قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

افتتاح حسب بانکی در دبی

شهر دبی که در کشور امارات متحده عربی واقع شده است، از جمله شهرهایی محسوب می‌شود که در سالیان اخیر پیشرفت‌های بسیار چشمگیری را داشته و توانسته برای شهروندان خود، اقتصادی پویایی را مهیا نماید. اگر شما مایل هستید که برای ادامه زندگی خود به شهر دبی مهاجرت کنید، انجام این خواسته شما از طریق روش‌های مختلف مهاجرت به امارات امکان‌پذیر خواهد بود.

از جمله رایج‌ترین این روش‌ها باید به امکان اخذ اقامت دو ساله از طریق ثبت شرکت در دبی و یا امکان اقامت ۱۰ ساله از طریق خرید ملک در این شهر اشاره کرد. از جمله نکاتی که لازم است در هر صورت آن را انجام دهید، افتتاح حساب بانکی در دبی است تا بتوانید از آن برای شروع زندگی و تجارت خود در این شهر استفاده نمایید.

افتتاح حساب در دبی، از جمله موارد حائز اهمیت برای مهاجرین بوده و در مجموع می‌تواند فوق‌العاده کاربردی باشد. زیرا افرادی که در این کشور اقامت دارند، به هر فعالیتی که مشغول باشد در هر حال به خدمات بانکی نیاز خواهد داشت.

افتتاح حساب بانکی در دبی، فرآیندی تقریبا ساده است که البته با رعایت برخی از جزئیات انجام می‌پذیرد. زیرا افتتاح و بازگشایی یک حساب بانکی به خصوص برای ساکنان غیر بومی می‌تواند با برخی دستورالعمل‌ها همراه  باشد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با نکات و قوانین مهم افتتاح حساب بانکی در دبی برای ایرانیان آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله به آن پرداخته ایم:

ویژگی‌های بهترین بانک برای افتتاح حساب در دبی

با توجه به این موضوع که در شهر دبی افراد زیادی مشغول به فعالیت اقتصادی و کسب‌وکار هستند، بانک‌ها و موسسات بسیاری در این شهر به وجود آمده است. این مسئله می‌تواند موجب شود که مهاجران در انتخاب بهترین بانک برای افتتاح حساب دچار سردرگمی شوند.

لازم است پیش از افتتاح حساب بانکی در دبی، به برخی نکات در خصوص انتخاب بهترین گزینه توجه نماید که شامل موارد زیر است:

اعتبار بانک مورد نظر

لازم است قبل از انتخاب بانک مورد نظر خود، حتما به این موضوع توجه داشته باشید که آن موسسه دارای شهرت و اعتبار باشد. داشتن نام و نشانی معتبر از بانک انتخابی‌تان، این اطمینان را به شما خواهد داد که حساب بانکی شما در مکانی مناسب است.

داشتن تعداد شعب زیاد

بهتر است بانکی را انتخاب نمایید که دارای تعداد شعب زیادی باشد تا برای هر بار مراجعه به آن، مجبور نباشید تا مسافت زیادی را طی کنید. همچنین بانک منتخب شما باید دارای خودپردازهایی نیز در سطح شهر دبی باشد تا دسترسی کاربران به برخی امور بانکی به راحتی انجام پذیرد.

داشتن پلتفرم جهت دسترسی راحت کاربران

در صورتی که بانک منتخب شما از اپلیکیشن و پلتفرم‌های کاربردی برخوردار باشد، کمتر نیاز خواهد بود تا به بانک مراجعه حضوری داشته باشید و می‌توانید در هر زمان و مکانی از خدمات بانکی استفاده نمایید.

نرخ بهره بانک

سعی کنید در زمان انتخاب بانک برای باز کردن حساب در دبی، نرخ بهره آن را ارزیابی کنید. زیرا نرخ بهره مناسب، بازده حساب شما را مشخص خواهد کرد و این امر، اهمیت بسیاری می‌تواند داشته باشد.

افتتاح حسب بانکی در دبی

مدارک و شرایط لازم برای افتتاح حساب ایرانیان در دبی

همانطور که عنوان شد، شما این امکان را خواهید داشت تا به عنوان یک فرد ایرانی، در دبی حساب بانکی باز کنید. البته ممکن است شرایط افتتاح حساب بانکی در دبی، بسته به بانک انتخابی شما متفاوت باشد. لازم است شما به این نکته توجه کنید که هر بانک، الزامات و سیاست‌های خاص و متفاوت خود را خواهد داشت.

در نتیجه بهتر است به عنوان یک تبعه ایرانی، به طور مستقیم با خود مسئولین بانک، در مورد شرایط خاص آن موسسه جهت افتتاح حساب بانکی مشورت کنید. در ادامه به چند مورد از شروطی که لازم است مهاجران ایرانی آن‌ها را رعایت نمایند، اشاره کرده و برخی از مدارک لازم جهت افتتاح حساب بانکی در دبی، را عنوان خواهیم کرد:

·        پاسپورت معتبر

شما به یک گذرنامه معتبر نیاز دارید تا بتواند مانند یک شناسنامه ملیت شما را تأیید کرده و نشان دهد که از چه کشوری هستید.

·        ویزای اقامتی معتبر

شما جهت افتتاح حساب بانکی در دبی به یک ویزای اقامتی معتبر نیاز خواهید داشت. زیرا این مدرک می‌تواند وضعیت قانونی شما در کشور امارات را تأیید ‌کند و به شما امکان ‌دهد تا برای یک مدت طولانی در شهر دبی بمانید. همچنین ممکن است با توجه به نوع ویزای ارائه شده توسط شما، بانک برخی مدارک اضافی را درخواست کرده و یا از شما بخواهد تا معیارهای خاصی را رعایت کنید.

·        الزامات KYC

به عنوان یک بخش از الزامات (KYC) که با مفهوم «مشتری خود را بشناسید» است، لازم خواهد بود تا شما مدارک شناسایی خود نظیر شناسه امارات و یک پاسپورت معتبر را ارائه دهید. شناسه امارات در واقع یک کارت شناسایی اجباری برای تمام ساکنان و شهروندان این کشور است. این کارت حاوی اطلاعات شخصی و نیز یک عکس از صاحب آن است.

·        اثبات آدرس

احتمالا شما باید مدرکی را به بانک ارائه دهید که نشان‌دهنده آدرس دقیق شما در شهر دبی باشد. این مدرک می‎تواند آخرین قبض برق و آب و یا قرارداد اجاره منزل‌ شما باشد. بانک این مدرک را جهت جلوگیری از کلاهبرداری و تأیید آدرس فعلی شما می‌خواهد.

·        اثبات درآمد

ممکن است بعضی از بانک‌های دبی از شما بخواهند تا مدرکی مبنی بر اینکه وجوه خود را چگونه به دست آورده‌اید، مانند صورتحساب بانکی، گواهی حقوق یا اسناد تجاری به آنان ارائه دهید. این مدارک جهت اطمینان از قانونی بودن مبالغ واریز شده به حساب شما است.

این مدرک نشان می‌دهد که شما منبع درآمد ثابتی دارید و همچنین برای برخورداری از انواع خاصی از حساب‌ و خدمات، واجد شرایط بودن شما را نشان خواهد داد.

·        معاملات محدود

ممکن است به علت تحریم‌های بین‌المللی، برای اتباع ایرانی برخی از معاملات محدود شود. بنابراین لازم است که شما که با بانک برای هر نوع محدودیت در تراکنش‌ها و خدمات موجود، صحبت کنید.

افتتاح حسب بانکی در دبی

مراحل افتتاح حساب بانکی در دبی

ممکن است در زمان افتتاح حساب بانکی در دبی، بانک مورد نظر شما، بعضی از شرایط اضافی نظیر حداقل موجودی و … را برای باز کردن داشته باشد. بنابراین حتما باید قبل از انتخاب بانک خود، از نیازهای خاص آن برای افتتاح حساب مطلع شوید.

برای باز کردن حساب در هر بانکی در دبی، شما باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

۱٫     انتخاب بانک مورد نظر

دبی یک شهر تجاری و پویا به شمار آمده و از تعداد زیادی بانک برخوردار است. بنابراین لازم است تا شما تحقیقات لازم را به عمل آورید تا بتوانید گزینه‌ای متناسب با نیاز خود پیدا کنید.

از نمونه‌های بانک‌های محبوب در شهر دبی می‌توان به بانک اسلامی دبی، بانک  امارات NBD و بانک تجاری ابوظبی اشاره نمود.

۲٫     جمع آوری مدارک مورد نیاز

برای افتتاح حساب بانکی در دبی، لازم است تا مدارکی مانند ویزای اقامتی، پاسپورت معتبر، شناسه امارات و مدارک نشان‌دهنده آدرس مانند قبوض را ارائه دهید.

البته ممکن است تعدادی از بانک‌ها به اسنادی اضافی نیاز داشته باشند. بهتر است تا جهت تهیه لیست کامل مدارک با بانک مورد نظر خود مشورت نمایید.

۳٫     مراجعه به بانک

بعد از اینکه مدارک را تنظیم و جمع‌آوری کردید، نوبت به آن می‌رسد که شخصا به همراه مدارک‌تان به بانک مورد نظر مراجعه کنید.

۴٫     پر کردن برگه درخواست افتتاح حساب

بانک یک فرم درخواست افتتاح حساب در دبی را در اختیار شما می‌گذارد تا آن را پر کنید. لازم است تا حتماً ضوابط و شرایط خود را با دقت مطالعه کرده و پیش از امضای آن، سوالات خودتان را بپرسید.

۵٫     سپرده گذاری وجوه

این امکان وجود دارد که بانک مورد نظر از شما بخواهد تا برای افتتاح حساب بانکی خود، حداقل مبلغی را به حسابتان واریز کنید. البته میزان این پول، بسته به نیاز و شرایط بانک خواهد داشت که شما باید حتماً در مورد این شرایط یا هزینه‌های مربوطه حساب، سؤال کنید.

۶٫     دریافت اطلاعات حساب خود

زمانی که شما تمام مراحل فوق را انجام دادید، حساب شما باز خواهد شد. پس از آن، بانک جزئیات حساب مانند شماره حساب‌ و هر نوع اطلاعات جهت ورود به سیستم را که شاید شما به منظور خدمات آنلاین به آن نیاز داشته باشید، در اختیارتان قرار خواهد داد.

حداقل سرمایه جهت افتتاح حساب بانکی در دبی

در مورد حداقل سرمایه لازم جهت افتتاح حساب بانکی در دبی باید گفت که این مبلغ به بانک و نوع حسابی که شما افتتاح کردید، بستگی دارد. ممکن است بعضی از بانک‌ها نیاز داشته باشند که همیشه میزان حداقل موجودی در حساب شما حفظ شود، حال آن که ممکن است برخی دیگر این الزامات را نداشته باشند.

حداقل موجودی مورد نیاز برای حساب‌های بانکی شخصی می‌تواند از مبلغ ۱۰۰۰ درهم تا ۱۰۰۰۰ درهم متغیر باشد. ممکن است در صورت حفظ سطح معینی از تراکنش‌های ماهانه یا سپرده‌ها، بعضی بانک‌ها از آن میزان حداقلی مانده موجودی حساب شما، صرف نظر کنند.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای حساب‌های بانکی تجاری، می‌تواند بسته به نوع حساب، صنعت و ساختار قانونی کسب‌و‌کار شما متفاوت باشد. به عنوان مثال، ممکن است که یک شرکت انفرادی، در مقایسه با یک شرکت اشتراکی، حداقل سرمایه مورد نیاز کمتری را داشته باشد. به صورت کلی، برای حساب‌های بانکی تجاری، حداقل سرمایه مورد نیاز می‌تواند از مبلغ ۵۰۰۰ درهم تا ۵۰۰۰۰ درهم یا بیشتر باشد.

انواع مختلف حساب بانکی در امارات

برای افتتاح حساب بانکی در دبی، انواع متنوعی از حساب‌ها وجود دارند که متقاضیان می‌توانند با توجه به نیاز خود، اقدام به انتخاب نوع حساب نمایند. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که در مواردی شاید الزامات و ویژگی‌های خاص این حساب‌ها، از یک بانک به بانک دیگر متفاوت باشد.

در نتیجه توصیه می‌شود که حتما گزینه‌های مختلف موجود را در راستای یافتن بهترین حساب برای رفع نیازهای خود جستجو کرده و سپس آن‌ها را با هم مقایسه نمایید. برخی از متداول‌ترین انواع حساب‌های بانکی که در دبی موجود هستند را ما در این بخش معرفی کرده‌ایم.

حساب جاری

حساب‌‌های جاری، از جمله حساب‌های بسیار مناسب برای فعالیت‌های روزمره شما هستند. این نوع حساب به منظور تراکنش‌های مکرر ایده‌آل بوده و امکان چک نوشتن، پرداخت آنلاین و نیز برداشت پول از طریق دستگاه‌های خودپرداز را برای شما فراهم می‌کند. اگر شما بخواهید از این حساب، به عنوان سپرده‌گذاری استفاده کنید، آنگاه گزینه مناسبی نخواهد بود.

حساب پس انداز

این نوع حساب همانطور که از نامش مشخص است، به صورت پس‌انداز بوده و در این نوع حساب، بانک به علت پس‌انداز کردن پول، مقداری سود را به شما تعلق می‌دهد. میزان سود سپرده‌ای که افراد آن را دریافت می‌کنند به شرایط بانک بستگی داشته و در موسسات مختلف این نرخ متفاوت خواهد بود.

حساب اشتراکی

حساب اشتراکی به دو یا چند نفر تعلق داشته و این نوع حساب به تمام این افراد، اجازه می‌دهد تا بتوانند بر روی حساب خود مدیریت داشته باشند.

حساب سپرده ثابت

حساب سپرده ثابت، به شما این امکان را می‌دهد که مبلغی را به طور یکجا و برای مدت معینی به حساب خود واریز کرده و بابت آن، نرخ سود ثابتی را از بانک خود دریافت نمایید. هر اندازه مدت این سپرده‌گذاری طولانی‌تر باشد، به همان ترتیب نرخ بهره نیز بیشتر خواهد شد.

حساب ارزی

با افتتاح حساب ارزی در دبی شما این امکان را خواهید داشت تا ارزهای خارجی را نگهداری کرده یا با آن‌ها معامله کنید. در بسیاری موارد، معامله مکرر با ارزهای خارجی برای شما سودآور خواهد بود.

حساب تجاری

حساب تجاری برای مشاغل بسیار مناسب بوده و به آن‌ها اجازه مدیریت امور مالی، امکان پرداخت به تأمین‌ کنندگان و کارکنان و همچنین دریافت پرداختی‌ها را می‌دهد.

حساب اسلامی

حساب اسلامی نیز از اصول مالی اسلامی پیروی کرده و برای آن دسته از افرادی مناسب است که می‌خواهند فعالیت‌ بانکی خود را مطابق با قوانین شرعی انجام دهند.

نکات مهم درباره افتتاح حساب در دبی

افراد زیادی هستند که تمایل به افتتاح حساب بانکی در دبی را دارند. در خصوص باز كردن این حساب بانکی، باید گفت که می‌توان برای انجام این امر، از طریق فعالیت‌هایی خاص از جمله ثبت شرکت، خرید ملک و غیره اقدام نمود.

افتتاح حساب بعد از خریداری ملک؛ برای افتتاح حساب در دبی از طریق خرید ملک، لازم است که در ابتدا ملک خود را خریداری نموده و سپس آیدی کارت را به دست آورید. به دست آوردن آیدی کارت در افتتاح حساب، اهمیت ویژه‌ای دارد و بدون آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

افتتاح حساب بعد از ثبت شرکت؛ از بهترین راه‌ها جهت دریافت آیدی کارت و افتتاح حساب بانکی در دبی، ثبت شرکت خواهد بود. چرا که با ثبت شرکت، شما به عنوان یک سرمایه‌گذار، این اجازه را از دولت امارات دریافت می‌کنید که در شهر دبی یا دیگر شهرهای این کشور برای خود حساب بانکی باز کنید.

افتتاح حساب بعد از اقامت کاری؛ افراد متقاضی کار در دبی می‌توانند در شرکت‌های معتبر این شهر مشغول به کار شده و از همین طریق موفق به اخذ اقامت کاری شوند. پس از آن این افراد، کارمندان شرکت محسوب شده و به واسطه پرداخت حقوق، افتتاح حساب بانکی برای آنان شکل می‌گیرد و می‌توانند از خدمات بانکی بهره‌مند شوند.

بانک‌های مناسب برای افتتاح حساب ایرانیان در دبی

شرایط افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان در دبی به موارد زیادی مانند نوع بانک و الزامات آن بستگی دارد. به همین علت توصیه می‌شود تا پیش از افتتاح حساب، با بانک مورد نظر خود، مشورت‌های لازم را انجام داده و یا از یک مشاور مالی کمک بگیرید. زیرا در این صورت مطمئن خواهید شد که از تمام اطلاعات و مدارک لازم برخوردار هستید.

در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از بانک‌های محبوب که در آن‌ها خدمات خوبی را به ایرانیان ارائه می‌دهند، بپردازیم:

 • NBDامارات
 • بانک اسلامی دبی
 • بانک مشرق
 • HSBC
 • بانک ملی اتحادیه
 • بانک تجاری ابوظبی
 • اولین بانک ابوظبی
 • بانک استاندارد
 • سیتی بانک
 • بانک ملی ابوظبی

لازم به ذکر است که برای ایرانیان مقیم دبی، در این شهر چند شعبه مختلف بانک‌های ایرانی وجود دارد که به منظور کمک به تجارت و مبادلات ارزی راه‌اندازی شده‌اند. در حال حاضر دو بانک صادرات و ملی موجود در شهر دبی، آماده ارائه خدمات برای فعالیت ایرانیان هستند.

بنابراین برای ایرانیان نیز امکان افتتاح حساب در این بانک‌های دبی نیز میسر خواهد بود. البته متاسفانه به علت وجود تحریمات بین‌المللی علیه ایران، فعالیت بانک‌های ایرانی خارج کشور بسیار کاهش یافته و مانند گذشته نیست.

افتتاح حساب در دبی بدون اقامت

در مورد امکان افتتاح حساب بانکی در دبی بدون اقامت باید گفت که این امر ممکن خواهد بود و افراد غیر مقیم نیز می‌توانند در دبی، برای خود حساب بانکی باز کنند. البته این امر با برخی گزینه‌ها و شرایط خاص همراه خواهد بود که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال اکثر بانک‌ها در دبی،  به افراد غیر مقیم یا گردشگران اجازه می‌دهند تا فقط حساب‌های پس‌انداز باز کنند . این محدودیت نشان می‌دهد که حساب‌های جاری یا سایر خدمات تنها برای شهروندان دارای اقامت مجاز است.

همچنین افراد غیر مقیم، نمی‌توانند دفترچه چک دریافت ‌کنند. این حساب‌ها، کارت‌های نقدی دریافت می‌کنند که می‌توانند از طریق آن‌ها برای برداشت یا واریز وجه در دستگاه‌های خودپرداز استفاده نمایند.

برخی از بانک‌های دبی نیز به دارندگان حساب‌های غیر‌مقیم خود اجازه می‌دهند تا  ارز  پول موجود در حساب خود مانند درهم یا هر ارز اصلی دیگر را انتخاب کنند.

این گزینه برای کسانی که علاقه‌ای به مبادله درهم با پوند، دلار یا ارز دیگری ندارند، می‌تواند جذاب باشد.

برای افتتاح حساب بانکی در امارات متحده عربی به عنوان غیرمقیم، به مدارک زیر نیاز دارید:

 • کپی پاسپورت خود با صفحه ورود امارات متحده عربی
 • رزومه به روز شده CV
 • یک کپی اصلی از بانک خود که در آن یک حساب شخصی/شرکتی از کشور مبدا یا هر کشور دیگری دارید.
 • یک کپی اصلی از شش ماه گذشته صورت ‌حساب‌های بانکی شخصی‌تان از هر نقطه در سراسر جهان یا کشور خود

ارائه دستگاه پوز در بانک‌های دبی

از جمله سوالات مهاجران در مورد افتتاح حساب بانکی در دبی، آن است که آیا تمام بانک‌های این شهر، در صورت درخواست مشتریان، به آنان دستگاه پوز می‌دهند؟ در جواب این سوال باید گفت که خیر. فقط برخی از بانک‌های این شهر دستگاه پوز را برای حساب شرکتی، به مشتریان خودشان ارائه می‌دهند.

مشتریان برای دریافت دستگاه پوز از بانک‌های دبی، لازم است شرایط خاصی را داشته باشند. مهم‌ترین این شرایط شامل موارد زیر است:

 • برخورداری از یک حساب شرکتی
 • داشتن گردش مالی مناسب در حساب شرکتی
 • ارائه مدارک شناسایی شرکت و همچنین صاحبان آن

به طور معمول بانک‌های کشور امارات، بابت ارائه دستگاه پوز، هزینه‌ای را از مشتریان خود دریافت می‌کنند که اغلب این هزینه ماهانه یا سالانه است. همچنین، معمولا بانک‌ها درصدی از تراکنش‌های صورت گرفته با دستگاه پوز را در قالب کارمزد دریافت می‌کنند.

چنانچه شما قصد دارید از بانک‌های دبی، دستگاه پوز دریافت کنید، لازم است در مورد شرایط دریافت آن از بانک مورد نظر سوال کرده و این شرایط را بررسی نمایید.

آیا برای خرید ملک در دبی باید افتتاح حساب بانکی انجام دهیم؟

در پاسخ این سوال باید گفت که بله. در اکثر اوقات شما برای خرید ملک، به افتتاح حساب بانکی در دبی نیاز خواهید داشت. این امر به آن علت است که معمولا فرآیند خرید ملک در دبی، شامل نقل‌وانتقال مقادیر بسیاری پول میان حساب‌ها بوده و برخورداری از یک حساب بانکی می‌تواند این فرآیند را کارآمدتر و آسان‌تر کند.

علاوه بر آسان شدن پروسه انتقال وجه، داشتن یک حساب بانکی در شهر دبی، می‌تواند برای جنبه‌های دیگر مالکیت ملک نظیر هزینه‌های نگهداری ملک، پرداخت قبوض آب و برق و همچنین سایر هزینه‌های مرتبط با خرید ملک در دبی در دبی نیز بسیار مفید واقع شود.

افتتاح حسب بانکی در دبی

افتتاح حساب بانکی برای ثبت شرکت در دبی ضروری است؟

به طور معمول، افتتاح حساب بانکی در دبی یک مرحله ضروری و مهم در زمان ثبت شرکت در این شهر است. معمولا به منظور افتتاح حساب بانکی برای شرکت ثبت شده خود در دبی، لازم به ارائه مدارک زیر به بانک مورد نظر خواهید بود:

 • کپی پاسپورت و شناسه امارات
 • حداقل میزان سپرده مطابق با نیاز بانک.
 • مدارک مرتبط با ادرس خود مانند قرارداد اجاره، سند خرید و قبض آب و برق.
 • ویزای اقامتی معتبر برای اتباع غیر اماراتی
 • مدارک ثبت شرکت همچون جواز تجارت یا گواهی تأسیس.
 • مشخصات شرکت و نیز طرح کسب‌وکار.

افتتاح حساب بانکی در دبی برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

به صورت کلی باید گفت که افتتاح حساب بانکی در دبی یک فرآیند بسیار ساده است، ولی اخذ اقامت از طریق منابع مالی شاید با پیچیدگی‌هایی همراه باشد. به منظور افتتاح حساب بانکی در شهر دبی جهت اخذ اقامت امارات، لازم است تا شما مدارک زیر را به بانک ارائه دهید:

 • گذرنامه یا کارت ملی
 • ویزای اقامتی معتبر در صورت وجود
 • مدارک مربوط به نشانی متقاضی افتتاح حساب مانند آخرین قبوض آب و برق
 • گواهی درآمد فرد مانند گواهی حقوق و یا صورت حساب بانکی او

البته باید حتما به این نکته توجه کنید که ممکن است برخی از بانک‌ها الزامات و اسنادی خاص و شرایط بیشتری را که بسته به ملیت شما و سایر عوامل دارد، از شما درخواست نمایند که این امر به بانک انتخابی شما بستگی خواهد داشت.

همچنین شما می‌توانید جهت اخذ اقامت از طریق تمکن مالی و افتتاح حساب بانکی در دبی، برای «ویزای طلایی» اقدام نمایید. ویزای طلایی برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و دیگر افرادی که دارایی‌های کلانی داشته و مایل به سرمایه‌گذاری مالی بسیار قابل توجهی در امارات هستند، طراحی شده است.

شرایط لازم به جهت اخذ ویزای طلایی به نوع سرمایه‌گذاری شما بستگی دارد. ولی به طور کلی لازم است تا شما الزامات زیر را برآورده سازید:

 • انجام حداقل سرمایه‎گذاری در یک کسب‌و‌کار یا خرید ملک واقع شده در امارات
 • نشان دادن سطح مشخصی از موفقیت مالی یا ثبات تمکن مالی
 • ارائه تائیدیه معاینه پزشکی
 • ارائه یک سابقه کیفری واضح

مزایای افتتاح حساب بانکی در دبی

افتتاح حساب بانکی در دبی مزایای متعددی دارد. موقعیت این شهر به عنوان یک مرکز تجاری جهانی در خاورمیانه اهمیت این امر را دو چندان خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که مزایای این افتتاح حساب، به بانک و نوع حسابی که انتخاب می‌کنید نیز بسیار بستگی داشته و می‌تواند متفاوت باشد.

مهم‌ترین اصل در این زمینه آن است که پیش از افتتاح حساب در هر بانکی، در ابتدا تحقیقات خود را انجام داده و حساب‌های مختلف موجود در انواع بانک‌ها را با هم مقایسه نمایید تا بتوانید بهترین گزینه را در این راستا انتخاب کنید. از جمله مزایای باز کردن حساب بانکی در دبی عبارتند از:

مزایای مالیاتی

امارات متحده عربی به دلیل شرایط مالیاتی مطلوب خود، از جمله نرخ‌های مالیاتی پایین و عدم مالیات بر درآمد شخصی، به عنوان یک کشور معاف از مالیات شناخته شده است. به همین علت افراد و صاحبان حساب بانکی هیچگونه نگرانی بابت مالیات حساب خود نخواهند داشت و این امر می‌تواند برای آنان بسیار مفید باشد.

خدمات بانکی بین‌المللی

شهر دبی، مرکز مالی مهمی در منطقه خاورمیانه محسوب شده و برخی از بانک‌های بزرگ جهانی مانند NBD  و Citibank در این شهر حضور داشته و فعال هستند. این بانک‌ها، طیف گسترده‌ای از خدمات مانند حساب‌های چند ارزی و خدمات مدیریت ثروت را به مشتریان بین‌المللی ارائه خواهند داد.

مهاجران می‌توانند از خدمات بانکی بین‌المللی آن استفاده کرده و از طریق افتتاح حساب بین المللی در دبی، به فرصت‌های تجارتی بین‌المللی دسترسی داشته باشند.

سطح بالای امنیت

دبی یکی از پایدارترین اقتصادها را در منطقه خاورمیانه داشته و منابع پر جنب و جوش گاز و نفت خاورمیانه، موجب شده تا سرمایه‌گذاران با احساس امنیت بیشتری سرمایه‌های خود را در این بانک‌ها پس انداز کنند. بانک‌های دبی از سطح بالایی از امنیت برای سپرده‌ها و ذخایر مشتریان برخوردار خواهد بود.

سهولت انجام کسب و کار

دبی به محیط تجاری مناسب خود در کل جهان مشهور شده است و داشتن یک حساب بانکی در این شهر برای انجام تراکنش‌ها، صورتحساب‌ها و پرداخت‌ها، می‌تواند امور را برای افراد و شرکت‌ها آسان‌تر کند. چرا که سیستم بانکی مدرن و کارآمد این شهر، دارای شبکه گسترده‌ای از شعب و نیز دستگاه‌های خودپرداز است که این موضوع موجب دسترسی آسان مشتریان می‌شود.

بانکداری آنلاین و موبایلی

تقریبا تمام بانک‌های موجود در شهر دبی پلتفرم‌های بانکداری آنلاین و موبایلی پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهند که امکان مدیریت راحت حساب و پردازش تراکنش را در هر مکانی فراهم می‌کند. با کمک این پلتفرم‌ها شما می‌توانید فعالیت‌های مالی خود را به آسانی و حتی در خانه خود مدیریت نمایید‌.

تنوع ارزی

بسیاری از بانک‌های شهر دبی، حساب‌های چند ارزی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. به این معنی که شما می‌توانید وجوه خود را با ارزهای مختلف مدیریت و نگهداری و مدیریت کنید.

بنابراین افتتاح حساب بانکی در دبی، به صاحب حساب این امکان را می‌دهد که دارایی‌های خود را به ارزهای مختلف ذخیره کرده و در برابر نوسانات ارز، مصونیت داشته باشد. همچنین این مزیت می‌تواند برای معاملات بین‌المللی و به منظور مدیریت ریسک مبادلات ارز، بسیار مفید واقع شود.

فرصت های سرمایه گذاری

بازار پویا فرصت‌های سرمایه گذاری متنوعی در دبی را ارائه می‌دهد و افراد با داشتن حساب بانکی می‌توانند دسترسی بهتری به این گزینه‌ها داشته باشند.

امکان دریافت وام و تسهیلات مالی

به طور معمول، بانک‌های دبی به مشتریان، برخی از تسهیلات مالی مانند وام با شرایط مناسب را اعطا می‌کنند. از دیگر خدمات حساب بانکی دبی باید به صدور دسته چک، صدور ویزاکارت و … اشاره کرد که مشتریان از آن بهره‌مند خواهند شد.

سخن آخر

افتتاح حساب بانکی در دبی یکی از کارهای مهمی است که افراد مقیم این کشور باید انجام دهند. افتتاح حساب بانکی در دبی مستلزم رعایت برخی نکات است که ما در مطلب به طور کامل درمورد آن صحبت کردیم. بهترین بانک برای افتتاح حساب در دبی، بانکی است که علاوه بر داشتن اعتبار، نرخ بهره بالایی داشته، خدمات متنوعی ارائه کرده، شعب زیادی داشته و دسترسی به آن آسان باشد. برای باز کردن حساب بانکی در دبی شما باید پس از انتخاب بانک مدارک مورد نیاز را ارائه داده تا باقی مراحل طی شود.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سؤالات متداول

بهترین بانک برای افتتاح حساب بانکی در دبی کدام است؟

بانک‌های زیادی در دبی وجود دارد که شما بسته به اینکه قصد دارید چه خدماتی را از بانک مورد نظر دریافت کنید با بررسی اعتبار آن می‌توانید بهترین بانک را انتخاب کنید.

آیا افراد غیرمقیم می‌توانند در بانک دبی حساب باز کنند؟

بله افراد غیرمقیم می‌توانند در برخی از بانک‌های دبی حساب باز کنند اما در این شرایط محدودیت‌هایی وجود دارد که در مطلب به طور کامل به آن پرداختیم.

حداقل میزان سرمایه برای افتتاح حساب بانکی در دبی چقدر است؟

میزان حداقل سرمایه برای افتتاح حساب بانکی در دبی بسته به بانک مورد نظر فرق داشته و بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ درهم است.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *