قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل در آمریکا – ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا یکی از بهترین ویزا ی تحصیلی دنیا بشمار می رود. به‌طوریکه بسیاری از افراد برای ساختن آینده تحصیلی بهتر مایل به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌باشند.

پذیرش تحصیلی آمریکا

فهرست مطالب

ویزای تحصیلی آمریکا

آمریکا به‌عنوان کشوری توسعه‌یافته با مراکز و دانشگاه‌های مختلف در سطح اول دنیا مقصدی ایدئال برای تمام دانشجویان در سراسر دنیا است. سالانه افراد زیادی نیز برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت می‌کنند. در واقع یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به آمریکا، دریافت ویزای تحصیلی آمریکا است. سیستم آموزشی آمریکا به‌عنوان بهترین سیستم آموزشی در سطح دنیا است و برای تحصیل در خارج از کشور می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا 

مهاجرت تحصیلی به آمریکا یکی از سریع ترین و شاید ساده ترین روش های مهاجرت به آمریکاست. تحصیل در برترین کشور دنیا امتیازیست که به راحتی و به سادگی به دست نمی آید. فردی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می شود از امکان تحصیل در برترین کشور دانشگاهی دنیا، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در تمام مقاطع، امکان اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته و امکان درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال بهره مند می شود. 

شرایط مطلوب اقتصادی و رفاهی، امکان سرمایه گذاری و کار در برترین شرکت ها، امکان دریافت گرین کارت آمریکا در صورت دارا بودن شرایط همگی از مزایای مهاجرت به کشور آمریکا است. 

بنابراین اگر آمریکا را برای مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی انتخاب کرده اید، به شما تبریک می گوییم!

 

 

ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در مدارس آمریکا

تحصیل در مدارس آمریکا در مقطع ابتدایی به مدت ۶ سال، مقطع متوسطه ۳ سال و در نهایت مقطع دبیرستان ۴ سال طول می‌کشد. مدارس این کشور به دودسته مدارس دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. دانش‌آموزان آمریکایی به‌صورت رایگان می‌توانند در مدارس دولتی تحصیل کنند، اما هزینه مدارس خصوصی بسیار بالاست. به همین دلیل دریافت ویزای تحصیلی در مدارس دولتی بسیار سخت است. تنها زمانی که والدین به دلیلی به این کشور مهاجرت کنند، کودک نیز می‌تواند در مدارس آمریکا به تحصیل مشغول شود.

تحصیل در کالج‌های آمریکا

آمریکا بیش از ۳ هزار کالج و دانشگاه دارد که متقاضیان از هر کشوری می‌توانند با دریافت پذیرش برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کنند. تحصیل در کالج با دو هدف اصلی انجام می‌شود. اول اینکه افراد با تحصیل در یکی از رشته‌های موردعلاقه خود به دنبال کسب مهارت و تخصص برای ورود مستقیم به بازار کار هستند و دوم اینکه برای تحصیل در رشته کارشناسی در یکی از دانشگاه‌های آمریکا، آمادگی لازم را با تحصیل در کالج‌های آمریکا کسب می‌کنند. هزینه و طول تحصیل در هرکدام از کالج‌ها متفاوت است.

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در رشته کارشناسی در کشور آمریکا همانند کشور ایران، پس از اتمام دوره ابتدایی و متوسطه و با ورود به دانشگاه است. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی آمریکا از طریق تحصیل در رشته کارشناسی دارند، باید ابتدا مدرک معادل دیپلم را دریافت کنند. افراد متقاضی می‌توانند به دو صورت یعنی یک دوره ۲ساله برای دریافت فوق‌دیپلم و یا یک دوره ۴ساله برای دریافت مدرک لیسانس به تحصیل بپردازند.

شرایط تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی به این صورت است که باید ابتدا تحصیلات خود را در مقاطع ابتدایی و متوسطه به پایان برسانند. به همین دلیل اگر متقاضی تحصیل در رشته کارشناسی در دانشگاه‌های آمریکا هستید باید ابتدا مدرک دیپلم معادل دریافت کنید. برای پذیرش در این مقطع باید حتماً مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل با حداقل نمره ۶ داشته باشید. با داشتن مدرک زبان شانس فرد برای اپلای آمریکا بسیار بالا می‌رود. افراد می‌توانند در دوره ۲ساله برای دریافت مدرک فوق‌دیپلم و یا دوره ۴ساله برای دریافت مدرک لیسانس به تحصیل بپردازند. قبل از ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آمریکا شرکت در آزمونی برای بررسی میزان دانش و توانایی فرد برگزار می‌شود. این آزمون با عنوان آزمون استدلالی SAT، آزمون موضوعی SAT و آزمون SAT برگزار می‌شود.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا نیز ۲ساله است. افرادی که قصد دارند از این طریق ویزای آمریکا دریافت کنند و برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند، باید ۱۶ سال تحصیل رسمی را پشت سر گذاشته باشند. این عدد شامل ۱۲ سال تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه و ۴ سال تحصیل در مقطع کارشناسی است. پس از آن می‌توان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمود.

ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا

بالاترین مدرک اعطایی در دانشگاه‌های آمریکا، دکترا است. این مقطع به‌صورت پژوهشی برگزار می‌شود و نیازمند ۳ تا ۶ سال تحصیل است. دودسته مختلف دانشگاه در آمریکا وجود دارد که به آن‌ها دانشگاه‌های ایالتی و خصوصی گفته می‌شود. دانشگاه‌های ایالتی دولتی‌اند و هزینه کمتری برای تحصیل دریافت می‌کنند، اما تعداد ظرفیت آن‌ها برای پذیرش دانشجویان خارجی کمتر است. بیشترین تعداد دانشجویانی که برای تحصیل در آمریکا پذیرش می‌شوند در ترم پاییز هستند و بیشتر کمک‌های تحصیلی نیز در این ترم به افراد داده می‌شود. برای مهاجرت تحصیلی در آمریکا باید آزمون‌های آموزش‌وپرورش این کشور را پشت سر بگذارید.

تحصیل در رشته‌های پزشکی

این کشور امکان تحصیل در رشته‌های مختلف پزشکی و دندانپزشکی را در بهترین دانشگاه‌های پزشکی برای افراد فراهم کرده است و شما در صورت داشتن شرایط به‌راحتی می‌توانید برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنید. برای دریافت مدرک پزشکی عمومی ۳ سال، جراحی ۵ سال و جراحی مغز باید به مدت ۷ سال تحصیل کنید. یکی از رشته‌های بسیار پرمتقاضی در آمریکا، رشته داروسازی است. شما می‌توانید برای دریافت ویزای آمریکا و بورس تحصیلی برای تحصیل رایگان در آمریکا نیز اقدام نمایید.

حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا

معدل می‌تواند مهم‌ترین عدد برای ارزیابی شما بر اساس استاندارد‌های تعیین شده در دانشگاه‌های آمریکا است. سیستم نمره دهی در آمریکا با ایران متفاوت است. این سیستم به‌صورت زیر است.

 • نمره ۰: نمره زیر ۱۰
 • نمره ۱:۱۰ تا ۱۱٫۹۹
 • نمره ۲:۱۲ تا ۱۳٫۹۹
 • نمره ۳:۱۴ تا ۱۵٫۹۹
 • نمره ۴:۱۶ تا ۲۰

ابتدا بر اساس این سیستم نمرات خود را محاسبه و معدل گیری کنید. پس از آن معدل خود را با حداقل معدل در رشته و دانشگاه موردنظر بررسی کنید و ببینید که آیا شرط معدل را برای پذیرش در دانشگاه و مهاجرت به آمریکا دارید یا خیر. میزان معدل نیز بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است. برخی از مؤسسات و دانشگاه‌های معتبر معدل بالای ۳٫۵ را می‌پذیرند. برخی از مؤسسات نیز حدود معدل ۲٫۵ یا حتی ۲ را می‌پذیرند. میزان معدل می‌تواند شرایط شما را برای استفاده از بورسیه و حمایت تحصیلی مشخص کند.

ویزای تحصیلی آمریکا

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

مزایای تحصیل در آمریکا

مهاجرت تحصیلی آمریکا مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان به همراه دارد. موقعیت‌های آموزشی بسیار متنوعی در این کشور وجود دارد که افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کرده و با کمک تکنولوژی‌های روز دنیا تحصیل کنند. علاوه‌برآن موقعیت‌های تحقیقاتی مناسبی نیز در زمینه‌های تحصیلی مختلف وجود دارد. علاوه‌برآن پس از پایان تحصیل می‌توانید در مشاغل بسیار عالی در تمام کشور‌های دنیا مشغول به کار شوید، زیرا سطح علمی دانشگاه‌های آمریکا بسیار بالاست. آمریکا خدمات پشتیبانی مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است و با تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌توانید به‌خوبی رشد کنید.

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

معمولاً اقامت تحصیلی برای مدت زمانی است که شما در حال تحصیل در آمریکا هستید. پس از آن اگر قصد داشته باشید همچنان در این کشور بمانید و اقامت خود را داشته باشید، می‌توانید از طریق یافتن شغل مناسب برای دریافت اقامت کاری اقدام نمایید. برای این کار ابتدا در مورد شرکتی که قصد دارید در آن مشغول به کار شوید، تحقیق کنید. لیست کاملی از توانایی‌های خود را تهیه کنید تا در زمان مصاحبه در مورد آن آن‌ها صحبت کنید. رزومه خود را قبل از مصاحبه برای شرکت ارسال کنید. با اعتمادبه‌نفس بالا در جلسه مصاحبه شرکت کنید تا بتوانید نظر کارفرما را برای استخدام جلب کنید. در نهایت با استخدام شدن می‌توانید برای دریافت ویزای آمریکا و اقامت در این کشور اقدام نمایید.

شرایط و مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا باید توانایی مالی برای هزینه‌های مرتبط با زندگی و تحصیل در آمریکا را داشته باشید. به زبان مسلط باشید و از دانشگاه یا مرکز آموزشی موردنظر، گواهینامه SEVP دریافت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باید مدارک زیر را داشته باشید.

 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • رزومه شخصی فرد
 • ترجمه مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی
 • ترجمه مدرک لیسانس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه صفحه آخر پایان‌نامه که به تأیید دانشگاه رسیده باشد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • داشتن مدرک زبان تافل با حداقل نمره ۷۰، آیلتس با نمره ۶ و IBT با نمره ۵۰۰
 • دریافت ۴ توصیه‌نامه تحصیلی از اساتید
 • رزومه و سوابق کاری
 • اعلام موجودی حساب با ارائه نامه معتبر از بانک
 • تأییدیه مقالات علمی

تماس با قصران گروپ

۳ پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی نمره آیلس چند لازم هست؟

  1. سلام و وقت بخیر خدمت شما
   سوالی که پرسیدید بسیار کلی هست
   بسته به اینکه در چه دانشگاهی بخواهید به تحصیل ادامه بدید و یا حتی بسته به رشته انتخابیتون، این نمره میتونه فرق بکنه از این جهت بهتره که برای بررسی کامل شرایطتون، از مشاوره عمومی رایگان ما در قصران گروپ برای ویزای تحصیلی امریکا استفاده بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *