قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اسکیل ورکر کانادا

افرادی که در یک زمینه تخصص، مهارت و تجربه دارند می‌توانند با استفاده از برنامه اسکیل ورکر (Skilled Worker) به کانادا مهاجرت کنند. این برنامه‌ها فرصت خوبی برای افرادی است که شرایط تحصیل در کانادا را ندارند؛ این افراد می‌توانند با اثبات تخصص و مهارت‌شان اجازه اقامت در کانادا را ظرف مدت نسبتا کوتاهی دریافت کنند.

skill worker قصران گروپ

فهرست مطالب

اسکیل ورکر کانادا – مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلفی ازجمله مهاجرت کاری امکان‌پذیر است. مهاجرت کاری یا اسکیل ورکر کانادا از طریق دو برنامه اکسپرس اینتری و یا جاب افر کانادا از کارفرمای کانادایی امکان‌پذیر است. اکسپرس اینتری خود از طریق چهار برنامه مختلف اسکیل ورکر، اسکیل ترید، برنامه تجربه کار کانادایی و برنامه مهاجرت استانی صورت می‌گیرد. با شرکت در این برنامه‌ها امتیازات خاصی اعطا شده و افرادی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند می‌توانند ویزای کانادا را دریافت نمایند.

اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا یا نیروی کار متخصص فدرال

اگر در زمینه شغلی خود مهارت و تخصص کافی دارید می‌توانید از طریق اسکیل ورکر کانادا برای یافتن شغل و مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. قطعاً تمام کشورهای دنیا به دنبال جذب نیروهای متخصص و با دانش بالا هستند و اگر شما مهارت لازم را داشته باشید به‌راحتی جذب می‌شوید. نیروهایی که تخصص بسیار بالایی در فعالیت‌های خاص خود داشت باشد، تعداد محدودی دارند، پس با کسب تجربه و تخصص کافی راه برای مهاجرت و دریافت ویزای کانادا هموار می‌شود.

با دریافت اسکیل ورکر کانادا ، می‌توانید تمام اعضای خانواده خود را به کانادا برده و آن‌ها نیز از حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند می‌شوند. در این شرایط امکانات مختلفی مانند تحصیل رایگان کانادا، اخذ پاسپورت کانادایی، استفاده از * خدمات بهداشتی و درمانی کانادا و … برای فرد و تمام اعضای خانواده فراهم می‌شود.

طبقه‌بندی مشاغل در کانادا

طبقه‌بندی مشاغل در کانادا که به‌اختصار NOC گفته می‌شود، تمام مشاغل در بازار کانادا را در چند دسته قرار می‌دهد. این دسته‌بندی بر اساس اهداف، مهارت، وظایف و ماهیت این مشاغل انجام می‌شود. در این دسته‌بندی بیش از ۳۰ هزار شغل وجود دارد که در ۵ گروه مهارتی و ۱۰ گروه شغلی قرار می‌گیرند. در جدول زیر جزئیاتی از این مشاغل آورده شده است.

نوع ۰شغل‌های مدیریتی
نوع Aشغل‌هایی که به مدرک دانشگاهی نیاز دارند مانند پزشک، مهندس
نوع Bشغل‌هایی که به مدرک دانشگاهی یا آموزش‌های تخصصی و گذراندن دوره احتیاج دارند، مانند برق‌کار
نوع Cشغل‌هایی که به تحصیلات سطح پایین مانند دبیرستان یا دوره تخصصی احتیاج دارند، مانند قصاب
نوع Dشغل‌هایی که به مدرک خاصی احتیاج ندارند، مانند کارگر
اسکیل ورکر کانادا 1 قصران گروپ

شرایط اسکیل ورکر کانادا

تمام کارگران و نیروهای متخصصی که در زمینه انجام شغل‌های گروه ۰، A و B مهارت و تخصص کافی را داشته باشند، از طریق برنامه اسکیل ورکر برای دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند. مهم‌ترین شرایط برای استفاده از این روش به‌صورت زیر هستند:

  • فرد متقاضی باید در زمینه شغل‌های قرار گرفته در دسته‌بندی‌های گفته شده، حداقل یک سال سابقه کار مداوم به‌صورت تمام‌وقت یا معادل آن به‌صورت نیمه‌وقت داشته باشد.
  • نمره CLB 7 یا بالاتر را در آزمون‌های زبان و تمام مهارت‌های آن مانند مهارت شنیداری، مکالمه، نوشتن و خواندن در زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کند.
  • تحصیلات فرد متقاضی باید معادل با دیپلم دبیرستان‌های کانادا و یا بالاتر از آن باشد.
  • اگر فرد اجازه کار یا پیشنهاد رسمی برای فعالیت در کانادا نداشته باشد، داشتن تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی در کانادا ضروری است.

نحوه امتیازدهی در اسکیل ورکر

متقاضیان دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا بر اساس ۶ فاکتور امتیازدهی می‌شوند. اگر فردی امتیازی بالاتر از ۶۷ دریافت کند، واجد شرایط مهاجرت می‌شود. این ۶ فاکتور به‌صورت زیر هستند.

  1. تحصیلات اولین فاکتور برای امتیازدهی در برنامه اسکیل ورکر کانادا است که برای آن حداکثر ۲۵ امتیاز در نظر گرفته شده است.
  2. دومین فاکتور موردنظر، مهارت‌های زبانی است. اگر فردی به زبان‌های فرانسه و انگلیسی تسلط داشته باشد، ۲۸ امتیاز برای او در نظر گرفته می‌شود.
  3. سابقه کاری نیز فاکتور مهمی در اسکیل ورکر کانادا به حساب می آید که به آن ۱۵ امتیاز تعلق می‌گیرد. البته این امتیاز برای افرادی است که در ۱۰ سال گذشته سابقه کار مناسب داشته باشند.
  4. ۱۲ امتیاز برای سن افراد در نظر گرفته شده است و افرادی که بهترین شرایط سنی را داشته باشند، این امتیاز را دریافت می‌کنند.
  5. سازگاری یکی دیگر از فاکتورهای در نظر گرفته شده است که حداکثر ۱۰ امتیاز برای آن در نظر گرفته شده است.
  6. در صورت داشتن جاب افر ۱۰ امتیاز دیگر برای فرد در نظر گرفته می‌شود.
اسکیل ورکر کانادا

زمان رسیدگی به ویزای اسکیل ورکر کانادا

عامل مهمی که در زمان بررسی پرونده‌های اسکیل ورکر کانادا  تأثیر دارد، این است که شما در کدام دفتر ویزای مهاجرت به کانادا درخواست خود را ثبت کرده باشید. این دفتر‌ها باتوجه‌به روند کاری خود به زمان‌های مختلفی برای بررسی درخواست و ارائه نتیجه احتیاج دارند و گاهی اوقات بین ۶ ماه تا دو سال زمان می‌برد. هزینه بررسی پرونده نیز باتوجه‌به نرخ ارز متفاوت است.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب افر

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت کاری به کانادا دریافت جاب افر یعنی دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی و * دریافت ویزای جاب افر است. شهر‌ها و مناطقی از کانادا که به نیروی کار احتیاج دارند، درخواست خود را به همراه لیست مشاغل موردنیاز ارائه می‌دهند. اگر شما در حوزه‌های مشخص شده تخصص و سابقه کاری مرتبط داشته باشید با کارفرما وارد مذاکره می‌شوید. در صورت تأیید پیشنهاد کاری از طرف کارفرما برای شما ارسال می‌شود.

این پیشنهاد کاری می‌تواند برای دریافت ویزای کاری مورداستفاده قرار بگیرد. اقامت کاری از طریق جاب افر ابتدا به‌صورت موقت اعطا می‌شود و پس از سه سال کار می‌توانید از طریق اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایید. به این صورت به دلیل سابقه کاری در کانادا به‌راحتی می‌توانید امتیاز موردنیاز برای دریافت اقامت را کسب کنید.

جهت کسب اطاعات در خصوص چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم؟ روی لینک کلیک کنید.

علاوه بر داشتن سابقه کار و تخصص کافی در زمینه شغل موردنظر باید مدرک زبان معتبر نیز داشته باشید. برخی از مشاغل نیز به مدرک تحصیلی مرتبط نیاز دارند.

اکسپرس اینتری کانادا

روش اکسپرس اینتری یکی از روش‌های بسیار عالی برای مهاجرت به کانادا است که مخصوصاً برای ایرانیان بسیار مناسب و با مزایای زیادی همراه است. در این روش شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید. در این سیستم با استفاده از روش‌های مختلف و با درنظرگرفتن چندین معیار به افراد امتیاز داده می‌شود. افرادی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند، می‌توانند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند.

تماس با قصران گروپ

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *