قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای توریستی ایتالیا

کشور ایتالیا واقع در جنوب اروپا و منطقه شینگن یکی از کشورهای محبوب نزد ایرانیان است به همین جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا از متقاضیان بسیاری برخوردار است.

شهر رم، پایتخت ایتالیا مقصدی بی نظیر برای گذراندن تعطیلات و یا تحصیل و حتی زندگی و دریافت اقامت ایتالیا است. اقتصاد در ایتالیا کارآمد است و از لحاظ تولید ناخالص داخلی ایتالیا هفتمین کشور جهان نامیده می شود.

اما اینکه شرایط دریافت ویزای توریستی چگونه است موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

ویزای توریستی ایتالیا

از آنجایی که ایتالیا در منطقه شینگن واقع شده است افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند و یا شهروندان کشورهایی که برای ورود به ایتالیا از دریافت ویزا معاف نیستند برای سفر به این کشور برای هر منظوری باید ویزای توریستی شینگن دریافت کنند.

 ویزای توریستی ایتالیا به منظورهای مختلفی تقاضا می شود. ممکن است متقاضی به قصد دیدار از خانواده و یا آشنایان تصمیم به سفری کوتاه مدت به ایتالیا گرفته باشد.

همچنین برای شرکت در نمایشگاه یا سمینار و یا همایش های علمی که معمولا چند روزه برگزار می شوند و متقاضی حضوری کوتاه مدت در ایتالیا دارد ویزای توریستی ایتالیا درخواست می شود. معمولا برای اثبات هدف از سفر متقاضی می بایست دعوتنامه ارائه دهد.

همچنین افرادی که به منظور درمان به ایتالیا سفر می کنند هم باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا اغلب به طول درمان بستگی دارد اما همانند سایر ویزاهای توریستی شینگن اعتباری ۶ ماهه دارد. در صورتی که در این مدت طول درمان به اتمام نرسید فرد می تواند برای تمدید ویزا درخواست دهد.

ویزای توریستی ایتالیا

شرایط دریافت ویزای توریستی ایتالیا

متقاضی دریافت ویزای ایتالیا باید دارای شرایطی باشد تا در اخذ ویزا موفق باشد که از مهمترین آنها دارا بودن تمکن مالی و اثبات توانایی مالی است.

تمکن مالی: متقاضی سفر به ایتالیا باید به دولت این کشور تضمین دهد که در مدت حضور در این کشور از لحاظ مالی مشکلی نخواهد داشت و می تواند هزینه های سفر و اقامت کوتاه مدت خود را تامین کند. به همین جهت از مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای ایتالیا نیاز دارید ارائه تمکن مالی مناسب است. داوطلب دریافت ویزای ایتالیا باید حداقل مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در حساب خود داشته باشد.

گردش حساب: به تعداد ترکنشات یک حساب بانکی گردش حساب گفته می شود. متقاضی دریافت ویزا باید علاوه بر تمکن مالی، گردش حساب ۳ ماه آخر خود را نیز ارائه دهد و به این ترتیب اثبات کند در وضعیت مالی مناسبی برای سفر به ایتالیا است.

سابقه سفر: تراول هیستوری یا سابقه سفر از دیگر مواردی است می تواند باعث موفقیت در دریافت ویزا شود. فردی که دارای سابقه سفر خوبی  است به عنوان یک مسافر خوشنام و البته خوش قول شناخته میشود و آفیسر را مطمئن می کند که همانند سفرهای قبلی پس از اتمام مدت ویزا به کشور خودش باز خواهد گشت.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا

فراهم کردن و ارائه مدارک از مهمترین بخش های دریافت ویزای ایتالیاست. اسناد و مدارک درخواست شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند اما نیازی به تایید دادگستری و خارجه نیست.

  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار همراه با گذرنامه های گذشته
  • پرینت فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا
  • یک قطعه عکس پرسنلی
  • اصل و ترجمه تمامی اسناد ملکی
  • اصل و ترجمه تمامی اسناد مالی
  • اصل و ترجمه سابقه بیمه تامین اجتماعی
  • دعوتنامه در صورت وجود
  • رزرو بلیط رفت  وبرگشت هواپیما و واچر هتل و یا آدرس محل اقامت در ایتالیا

مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا

همانند سایر کشورهای عضو شینگن دارنده ویزای ایتالیا مجاز است در بازه زمانی ۱۸۰ روز یا ۶ ماه، ۹۰ روز یا ۳ ماه را در این کشور حضور داشته باشد. علاوه بر ایتالیا متقاضی می تواند در این مدت به سایر کشورهای عضو این منطقه بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد سفر کند.

البته گاهی ممکن است مدت اعتبار ویزا با توجه به هدف شما از سفر تعیین شود. برای مثال اگر قصد حضور در یک نمایشگاه را دارید احتمالا مدت اعتبار ویزا به گونه ای مشخص می شود که فقط فرصت حضور در نمایشگاه را داشته باشید.

ویزای توریستی ایتالیا

ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا

باید بگوییم که تصمیم نهایی بر روی ویزای توریستی ایتالیا بر عهده افسر بررسی کننده پرونده تان است. در صورتی که وی تشخیص دهد که برای سفر و حضور در ایتالیا در شرایط  مساعدی قرار دارید ویزا به شما تعلق میگیرد. اما در مواردی هم ممکن است ویزای شما رد شود و به اصطلاح ریجکت شود.

یکی از مهمترین عوامل نقص یا جعل در مدارک شماست. در صورتی که مدارک درخواست شده را کامل ارائه ندهید و مدارکتان دچار نقص یا کمبود باشد با صدور ویزا به شما موافقت نخواهد شد.

بهتر است مدارک مالی و از همه مهمتر تمکن مالی خوبی فراهم کنید. همانطور که گفته شد برای دولت ایتالیا مهم است که مطمئن شود در طول سفر به این کشور از عهده هزینه های خود برخواهید آمد.

بهتر است پیش از درخواست برای ویزای شینگن به کشورهایی مانند ژاپن و یا کانادا سفر کنید و سابقه سفر خود را قوت بخشید.

رفع ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا

در صورتی که با صدور ویزا به شما موافقت نشد نگران نباشید. میتوانید در طی یک نامه خطاب به سفارت ایتالیا اعتراض خود به تصمیم سفارت را اعلام کنید. در نامه دلایل خود را توضیح دهید و اگر پرونده تان دچار نقص یا کمبودی است آن را برطرف کرده و دوباره درخواست دهید.

توصیه می کنیم ۶ ماه بعد مجددا برای دریافت ویزا اقدام نمایید و در این مدت مدارک مالی و سابقه سفر خود را تقویت کنید.

ویزای توریستی ایتالیا

وقت سفارت ویزای توریستی ایتالیا

کارگزاری CKGS به عنوان واسطی میان سفارت ایتالیا و شهروندان ایرانی است و دریافت وقت علاوه بر سفارت ایتالیا  از طریق این کارگزاری هم انجام شدنیست. فقط کافیست به سایت این کارگزاری مراجعه کنید و وقت دریافت کنید و در روز و تاریخی که برای شما تعیین شده به محل مراجعه نمایید. روند نوبت دهی روال مشخصی ندارد و در برخی مواقع ممکن است این کار به سختی انجام شود. به همین جهت توصیه می کنیم جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا و وقت سفارت و نوبت از کارگزاری با کارشناسان قصران گروپ در ارتباط باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ