قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس

یکی از راه های پرکاربرد برای اخذ اقامت در سایر کشورها خرید ملک در آن کشور است. قبرس نیز کشوری است که شرایط خرید ملک در آن چندان دشوار نیست به علاوه اینکه کشوری مناسب برای مهاجرت است.

خرید ملک در قبرس

فهرست مطالب

قبرس کشوری جزیره ای و واقع در در شرق دریای مدیترانه است. قبرس با کشورهای ترکیه، سوریه، یونان و مصر هم مرز است. جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ و سومین جزیره پرجمعیت در دریای مدیترانه می باشد. در سال ۱۹۷۴ و در پی هجوم ارتش ترکیه به شمال قبرس، این جزیره به دو بخش تقسیم شد. بخش جنوبی قبرس در اختیار یونانی هاست. بخش شمالی و ترک نشین آن به عنوان بخشی جدا و فقط توسط ترکیه به رسمیت شناخته می شود.

پایتخت قبرس شمالی شهر نیکوزیا با جمعیتی حدود ۷۰٫۰۰۰ نفر میباشد. قبرس به دلیل آب و هوای مدیترانه ای مقصد گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر دنیا به خصوص در فصل زمستان که دارای آب وهوایی معتدل است می باشد. بیشترین درآمد قبرس به واسطه صنعت گردشگری آن است.

خرید ملک در قبرس

اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس

یکی از راه های پرکاربرد برای اخذ اقامت در سایر کشورها خرید ملک در آن کشور است. قبرس نیز کشوری است که شرایط خرید ملک در آن چندان دشوار نیست به علاوه اینکه کشوری مناسب برای مهاجرت است و این به دلیل موقعیت جغرافیایی و داشتن ثبات نسبی در وضعیت اقتصادی قبرس است. همانطور که اشاره شد قبرس دارای دو بخش اروپایی و آسیایی است و دارای آب و هوای مدیترانه ای است که بسیار برای زندگی و تفریح مساعد است.

مانند هر کشور دیگری برای خرید ملک و اقامت در آن کشور، شما می بایست استطاعت مالی داشته باشید و آن را به مقامات مربوطه اثبات کنید و اعلام کنید که می توانید از پس هزینه های زندگی در آنجا بر آیید. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در قبرس ۳۰۰ هزار یورو است. با این مبلغ می توانید یک ملک به این ارزش خریداری کرده و یا دو ملک که جمع مبلغ آنها به این مقدار برسد تهیه کنید. در هر صورت در هنگام خرید ملک و در ابتدا  باید ۲۰۰هزار یورو پرداخت نمایید.

ضمناً باید در یکی از بانک های قبرس حساب باز کرده و مبلغ ۳۰ هزار یورو در آن قرار دهید. این مبلغ برای ۳ سال باید در بانک بماند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است؛ که با وجود دریافت اقامت قبرس اما اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت و باید درآمد شما از کشور خودتان و یا از طریق دیگری باشد. بنابراین در هنگام اقدام برای اخذ اقامت قبرس باید اثبات کنید که توانایی کافی برای گذران زندگی خود و خانواده خود را دارید. فرد متقاضی دست کم باید ۳۰ هزار یورو در سال درآمد داشته باشد. بنابراین ارائه گواهی تمکن مالی و نامه بانک الزامی است.

چنانچه بالای ۱۸ سال سن دارید می توانید برای اقامت در کشور قبرس اقدام کنید. خبر خوب برای متأهلین این است که پس از دریافت اقامت می توانید به همراه همسر و فرزند خود در صورتی که بالای ۲۵ سال سن نداشته باشد در قبرس زندگی کنید.

از مهم‌ترین برتری های کسب اقامت قبرس ضروری نبودن حضور در کشور است. به این معنا که برای حفظ اقامت کافی است در طول ۲ سال فقط سری به قبرس بزنید. اما اگر قصد شما دریافت پاسپورت است. باید در این کشور زندگی کنید. بعد از ۷ سال از داشتن پاسپورت قبرس می توانید تابعیت قبرس را نیز کسب کنید. با توجه به اینکه قبرس عضو اتحادیه اروپا است داشتن تابعیت و پاسپورت آن دارای مزایای فراوانی است. برای خرید ملک در قبرس باید گواهی عدم سوء سابقه کیفری ارائه دهید که باید مورد تأیید سفارت ترکیه در قبرس باشد.

بر ای اینکه تمامی مراحل خرید ملک و اخذ تابعیت کشور قبرس را صحیح و به دور از خطا انجام دهید بهتر است با مشاوران و کارشناسان مهاجرت در شرکت قصران گروپ تماس بگیرید.

خرید ملک در قبرس

مدارک لازم برای خرید ملک در قبرس

  • دارا بودن پاسپورت معتبر
  • اسناد و مدارک مربوط به سپرده های بانکی و تمکن مالی
  • اسناد مربوط به اثبات درآمد سالانه شما
  • اسناد اصلی و ضروری خرید ملک در قبرس
  • اسناد مربوط به وضعیت تأهل
  • گواهی تولد و شناسنامه

چنانچه همه اعضای خانواده همراه با شما خواهان اخذ اقامت در قبرس هستند می بایست تمامی مدارک هویتی آنها هم موجود باشد.

مزایای اقامت قبرس

  • امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا
  • امکان استفاده از حقوق شهروندی
  • امکان دسترسی فرد متقاضی و خانواده اش به امکانات آموزشی و تحصیلی و دانشگاهی
  • کسب امتیاز دریافت پاسپورت قبرس و پس از آن استفاده از امتیازات بی شمار داشتن پاسپورت قبرس

کشور قبرس نسبت به سایر کشورهای اروپایی آمار پایین‌تری در ارتکاب جرم و جنایات دارد و نرخ بیکاری نیز در این کشور پایین است و دارای ثبات اقتصادی نسبی است؛ بنابراین کشوری مناسب برای اقامت و مهاجرت در نظر گرفته می شود. همچنین هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور پایین است، چنانچه برای اخذ اقامت قبرس اقدام نموده اید نیاز به داشتن مدرک و نمره ی زبان ندارید. اما اگر مشغول به تحصیل در این دانشگاه شدید سعی کنید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

cyprus 1 2 قصران گروپ

بهترین شهرها برای خرید ملک در قبرس

نیکوزیا

نیکوزیا پایتخت قبرس و یکی از ۲۰ شهر برتر در اروپا برای زندگی شناخته می شود. با وجود اینکه این شهر ساختار مدرنی ندارد، اما سواحل بکر آن باعث جذب گردشگران بسیار زیادی شده است. شهر نیکوزیا بافتی از زندگی روستایی و شهری دارد و نمایی از فرهنگ و تاریخ کشور قبرس است. نیکوزیا، پایتخت قبرس از نظر مکانی در موقعیت ویژه ای قرار دارد و در نقطه ای میان آفریقا، اروپا و آسیا واقع شده است. روزانه صدها پرواز از فرودگاه بین المللی آن انجام می شود که باعث در دسترس بودن آن برای مسافران می شود که خود می تواند دلیل مهمی برای انتخاب این شهر برای زندگی و رفت و آمد باشد.

لارناکا

لارناکا به دلیل طبخ انواع غذاهای محلی و بین المللی شناخته می شود. اگر جزو آن دست از افرادی هستید که علاقه مند به چشیدن غذاهای محلی و اروپایی می باشید سفر به لارناکا را در اولویت قرار دهید. همچنین هزینه زندگی در این شهر بسیار پایین است و می تواند گزینه مناسبی برای خرید ملک و اقامت باشد. به تازگی دولت طرح واردات کالا بدون اخذ مالیات را در این شهر به تصویب رسانده است. بدین معنا که اگر صاحب کسب و کار و تجارت هستید می توانید بدون عوارض کالاهایی مانند ماشین و انواع لوازم خانگی را وارد کنید.

پافوس

بهترین شهر برای هفتمین سال متوالی در قبرس شهر پافوس انتخاب شده است. شهری محبوب برای ورود و سرمایه گذاری توسط خارجیان. پافوس شهری مدرن و دارای معماری چشم گیر و زیرساخت های بی نقص است. این شهر در سواحل مدیترانه واقع شده است و چشم اندازی بی نظیر به ساحل دریا دارد. با خرید ملک در این منطقه می توانید از اقامت و زندگی در قبرس لذت ببرید. همچنین هزینه های زندگی در پافوس کاملا مقرون به صرفه است، نرخ جرم و جنایت پایین در این شهر باعث شده اینجا مقصدی مهم برای گردشگران و مهاجران باشد.

در این مقاله شما را با روش های خرید ملک در قبرس و به دنبال آن دریافت اقامت از این کشور آشنا کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت در این کشور با کارشناسان قصران گروپ و با ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید.

تماس با قصران گروپ

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *