قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط تمکن مالی پرتغال

یکی برترین کشورهای اروپایی که برای مهاجرت انتخاب می شود کشور پرتغال و از برترین روش های مهاجرت و زندگی در آن از طریق تمکن مالی پرتغال است؛ اما شرایط تمکن مالی پرتغال چیست؟

متقاضیان اقامت تمکن مالی پرتغال ۲۰۲۳ و زندگی در آن کشور، باید از طریق ارائه مدارکی اثبات کنند که دارای تمکن مالی برای زندگی در پرتغال بدون اینکه نیاز به داشتن درآمدی مازاد و کار کردن در این کشور باشند، هستند.
شایعاتی مبنی بر اینکه ویزای پرتغال برداشته شد، صحت ندارد و به طور کلی برای ورود به این کشور به ویزا نیاز است.

اگر میخواهید با کشور پرتغال بیشتر آشنا شوید این لینک را مشاهده کنید.

شرایط تمکن مالی پرتغال

شرایط تمکن مالی پرتغال – مهاجرت تمکن مالی پرتغال به نام روش خود حمایتی یا ویزای d7 پرتغال نیز شناخته می شود. در مهاجرت به پرتغال از این روش متقاضی با ارائه اسناد و مدارکی اثبات می کند که به اندازه کافی تمکن مالی دارد و می تواند بدون اینکه در پرتغال مشغول به کار شود از عهده هزینه های زندگی خود در این کشور برآید و زندگی آسوده ای داشته باشد.

این نوع روش مهاجرتی پرتغال، برای افرادی مناسب است که بازنشسته هستند و یا از طریق حساب های بانکی و املاک خود دارای درآمد کافی هستند. البته متقاضی نیز باید دارای شرایطی باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

شرایط تمکن مالی پرتغال

شرایط مهاجرت تمکن مالی پرتغال

همانطور که گفته شد از مهمترین شرایط برای مهاجرت تمکن مالی پرتغال اثبات این مسئله است که متقاضی نشان دهد داری تمکن و توانایی مالی برای سپری کردن زندگی در پرتغال بدون نیاز به کار در این کشور است.

مهاجرت از طریق ویزای D7 دارای محدودیت سنی نیست و هر فردی که دارای تمکن مالی باشد می تواند به این روش به پرتغال مهاجرت کند. کشورهای اروپایی دیگری مانند یونان مهاجرت تمکن مالی به یونان را نیز برای علاقه مندان فراهم کرده اند.
به ویزای D7 ویزای بازنشستگی پرتغال نیز گفته می شود؛ به این علت که افراد بازنشسته ای که حقوق و مستمری ثابت دست کم ۵۵۷ یورو در ماه دارند، می توانند برای خود و خانواده‌شان نیز بر اساس ضوابط تمکن مالی ویزا دریافت کنند.

برای مهاجرت تمکن مالی پرتغال متقاضی اصلی باید ۷٫۶۲۰ یورو درآمد سالیانه داشته باشد، اگر همسر متقاضی همراه وی برای مهاجرت اقدام نماید درآمدی حدود ۳٫۸۱۰ یورو در سال و به ازای هر فرزند ۲٫۲۹۲ یورو در سال به درآمد مورد تایید متقاضی اضافه می شود.

مدت زمان و تمدید اقامت در پرتغال

در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت شود و به وی ویزا تعلق گیرید متقاضی مجاز خواهد بود برای ۲ سال در این کشو زندگی کند و کارت اقامت ۲ ساله دریافت می کند. برای تمدید اقامت در پرتغال کارت اقامت متقاضی می بایست در آخر سال دوم تمدید شود. کارت اقامت برای ۳ سال دیگر تمدید شده و متقای می تواند تا ۳ سال دیگر در پرتغال حضور داشته باشد.

افرادی که برای مهاجرت تمکن مالی پرتغال درخواست می دهند باید بدانند که برای ۶ ماه متوالی و ۸ ماه غیر متوالی در پرتغال باید حضور داشته باشند.

شرایط تمکن مالی پرتغال

مدت اقامت و تمدید کار اقامت پرتغال طبق جدول زیر انجام می شود:

مدت زمان سال اول و دوم اقامت سال سوم، چهارم و پنجم اقامت
حداقل زمان اقامت در پرتغال ۶ ماه متوالی و ۸ ماه غیر متوالی زندگی در یکسال در پرتغال ۶ ماه متوالی و ۸ ماه غیرمتوالی زندگی در یکسال در پرتغال
زمان تمدید انتهای سال دوم انتهای سال پنجم
امکانات اقامت بعد از تمدید اجازه اقامت در پرتغال برای ۳ سال دیگر اجازه اقامت در پرتغال برای ۳ سال دیگر و دریافت اقامت دائم یا شهروندی پرتغال

مراحل دریافت ویزای D7

دولت پرتغال شرایط لازم را برای اعطای اقامت به افرادی که قصد مهاجرت تمکن مالی پرتغال را دارند فراهم کرده است و متقاضی باید اقداماتی را در این جهت انجام دهد:

 • در قدم اول باید در پرتغال حساب بانکی باز کنید.
 • مرحله بعد مشخص کردن محل اقامت دائمی از  طریق خرید یا اجاره ملک در پرتغال.
 • تمامی متقاضیان باید برای ویزای D7 درخواست دهند و با دریافت وقت سفارت از پرتغال مدارک خود را ارئه دهند و مصاحبه شوند.
 • بعد از ورود به پرتغال با با اداره مهاجرت پرتغال قرار ملاقات گذاشته و خود را معرفی کنند.

مدارک مورد نیاز برای ایجاد شرایط تمکن مالی پرتغال

مانند دریافت ویزای هر کشور دیگری برای مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای خود حمایتی باید مدارک درخواست شده را فراهم کرده و به سفارت ارائه دهید.

از مهمترین مراحل، افتتاح حساب در پرتغال و انتقال مبالغی است که در حساب خود در ایران دارید. دریافت شماره مالیاتی نیز از ضروریات مهاجرت به پرتغال از این طریق است. برای دریافت حساب بانکی و دریافت شماره مالیاتی – NIF نیاز به حضور در این کشور ندارید فقط کافیست زمان مصاحب در پرتغال فرم و درخواست خود را ارائه دهید.

مهمترین مدارک لازم برای مهاجرت تمکن مالی به پرتغال موارد زیر هستد:

 • ارائه مدارک هویتی مانند پاسپورت و ۲ عدد عکس
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه اسنادی که نشان دهنده محل اقامت شما در پرتغال باشد؛ اعم از اجاره نامه یا سند خرید ملک و …
 • ارائه تمامی اسناد مالی که نشان دهد شما دارای توانایی مالی کافی برای زندگی در پرتغال هستید و نیازی به کار کردن در این کشور ندارید.

شرایط تمکن مالی پرتغال

مزایای دریافت ویزای D7 یا مهاجرت تمکن مالی پرتغال

از مهمترین مزایایی که متقاضی دریافت این ویزا از آن بهره میبرد این است که مهاجرت تمکن مالی به پرتغال محدودیت سنی ندارد. دیگر مزایای زندگی در پرتغال:

 • زندگی در کشوری با استاندارد بالای زندگی
 • زندگی در کشوری اروپایی که هزینه های زندگی در آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است
 • خرید آسان خانه و ثبات سیاسی و اقتصادی
 • دریافت اقامت دائم پرتغال
 • دریافت ویزای شنگن
 • امکان سفر به سایر کشورهای عضو حوزه شنگن بدون نیاز به دریافت ویزا

به علاوه برای مهاجرت تمکن مالی به پرتغال نیاز به مدرک زبان و سابقه کار ندارید. میزان تحصیلات شما نیز از اهمیت چندانی برخوردار نیست!

مدت اعتبار ویزای خودحمایتی پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزای خودحمایتی پرتغال ۲ سال است، بعد از پایان این دو سال متقاضی باید جهت تمدید کارت اقامت خود اقدام نماید، اقامت متقاضی برای ۳ سال دیگر تمدید می شود که در صورت داشتن شرایط می توانید شهروندی و اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

در صورتی که قصد مهاجرت به روش گفته شده را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در صورتی که قصد مهاجرت تمکن مالی به اسپانیا، یا مهاجرت تمکن مالی به پرتغال را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ