قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

چگونه اقامت دائم کانادا بگیریم ؟

کشور کانادا جزء کشور های پیشرفته در سطح جهانی می باشد که از نظر اقتصادی دارای پایه های محکم و قوی است. این کشور دارای بهترین دانشگاه ها و کالج ها برای تحصیل می باشد. از آن جایی که اقامت دائم کانادا و اخذ ویزای تحصیلی در کانادا نسبت به کشور های دیگر کمی آسان تر است، سالانه مهاجران زیادی با تحصیل و یا کار به کشور کانادا مهاجرت می کنند. طبق آمار دولت کانادا حدود ۲۲ درصد از جمعیت کشور کانادا را مهاجران تشکیل می دهند.

اقامت دائم کانادا

روش های دریافت اقامت دائم کانادا

همانطور که گفته شد کشور کانادا به دلیل وجود لاین های مختلف مهاجرتی یکی از محبوب ترین کشور ها برای متقاضیان مهاجرت می باشد. دلیل این که راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، نیاز شدید دولت کانادا به نیروی کار ماهر می باشد. کشور کانادا دومین کشور پهناور و وسیع جهان است که به دلیل شرایط آب و هوایی خاص، دارای جمعیت اندکی است. در این مقاله مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا مورد بررسی قرار گرفته است.

در ادامه ۷ روش اصلی که به اقامت در کانادا منجر می گردد بیان شده است.

 1. دریافت اقامت کانادا از طریق سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری یا نیروی متخصص فدرال
 2. اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل
 3. دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و دریافت اقامت کانادا از طریق کارآفرینی
 4. اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ ویزا
 5. دریافت اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی
 6. * اخذ اقامت کانادا از طریق جاب آفر یا پیشنهاد شغلی
 7. * دریافت ویزای اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت ( owner operator )

شرایط دریافت اقامت دائم کانادا

کشور کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد که پایتخت آن استان اواتا می باشد. بزرگ ترین کشور دنیا بعد از روسیه، کشور کانادا است. همچنین کانادا از وضعیت اقتصادی خوب، دارای نظام زندگی هوشمند و نظام آموزشی با کیفیت می باشد؛ به همین دلایل است که افرادی که قصد مهاجرت و اقامت دائم دارند، کشور کانادا را انتخاب می نمایند.

به کسی که از راه های قانونی کانادا وارد کشور شده و ویزای کانادا را دارد و همچنین از همان بدو ورود به اقامت دائم رسیده است، شهروند مقیم کانادا می گویند. برای اخذ اقامت کانادا شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است که توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین می شود.

نکته قابل توجه این است که چنانچه فردی اقامت موقت داشته باشد، می تواند از طریق آن اقامت دائم کانادا را دریافت نماید. هنگام درخواست بایستی به زبان بومی کانادا، تسلط کامل داشته باشید و همینطور با قوانین کانادا آشنا باشید. بعد از دریافت کارت اقامت دائم ۵ ساله، شما می توانید در صورت نیاز دوباره آن را تمدید کنید و یا آن را به پاسپورت کانادا تبدیل نمایید.

اقامت دائم کانادا

هزینه اقامت دائم کانادا

برای دریافت اقامت کانادا، پرداخت هزینه های مربوط به آن ضروری می باشد. میزان هزینه های اقامت دائم کانادا به این امر بستگی دارد که شما از چه طریقی توانسته اید اقامت بگیرید. برای مثال هزینه های اقامت از طریق سرمایه گذاری، به هزینه هایی چون هزینه زندگی و هزینه های دولتی و یا راه اندازی کسب و کار شما بستگی دارد. قطعاً هزینه اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر از هزینه اقامت از طریق تحصیل می باشد.

هزینه اقامت دائم در کانادا از طریق تحصیل، شامل هزینه های مربوط به تحصیل، هزینه های زندگی در کانادا و همچنین هزینه های دولتی می باشد.

 در اقامت کانادا از طریق تجارت و سرمایه گذاری، هزینه های دولتی شامل هزینه های پردازش و حق اقامت دائم و همچنین در صورت داشتن همراه برای اقامت در کانادا، هزینه های مربوط به درخواست همراه نیز  می باشد.

اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل

چنانچه شما در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌ های کانادا که دارای DLI باشد، تحصیل خود را به اتمام رسانده‌اید و یا تمایل دارید در کشور کانادا بمانید و اقامت کانادا را پس از تحصیل دریافت نمایید، باید از روش‌های مشترک در بین همه استان‌ ها یا فدرال و نیز روش‌های استانی استفاده نمایید.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاران خارجی مهاجرت و اقامت در کانادا جهت سرمایه گذاری، از بهترین انتخاب ها است. کشور کانادا دارای تجارت پر رونق و اقتصاد پویا می باشد به همین دلیل برای سرمایه گذاری مقصد خوبی است. علاوه برا این مزایا، سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق سرمایه گذاری برای اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. این اقدام برای حمایت دولت کانادا از سرمایه گذاران خارجی می باشد.

یکی از دلایل مهم پایین بودن میزان ریسک مصادره اموال در کانادا همین حمایت همه جانبه دولت کانادا و همچنین امنیت بالایی که سرمایه گذاران خارجی در کانادا دارند، می باشد. پایین بودن نرخ ریسک مصادره اموال خود عاملی مهمی برای جذب متقاضیان جهت سرمایه گذاری در کانادا می باشد.

چند روش از بهترین راه هایی که می توان از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم کانادا را کسب نمود عبارتند از:

 • از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری
 • سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری در کانادا
 • از طریق نوآفرینی
 • از طریق کار آفرینی
 • کار شرکت کانادا

اقامت دائم کانادا چه تفاوتی با شهروندی دارد؟

اقامت دائم کانادا یا PR با شهروندی کانادا متفاوت است. افرادی که اقامت دائم کانادا دارند برای سفر به کشورهای دیگر باید از پاسپورت کشور خود استفاده کنند به علاوه ممکن است در شرایط خاص و در صورت ارتکاب جرم در کانادا، از این کشور اخراج شوند، اما شهروندان کانادایی را نمی توان از کانادا اخراج کرد.
محدودیت دیگری که اقامت دائم کانادا نسبت به شهروندی آن دارد، این است که آن‌ها با کارت PR خود نمی‌توانند در انتخابات ایالتی و استانی کانادا شرکت نمایند امکان استخدام در برخی مشاغل دولتی نیز برای آن‌ها وجود ندارد.
البته این دو شباهت‌هایی نیز باهم دارند که می‌توان به حق انتخاب مکان زندگی، تحصیل و کار ، حق بهره مندی از مزایای دولتی و استانی اشاره نمود؛ علاوه بر آن حق برخورداری از حقوقی که در قوانین استانی و دولت فدرال تعیین شده نیز برای هر دو گروه وجود دارد.
وجه اشتراک دیگری که دارندگان کارت اقامت دائم و شهروندان کانادا دارند این است که بدون دریافت ویزا امکان رفت و آمد به کانادا وجود دارد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *