قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

خرید ملک در اسپانیا

اگر به فکر خرید ملک در کشور‌های خارجی جهت سرمایه‌گذاری یا مهاجرت هستید، یکی از گزینه‌های پیش رو که واقعاً ارزش فکر کردن را دارد، خرید ملک در اسپانیا است. اما چرا ما چنین پیشنهادی را به شما می‌دهیم؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شرایط خرید خانه در اسپانیا و مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور را برای شما توضیح دهیم.

مزایای خرید ملک در اسپانیا

 • ویزای شینگن دریافت کنید.

کشور اسپانیا جز کشور‌های حوزه اتحادیه اروپا می‌باشد. بنابراین اگر شما ملکی در این کشور خریداری کنید و به دنبال آن بتوانید اقامت کشور اسپانیا را به دست بیاورید، ویزای شینگن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.  همانگونه که می‌دانید با این ویزا می‌توانید به راحتی به کشور‌های اروپایی دیگر سفر کنید.

 • به مدرک زبان نیاز نیست.

رای خرید خانه در اسپانیا به هیچ عنوان نیازی به مدرک زبان نیست. پس شما در هر سطح زبان‌، می‌توانید برای خرید ملک در این کشور اقدام کنید.

 • شرط سنی وجود ندراد.

از طرف دیگر محدودیت سنی برای این نوع سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نشده است.

 • اقامت اسپانیا را دریافت کنید.

شما می‌توانید از طریق خرید ملک در اسپانیا اقامت این کشور را به دست بیاورید. با در دست داشتن اقامت این کشور، خدمات شهروندی برای شما ارائه خواهد شد. به همین دلیل است که خرید ویلا در اسپانیا و اخذ اقامت، جایگاه ویژه‌ای در بین ایرانی‌ها به خود اختصاص داده است. به خصوص اینکه کشور اسپانیا از نظر زیبایی ظاهری، طبیعت، شرایط آب و هوایی و شرایط اقتصادی، واقعاً ‌ایده‌آل می‌باشد. پس بهترین شرایط را برای زندگی فراهم می‌کند.

خرید ملک در اسپانیا

 • سرمایه‌گذاری مطمئن خواهد بود.

به طور کلی خرید ملک یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار و سودآور است. اما اگر همین سرمایه‌گذاری در کشوری با  اقتصاد پررونق انجام شود، قطعاً سود بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. شما از طریق خرید ملک در اسپانیا، یک سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور را برای خود رقم می‌زنید.

 • حساب بانکی افتتاج کنید.

آیا می‌دانید شما با خرید ملک در اسپانیا می‌توانید حساب‌های بانکی در بانک‌های بین‌الملل افتتاح کنید و تبادل پول را به راحتی انجام دهید.

 • رفاه و آرامش را تجربه کنید.

کیفیت زندگی در کشور اسپانیا واقعاً بالا است. فرهنگ غنی در این کشور برقرار می‌باشد. جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد و از طرف دیگر این کشور از نظر شرایط سیاسی، یک کشور باثبات شناخته شده است. همه این موارد باعث رفاه و آرامش مردم در این کشور خواهد شد.

مدارک لازم برای خرید ملک در اسپانیا

 • شما باید اصل و ترجمه تمامی مدارک شناسایی خود را آماده کنید.
 • لازم است پاسپورت با تاریخ معتبر داشته باشید.
 • افراد غیر ملی زمانی که می‌خواهند ملکی در کشور اسپانیا خریداری کنند، باید شماره شناسنامه مالی یا  NIE داشته باشند. برای دریافت این کد باید به سراغ پلیس مهاجرت کشور اسپانیا بروید.
 • لازم است گواهی عدم سوءپیشینه را ارائه کنید.
 • از صورت حساب بانکی خود یک گواهی آماده کنید که نشان می‌دهد می‌توانید هزینه خرید ملک در اسپانیا را پرداخت نمایید.
 • برای واگذاری ملک به شما، حتماً باید قرارداد رسمی بین طرفین منعقد گردد.

مراحل خرید ملک در اسپانیا

 • ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کنید.

در اولین قدم شما باید مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی اسپانیا را آماده نمایید تا بتوانید وارد این کشور شوید. به هر حال باید از ملک مورد نظر خود بازدید کنید تا با اطمینان خاطر بتوانید بخشی از پس‌انداز خود را در کشور اسپانیا سرمایه‌گذاری کنید.

 • به اندازه کافی تحقیق کنید.

شما باید در مورد منطقه‌ای که انتخاب کرده‌اید و در مورد ملک انتخابی، تحقیقات لازم را انجام دهید. ممکن است این منطقه اصلاً مناسب کار یا زندگی نباشد. ممکن است ملکی که انتخاب کرده‌اید یک مشکل قانونی داشته باشد. در این زمان است که مشاورین زبده همانند قصران گشت می‌توانند به شما کمک کنند ملکی سالم و بدون مشکل را انتخاب نمایید.

 • در مورد قیمت مذاکره کنید.

اکنون شما باید با فروشنده در مورد قیمت صحبت نمایید. بهتر است قبل از اینکه وارد مرحله عقد قرارداد شوید، از چند کارشناس زبده در مورد رنج قیمت‌ها در منطقه مورد نظر سؤال بپرسید تا یک ملک، گران به شما فروخته نشود.

خرید ملک در اسپانیا

 • مدارک را بررسی نمایید.

باید از فروشنده بخواهید تمامی مدارکی که نشان می‌دهد از نظر حقوقی و قانونی این ملک به کسی دیگری فروخته نشده و هیچ مشکل قانونی ندارد را به شما ارائه نماید. این مدارک را به یک کارشناس حقوقی نشان دهید تا از صحت آن‌ها مطمئن شوید.

 • قرارداد را منعقد کنید.

در قرارداد باید تمامی وظایف دو طرف و همچنین نکات مهم در مورد زمان واگذاری ملک و دریافت مبلغ، به طور کامل و واضح توضیح داده شود. برای مثال اگر شما می‌خواهید هزینه‌ها را به صورت اقساطی پرداخت کنید، باید آخرین قسط را مشخص کنید تا فروشنده براساس تاریخ آخرین قسط، سند را به نام شما واگذار کند.

دریافت اقامت کشور اسپانیا از طریق خرید ملک

از زمانی که سند ملک به نام شما واگذار می‌شود، باید ۵ سال منتظر بمانید تا اقامت دائم به شما داده شود. در این ۵ سال باید به عنوان فردی کاملاً قانونمند و بااخلاق شناخته شوید. البته نیازی نیست تمام ۵ سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید بلکه باید سند ملک در تمام این مدت همچنان به نام شما باقی بماند. پس از ۵ سال اقامت دائم به شما اعطا خواهد شد. اما برای دریافت پاسپورت اسپانیا و دریافت شهروندی، باید ۱۰ سال در این کشور به سرمایه‌گذاری خود ادامه دهید و همچنان سند ملک به نام خود شما باشد. در این صورت می‌توانید شهروند کشور اسپانیا شوید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

به طور کلی خرید ملک در هر کشور خارجی، یک پروسه پیچیده و بسیار حساس است. شما از قوانین کشور مورد نظر اطلاعی ندارید و از طرف دیگر نمی‌دانید که واقعاً قیمت املاک به چه صورت می‌باشد. در این زمان است که نیاز به مشاورین زبده و کارشناسان حرفه‌ای دارید. اگر به فکر خرید ملک در اسپانیا هستید همین اکنون با قصران گشت تماس بگیرید و در جلسه مشاوره با کارشناسان ما شرکت کنید. گروهی از کارشناسان در حوزه خرید ملک در کشور‌های اروپایی فعال هستند و به قوانین کشور‌های مختلف تسلط دارند. بنابراین با خیال راحت می‌توانید تحت نظر قصران گشت سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

تماس با قصران گروپ