قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

خرید ملک در اروپا

اقامت از طریق خرید ملک در اروپا

یکی از روش های اخذ اقامت در خرید ملک در اروپا است؛ اما این شرایط در تمام کشورهای اروپایی صدق نمی کند. به طور مثال در کشورهایی مانند فرانسه و اتریش و حتی انگلیس با خرید ملک موفق به اخذ اقامت نمی شوید اما می توانید از طرق دیگر اقامت این کشورها را نیز کسب کنید.

از سوی دیگر کشورهایی مانند اسپانیا، قبرس و پرتغال کشورهایی هستند که این امکان را در اختیار افراد خارجی قرار داده اند تا با خرید ملک بتوانند اقامت دریافت کرده و سپس و در صورت دارا بودن شرایط اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت کشور مذکور را اخذ نمایند.

البته شرایطی که کشورهای مختلف برای اعطای اقامت در نظر گرفته اند ثابت نیست و با توجه به تغییر شرایط اقتصادی و حتی سیاسی ممکن است عوض شود.

خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا چقدر سرمایه میخواهد؟

همانطور که گفته شد شرایط برای خرید ملک در اروپا در هر کشوری متفاوت است. ارزشی که دولت ها برای خرید ملک  توسط فرد خارجی در نظر میگیرند تا به او اقامت اعطا کنند نیز متغیر است. برای مثال در ترکیه با خرید حداقل ۴۰۰ هزار دلار می توانید صاحب ملک و سپس اقامت شوید. ارزشی که کشور اسپانیا برای املاک خود در ازای اعطای اقامت در نظر گرفته است حدود ۵۰۰ هزار یورو میباشد. کشور قبرس نیز مبلغ ۳۰۰ هزار یورو را  برای املاک خریداری شده توسط خارجیان در نظر گرفته است.

اخذ اقامت در کشورهای اروپایی

در ادامه مطلب به شرایط خرید ملک و چگونگی اخذ اقامت در چند کشور اروپایی اشاره می کنیم. با قصران گروپ همراه باشید.

اسپانیا

کشور اسپانیا این فرصت را در اختیار افراد در سرتاسر دنیا قرار داده است تا با سرمایه گذاری در این کشور و خرید ملک در اروپا اقامت اسپانیا را کسب کنند.

برای کسب اقامت و خرید ملک در اسپانیا می بایست ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو و یا بالاتر خریداری کنید. پس از خرید ملک در ابتدا اقامت دو ساله به شما اعطا می شود و بعد از گذشت ۵ سال برای درخواست اقامت اسپانیا می توانید درخواست دهید.

روش دیگر برای اخذ اقامت اسپانیا دریافت گلدن ویزا اسپانیا است. در این روش باید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو و بیشتر خریداری کنید و ازین طریق گلدن ویزا دریافت کنید. این نوع ویزا نیز هر ۲ سال یکبار قابل تمدید است و افرادی که به این روش برای مدت ۵ سال در کشور اسپانیا حضور داشته باشند واجد شرایط برای دریافت اقامت اسپانیا می شوند.

قبرس

مانند هر کشور دیگری برای خرید ملک و اقامت در آن کشور، شما باید استطاعت مالی داشته باشید و این مسئله را به مقامات کشور مقصد اثبات کنید و اعلام کنید که می توانید از عهده ی هزینه های زندگی در آن کشور  بر بیایید. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در قبرس ۳۰۰ هزار یورو میباشد. با این مبلغ می توانید یک ملک به این ارزش خریداری کرده و یا دو ملک که جمع مبلغ آنها به این مقدار برسد تهیه کنید. در هر صورت در هنگام خرید ملک و در ابتدا  باید ۱۵۰هزار یورو پرداخت نمایید.

ضمنا باید در یکی از بانک های قبرس حساب باز کرده و مبلغ ۳۰ هزار یورو در آن قرار دهید. این مبلغ برای ۳ سال در بانک باید بماند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در این روش اجازه کار در قبرس را نخواهید داشت و باید درآمد شما از کشور خودتان و یا از طریق دیگری باشد. بنابراین در هنگام اقدام برای اخذ اقامت قبرس باید اثبات کنید که توانایی کافی برای گذران زندگی خود و خانواده خود را دارید. فرد متقاضی دست کم باید ۳۰ هزار یورو در سال درآمد داشته باشد. بنابراین ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب الزامیست.

ترکیه

یکی از روشهای مهاجرت به ترکیه خرید ملک است. بر اساس قانونی که در ۱۹ شهریور ۲۰۱۸ تصویب شد افراد خارجی که دارای ملک مسکونی در ترکیه به قیمت حداقل ۴۰۰٫۰۰۰ دلار هستند، مجاز به دریافت شهروندی و اقامت ترکیه می باشند. در نظر داشته باشید که ملک خریداری شده را تا مدت ۳ سال نمی توانید به فروش برسانید.بر اساس اداره کل امور جمعیت و شهروندی، تقریبا ۲٫۶۱۱ خریدار خارجی بعد از یکسال از درخواستشان شهروند ترکیه شده و تابعیت این کشور را دریافت کرده اند.

خرید ملک در اروپا

یونان

خرید ملک در اروپا و کشور یونان به گونه ای است که با خرید ملک در آن می توانید اقامت این کشور را به دست بیاورید. برای این منظور باید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار یورو خریداری کرده و به این واسطه اقامتی ۵ ساله دریافت نمایید. در صورتی که در مالکیت ملک تغییری رخ نداده باشد و مثلا به فروش نرسیده باشد اعتبار اقامت در یونان برای ۵ سال دیگر تمدید می شود. افرادی که اقامت یونان را دارند می توانند پاسپورت این کشور را نیز اخذ نمایند.

پرتغال

کشور پرتغال امکان اعطای اقامت در این کشور را به افرادی که در این کشور ملک خریداری می کنند را فراهم کرده است. برای دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک  ۲۸۰ هزار یورو در املاک و یا مستغلات این کشور سرمایه گذاری کنید. خریدار اجازه فروش خانه را تا ۵ سال ندارد بعد از ۵ سال به متقاضی اقامت پرتغال داده می شود و بعد از ان فر می تواند برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست دهد.

خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا و مزایای آن

خرید ملک در اروپا دارای  مزایای بسیار زیادی است. از جمله اینکه با خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی،  فرد امکان اخذ اقامت این کشورها  را خواهد داشت و مجاز است بدون هیچ محدودیتی در سایر کشورهای اروپایی تردد داشته باشد.

اخذ پاسپورت کشورهای اروپایی دارای اعتبار و فواید فوق العاده ای است که با خرید ملک و کسب اقامت در این کشورها می توانید پاسپورت کشور مذکور را نیز دریافت نمایید.

بسیاری از کشورها این امکان را در اختیار فرد متقاضی قرار داده اند که علاوه بر خود، شرایط اقامت خانواده خود را نیز فراهم کنند.

امکان بهره مندی از مزایای شهروندی، کسب اقامت دائم، کسب پاسپورت، امکان استفاده از تسهیلات آموزشی و تحصیلات عالی، ایجاد و راه اندازی کسب و کار و یا پیدا کردن شغل از دیگر موادی است که تبعه کشورهای اروپایی از آن بهره مند می شود.

در این مقاله راجع به خرید ملک در اروپا و اقامت صحبت کردیم. مشاوران قصران گروپ راهنمای شما در خرید ملک در کشورهای اروپایی می باشند. صفر تا صد خرید ملک و اخذ تابعیت و اقامت خود را به ما بسپارید.

تماس با قصران گروپ

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی: