قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری

شرایط و چگونگی دریافت ویزا، امروزه جزو پرتکرارترین و متداول ترین سوالات مربوط به مهاجرت ها است که در ادامه به توضیحات مفصل تری در رابطه با ویزای کاری می پردازیم.امروزه افراد زیادی قصد دارند تا با مهاجرت کاری بلند مدت، شرایط ایده آلی برای خود و اعضای خانواده ایجاد کنند.

مهاجرت کاری

فهرست مطالب

مهاجرت کاری

ایران یکی از کشورهایی است که سالانه تعداد بالایی از افراد و ساکنان آن به دلایل مختلف به کشور‌های دیگر مهاجرت می‌کنند. فرقی ندارد افراد با چه عنوانی مهاجرت می‌کنند، مهاجرت تحصیلی، شغلی، ازدواج و … در نهایت تمام افراد برای دریافت اقامت دائم و گذران زندگی خود باید در کشور مقصد شغل مناسبی پیدا کنند. به این صورت می‌توانند زندگی سطح بالایی را تجربه کرده و باگذشت چند سال اقامت دائم کشور موردنظر را دریافت کنند. مهاجرت کاری از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است و افراد می‌توانند باتوجه‌به شرایط خود بهترین روش را انتخاب کنند.

work migration1 قصران گروپ

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

کشور‌های مختلفی در دنیا وجود دارد که شرایط کاری و زندگی عالی برای شهروندان خود فراهم می‌کنند. سوئیس یکی از کشور‌هایی است که نرخ درآمد آن نسبت به هزینه‌های زندگی بسیار بالاتر است. به همین دلیل افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت کاری انتخاب می‌کنند. نکته‌ای که در مورد این کشور وجود دارد این است که افراد باید تمکن مالی بالایی داشته باشند، به همین دلیل اگر سرمایه کافی برای مهاجرت ندارید، بهتر است سوئیس را انتخاب نکنید. آلمان یکی دیگر از کشور‌های صنعتی و بسیار عالی برای مهاجرت است. اگر تحصیلات خود را در این کشور به پایان برسانید قطعاً شغل بسیار مناسبی برای شما پیدا می‌شود. علاوه‌برآن در صورت درخواست شغل، متقاضی می‌توانید مناسب‌ترین شغل را پیدا کند.

روش‌های مهاجرت از طریق کار

اولین شرط برای مهاجرت کاری بررسی بازار کار کشور‌های مختلف است. شما باید باتوجه‌به رشته تحصیلی خود کشور مناسب را انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال رشته‌های کامپیوتر، مکانیک، صنایع و … در آلمان بازار کار خوبی دارند. رشته‌هایی مانند معدن و زمین‌شناسی در آفریقای جنوبی شرایط مناسبی دارند.پس از انتخاب کشور باید به دنبال دریافت جاب افر باشید. جاب افر به معنای گواهی معتبر از کارفرمایی در کشور موردنظر است.

هر کارفرمایی می‌تواند گواهی استخدام نیروی جدید را به مدت سه ماه منتظر پاسخ بگذارد و در صورت پیدا نشدن نیروی مناسب، درخواست استخدام به نیروهای کشور دیگر دهد. پس از توافق با کارفرما و دریافت نامه معتبر می‌توانید برای مهاجرت و دریافت ویزای کاری اقدام نمایید. در این روش فرد باتوجه‌به میزان تخصص و تجربه کاری انتخاب شده و احتمال رد درخواست صدور ویزا بسیار پایین است. با این روش می‌توانید از تأیید ویزا مطمئن شوید، زیرا دلیلی قطعی برای کسب درآمد شما وجود دارد.

work migration2 قصران گروپ

مهاجرت کاری از طریق اسکیل ورکر

مهاجرت از این طریق نیز در برخی از کشور‌ها انجام می‌شود. درخواست استخدام نیرو در شغل‌های مختلف ثبت شده و افراد می‌تواند رزومه و مدارک خود را ارسال کنند. افرادی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند، مورد پذیرش واقع شده و دعوت نامه کاری دریافت می‌کنند. امتیازبندی بر اساس سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، مدرک زبان، تمکن مالی و … مشخص می‌شود. ریسک این روش نسبت به روش‌های دیگر بالا است، زیرا ممکن است افراد زیادی با امتیازات بالاتر از ما وجود داشته باشند. بررسی پرونده افراد در این روش بسیار زمان بر است، به همین دلیل متقاضی کمتری برای آن وجود دارد.

مهاجرت کاری از طریق جاب سیکر

جاب سیکر یکی دیگر از روش‌هایی است که فرد از طریق آن می‌تواند برای مهاجرت کاری اقدام نماید. در این روش ویزای صادر شده برای فرد به مدت ۶ ماه اعتبار دارد. در این مدت فرد فرصت دارد به کشور مقصد سفرکرده و به جستجوی شغل مناسب بپردازد. اگر در این مدت موفق به یافتن شغل مناسب شود و با کارفرما قرارداد ببندد، می‌تواند برای تغییر ویزای خود به ویزای کاری اقدام نماید. در این روش فرد باید سرمایه کافی برای ۶ ماه زندگی در کشور موردنظر را داشته باشد. این ویزا قابل تمدید نیست و اگر در فرصت شش‌ماهه شغل مناسبی پیدا نشود، باید به کشور خود بازگردید. با این روش می‌توانید در بهترین کشور‌های جهان به دنبال یافتن شغل مناسب بگردید.

work migration3 قصران گروپ

شرایط مهاجرت کاری

اگر در زمینه شغل خود تخصص و تجربه کافی داشته باشید، شرایط برای شما بسیار راحت می‌شود. مهم‌ترین شرط برای مهاجرت کاری، داشتن رزومه قوی و مناسب است. فرد متقاضی در صورت داشتن شرایط زیر می‌تواند برای مهاجرت کاری اقدام نماید.

 • فرد باید حداقل سه تا پنج سال سابقه کاری داشته باشد.
 • ارائه مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه‌ای برای تخصص مربوطه لازم است.
 • بهترین شرایط سنی دریافت جاب افر بین ۲۵ تا ۴۵ سال است.
 • داشتن مدرک زبان بسیار ضروری است، اما نمره آن را کارفرما تعیین می‌کند.
 • فرد متقاضی باید دارای سابقه بیمه مرتبط با تخصص موردنظر باشد.
 • اگر قرارداد کاری شما به هر دلیل فسخ شود، ویزای کاری نیز باطل می‌شود و باید به کشور خود برگردید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری

اگر از شرایط خود برای مهاجرت کاری مطمئن هستید، با تهیه مدارک زیر می‌توانید برای مهاجرت اقدام نمایید.

 • رزومه قوی
 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت
 • مدارک دانشگاهی
 • نامه دریافت پیشنهاد شغلی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • مدارک بیمه
 • مدارک مرتبط با تخصص
 • مدرک زبان
 • گواهی سلامت روان و جسم
 • تبدیل اقامت کاری به اقامت دائم
work migration4 قصران گروپ

مزایای مهاجرت شغلی

یافتن شغل و مهاجرت از طریق آن می‌تواند مزایای زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد این روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. مهم‌ترین مزیت‌های این روش در ادامه معرفی شده‌اند.

 • فرد متقاضی در صورت یافتن شغل می‌تواند مجوز اقامت برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دریافت کند.
 • همسر متقاضی می‌تواند از سال دوم برای یافتن شغل اقدام نماید.
 • امکاناتی مانند تحصیل رایگان در اختیار فرد متقاضی قرار می‌گیرد.
 • پس از سه تا ۵ سال از تمدید ویزای کاری، اقامت دائم کشور مقصد برای فرد صادر می‌شود.
 • فرد به تمکن مالی برای مهاجرت نیاز ندارد. (ازآنجایی‌که فرد به‌محض ورود به کشور مشغول به کار شده و درآمد دارد، دیگر نیازی به تمکن مالی نخواهد داشت.)
 • البته برای یک تا ماه اول بهتر است مبلغی را برای اجاره خانه، خرید وسیله، خوردوخوراک و … به همراه داشته باشد. پس از آن دستمزد کار خود را دریافت کرده و مخارج زندگی او تأمین می‌شود.

همان‌طور که گفته شد افرادی که برای کار به کشور‌های مختلف مهاجرت می‌کنند، ویزای کاری دریافت کرده و درصورتی‌که از شغل خود خارج شده و یا توسط کارفرما اخراج شوند، ویزای آن‌ها باطل می‌شود. هر فرد باتوجه‌به قراردادی که با کارفرما دارد می‌تواند از یک تا سه سال در کشور جدید اقامت داشته باشد. اگر پس از گذشت پنج سال، شرایط لازم را داشته و هیچ‌گونه سو سابقه‌ای نداشته باشد، می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.

تماس با قصران گروپ

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

۲ پاسخ

  1. لطفا با شرکت به شماره ی ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *