قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اقامت دبی با ثبت شرکت

از زمانی که شرایط آسان جهت اخذ اقامت امارات فراهم شده است، ایرانیان زیادی اقدام به دریافت اقامت این کشور کرده‌اند. امارات متحده عربی و شهر دبی، به علت برخورداری از بهترین شرایط اقتصادی، استاندارد بالای زندگی، زیرساخت‌های قوی و فرصت‌های بسیار شغلی، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران در سرتاسر جهان قرار گرفته است.

روش‌های متنوعی برای دریافت اقامت دبی وجود دارد که بی‌دردسرترین و راحت‌ترین این راه‌ها برای ایرانیان، اقامت دبی با ثبت شرکت است. ایرانیان می‌توانند با ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در این شهر، موفق به اخذ اقامت با اعتبار دو ساله شده و هر ۲ سال یکبار، به طور نامحدود آن را تمدید کنند.

ایرانیانی که موفق به اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت شده‌اند، اجازه زندگی و کار در این کشور را داشته و می‌توانند بدون حضور دائم و تنها یک روز در ۶ ماه را در این کشور باشند. در این مطلب به بررسی اخذ اقامت دبی از راه ثبت شرکت و موارد مرتبط با آن خواهیم پرداخت.

اقامت دبی با ثبت شرکت

ویژگی‌های مثبت اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت

در سال‌های اخیر، کشور امارات، در حال توسعه و گسترش راه‌های اقتصادی بوده و این کشور مکان مناسبی برای کسانی است که تصمیم دارند کسب‌و‌کار و تجارتی را راه‌اندازی کنند. در این بخش به ویژگی‌های مثبت اقامت دبی با ثبت شركت می‌پردازیم.

 • عدم نیاز به حضور مداوم در امارات

با اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت، لزوم و اجباری ندارد که شما برای زندگی در کشور امارات حضور مداوم داشته باشید و لازم است که تنها یک روز از ۶ ماه سال را در آنجا سپری کنید.

 • تحصیل در امارات

افراد متقاضی و خانواده‌‌های آنان می‌توانند در مراکز خصوصی یا دولتی کشور امارات تحصیل کنند و برای آن‌ها هیچ منعی وجود ندارد.

 • امکان اشتغال همسر و فرزندان در امارات

شرایط کار کردن در امارات با برخی قوانین همراه است، ولی در فرآیند اقامت دبی با ثبت شرکت، امکان اشتغال همسر و فرزندان فرد متقاضی در این کشور وجود دارد.

 • امکان تمدید اقامت

فرد متقاضی می‌تواند هر بار پس از پایان دوره اقامت، اقدام به تمدید آن نماید‌. این امر تا ۹۹ سال ادامه داشته و هیچ محدودیت خاصی جهت تمدید اقامت از طریق ثبت شرکت در دبی وجود ندارد.

 • امنیت بالای زندگی

یکی از مهم‌ترین مواردی که نباید از آن چشم‌پوشی کرد امنیت در کشور امارات است. امنیت در حوزه اجتماعی و اقتصادی در این کشور حرف اول را خواهد زد. این امر باعث شده تا دولت این کشور، اطمینان بسیاری از سرمایه‌گذاران را جلب نماید.

 • عدم نیاز به سابقه و مدرک

ثبت شرکت در دبی، به سابقه داشتن شرکت و یا مدرک خاصی در گذشته نیازی نخواهد داشت. البته تنها در موارد خاص، برای شرکت‌های خدماتی به مدارکی نیاز خواهد بود.

 • امکان مهاجرت در کوتاه‌ترین زمان ممکن

مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید و این زمان حدودا کمتر از ۱۰ روز کاری خواهد بود.

 • صادرات و واردات با ایران

با ثبت شرکت در دبی، شما امکان داشتن هر گونه تجارتی مانند واردات و صادرات کالا را با کشور ایران خواهید داشت و از لحاظ قانونی، هیچ مشکلی در این موضوع وجود ندارد

بندرهای مختلفی چون حمریه و جبل علی، در نزدیکی بنادر جنوبی ایران بوده و این مسئله باعث راحت‌تر انجام گرفتن فرآیند تجارت کالا خواهد شد.

 • تجارت آسان

تقریباً ۸۸٫۵ درصد مردمان ساکن در دبی، غیربومی بوده و تنها به منظور کار و تجارت در این کشور حضور و فعالیت دارند. این امر، تجارت را آسان کرده و پلی جهت ایجاد ارتباطات بیشتر می‌شود.

 • دریافت ویزای امارات

از دیگر ویژگی‌های مثبت اقامت در دبی از مسیر ثبت شرکت، شانس برخورداری از ویزای طلایی امارات و سفر به کشورهای اروپایی چون استرالیا، کانادا و کشورهای حوزه شینگن خواهد بود.

اقامت-دبی-با-ثبت-شرکت

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت با ثبت شرکت در دبی

قانون ثبت شرکت‌ها در شهر دبی، زیر نظارت دائرة التنمية الاقتصادية (DED) است. شما باید برای اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در شروع، نوع شرکتی را که می‌خواهید تأسیس نمایید و محل آن را مشخص کنید. پس از آن باید به DED مراجعه نموده و برای ثبت شرکت مورد نظر خود درخواست دهید.

همچنین به منظور اقامت دبی با ثبت شرکت، لازم است مدارک و اسناد مورد نیاز را به صورت کامل جمع‌آوری کرده و آن‌ها را نیز به DED تحویل دهید. از جمله اسناد و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در دبی عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت
 • ارائه مدارک هویتی نظیر کارت ملی و شناسنامه
 • پاسپورت کلیه سهام‌ داران شرکت
 • نمونه امضا مدیر
 • عکس پرسنلی
 • اطلاعات مورد نیاز در مورد سرمایه شرکت
 • اظهارنامه کتبی از مالکیت شرکت
 • رسمی کردن سند تأسیس شرکت
 • جواز تجاری
 • صورتحساب بانکی شرکت
 • مجوزات لازم از نظر قانونی و رسمی
 • مجوز تأسیس شرکت
 • اظهارنامه مالیاتی

بعد از ارائه مدارک لازم، DED به ارزیابی درخواست شما پرداخته و در صورت تأیید درخواست، لازم است تا شما هزینه ثبت شرکت را پرداخت نمایید. پس از آن شما شماره تشکیل شرکت را دریافت می‌کنید. بعد از گذراندن این مرحله، شرکت شما تحت عنوان یک شرکت رسمی در دبی ثبت می‌گردد.

مراحل گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت در دبی

فرآیند ثبت شرکت در دبی، در یک روال مشخصی انجام شده و کارت اقامت سهامداران شرکت، در مدت زمان ۱۴ روز، دریافت خواهد شد. در ادامه، به مراحل مختلف ثبت شرکت و اقامت دبی اشاره خواهیم کرد:

 • جمع‌آوری مدارک

مدارک مورد نیازی که باید متقاضی آن‌ها را فراهم کند، به وی اطلاع داده خواهد شد و در زمان مشخص شده از او تحویل گرفته می‌شود.

 • ثبت شرکت در دبی

بعد از دریافت مدارک از متقاضی، از طرف او اقدامات اولیه‌ای به منظور ثبت شرکت در دبی انجام گرفته و سپس تأییدیه ثبت شرکت اخذ می‌گردد. مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این مرحله، ۳ تا ۷ روز خواهد بود.

 • سفر به دبی

در این مرحله برای انجام امور اداری در رابطه با اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت، لازم است که شخص متقاضی، خود حضور داشته باشد و در نتیجه باید به دبی سفر کند. در این سفر کارهایی نظیر آزمایشات پزشکی و انجام انگشت‌ نگاری انجام می‌گردد که این سفر نیز بین ۳ تا ۷ روز به طول خواهد انجامید.

 • صدور کارت اقامت دبی

کارت اقامت دبی، در مدت زمان ۴ تا ۷ روز بعد از انجام انگشت ‌نگاری و تست‌های پزشکی، برای سهامداران شرکت صادر می‌گردد و به آن ها تحویل داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که اقامت دبی بدون ثبت شرکت نیز ممکن خواهد بود. اما چالش‌های بسیار زیادی را برای متقاضیان مهاجرت به وجود خواهد آورد.

اقامت-دبی-با-ثبت-شرکت

میزان تمکن مالی برای اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت

دستور‌العمل خاصی برای یک میزان مشخصی از تمکن مالی برای اقامت دبی با ثبت شرکت وجود ندارد، ولی با توجه به سختگیری‌های کشور امارات برای صادر نمودن ویزا و مجوز برای ایرانی ها، توصیه می‌شود که شهروندان ایرانی برای راه‌اندازی شرکت در امارات، مبلغی را جهت تمکن مالی در اختیار داشته باشند.

این مبلغ به نوع بانک و حسابی که در آن افتتاح می‌کنید و همچنین قوانین و شرایط آن بانک بستگی دارد. به طور معمول میزان ۵۰ تا ۱۰۰ هزار درهم تمکن مالی می‌تواند کار شما را راه بیندازد. البته بعد از افتتاح حساب، لازم است تا حداقل مبلغ ۱۰ هزار درهم، در حساب شما باقی بماند.

هزینه‌های ثبت شرکت در دبی

ثبت یک شرکت در کشور امارات و در شهر دبی، از موثرترین و کم ریسک‌ترین راه‌های اخذ اقامت محسوب می‌شود. هزینه اقامت دبی با ثبت شرکت به موارد مختلفی بستگی خواهد داشت، زیرا این امر ممکن است از طریق راه‌های مختلفی صورت گیرد.

به صورت کلی هزینه ثبت یک شرکت در دبی برای ایرانیان به وسیله موسسات مهاجرتی مشخص خواهد شد. در مورد هزینه‌های مختلف برای ثبت شرکت در دبی، باید به موارد فوق اشاره داشت:

هزینه گرفتن لایسنس برای شرکت

یکی از هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در دبی، هزینه اخذ لایسنس از نوع تجاری، صنعتی و یا خدماتی برای این شرکت خواهد بود که لازم است این هزینه حتما پرداخت گردد. در حقیقت بسته به آنکه برای شرکت خود در امارات چه نوع کاربری را نیاز دارید، باید هزینه متفاوتی را نیز برای ثبت شرکت خود بپردازید. فرد متقاضی باید بداند که چه اهدافی داشته و تصمیم به تاسیس چه نوع شرکتی را دارد.

هزینه ترجمه مدارک و دفترخانه

این هزینه در واقع کمترین هزینه‌ای است که به منظور ثبت شرکت در دبی باید پرداخت شود. میزان این پرداختی با توجه به دارالترجمه، متفاوت خواهد بود.

هزینه دفتر کار مجازی در دبی

شما برای اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت هیچ الزامی برای اجاره یا خرید ملک در این شهر نخواهید داشت. در حقیقت شما این امکان را دارید تا با پرداخت هزینه‌ای بابت دفتر کار مجازی در دبی، این موضوع را برای خود حل کنید. هزینه اجاره سالانه دفتر کار مجازی در این شهر حدودا ۵۰۰۰ درهم خواهد بود.

هزینه اخذ کارت اقامت امارات

شما باید به ازای خودتان و هر یک از اعضای خانواده‌تان که تصمیم به اخذ کارت اقامت امارات را دارند، هزینه‌ای را به منظور پرداخت کارمزد جهت صدور کارت اقامت کشور امارات پرداخت نمایید. این هزینه شامل پرداخت‌هایی نظیر آزمایش خون، امارات آی دی، تغییر ویزای توریستی به ویزای سرمایه‌گذاری، سی تی اسکن، چاپ ویزا، انگشت نگاری و … خواهد بود.

هزینه افتتاح حساب در امارات

شما می‌توانید پس از ثبت شرکت، افتتاح حساب بانکی در دبی را برای خودتان انجام دهید. به طور حتم این امر هم هزینه خاص خود را داشته که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید‌.

هزینه انتخاب نام شرکت

چنانچه شما مایل نیستید که نام شرکت ثبت شده شما به عربی باشد و همچنین اگر نام انتخابی برند شما در معانی عربی وجود نداشته باشد، باید میزان ۲۰۰۰ درهم را به هزینه‌های احتمالی خود اضافه کنید.

اقامت دبی با ثبت شرکت

مزایای اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت، از جمله راه‌های اخذ اقامت دبی است که البته با توجه به موقعیت منحصر به فردی که کشور امارات دارد، مزایا و موارد مثبت دیگری نیز علاوه بر اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت وجود خواهد داشت که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • ثبت شرکت در دبی به اجاره یا خرید مکان خاصی نیاز نداشته و شما می‌توانید به صورت مجازی هم این کار را انجام دهید.
 • شما می‌توانید بدون نیاز به استخدام کارمند از جمله منشی، حسابدار و … نیز به راه‌اندازی شرکت خود در شهر دبی بپردازید.
 • از مزایای دیگر ثبت شرکت در دبی باید به طولانی نبودن پروسه آن تا زمان شروع به فعالیت اشاره کرد.
 • چنانچه شما یک نوع لایسنس برای شرکت دارید، با انجام اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دبی، به آسانی می‌توانید با شرکت خود، ۱۰ نوع فعالیت تجاری انجام دهید. البته لازم به ذکر است که شرط اصلی این امر، در یک گروه بودن است.
 • شما می‌توانید از طریق اقامت دبی با ثبت شرکت، به آسانی خودرو شخصی خود را خریداری و یا اجاره نمایید.
 • از جنبه‌های مثبت و مزایای ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان، فاصله نزدیک کشور امارات به کشور ایران و پروازهایی است که هر روزه انجام می‌شود. چرا که آنان می‌توانند با خرید ملک در دبی ،به آسانی به این کشور رفت‌وآمد کنند.

معایب اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت

معایب ثبت شرکت در دبی در مقایسه با مزایای آن بسیار کمتر است. ولی لازم است تا برای آگاهی و کسب اطلاعات کامل متقاضیان مهاجرت به دبی، به بررسی نقاط منفی این فرآیند نیز بپردازیم. از معایب اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت باید به موارد زیر اشاره نمود:

 • لازم است که حتما متقاضیان به جهت حفظ اقامت خود، در هر ۶ ماه یکبار در کشور امارات حضور داشته باشند.
 • پرداخت مبلغ ۲۰۰۰ درهم اضافه در صورتی که شرکت ثبت شده با نام عربی نباشد.
 • کشور امارات و شهر دبی از آب و هوایی بسیار گرم و مرطوبی برخوردار است که در فصل تابستان تحمل آن کمی سخت خواهد بود.
 • با اقامت دبی از طریق ثبت شرکت، متقاضیان نمی‌توانند پاسپورت امارات را داشته باشند. دریافت اقامت دائم باید مطابق با قوانین سختگیرانه این کشور باشد.

اقامت دبی با ثبت شرکت

سخن آخر

ثبت شرکت در دبی یکی از روش‌هایی است که می‌توان از طریق آن علاوه بر سرمایه‌گذاری در کشور امارات، اقامت آن را نیز کسب کرد. در واقع کسانی که از طریق ثبت شرکت به امارات سفر می‌کنند، می‌توانند به مدت ۲ سال در این کشور اقامت داشته باشند. علاوه بر این سرمایه‌گذاران از مزایای متعددی برخوردار می‌شوند که در مطلب به بررسی کامل آن پرداختیم.

شما می‌توانید با داشتن سرمایه و طی کردن روند اداری، شرکت خود را ثبت کرده و اقامت آن را به دست بیاورید.

سؤالات متداول

حداقل میزان سرمایه برای ثبت کردن شرکت در دبی چقدر است؟

حداقل میزان سرمایه برای ثبت کردن شرکت در دبی بسته به نوع شرکت شما متفاوت است، اما به طور کلی شما برای ثبت شرکت به حداقل ۱۰ هزار درهم امارات نیاز دارید.

آیا با ثبت شرکت در دبی می‌توان اقامت آن را گرفت؟

بله متقاضیانی که شرکت خود را در دبی ثبت میکنند میتوانند به مدت ۲ سال اقامت دائم آن را بگیرند. این مدت زمان اقامت پس از اتمام دوره آن قابل تمدید بوده و بنابراین مهاجران تا زمانی که شرکت آنها فعال است می‌توانند در این کشور بمانند.

چه مجوزهایی برای ثبت کردن شرکت در امارات لازم است؟

برای ثبت شرکت در این کشور به مجوزهای متعددی نیاز است که ما در مطلب به بررسی کامل آن پرداختیم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *