قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت کاری به امارات

کشور امارات یکی از همسایگان مهم ایران است که مسافت زیادی با هم ندارند.

خلیج فارس رابط ایران و امارات است. پایتخت این کشور شهر ابوظبی و پرجمعیت‌ترین و مرکز اقتصادی امارات شهر توریستی دبی است.

Emirates1 قصران گروپ

فهرست مطالب

بخش عمده ای از درآمد امارات از طریق گردشگری تأمین می‌شود، اما با این حال عده بسیاری خواهان دریافت انواع ویزای امارات هستند. ویزای توریستی امارات به جهت بازدید و گردشگری صادرمی شود. انواع دیگر ویزای امارات عبارت‌اند از ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی.

اقتصاد در امارات در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است، به همین دلیل این کشور از پذیرش نیروی کار کارآمد استقبال می‌کند. نمی‌توان امارات را کشوری مهاجرپذیر نامید و باید گفت شرایط اعطای اقامت و یا ویزای کاری کمی دشوار است.

اگر به فکر کار در امارات و دریافت ویزای کاری این کشور هستید تا پایان این مطلب با قصران گروپ همراه باشید.

دریافت ویزای کاری امارات

یکی از روش های مهاجرت به امارات ، دریافت ویزای کاری این کشور است. ویزای کار در امارات در انواع مختلفی صادر می شود که بهتر است پیش از اقدام برای دریافت آن از روش های مهاجرت کاری به امارات اطلاع پیدا کنید.

شرایط عمومی کار در امارات

قبل از درخواست برای دریافت ویزای کاری امارات خوب است کمی درباره اقتصاد و شرایط کاری در این کشور مطالعه داشته باشید. در سال‌های اخیر میزان سرمایه گذاری خارجی در امارات به شدت افزایش یافته است. با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها از میزان بیکاری کم شده به طوری که نرخ بیکاری در این کشور تنها ۳ درصد است.

متقاضیان دریافت ویزای کاری امارات باید با یک کارفرمای اماراتی مذاکره کرده و از طرف او دعوت‌نامه دریافت کنند. برای پیدا کردن کارفرمای اماراتی می توانید با جستجو در سایت های کاریابی با کارفرمایان ارتباط بگیرید. پس از بررسی وضعیت و شرایط شما، کارفرما با شما ارتباط برقرار کرده وبه شما اطلاع می دهد که مایل به همکاری با شماست.

ویزای کاری امارات

مراحل درخواست شغل در امارات

همانطور که گفته شد پیش از درخواست برای ویزای کاری امارات باید از یک کارفرمای بومی پیشنهاد شغل دریافت کنید. مؤسسات بین‌المللی کاریابی این کار را برای شما انجام می‌دهند یا می توانید  خودتان از طریق سایت های کاریابی اقدام به ارسال رزومه و مذاکره با کارفرما بپردازید. در سال های اخیر تعداد شرکت های انگلیسی که در امارات تأسیس شده اند افزایش یافته که این خود فرصت مناسبی برای دریافت ویزای کاری امارات است. بعد از یافتن شغل مورد نظر و پذیرش از سمت کارفرما می بایست مدارک خواسته شده را تهیه و آماده نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری امارات

برای دریافت ویزای کاری در امارات مدارکی از شما درخواست می شود که معمول‌ترین آنها موارد زیرهستند:

 • گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • آخرین مدرک تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • سابقه بیمه
 • بیمه نامه مسافرتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • و تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزا

مشاغل مورد نیاز در امارات

با دانستن مشاغل مورد نیاز در امارات بهتر می توانید برای دریافت ویزای کاری امارات درخواست دهید. مهمترین صنایعی که امارات در آنها به نیروی کار احساس نیاز می کند عبارتند از:

 • ساخت و ساز
 • لجستیک
 • گردشگری
 • فن آوری
 • صید ماهی
 • آلومینیوم
 • ساخت قایق و تعمیر کشتی

در صورتی که به یکی از حرفه های بالا آشنایی دارید بهتر است با ارتقاء خود و کسب دانش و مهارت برای کسب ویزای کاری امارات واجد شرایط بهتری شوید.

ویزای کاری امارات

مدت زمان اقامت در امارات با ویزای کاری

مدت زمان مجاز اقامت از طریق اخذ ویزای کاری امارات بستگی به مدت قرارداد  دارد. بعد از پایان قرارداد کاری فرد باید فورا قرارداد دیگری وضع کند و درخواست اقامت موقت خود را تمدید کند. دریافت اقامت دائم امارات بعد از ۳۰ سال ممکن است؛ به این ترتیب که فرد باید ۳۰ سال پی در پی قرارداد کاری خود را تمدید کند و بعد از آن درخواست اقامت دائم بدهد. دقت داشته باشید که در صورتی به متقاضی اقامت دائم تعلق میگیرد که در طول این ۳۰ سال دچار تخلف قانونی نشده باشد و هیچ دینی به دولت اعم از مالیات نداشته باشد.

میزان حقوق در امارات

یکی از مسائلی که در مهاجرت کاری بسیار اهمیت دارد میزان حقوق و دستمزد است. امارات از نظر اقتصادی کشوری مطلوب است و میزان حقوق در این کشور نسبتا بالاست. نرخ ثابتی برای حقوق در امارات در نظر گرفته نشده است و این میزان بستگی به نوع شغل و مهارت فرد دارد.

بنابراین هر چه رزومه شما قوی تر و پربارتر باشد میزان حقوق دریافتی شما بیشتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که در زمان مصاحبه و مذاکره با کارفرمای اماراتی اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و از توانایی ها و شایستگی های خود بگویید.

اما از بهترین و پردرآمدترین شغل ها در امارات پزشکی و پرستاری است. شرایط اخذ ویزای کاری امارات برای پزشکان فراهم است و مقاضیان می توانند با ارسال مدارک موفق به کار در امارات شوند. از رشته های مهندسی در امارات نیز استقبال خوبی می شود و این به دلیل رشد شهرسازی و گردشگری در این کشور است.

emirates work visa 1 3 قصران گروپ

شرایط کار در امارات

ساعات کاری درامارات ۹ ساعت در روز است. به جز زمانی که برای استراحت و  ناهار در نظر گرفته می شود انتظار می رود در سایر اوقات کار با بهره وری بالا داشته باشید. ۳۰ روز مرخصی در سال برای کارمندان در نظر گرفته شده است.اگر چه شرایط کار در امارات بستگی به کارفرمای شما دارد اما یکسری قوانین اجباری وعمومی هستند که هم کارمند و هم کارفرما ملزم به رعایت آنها هستند.

کار در امارات و ویزای همراه

همانند بسیاری دیگر از کشورها، امارات نیز به افرادی که دارای ویزای کاری هستند اجازه می دهد در صورت واجد  شرایط بودن خانواده خود را در امارات همراه داشته باشند. همسر و فرزند زیر ۱۸ سال فردی که ویزای کاری امارات دریافت کرده است میتواند ویزای همراه کاردر امارات دریافت کرده و در کنار همسر خود زندگی کند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که همراه به هیچ عنوان اجازه کاردر امارات را نخواهد داشت!

اگر مایل به کار در امارات هستید می توانید از تجربیات مشاوران ما در قصران گروپ بهره ببرید. با ما در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *