مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا پنجمین کشور پر جمعیت در اروپاست و در سال های اخیر مهاجران زیادی به این کشور سفر کرده اند. ایتالیا فرهنگ و تاریخچه ای غنی دارد. معماریهای بی نظیر در خیابان های ایتالیا جلوه ای زیبا به جای جای این کشور داده اند.italy موسسه مهاجرتی قصران گروپ

فهرست مطالب

ایتالیا شبه جزیره ای واقع در اروپای جنوبی و متشکل از دو شبه جزیره سیسیل و ساردنی است. پایتخت و مهمترین شهر این کشور شهر رم است. ایتالیا نهمین اقتصاد بزرگ دنیا از لحاظ تولید ناخالص ملی است. این کشور که به خاطر شکل ظاهری اش به کشور چکمه معروف است در منطقه شینگن قرار دارد و عضو اتحادیه اروپاست. واحد پولی ایتالیا یورو و مردم در این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. مردم بسیاری هدفشان مهاجرت به ایتالیا است.

ایتالیا پنجمین کشور پر جمعیت در اروپاست و در سال های اخیر مهاجران زیادی به این کشور سفر کرده اند. ایتالیا فرهنگ و تاریخچه ای غنی دارد. معماریهای بی نظیر در خیابان های ایتالیا جلوه ای زیبا به جای جای این کشور داده اند.

ایتالیا به خاطر بناهای جذاب و باستانی و غذاهای معروفش در میان علاقه مندان به اروپا جایگاه ویژ ه ای دارد. به همین علت هرساله افراد زیادی برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا و یا ویزای شینگن اقدام می کنند.

ایتالیا مانند سایر کشورها روش های متفاوتی را برای پذیرش مهاجر پیشنهاد داده است. وجود دانشگاه هایی با کیفیت بالای تحصیلی شمار متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی را بالا برده است.

همچنین علاقه مندان می توانند به طرق مختلفی مانند دریافت دعوتنامه کاری، ازدواج با شهروند ایتالیایی و یا از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنند. این نوشته شما را با روش های مختلف مهاجرت به ایتالیا آشنا میکند. تا انتها با قصران گروپ همراه باشید.

مهاجرت به ایتالیا

همانطور که گفته شد یکی از کشورهای اروپایی که از طرف علاقه مندان به مهاجرت انتخاب می شود کشور ایتالیا است. باید گفت ساختار سیاسیِ کارآمد، سطح بالای رفاه، خدمات درمانی و بیمه و تامین مسکن همگی تدابیر دولت ایتالیا است که در کشور به خو.بی اجرا شده است.

مهاجرت به ایتالیا دارای مزایایی است که متقاضی سفر به این کشور را مصرتر می کند. از جمله آن می توان به آب و هوای خوب و معتدل، نظام تحصیلی استاندارد و با کیفیت، امکان دریافت ویزای شینگن و سفر به سایر کشورهای این منطقه و سفر به کشوری پیشرفته از نظر صنعت و تکنولوژی اشاره کرد.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه تحصیل و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا پایین تر و به صرفه تر است. هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا به طور میانگین در هر سال 900 یوروست، البته این میزان به مقطع تحصیلی و رشته نیز وابسته است اما به طور تقریبی هر ماه 90 یورو هزینه تحصیل در ایتالیاست.  با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا از امتیاز تحصیل در کشوری که از نظر نظام آموزش بالاست بهره می برید.

رشته هایی مانند رشته های مهندسی، پزشکی، علوم کامپیوتر و تکنولوژی از رشته های محبوب در ایتالیا هستند و بعد از فارغ التحصیلی بازار کارخوبی دارند و برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در این رشته ها تقاضای بیشتری است.

حتی باید گفت آزمون های ورودی برای پذیرش در ایتالیا نسبت به سایر دانشگاه های اروپا نیز راحت تر برگزار میشوند. تدریس در دانشگاه های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی وانگلیسی انجام می شود. به همین جهت برای تحصیل در ایتالیا باید نمره زبان مورد نظر دانشگاه را دارا باشید که اغلب مدرک B2  درخواست می شود. از بهترین دانشگاه های ایتالیا می توان به University of Padua، The University of Milan و University of Pisa اشاره کرد.

دانشجویان بین المللی می توانند برای اخذ بورسیه های تحصیلی نیز درخواست دهند که در صورت واجد شرایط بودن به دانشجو بورسیه تعلق میگیرد. از مهمترین شرایط دریافت بورسیه سابقه خوب تحصیلی و معدل بالاست. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا باید قبل از هر چیز از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش دریافت کنید. بعد از دریافت دعوتنامه از دانشگاه اقدام به جمع آوری مدارک خود کرده  و برای دریافت ویزای دانشجویی یا تحصیلی ایتالیا اقدام نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت و یا شناسنامه
 • ریز نمرات سال های تحصیلی قبل
 • مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید
 • اثبات تمکن مالی
 • ترجمه تمام مدارک

 مهاجرت کاری به ایتالیا

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایتالیا اقدام از طریق یافتن شغل در این کشور است. البته باید گفت پیدا کردن شغل در ایتالیا کار چندان ساده ای نیست؛ اما در صورتی که سابقه و تخصص کافی در حرفه خود داشته باشید می توانید با یک کارفرمای ایتالیایی مذاکره کرده و موافقت او را جلب نموده و دعوتنامه دریافت کنید.

ابتدا کارفرمای ایتالیایی باید ثابت کند که پس از 3 ماه آگهی برای جذب نیرو موفق به جذب نیروی مورد نظر خود نشده  و به همین جهت درخواست نیروی کار از خارج ایتالیا را داده است. متقاضی باید از کارفرمای خود دعوتنامه دریافت کند و در کنار سایر مدارک برای اخذ ویزای کاری ایتالیا اقدام نماید.

همچنین دولت ایتالیا شرایط اعطای ویزای خوداشتغالی را نیز فراهم کرده است. به این ترتیب که فرد پیشنهاد خود جهت کارآفرینی درایتالیا را مطرح می کند، بعد از بررسی بیزنس پلن یا طرح تجاری به متقاضی اعلام می شود که با درخواست وی موافقت شده است یا خیر.

قوانین کار در ایتالیا تفاوت چندانی با سایر کشورهای اروپایی ندارد و هر فرد باید 40 ساعت در هفته مشغول به کار باشد. دانشجویان نیز می توانند با اخذ مجوزهای مربوطه 20 ساعت در هفته به کار بپردازند. مدت اقامت در ایتالیا از طریق کار بستگی به مدت قرارداد کاری دارد، اما در صورتی که قرارداد برای مدت 10 سال تمدید شود و ادامه یابد فرد می تواند اقامت ایتالیا را دریافت کند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

از سال 2017 دولت ایتالیا اقدام به جذب سرمایه گذاران خارجی کرده است، به این صورت که فرد خارجی می تواند با سرمایه گذاری در ایتالیا اقامت دوساله دریافت کند و بعد از آن تا 3 سال دیگر آن را تمدید کرده و بعد از 5 سال سرمایه گذاری در ایتالیا موفق به دریافت اقامت این کشور شود.

سرمایه گذاری در ایتالیا به طرق زیر انجام می شود:

 • خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در یک طرح خلاقانه و نو
 • سرمایه گذاری در یک شرکت و یا ایجاد آن
 • ایجاد استارتاپ

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق الحاق به خانواده

درصورتی که یک فرد خارجی با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کند و این ازدواج قابل اثبات باشد می تواند به ایتالیا مهاجرت کرده و بعد از 3 سال اقامت این کشور را به دست آورد. ازدوج باید به صورت واقعی باشد و زوجین میبایست آن را اثبات کنند، مدارکی مانند اسناد مربوط به ازدواج، اسناد هویتی و شناسنامه در اثبات ازدواج می تواند موثر باشد. در صورتی که فرد متقاضی به عنوان نیروی کار به ایتالیا سفر کند، می تواند بعد از دریافت اقامت قطعی خود برای اقامت سایر اعضای خانواده خود درخواست دهد و همسر و فرزند زیر 18 سال متقاضی می توانند به عنوان همراه به فرد بپیوندند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد فرزند

یکی دیگر از کشورهایی که از قانون خون پیروی می کند کشور ایتالیا است. به این معنا که یکی از والدین فرزند باید دارای تابعیت ایتالیا داشته  باشد.

حتی اگر فردی فرزند خود را در ایتالیا به دنیا آورد و والدین دارای ملیتی خارجی باشند برای دریافت شهروندی فرزند باید تا 18 سالگی او صبر کنند. اما اگر فرزند در خارج از ایتالیا به دنیا آید و یکی از والدین او تبعه ایتالیا باشد فرزند نیز اقامت ایتالیا را دارا خواهد بود.

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه های زندگی در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی تقریبا پایین است، حتی هزینه های تحصیل و مایحتاج زندگی نیز مقرون به صرفه تر است. به همین جهت ایتالیا به عنوان مقصدی برای زندگی و مهاجرت از سمت افراد بسیاری انتخاب می شود. برای مثال هزینه 1 ماه اجاره در خانه ای کوچک در مرکز شهر 827 یورو و در یک محله متوسط 548 یورو میباشد.

همچنین مخارج زندگی برای یکماه در شهری مانند رم برای یک نفر 816 یورو در ماه است که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی این مبلغ پایین تر است.

مهاجرت به ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا را می توان یکی از توریستی ترین کشورهای اروپا نامید. انواع بناهای تاریخی، مکان های گردشگری، کلیساهای مربوط به عهد قدیم همگی باعث جذب گردشگران و توریستان بسیاری به این کشور شده است. اخذ ویزای توریستی ایتالیا و ویزای شینگن ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپا و عضو منطقه شنگن بسیار راحت تر است. به همین جهت افرادی که مایل به ورود به منطقه شنگن هستند اغلب برای سفر به این حوزه از کشور ایتالیا اقدام می کنند.

برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا میبایست مدارک لازم برای دریافت ویزا را فراهم کرده و برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید از مهمترین مدارک برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا دارا بودن تمکن مالی است.

اگر قصد مهاجرت و اقامت درایتالیا را دارید می توانید ازیکی از روش های بالا اقدام به دریافت ویزای ایتالیا کنید. همچنین می توانید از مشاوره کارشناسان ما در قصران گروپ بهره برده و بهترین روش برای دریافت ویزا را انتخاب نمایید.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085