قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه – کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور در کنار هزینه‌های مناسب تحصیل و همچنین دانشگاه‌های معتبر باعث جذب دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا به این کشور شده است.

تحصیل در فرانسه

فهرست مطالب

تحصیل در فرانسه

فرانسه از زمان‌های قدیم یکی از مقاصد بسیار پرطرف‌دار برای تحصیل بوده است. کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور در کنار هزینه‌های مناسب تحصیل و همچنین دانشگاه‌های معتبر باعث جذب دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا به این کشور شده است. مهاجرت تحصیلی در فرانسه می‌تواند در کنار سایر روش‌های مهاجرت از بهترین روش‌ها باشد. شما پس از تحصیل می‌توانید برای یافتن شغل مناسب و دریافت اقامت دائم نیز اقدام نمایید. به این صورت فرد باید پس از اتمام تحصیل، ۵ سال به‌صورت مداوم در فرانسه کار کند تا بتواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

تحصیل در فرانسه

مزایای تحصیل در فرانسه

فرانسه بهترین و معتبرترین مراکز آموزشی را در سراسر دنیا دارد. این مراکز دانشجویان زیادی را در تمام سنین برای ادامه تحصیل با هزینه پایین پذیرش می‌کنند. فرانسه با استفاده از سیاست‌های حمایت از دانشجویان خارجی سالانه هزاران دانشجو را جذب می‌کند. از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی و تحصیل در فرانسه می‌توان به هزینه‌های زندگی ارزان اشاره نمود. همچنین فرصت‌های شغلی بسیار مناسب برای افراد وجود دارد که پس از اتمام تحصیل در فرانسه می‌توانند مشغول به کار شوند.

* هزینه تحصیل در فرانسه از سایر کشورهای اروپایی کمتر است و به دلیل صنعتی بودن این کشور فرصت‌های شغلی بسیار عالی وجود دارد. آموزه‌های ارائه شده بسیار باکیفیت و مدارک کاملاً معتبر در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. بیمه درمانی رایگان، کمک‌هزینه‌های زندگی و مسکن، پرداخت حقوق به دانشجویان دکترا، امکان * دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه و … از دیگر مزایای تحصیل در فرانسه هستند.

دریافت اقامت تحصیلی در فرانسه

از مهم‌ترین نکات تحصیل در فرانسه این است که برای ورود به دانشگاه‌های این کشور نیاز به شرکت در هیچ آزمونی ندارید و بدون محدودیت می‌توانید وارد دانشگاه شوید. این کشور نزدیک به ۳۵۰۰ مؤسسه آموزشی دارد که شامل مدارس و دانشگاه‌ها هستند. بیشتر دوره‌های آموزشی برگزار شده به زبان فرانسوی هستند. پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه می‌توانید برای دریافت ویزا فرانسه اقدام نمایید. پروسه دریافت ویزا می‌تواند تا ۷۰ روز طول بکشد. فرد متقاضی می‌تواند به همراه همسر یا فرزندان خود به این کشور مهاجرت کند.

تحصیل در فرانسه

مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی فرانسه

اگر قصد داشته باشید اپلای فرانسه بگیرید و برای تحصیل در فرانسه به این کشور مهاجرت کنید، باید مدارک زیر را ارائه دهید.

  • نامه رسمی که نشان‌دهنده پذیرش شما در یکی از مراکز آموزشی معتبر فرانسه باشد.
  • تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه
  • پاسپورت معتبر
  • مدرک زبان فرانسوی
  • مشخصات و سند محل اسکان شما در فرانسه
  • تمکن مالی برای زندگی در فرانسه
  • پرداخت هزینه صدور ویزا که شامل هزینه مصاحبه و انگشت‌نگاری است.
  • پروژه تحقیقی یا پروپوزال برای مقطع دکترا
  • توصیه‌نامه از اساتید
  • مدارک تحصیلی

هزینه تحصیل در فرانسه

*هزینه زندگی در فرانسه به طور میانگین ۶۰۰ یورو در ماه است. اگر دانشجویان بتوانند از شرایط خوابگاه استفاده کنند، هزینه‌های رستوران و خوابگاه برای آن‌ها کاهش می‌یابد. هر دانشجو برای تحصیل در فرانسه به ۲ تا ۴ هزار یورو در سال احتیاج دارد. دانشجویان می‌توانند به‌صورت قانونی ۲۰ ساعت در هفته را کار کنند. ازآنجایی‌که این هزینه‌ها معمولاً برای افراد زیاد است، بیشتر افراد برای * تحصیل در مقطع دکترا فرانسه مهاجرت می‌کنند. اگر بتوانید * بورسیه تحصیلی در فرانسه دریافت و امکان * تحصیل رایگان در فرانسه داشته باشید می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود ببرید.

بورسیه تحصیلی در فرانسه

 وزارت امور خارجه فرانسه و یا سفارت این کشور هرساله به تعدادی از متقاضیان تحصیل در فرانسه بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. این بورسیه و کمک‌های مالی معمولاً به افراد زیر ۲۸ سال اعطا می‌شود. مبلغی که به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیلی اعطا می‌شود، بین ۱۶۰۶ تا ۴۶۰۰ یورو متغیر است.

تحصیل در فرانسه

مدرک زبان برای تحصیل در فرانسه

بیشتر دوره‌های آموزشی در فرانسه به زبان فرانسوی برگزار می‌شوند. اما برخی از رشته‌ها نیز به زبان انگلیسی ارائه شده و تنها با مدرک زبان انگلیسی می‌توانید در آن‌ها مشغول به تحصیل شوید. البته این رشته‌ها بسیار محدود بوده و برای تحصیل بهتر است زبان فرانسه را آموزش ببینید. در مقطع ارشد و دکترا نیز می‌توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. یادگیری زبان فرانسوی علاوه بر ارتباط بهتر با مردم و فرهنگ این کشور، هزینه مرتبط با تحصیل و شهریه‌های شما را نیز کاهش می‌دهد.

شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی فرانسه

تعداد زیادی از دانشگاه و مراکز آموزشی فرانسه هیچ‌گونه شرایط سنی برای درخواست پذیرش اعلام نکرده‌اند و افراد می‌توانند با هر سنی برای ادامه تحصیل اقدام نمایند. اما نکته مهم این است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی اگر سن شما زیر سال باشد شرایط بهتری برای دریافت * اقامت فرانسه خواهید داشت. برای مقطع ارشد زیر ۳۰ سال نیز بهتر است. البته این موارد تنها برای افزایش شانس شماست و نمی‌توان گفت خارج این محدوده امکان درخواست ندارید. برای مقطع دکترا تا ۳۵ سال هیچ‌گونه مشکلی برای شما ایجاد نمی‌شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی تقریباً رایگان است. اگر مدرک زبان فرانسوی در حد b2 داشته باشید می‌توانید با هزینه بسیار کم نزدیک به صفر در این مقطع مشغول به تحصیل شوید. اگر با این زبان آشنایی ندارید می‌توانید در دوره‌های زبان دولتی یا خصوصی شرکت کرده و پس از تقریباً یک سال زبان فرانسه خود را به سطح b2 رسانده و برای تحصیل در دانشگاه اقدام نمایید. دوره‌های کارشناسی در این کشور معمولاً ۳ سال طول می‌کشد و رنج شهریه آن به‌صورت سالانه بین ۱۰۰ یورو تا ۱۳ هزار یورو است.

مزایای تحصیل در فرانسه

 

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

*برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فرانسه باید حتماً رزومه تحصیلی مناسب و مدرک زبان باتوجه‌به الزامات دانشگاه داشته باشید. تحصیل در این مقطع نیز در دو زبان انگلیسی و فرانسوی انجام می‌شود که با زبان فرانسوی رایگان تحصیل می‌کنید. همچنین برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی مدرک زبان b2 فرانسوی ضروری است. این مقطع هم به‌صورت یک‌ساله و هم دو‌ساله با عنوان‌های master1 و master2 شناخته می‌شوند. پس از اتمام دوره تحصیل می‌توانید تا یک سال ویزای کاری فرانسه دریافت کنید.

تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه

فرانسه یکی از دانشجو پذیرترین کشورهای دنیا است که حدود ۲۵۰۰۰ دانشجو در مقطع دکترا دارد. مهم‌ترین عوامل برای * تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه داشتن سوابق پژوهشی و تحصیلی است. داشتن مقالات و تحقیق‌های مرتبط با حوزه تخصصی استاد برای پذیرش مهم است. برای تحصیل در این مقطع به‌راحتی می‌توان از بورسیه تحصیلی استفاده نمود. این دوره ۳ سال طول می‌کشد و شهریه آن در سال زیر ۱۰۰۰ یورو است.

تحصیل در رشته‌های پزشکی در فرانسه

*تحصیل در رشته‌های پزشکی در فرانسه ۹ سال طول می‌کشد. تمام افراد بدون محدودیت می‌توانند در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شوند. در پایان سال اول باید در آزمون شرکت کرده و در صورت‌پذیرش می‌توانند تحصیل خود را در رشته پزشکی ادامه دهند. اگر نمره قبولی کسب نکنند می‌توانند مجدداً سال اول را تکرار کنند و دوباره در آزمون شرکت کنند. هر دانشجو دو بار می‌تواند سال اول را تکرار کند، در غیر این صورت امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی را ندارد. در پایان زمان تحصیل نیز فرد باید به مدت ۳ سال دوره کارآموزی را در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فرانسه پشت سر بگذارد.

شرایط کار پس از مهاجرت تحصیلی در فرانسه

پس از دریافت ویزای تحصیل در فرانسه ، در زمانی که شما به‌عنوان دانشجو در یکی از مقاطع مشغول به تحصیل هستید، اقامت تحصیلی برای شما در نظر گرفته می‌شود. اگر قصد داشته باشید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید، باید در این کشور مشغول به کار شده تا اقامت دائم دریافت نمایند. این کشور به دانشجویان پس از اتمام تحصیل، ۶ ماه فرصت می‌دهد تا شغل مناسبی برای خود پیدا کنند. اگر در این زمان شغلی پیدا کنند می‌تواند اقامت دریافت کنند.

تماس با قصران گروپ