تحصیل در انگلیس – ویزای تحصیلی انگلیس

تحصیل در انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس – بریتانیا با بیش از 400000 دانشجوی بین‌المللی که در حال حاضر در موسسات آموزش عالی در انگلستان ثبت نام کرده اند همواره مقصدی جذاب برای تحصیل بوده است.در این مطلب شرایط و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس را برای شما بیان می کنیم. با قصران گروپ همراه باشید.موسسه مهاجرتی قصران گروپ

تحصیل در انگلیس

در سال های اخیر شاهد موج عظیمی از مهاجرانی هستیم که به دنبال مقصدی مناسب با شرایط خود برای تحصیل می گردنند. یکی از گزینه های انتخابی در میان کشورهای اروپایی کشور انگلیس و تحصیل در انگلیس است. سیستم آموزشی و آکادمیک بسیار قوی و با کیفیت و البته متنوع در این کشور یکی از مهمترین دلایل مورد توجه بودن مدارس و دانشگاه های انگلیس و تحصیل در انگلیس است. بسیاری از  دانشگاه های انگستان در رتبه بندی تایمز و QS رتیه ی زیر 1000 و در خیلی موارد رتبه ی زیر 500 را از آن خود کرده اند. شرایط ورود به این دانشگاه ها بنابر  مقطع، رشته،  نوع دانشگاه و ملیت متفاوت است؛

از سوی دیگر تنوع بسیار بالا و جامع بودن رشته ها در دانشگاه های بزرگ، همواره راه ورود به آنها را برای متقاضیان امکان پذیر می کند. بریتانیا با بیش از 400000 دانشجوی بین‌المللی که در حال حاضر در موسسات آموزش عالی در انگلستان ثبت نام کرده اند همواره مقصدی جذاب برای تحصیل بوده است.

در این مطلب شرایط و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس را برای شما بیان می کنیم. با قصران گروپ همراه باشید.

 

تحصیل در مقطع ابتدایی

 نظام آموزشی تحصیل در انگلیس و مدارس انگلستان به دودسته ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود و دانش‌آموزان امکان تحصیل در مدارس دولتی و یا غیرانتفاعی را دارند. تحصیل از سنین ۵ تا ۱۶ در کشور انگلستان اجباری است؛ از سن ۵ تا ۱۱ دانش‌آموزان به مدرسة ابتدایی می‌روند و از ۱۱ تا ۱۶ سالگی مقطع دبیرستان را پیشرو دارند.

مقاطع تحصیلی در دوره دبستان و متوسطه در انگلیس به شرح زیر است:

مقطع تحصیلی سن مقطع
Early Years ۵ تا ۷ سال دوره اول دبستان
Primary Education ۷ تا ۱۱ سال ابتدایی
Secondary Education ۱۱تا ۱۴ سال راهنمایی
Further Education ۱۴ تا ۱۶ سال متوسطه

کودکان از سن 3 تا 5 سالگی می‌توانند وارد مهدکودک شوند که البته اجباری نیست پس از آن وارد مقطع دبستان می‌شوند.

انواع مدارس در انگلستان

مدارس در انگلستان به سه دستة مدارس دولتی، مدارس خصوصی، مدارس بین‌المللی و مدارس شبانه‌روزی تقسیم می‌شوند.

 • مدارس دولتی کشور انگلستان

مدارس دولتی در انگلستان درصد بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند و اکثر دانش‌آموزان در این مدارس آموزش می‌بینند. تحصیل در این مدارس برای دانش‌آموزان بومی رایگان است اما دانش‌آموزان بین‌المللی باید مبلغی را به‌عنوان شهریه پرداخت کنند که بسته به نوع مدرسه این مبلغ متفاوت خواهد بود.

هزینه تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

شهریه‌ای که دانش‌آموزان بین‌المللی برای مدارس دولتی و تحصیل در انگلیس پرداخت می‌کنند به شهر و محله و شرایط آن بستگی دارد، اما به‌طورکلی دانش‌آموزان سالانه حدوداً ۱۲ تا ۲۰ هزار پوند  باید پرداخت کنند. کلاس‌های جانبی و فوق برنامه درصورتی‌که برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شود اغلب رایگان هستند و جزو مبلغ شهریه قرار نمی‌گیرند.

1 1 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

 • مدارس خصوصی کشور انگلستان

مدارس خصوصی در انگلستان شامل ۲ گروه زیر می‌شود:

 • مدارس روزانه یا  Day Schools
 • مدارس شبانه‌روزی یا  Boarding Schools

بودجه مدارس خصوصی غالباً با شهریه‌ای که والدین پرداخت می‌کنند تأمین می‌شود از برترین ویژگی‌های  مدارس خصوصی نسبت به دولتی جمعیت کمتر در کلاس است که برای بسیاری از والدین نکته حائز اهمیتی است.

دانش‌آموزان روزانه بعد از اتمام کلاس‌های خود به منزل بر می‌گردند و به زندگی در کنار خانواده ادامه می‌دهند.

مدارس خصوصی انگلستان سطح بالایی از آموزش و امکانات را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کنند چرا که دولت انگلستان استانداردهای بالایی را برای مدارس خصوصی در نظر گرفته است که رعایت این سطح از استاندارد توسط مدارس ضروری و الزامی است. این مدارس از نظر رفاهی خدمات باکیفیت و مطلوبی را برای دانش‌آموزان ارائه می‌دهند که باعث محبوبیت زیادی در بین خانواده‌ها شده است.

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

شهریه مدارس خصوصی بسته و هزینه تحصیل در انگلیس به شرایط مدرسه و محل آن متفاوت خواهد بود ولی به‌طورکلی شهریه این مدارس ۲۵ تا ۴۷ هزار پوند در سال است که خدماتی از قبیل خوابگاه، بیمه، برنامه‌های ورزشی و… را شامل می‌شود.

 • مدارس شبانه‌روزی انگلستان:

هم دانش‌آموزان انگلیسی و هم دانش‌آموزان بین‌المللی در مدارس شبانه‌روزی انگلستان امکان تحصیل دارند.

مدارس شبانه‌روزی به دو صورت تک جنسیتی و دو جنستی هستند که در مدارس دوجنسیتی کلاس‌های دانش‌آموزان پسر و دختر یکسان است ولی خوابگاه‌های جداگانه دارند.

مدارس شبانه‌روزی اغلب در ساختمان‌های قدیمی برپا می‌شوند که ترکیبی از معماری سنتی و مدرن در آن در ساخت و بازسازی آنها به کار گرفته شده است.

در این مدارس کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی  از ساعت ۸ یا ۹ صبح شروع شده و بعدازظهر در ساعت ۴ پایان می‌یابد. تحصیل در مدارس شبانه‌روزی فرصتی مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی و تعامل با سایر دانش‌آموزان و تحصیل در انگلیس است.

در مدارس شبانه‌روزی علاوه بر برنامه‌های درسی، برنامه‌های تفریحی و کلاس‌های غیر درسی نظیر کلاس‌های ورزشی، کلاس‌های موسیقی و رقص، نقاشی و شطرنج و بسیاری کلاس‌های متنوع و جذاب وجود دارد تا دانش‌آموزان بر اساس علاقه خود در آن‌ها شرکت کرده و علاوه بر یادگیری رشته‌های جدید استعدادهای خود را نیز شکوفا کنند.

هزینه‌های مدارس شبانه‌روزی انگلستان

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در میزان هزینه‌های تحصیل در دبیرستان‌های انگلستان نوع مدرسه است. تحصیل در انگلیس شاید هزینۀ یک دوره آموزش شبانه‌روزی زیاد به نظر برسد؛ اما کیفیت آموزش، کلاس‌های استاندارد و عالی، سطح مراقبت و نظارت بالا، محل اقامت و غذای سالم توجیه‌کننده این میزان است. هزینه‌های مدارس شبانه‌روزی در انگلستان با هم متفاوت است. بااین‌حال، سرشماری سالانه شورای مدارس مستقل 2019  نشان داده است که متوسط هزینه‌ها برای دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی 11304 پوند و هزینه‌های روزانه 6634 پوند است. در این مدارس به طور متوسط 8406 پوند در هر ترم برای خوابگاه‌ها و 5226 پوند در هر ترم برای تحصیل در نظر گرفته می‌شود.

2 1 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

تقویم تحصیلی کشور انگلستان

سال تحصیلی در مدارس انگلستان در ماه سپتامبر شروع می‌شود و در جولای به پایان می‌رسد و شامل ۳ ترم پاییز، زمستان و بهار است. به‌طورکلی اگر بخواهیم بگوییم تاریخ شروع و پایان هر ترم تحصیل در انگلیس در اکثر مدارس به شرح زیر است:

 • ترم پاییز از اوایل سپتامبر شروع می‌شود و در هفته سوم ماه دسامبر به پایان می‌رسد.
 • تعطیلات بین ترم از پایان اکتبر به مدت یک هفته آغاز می‌شد.
 • تعطیلات کریسمس دوهفته است
 • ترم زمستان در هفته اول یا دوم ژانویه شروع می‌شود و در اوایل آوریل پایان می‌یابد.
 • تعطیلات بین ترم، یا میانه به مدت یک هفته و در آخر فوریه برگزار می‌شود.
 • تعطیلات عید پاک نیز دوهفته است
 • ترم بهار از آوریل شروع می‌شود و در جولای پایان می‌یابد.
 • تعطیلات بین ترم: از پایان ماه مه به مدت یک هفته است.
 • تعطیلات تابستانی که شش هفته است.

مدارک موردنیاز برای پذیرش از دبیرستان‌های انگلستان

اگر قصد این را دارید که فرزندتان از بهترین سیستم آموزشی بهره ببرد بهتر است از سال‌های اول آینده او را با تحصیل در انگلیس رقم بزنید. تحصیل در انگلستان فرصتی بی‌نظیر برای آیندة تحصیلی روشن است. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در مدارس سطح بالای انگلستان به شرح زیر است:

 1. دریافت نامه پذیرش از مدرسه موردنظر در انگلستان
 2. فرم تکمیل شدهویزای دانش‌آموزی انگلستان
 3. آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات تحصیلی
 4. بیمه درمانی و سلامت دانش‌آموز
 5. انگیزه نامه تحصیلی دانش‌آموز
 6. گذرنامه معتبر با اعتبار ۶ ماه
 7. کمتر نبودن سن دانش‌آموز از ۳ سال
 8. دارابودن قیم قانونی در صورت عدم همراهی والدین
 9. گواهی تمکن مالی پدر و مادر برای مشخص‌شدن توانایی مالی والدین

4 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی در انگلستان درخواست‌ شما به سیستم پذیرش دانشگاهی و کالجی (UCAS)  ارسال می‌شود و اکثر دانشگاه‌ها درخواست متقاضیان را از طریق این سیستم مشاهده و در صورت قبولی درخواست متقاضی را می‌پذیرند. برای پذیرش و تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در انگلیس  بهتر است درمورد شرایط دانشگاه‌های منتخب تحقیق کرده و درخواست خود را به‌صورت مستقیم برای دانشگاه ارسال کنید. ممکن است دانشگاه برای ارسال درخواست زمانی را در طول سال مشخص کند که در این صورت در آن زمان باید درخواست خود را برای دانشگاه بفرستید.

شرط دیگر برای ورود به دانشگاه‌های برتر انگلستان داشتن مهارت و مدرک زبان انگلیسی است. باتوجه‌به قوانین دانشگاه باید در آزمون خواسته شده شرکت کرده و نمره موردنیاز را کسب کنید. دیگر مدارک موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های انگلیس و تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی موارد زیر هستند:

 • گذرنامه معتبر
 • توصیه‌نامه (در صورت لزوم Recommendations)
 • انگیزه نامه (Sop)
 • مدرک زبان انگلیسی (تافل – آیلتس)
 • کپی مدارک تحصیلی و دیپلم (برای کارشناسی)
 • ریز نمرات تحصیلی

تحصیل در مقطع ارشد در انگلیس

تحصیل در مقطع ارشد در انگلستان به دو روش صورت می‌پذیرد:

شیوه پژوهش‌محور

در شیوه research masters  آموزش دانشجو بر حسب پژوهش و تحقیق است. دانشجو باید زمان زیادی را صرف تحقیق و پژوهش کرده و پایان‌نامه‌ای خاص و منحصربه‌فرد ارائه دهد.

شیوه آموزش‌محور

در روش Taught programs اخذ مدرک کارشناسی ارشد بر حسب واحدهای درسی است که دانشجو ملزم به گذراندن آنها است. اساس  این روش آموزش است.

متقاضیان برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد باید دارای سوابق تحصیلی و پژوهشی مناسبی باشد. پیداکردن دانشگاه مناسب و مذاکره با دانشگاه و اساتید دانشگاه در مرحله بعدی قرار می‌گیرد. پس از اینکه متقاضی از دانشگاه پذیرش گرفت باید مدارک خود را آماده و ارسال کند. از مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ تحصیل در انگلیس و پذیرش در مقطع ارشد موردنیاز است عبارت‌اند از:

گواهی مدارک دوره‌های تحصیلی گذشته، کارشناسی و دیپلم

 • ریز نمرات درسی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • رزومه تحصیلی
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت متقاضی
 • انگیزه نامه SOP
 • توصیه‌نامه Recommendation letter

هزینه‌های تحصیل و زندگی در مقطع ارشد

باتوجه‌به شهر و دانشگاه انتخابی میزان شهریه و زندگی در انگلیس می‌تواند متفاوت باشد اما به طور میانگین هزینه تحصیل در انگلیس در مقطع ارشد 13 تا 24 هزار پوند هزینه‌بردار است. هزینه‌های زندگی نیز باتوجه‌به دانشگاه انتخابی، نوع خوابگاه، سبک زندگی و عوامل بسیار دیگری تعیین می‌شود. اما حدوداً هزینه زندگی دانشجویی در مقطع ارشد در  ماه 800 تا 1000 پوند برآورد می‌شود.

ضمناً دانشجو می‌تواند از مزایای اخذ بورسیه‌ تحصیلی انگلیس در هنگام تحصیل در انگلیس بهره‌مند شود که در این صورت از هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلیس کاسته می‌شود.

3 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

تحصیل در دوره دکتری در انگلستان

دوره دکتری دوره‌ای 3 الی 4 ساله است و اغلب پذیرش بر طبق رزومة دانشجو و سوابق پژوهشی وی است. در این مقطع نیز مانند ارشد متقاضی پس از ارسال مدارک خود مذاکره با اساتید و دانشگاه و اخذ پذیرش باید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نماید.

از ضروریات تحصیل در مقطع دکتری دارابودن مدرک آیلتس با نمره 7 است. دارابودن مدرک زبان 10 امتیاز به مجموع امتیازات شما اضافه می‌کند. از دیگر مواردی که پذیرش متقاضی در دوره دکتری را با موفقیت همراه می‌کند دارابودن تمکن مالی است. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و تحصیل در مقطع دکتری باید دارای مدارک زیر باشید:

 • گذرنامه با 6 ماه اعتبار
 • شناسنامه و کارت ملی و مدارک هویتی
 • سند ازدواج در صورت تأهل
 • نامه تمکن مالی
 • CAS letter – نامه پذیرش نهایی از دانشگاه
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبلی
 • مدرک آیلتس 7
 • انگیزه نامه یا (state of purpose)

تحصیل در انگلیس

شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

برای تحصیل در هر مقطعی در انگلیس متقاضی باید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی از انگلیس نماید.اشخاصی که سنی کمتر از ۱۲ سال دارند باید درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa از سوی والدین آنها ارائه شود. در این حالت والدین باید مدارکی را ارائه دهند که تمکن مالی آنها را مشخص کند. ارائه مدارکی که نشان‌دهنده کار و زندگی والدین در کشوری غیر از انگلستان است الزامی بوده و همچنین ارائه مدارکی دال بر اینکه فرد متقاضی پس از اتمام مدت تحصیلی کشور انگلیس را ترک خواهد کرد نیز ضروری است.

متقاضیان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حداقل ۳ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی درخواست ویزای خود را ارائه دهند. هزینه‌هایی که برای دریافت هر دو نوع ویزای تحصیلی انگلستان باید از سوی متقاضیان پرداخت شود حدود ۳۲۸ پوند است. همراهان که قصد دریافت ویزای جنرال انگلستان را دارند نیز باید این مبلغ را جهت دریافت ویزای انگلستان بپردازند تا مجوز ورود به این کشور برای آنها صادر گردد.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085