع متوسطه کانادا دروسی مانند علوم عمومی و اجتماعی، ریاضیات، تربیت‌بدنی، بهداشت، زبان انگلیسی یا فرانسه و مطالعات اجتماعی ارائه می‌شود.

برخی از مدارس خوب کانادا عبارت هستند از: کالج روسیو، بروکس شائنیگان، کالج بین‌المللی کلمبیا، کالج برنت وود، مدرسه بادول یا مدرسه ترافاگل.

ویزای تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا

تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری تقسیم می‌شود. در ادامه این سه مقطع را به تفکیک بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در دانشگاه های کانادا ۴ ساله است. در برخی از استان‌های کانادا مانند کبک دوره کارشناسی ۳ ساله می باشد. متقاضیان باید مدرک زبان معتبری به دانشگاه ارائه دهند یا در دوره‌های مقدماتی آن شرکت کنند.افراد برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا به مدرک زبان احتیاج ندارند اما برای اخذ ویزا این مدرک اهمیت زیادی دارد.

 دانشجویان کارشناسی می‌توانند هنگام تحصیل ۲۰ ساعت در هفته کارهای پاره وقت انجام دهند. یکی از شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی کانادا سن افراد است که باید زیر ۲۳ سال باشد. افراد بالای ۲۳ سال شانسشان در پذیرش کم‌تر می باشد.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا (Master) گفته می‌شود. کارشناسی ارشد معمولاً ۱ یا ۲ سال طول می‌کشد. این دوره در کانادا به دو صورت ریسرچ و کورس ارائه می‌شود. در دوره ریسرچ دانشجویان باید با راهنمایی اساتید خود روی موضوعات مختلفی تحقیق کنند سپس به‌صورت پایان نامه علمی آن را ارائه دهند. در دوره کورس دانشجویان در کلاس‌های درسی شرکت کرده و آن واحدها را سپری می‌کنند.

در مقطع ارشد دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت به صورت پاره وقت در هفته کار کنند. برای انجام این کار به نامه تأیید دانشگاه و اداره مهاجرت احتیاج دارند تا یک کارفرما آن‌ها را استخدام کند.

معمولاً یکی از شروط لازم برای ورود به این مقطع حداقل معدل ۱۴ و مدرک (IELTS 6.5) است. مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۲ ساله است این امر هزینۀ پرداختی دانشجویان برای شهریه را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

برخی از مدارک جهت پذیرش در مقطع ارشد عبارت هستند از: مدرک زبان، مدرک دیپلم و کارشناسی، ریز نمرات

 

ویزای تحصیلی کانادا

 تحصیل در مقطع دکتری

عموما دوره های تحصیلی دکترا به مدت ۳ سال (تحقیق و تحصیل) ارائه می شوند. البته برخی از دوره ها تا حداکثر ۶ سال می تواند به طول بی انجامد. ارائه مدرک کارشناسی ارشد در اکثر برنامه های تحصیلی دوره دکترا یکی از الزامات پذیرش در این دوره می باشد.

با این وجود برخی از دانشگاه های ارائه دهنده مقطع دکترا، برنامه های دکترا مستقیم (Direct PhD) را ارائه می دهند که این امکان را برای متقاضیان را فراهم می سازد تا با داشتن مدرک کارشناسی بتوانند وارد این دوره ها شوند. در این نوع برنامه ها متقاضی عموما یک تا دوسال از تحصیلات خود را به عنوان تحصیلات کارشناسی ارشد طی می کند و به همین سبب طول دوره تحصیل طولانی تر می شود.

اکثر واحد های درسی بر مبنای آموزش مهارت‌های کاربردی مانند تکنیک های تحقیق و متدهای توسعه تمرکز دارند و یا بر تقویت مهارت‌های تدریس و ارائه مطلب دانشجویان متمرکز هستند. همچنین برخی از برنامه های دکترا، دوره های کارآموزی را برای دانشجویان خود فراهم می کنند.

برخی از دانشگاه ها در پایان این دوره ی یک یا دو ساله تحصیلی، یک آزمون جامع جهت بررسی توانمندی های دانشجو برگذار می کنند و در صورت قبولی دانشجو اجازه حضور وی در دوره تحقیقاتی را صادر خواهند کرد. عموما دانشجویان، این دوره های آموزشی را در سال اول تحصیلات خود تکمیل نموده و پس از آن وارد دوره تحقیقاتی شده و نوشتار پایان نامه ی خود را آغاز می کنند.

تحصیل در مقطع پزشکی

کانادا یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل در رشته پزشکی است. برای اخذ مدرک تخصص پزشکی در کانادا، مراحل و پروسه‌های مختلفی وجود دارد که شامل دوره‌های آموزشی و آزمون‌های مختلف می‌شود. 

همچنین متقاضیان این رشته باید پیش از مهاجرت؛ با دانشگاه های معتبر پزشکی در کانادا آشنایی لازبم را پیدا کنند.

پست داک کانادا

دوره پست داک یا پسا دکتری کانادا، مقطع تحصیلی است که فارغ التحصیلان پس از پایان دوره دکتری وارد آن می شوند. البته کسانی که در دوره پست داک کانادا مشغول هستند، دانشجو محسوب نمی شوند. این دوره شما تحت نظر سوپروایزر (استاد راهنما) خود به کارهای تحقیقاتی مشغول می شوید و البته به عنوان همکار می توانید در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تدریس نمایید. یکی از مزیت های ورود به این دوره این است که دانش پژوهان می توانند در هیئت علمی دانشگاه ها استخدام شده و حقوق دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا

 مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

 1. پاسپورت
 2. نامۀ قبولی در دانشگاه
 3. مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی
 4. عکس پاسپورت
 5. گواهی عدم سوء پیشینه
 6. تمکن مالی فرد متقاضی که اثبات می‌کند فرد می‌تواند از عهدۀ هزینه‌های اقامت تحصیلی در کانادا برآید
 7. معاینۀ پزشکی برای برخی از رشته‌ها
 8. بیمۀ مسافرتی
 9. نامۀ درخواست پذیرش
 10. ریز نمرات دبیرستان
 11. آخرین مدرک تحصیلی
 12. مدارک آیلتس
 13. برگۀ مالی واریز شهریه به دانشگاه

هزینۀ مهاجرت تحصیلی

هزینه همیشه جزو الویت های متقاضیان است و باید گفت که هر فرد بر اساس شرایطش باید هزینه های مختلفی بپردازد. در این میزان هزینه، شهر مورد انتخاب برای تحصیل، دانشگاه مورد نظر و یا دبیرستان مورد نظر تاثیر گذار است. این هزینه ها بین ۲۰ تا ۶۰ هزار دلار متغیر است.

شهریه دانشگاه‌های کانادا نیز با یکدیگر متفاوت است. هزینه های هر رشته دانشگاهی نیز متفاوت است و دانشجویان باید متناسب با دانشگاه و رشته‌ای که قصد ادامۀ تحصیل در آن را دارند، هزینه‌های خود را تخمین بزنند. رشته‌های مهندسی نسبت به رشته‌های هنر یا رشته‌های مدیریتی گران‌تر است.

دانشجویان بین المللی علاوه بر هزینه‌های دانشگاه باید به هزینۀ روزمره زندگی خود مانند هزینۀ ایاب و ذهاب یا خوراک خود توجه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در کانادا، هزینه مهاجرت به کانادا و هزینه زندگی در کانادا از طریق شماره تماس یا فرم مشاوره با مؤسسۀ ما تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی کانادا34 قصران گروپ

مهاجرت تحصیلی به کانادا با استفاده از بورسیه

دریافت بورسیه به دانشجویان کمک می‌کند تا حدی هزینه‌های تحصیل خود را در کانادا کاهش دهند. بورسیه‌ها به سه دسته دولتی، دانشگاهی و بورسیه خاص تقسیم می‌شود. تأمین هزینه در بورسیه‌های تحصیلی به دو نوع اسکالرشیپ و فول فاند است.
جهت اطلاع از تفاوت بورسیه و اسکالرشیپ و بورسیه فول فاند کلیک کنید.

بورسیه اسکالرشیپ بخشی از هزینه‌های تحصیل فرد را پوشش می‌دهد در صورتی که بورسیه فول فاند کل هزینه‌های تحصیل دانشجویان را پرداخت می‌کند.

با توجه به بودجه هر دانشگاه، امکان دریافت بورسیه متفاوت می باشد. اگر متقاضیان سابقه تحصیلی خوب، نمرۀ زبان بالا، توضیح نامه از استاد و مقالات بین المللی خوبی داشته باشند امکان دریافت بورسیۀ تحصیلی کانادا آن‌ها خواهد بود.

گرفتن ویزای کانادا کار آسانی نیست. شما باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس تمامی هزینه‌های تحصیل در کانادا، اقامت و هزینه‌های روزانه برمی‌آیید. در کنار این‌ها، شما باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید. برای تحصیل در کانادا، دانشجو باید بعد از اخذ پذیرش دانشگاه، ویزای تحصیلی کانادا را کسب کند.

آنچه که اهمیت دارد این است که فرد باید توانایی پرداخت هزینه دانشگاه و هزینه رفت و آمد از کشور مبدا خود به کانادا و بالعکس را داشته باشد. همچنین تمام شهروندان کشورهای خاورمیانه، اروپا و آفریقا که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند بایستی توسط سفارت کانادا انگشت نگاری شوند.

انگیزه نامه یکی از مهم‌ترین مدارکی است که متقاضیان به مامور اداره مهاجرت کانادا ارائه می‌دهند. اگر این انگیزه‌نامه به درستی نوشته نشده باشد و نتواند اداره مهاجرت را به درستی توجیه کند، می‌تواند موجب رد پرونده ویزای کانادا شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، به ۲ دسته طبقه بندی می‌شود. جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا، باید دارای یک سری شرایط مشخص شده باشید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:
ویزای دانش آموزی کانادا و ویزای دانشجویی از زیر شاخه های ویزای تحصیلی کانادا می باشد. برای دریافت این دو ویزا شما باید دارای شرایط ویژه ای باشید؛ که در ادامه این شرایط را باهم بررسی خواهیم کرد:

 • شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

اثبات تمکن مالی از اصلی ترین شرایط دریافت ویزای دانش آموزی کانادا می باشد. تمکن مالی به این معناست که شما باید سفارت کانادا را متقاعد کنید که از عهده پرداخت هزینه های مدرسه و همچنین هزینه های مربوط به زندگی و اقامت در کانادا بر خواهید آمد. برای دریافت پذیرش از مدارس کانادا و تکمیل فرایند ثبت نام نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس نمی باشد. زیرا می توانید در دوره های آموزش زبان که در مدرسه انتخابی شما برگزار می شود، شرکت کنید.

لازم به ذکر است که جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، سن متقاضی حائز اهمیت است. و شرط آخر اینکه معدل سه سال اخیر تحصیلی متقاضی نباید از ۱۶ کمتر باشد.
نکته: برای متقاضیانی که سن آنها کمتر از ۱۸ سال است، باید فردی را به عنوان قیم یا سرپرست که در کانادا اقامت دارد را به سفارت معرفی نماید.

 • شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در کالج)

همانند شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، اثبات تمکن مالی از مهمترین و اصلی ترین شرط برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا می باشد. چنانچه در تحصیل شما وقفه طولانی نداشته باشید می توانید دوره آموزش زبان خود را در کالج کانادا پشت سر بگذارید. در کالج این امکان وجود دارد که تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ادامه دهید.

 •  شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در دانشگاه)

برای اخذ ویزای دانشجویی (دانشگاه) کانادا شرایطی چون اثبات تمکن مالی، شرایط سنی و از همه مهم تر ارائه مدرک زبان آیلتس لازم و ضروری است. نمره آیلتس با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت می باشد اما بطور کلی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا حداقل نمره آیلتس ۶ تعیین شده است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید ۹ مرحله زیر را به ترتیب طی نمایید:

 • مرحله ۱: در مرحله اول گروه مسافرتی ویزالند اطلاعات مربوط به متقاضی را دریافت نمایند.
 • مرحله ۲: با توجه به اطلاعات فرد، برای او مدرسه، کالج یا دانشگاه انتخاب می کنند.
 • مرحله ۳: با مرکز آموزشی انتخاب شده مکاتبات را آغاز می کنند.
 • مرحله ۴: متقاضی نامه پذیرش خود را از مرکز آموزشی مورد نظر دریافت می کند.
 • مرحله ۵: مدارک تحصیلی پیشین خود را به همراه ریز نمرات به زبان انگلیسی ترجمه کند . (ترجمه مدارک تحصیلی سه سال گذشته به علاوه تاییدیه امور خارجه)
 • مرحله ۶: فرم مربوط به توصیه نامه را توسط مدیر مرکز آموزشی فعلی تکمیل کند.
 • مرحله ۷: فرایند دریافت ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کند.
 • مرحله ۸: برای امور انگشت نگاری و تصویر برداری در سفارت یکی از کشور های همسایه (ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و امارات) حاضر شود. جهت دریافت خدمات پیکاپ ویزای کانادا می توانید از آژانس مسافرتی قصران گشت مشاوره بگیرید.
 • مرحله ۹: مرحله آخر صدور و یا دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای متقاضی ارسال می گردد.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

تا ۹۰ روز پس از اتمام تحصیل یا تاریخ انقضای ویزا فرصت دارید تا ویزای تحصیلی کانادا را تمدید کنید یا به کشور خود برگردید. زمانی که تحصیل یک فرد به پایان برسد و به‌صورت رسمی از طرف مؤسسه به شما پایان تحصیلتان اعلام شده باشد باید اقدام به تمدید ویزای خود کنید. اگر قصد ادامه تحصیل و یا ورود به یک دوره تحصیلی جدید در کانادا را دارید می توانید ویزای تحصیلی کانادا خود را تمدید کنید. برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا از راه های مختلفی می توانید اقدام کنید. توجه داشته باشید که برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا و استادی پرمیت باید حداقل ۳۰ روز (یک ماه) قبل از پایان اعتبار ویزا تحصیلی کانادا خود اقدام نمایید.اگر برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا خود قبل از انقضای آن اقدام نکرده باشید، وضعیت موقت خود بعنوان دانشجو در کانادا از دست داده اید.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. رایج ترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی عبارت است از:

 • متقاضی ثابت نکند که بودجه کافی برای اقامت در کانادا را دارد.
 • به افسر پرونده ثابت نکرده باشید که پس از اتمام دوره تحصیلی، خاک کانادا را ترک خواهید کرد.
 • مدارک ناقص باشد.
 • رشته تحصیلی فعلی شما به رشته تحصیلی که از مراکز آموزشی کانادا پذیرش گرفته اید مرتبط نباشد.
 • برنامه تحصیلی گنگ و مبهم داشته باشید.

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که آیا بعد از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا، امکان اپلای مجدد وجود دارد؟ باید بگوییم که بار های پیش آمده که ویزای تحصیلی شخصی برای بار اول رد شده اما در نوبت بعدی موفق به دریافت ویزای تحصیلی شده است. برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا باید از سه روش زیر استفاده نمود.

 • راه حل اول: باید مدارک خود را تکمیل کرده و مجدداً درخواست ویزای تحصیلی کانادا دهید.
 • راه حل دوم: در این روش می توانید بدون ایجاد تغییر در مدارک خود، به اداره مهاجرت درخواست بررسی مجدد دهید.
 • راه حل سوم: می توانید در دادگاه عالی کشور کانادا شکایت ثبت کنید. این شکایت به معنای این است که شما نسبت به نحوه رسیدگی به مدارک و پرونده خود معترض هستید.
ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به دو دسته تقسیم بندی می شود. گروه اول مربوط به پرداخت شهریه، مدارس و کالج مد نظر شما به همراه هزینه ی مربوط به اجاره مکان اقامت در کانادا و گروه دوم هزینه ها شامل هزینه ی درخواست ویزای تحصیلی کانادا می باشد. به طور کلی هزینه های مربوط به درخواست ویزای تحصیلی کانادا شامل موارد زیر می باشد:

هزینه های مربوطهمبلغ
هزینه درخواست استادی پرمیت کانادا۱۵۰ دلار کانادا
هزینه ویزای کار همراه۲۵۵ دلار کانادا
هزینه ویزای توریستی همراه دانشجو۱۰۰ دلار کانادا
هزینه ویزای همراه دانش آموز۱۰۰ دلار کانادا
هزینه انگشت نگاری۸۵ دلار کانادا

تمامی این هزینه ها باید به حساب اداره مهاجرت کانادا واریز شود. توجه داشته باشید که چه با درخواست ویزای شما موافقت شود یا درخواست ویزای تحصیلی کانادا شما ریجکت شود، این مبالغ به هیچ عنوان قابل بازگشت نخواهد بود.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؛ اما در این صورت شما می توانید از مدارس کانادا و یا دانشگاه ها یا کالج هایی که رتبه علمی پایین تری دارند پذیرش بگیرید. برخی از دانشگاه ها یا کالج ها دوره پیش نیاز زبان ارائه می دهند تا متقاضی بتواند در این دوره ها شرکت کرده و دوره زبان خود را تکمیل نمایند. پس از پایان این دوره، دیگر نیازی به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نیست. توجه کنید که برای تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا حتما باید مدرک زبان آیلتس آکادمیک ارائه دهید.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

ویزای همراه تحصیلی کانادا یک نوع خاص از ویزا می باشد که برای همراهان فرد محصل که در کانادا تحصیل می کند، صادر می شود. همراهان متقاضی تحصیل در کانادا می توانند برای اینکه به کشور کانادا سفر کنند، جهت اخذ ویزای توریستی کانادا یا * ویزای کاری کانادا اقدام نمایند. دریافت ویزای کار کانادا از دو طریق جاب آفر کانادا و ورک پرمیت کانادا امکانپذیر است. برای * دریافت ویزای کار کانادا باید مدرک زبان آیلتس ارائه شود.

ویزای تحصیلی کانادا برای بزرگسالان

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا هیچ محدودیت سنی در نظر نگرفته شده است. شما می توانید در هر سنی و هر رشته ای که تحصیل کرده اید یا در آن رشته سابقه کاری دارید، در کانادا تحصیل نمایید. تنها نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که مدت زمان بین اخذ آخرین مدرک تحصیلی تا زمان اقدام به ادامه تحصیل، باید سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را پر کنید.

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی

امکان ویزای تحصیلی کانادا تضمینی وجود ندارد. شاید شما از دانشگاه، کالج یا مدارس کانادا نامه پذیرش داشته باشید اما سفارت کانادا برای شما ویزا صادر نکند. تنها تضمینی که کارکنان سفارت کانادا می دهند این است در فرایند اخذ ویزای تحصیلی دقت لازم را داشته باشند تا در این پروسه درخواست ویزا، اشتباهی رخ ندهد که باعث رد درخواست یا ریجکت ویزای تحصیلی کانادا شود.

تماس با قصران گروپ

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی: