مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

اگر قصد مهاجرت به هلند را داشته باشید، قطعاً سؤالات بسیاری در ذهن دارید؛ اعم از اینکه روش‌های مهاجرت به هلند کدام است؟ هزینه‌های مهاجرت و زندگی به هلند چگونه است؟؟ شرایط اخذ شهروندی و دریافت تابعیت هلند به چه شکل است؟ و سؤالات بسیار دیگری که دانستن پاسخ آنها مسیر سفر و مهاجرت به هلند را آسان‌تر می‌کند.

کشور سرسبز هلند یکی از کشورهای محبوب در اروپا جهت مهاجرت و اقامت است. این کشور نه‌چندان بزرگ در شمال غربی اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر زیبای آمستردام است.

از مهم‌ترین همسایگان هلند کشورهای آلمان و بلژیک هستند. یکی دیگر از شهرهای مهم هلند بندر رتردام است که از لحاظ مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد بزرگ‌ترین بندر اروپا به شمار می‌رود.

اقتصاد کارآمد و تقریباً باثبات، کیفیت زندگی بالا، آب‌وهوایی بی‌نظیر، طبیعتی بی‌همتا همگی پکیجی جذاب برای ترغیب علاقه‌مندان به مهاجرت به کشور هلند است.

اگر قصد مهاجرت به هلند را داشته باشید، قطعاً سؤالات بسیاری در ذهن دارید؛ اعم از اینکه روش‌های مهاجرت به هلند کدام است؟ هزینه‌های مهاجرت و زندگی به هلند چگونه است؟ شرایط اخذ شهروندی و دریافت تابعیت هلند به چه شکل است؟ و سؤالات بسیار دیگری که دانستن پاسخ آنها مسیر سفر و مهاجرت به هلند را آسان‌تر می‌کند. در این نوشته روش‌های مهاجرت به هلند را بیان می‌کنیم. با قصران گروپ همراه باشید.

مهاجرت به هلند

روش‌های مهاجرت به هلند

کشور هلند برای پذیرش مهاجر روش‌های گوناگونی را پیشنهاد داده است که فرد متقاضی باتوجه‌به شرایط خود و هدف از سفر از طریق یکی از روش های مهاجرت به هلند اقدام می کند.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

سیستم آموزشی به روز و با کیفیت در هلند این کشور را به یکی از مقاصد مهم در جذب دانشجویان و افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی هلند را دارند تبدیل کرده است.

نظام آموزشی موثر، هزینه های نسبتا پایین تحصیل در هلند، دانشگاه های برتر و مدرن از علل عمده تمایل دانشجویان به تحصیلی در هلند است. هلند آماده ی پذیرش مهاجر در مقاطع مدرسه و دانشگاه است. برای تحصیل در هلند می‌بایست برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

تحصیل در مدارس هلند

مدارس در هلند از سن 5 سالگی آغاز می‌شود و در 18 سالگی پایان می‌یابد. در هلند مدارس به دو نوع خصوصی و دولتی اداره می شوند. مدارس دولتی کاملاً رایگان هستند یا هزینه کمی از دانش‌آموز درخواست می شود. در مدارس خصوصی هزینه تحصیل برای یکسال از 10 هزار یورو به بالا است.

تحصیل در دانشگاه‌های هلند

هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و یا دکتری آماده پذیرش دانشجویان بین‌المللی است.

برای تحصیل در مقطع لیسانس مدرک دیپلم و نمره آیلتس حداقل 6 ضروری است. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نمره آیلتس و مدرک مقطع کارشناسی الزامی است، همچنین متقاضی باید دارای تمکن مالی کافی برای یک سال تحصیل را داشته باشد. برای تحصیل در مقطع دکتری متقاضی‌اید با یک استاد راهنما مذاکره کرده و از او توصیه‌نامه و دعوت‌نامه‌ی از سوی دانشگاه دریافت کند. رزومه قوی، مقالات منتشر شده و سطح زبان عالی برای پذیرش در دانشگاه های هلند در مقطع دکتری ضروری است.

افرادی که موفق به اخذ ویزای دانشجویی هلند می شوند پس از اتمام تحصیلات خود این شانس را دارند که به کار مشغول شوند. برای این منظور دانشجو باید بعد از مذاکره با یک کارفرمای هلندی از او دعوتنامه دریافت کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق کار

یکی از روش‌های دیگری که دولت هلند در اختیار علاقه‌مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است مهاجرت کاری به هلند است. برای اخذ ویزای کاری هلند متقاضی باید از طرف یک شرکت یا کارفرمای هلندی دعوت به کار شود. نرخ بیکاری در هلند پایین است که نشان از اقتصاد با ثبات هلند دارد که این باعث می شود علاقه مندان به کار در هلند با خیالی آسوده برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت به هلند اقدام نمایند. افرادی که شانس دریافت ویزای کاری هلند را دارند پس از 5 سال کار و در صورت پرداخت مالیات و داشتن سایر شرایط می‌توانند تابعیت و اقامت دائم هلند را به دست آورند.

برای دریافت ویزای کار هلند باید از سرویس مهاجرت و تابعیت هلند وقت دریافت کنید. مدارک خواسته شده را جمع‌آوری کرده و برای اقامت موقت خود اقدام نمایید. برای دریافت ویزای کاری هلند و مهاجرت به این کشور از طریق کار باید از یک کارفرمای هلندی دعوت‌نامه دریافت کرده و اقدام به فراهم‌کردن مدارک خواسته شده کنید.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری

مانند سایر کشورهای اروپایی هلند نیز امکان سرمایه‌گذاری در کشورش را برای افرادی که تمایل به خرید ملک و سرمایه‌گذاری دارند را فراهم کرده است. از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در هلند خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت است.

برای ثبت شرکت باید طرحی تجاری ارائه دهید و این طرح باید از طرف دولت هلند تأیید شود. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در هلند حداقل 1.250.000 یورو است. بعد از گذشت 5 سال از ثبت شرکت و پرداخت تمامی مالیات ها و دیون دولتی فرد می تواند برای اقامت دائم هلند درخواست دهد.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به هلند ازدواج است. برای اخذ تابعیت از این طریق شرایطی در نظر گرفته شده است که فرد ملزم به رعایت آنها است. نکته اولی که باید در نظر داشته باشید این است که ازدواج به صورت رسمی ثبت شده باشد و از این ازدواج 3 سال گذشته باشد و در طی این 3 سال نیز از هم جدا نشده باشند. همچنین زوجین باید ثابت کنند که ازدواج آنها واقعی بوده و جنبه صوری ندارد و به این منظور ارائه عکس‌های مراسم ازدواج، عکس‌های خانوادگی، محل اقامت مشترک و … می‌تواند کمک کننده باشد. در صورتی که ازدواج با تبعه هلندی در خارج از هلند صورت گرفته باشد، فرد باید ثابت کند که این ازدواج رسمی بوده است. همچنین همسر هلندی باید ثابت کند که از عهده مخارج هزینه های خود و همسرش بر خواهد آمد.

در صورت تأیید و پس از گذشت 3 سال از ازدواج فرد می‌تواند برای تابعیت هلند اقدام نماید.

مهاجرت به هلند ازطریق ویزای همراه

اگر شریک یا پارتنر شما در هلند زندگی می‌کند و اقامت هلند را دارد درصورتی‌که دارای شرایط مورد نیاز باشید می توانید به او بپیوندید.

برای این منظور شما و شریکتان باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • هر دوی شما باید بیشتر از 21 سال داشته باشید
 • شریک شما باید دارای اقامت دائم هلند باشد
 • شریک یا همسر شما باید دارای اوضاع مالی خوبی باشد و بتواند عهده دار مخارج زندگی شما و خود در هلند باشد
 • برای دریافت ویزای همراه هلند باید رابطه خود را اثبات کنید و شریک شما مدارک خود مبنی بر اقامت دائم هلند را ارائه دهد.
 • مهاجرت به هلند از طریق تولد فرزند
 • کشور هلند جز کشورهایی است که از قانون خون پیروی می‌کند. به این ترتیب در صورتی که تبعه هلندی در جای دنیا فرزندی به دنیا آورد می‌تواند برای فرزندش درخواست تابعیت هلند نماید.
 • تفاوتی نمی‌کند پدر یا مادر، هر کدام از آنها که تبعه هلند باشد و در هر جایی صاحب فرزند شوند چه در خاک هلند و چه در خارج از آن می توانند برای فرزند خود تابعیت هلند را دریافت کنند.

مهاجرت به هلند

آسان‌ترین روش مهاجرت به هلند

از میان روش‌هایی که در بالا ذکر شد دقیقاً نمی‌توان گفت آسان‌ترین روش مهاجرت به هلند کدام است، زیرا شرایط فرد و هدف او از سفر روش مهاجرت را تعیین می‌کند، برای مثال برای فردی که محصل است طبیعتاً دریافت ویزای دانشجویی هلند راحت‌تر از سرمایه گذاری در هلند است. در نهایت این شما هستید که بسته به علاقه و شرایط خود یکی از روش‌های مهاجرت به هلند را انتخاب می‌کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند

یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به هر کشوری تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز است. می‌توان گفت مهم‌ترین مرحله جمع آوری مدارک است، زیرا در صورت نقص و جعل در مدارک با درخواست ویزای شما موافقت نمی‌شود و حتی ممکن است مشمول جریمه نیز شوید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هلند بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد برای مثال مدارک اخذ ویزای تحصیلی هلند با مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری هلند متفاوت است. اما به طور کلی و عمومی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند موارد زیر هستند:

 • گذرنامه معتبر
 • تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سابقه بیمه
 • مدارک هویتی
 • مدارک ملکی و مالی
 • سند ازدواج در صورت وجود
 • ویزای توریستی هلند

هلند در منطقه شینگن قرار دارد و یکی از کشورهای اروپایی محبوب در این قاره است. می‌توان گفت دریافت ویزای توریستی هلند نوعی مهاجرت کوتاه مدت به هلند است. با دریافت ویزای توریستی هلند 90 روز مجاز هستید در این کشور حضور داشته باشید. بعد از پایان 90 روز باید به کشور خود بازگردید. به همین جهت در زمان بررسی پرونده متقاضی اخذ ویزای توریستی هلند بسیار مهم است که افسر پرونده از اینکه بعد از پایان مدت ویزا به کشور خود بازمی‌گردد مطمئن شود. در صورت عدم اطمینان با درخواست ویزای شما موافقت نمی‌شود و به‌اصطلاح ریجکت می‌شوید.

چنانچه قصد مهاجرت به هلند و یا اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085