قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به کانادا

هر یک از روش‌های مهاجرتی به کانادا شرایط مخصوص به خود را دارند. همچنین مدارک مورد نیاز در هر یک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است؛ اما اغلب مدارکی همچون مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، تمکن مالی و غیره مورد نیاز است.

مهاجرت

فهرست مطالب

مهاجرت کانادا

روش‌های مختلف و متفاوتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. از مهاجرت‌های کاری تا تحصیلی و سرمایه‌گذاری، شرایط مختلفی برای مهاجرت در دسترس قرار گرفته است. هر فرد می‌تواند باتوجه‌به مهارت، توانایی‌ها، میزان سرمایه و شرایط خود برای انتخاب روش مهاجرت تصمیم‌گیری کند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. کشور کانادا استاندارد‌های آموزشی سطح بالایی را ارائه می‌دهد و دارای چندین دانشگاه با اعتبار جهانی است. اگر قصد شرکت در دوره‌های آموزشی با مدت‌زمان بیش از ۶ ماه دارید، باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. برای دریافت ویزا باید شرایطی ازجمله پذیرش در یکی از مؤسسات آموزش عالی، توانایی پرداخت هزینه‌ها، پاسپورت، نمره زبان بالا، مقالات معتبر، معدل بالا، عدم سوءپیشینه و … را داشته باشید. بهترین روش دریافت ویزا از طریق پذیرش در دانشگاه و دریافت دعوت‌نامه است.

اکسپرس اینتری

یکی از روش‌های مهاجرتی به کانادا سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری است. هر فرد می‌تواند باتوجه‌به شرایط خود در این طرح شرکت کرده و امتیازات لازم را دریافت کند. هرچه میزان امتیاز دریافتی بالاتر باشد، شانس اقامت بیشتر است. معیار‌هایی از جمله سن، میزان تحصیلات، سابقه کار، مهارت‌های زبان، داشتن پیشنهاد شغلی و میزان انطباق‌پذیری ازجمله معیار‌های امتیازبندی محسوب می‌شود. اسکیل ورکر، اسکیل ترید، برنامه تجربه کار کانادایی و برنامه * مهاجرت استانی کانادا چهار برنامه برای ورود مهاجران هستند.

مهاجرت به کانادا

خوداشتغالی کانادا مهاجرت به کانادا

ویزای خوداشتغالی کانادا Self-employment که به آن ویزای هنرمندان یا ورزشکاران نیز گفته می‌شود، برای افرادی صادر می‌شود که در حوزه‌های مختلف هنری، فرهنگی یا ورزشی مهارت داشته و می‌توانند در این زمینه‌ها در کانادا مشغول به فعالیت شوند. ورزشکار، مربی ورزشی، داور، طراح، نویسنده، نقاش، عکاس و … ازجمله فعالیت‌هایی هستند که به‌واسطه آن‌ها می‌توان ویزای خود اشتغالی کانادا را دریافت کرد. به این منظور باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • حداقل دو سال سابقه کار حرفه‌ای در رشته‌های ذکر شده
 • علاقه و توانایی شرکت در برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی کانادا
 • کسب حداقل ۳۵ نمره در سیستم امتیازدهی
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت * هزینه‌ های زندگی کانادا

مهاجرت از طریق استارت آپ کانادا

استارت آپ کانادا از روش‌های خوب برای مهاجرت است، زیرا به کمک آن می‌توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد. این اقامت هم برای فرد و هم اعضای خانواده او صادر می‌شود. مهم‌ترین شروط برای دریافت ویزا از این طریق به‌صورت زیر است:

 • باید ثابت کنید کسب‌وکار شما موفق بوده و کاملاً مبتکرانه است.
 • طرح ارائه شده شما برای شهروندان کانادایی ایجاد اشتغال کند.
 • این طرح قابلیت رقابت در مقیاس جهانی را داشته باشد.
مهاجرت به کانادا

سرمایه‌گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری کانادا و خرید بیزینس نیز یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا است. در این روش که به آن ویزای ورک پرمیت گفته می‌شود، فرد اقدام به خرید یک کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در کانادا می‌کند. پس از آن ویزای خود را دریافت و در این کشور شروع به کار می‌کند. پس از شروع به کار می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید. برای دریافت این نوع ویزا ابتدا باید یک واحد تجاری یا شرکت را خریداری کنید. این شرکت باید کمتر از ۱۰ نفر کارمند داشته باشد و فرد درخواست‌کننده مدیر آن کسب‌وکار باشد.

مهاجرت از طریق کار

ازآنجایی‌که کشور کانادا کمبود نیروی کار زیادی دارد، بخش زیادی از آن را از طریق مهاجران تأمین می‌کند. همین موضوع باعث شده تا شرایطی را برای دریافت اقامت دائم کانادا برای افراد متقاضی شغل فراهم کند. این روش نیز از روش‌های پرطرف‌دار است و تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا از طریق کار به این کشور مهاجرت می‌کنند. برنامه‌های بسیار متنوعی نیز برای دریافت اقامت کاری ارائه می‌شود که فرد باتوجه‌ به شرایط خود می‌تواند برای دریافت ویزا اقدام نماید.

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت ویزا و اقامت در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. البته قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای افرادی که قصد دارند با ازدواج‌های صوری ویزای این کشور را دریافت کنند نیز وجود دارد. برای دریافت این نوع اقامت باید شرایط زیر محرز شود:

 • فردی که با آن ازدواج می‌کنید شهروند کانادا باشد.
 • توانایی مالی کافی برای حمایت از شما در طول اقامت داشته باشد.
 • ازدواج کاملاً قانونی و به همراه مدارک ثبت شده معتبر باشد.

اگر فرد به‌تازگی ازدواج کرده باشد یا در آستانه ازدواج باشد ممکن است این ازدواج صوری و تنها برای دریافت ویزا انجام شده باشد. پس از ۳ سال زندگی به همراه همسر خود در کانادا می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

اقامت از طریق تولد فرزند

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت کانادا، اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند است. هر نوزادی که در کانادا متولد شود بدون هیچ قید و شرطی اقامت این کشور را دریافت و شهروند کانادا محسوب می‌شود. این تابعیت تنها برای کودک است و والدین نمی‌توانند از طریق او تابعیت بگیرند. زمانی که کودک به سن ۱۸ سالگی برسد، در صورت داشتن شرایط لازم می‌تواند اسپانسر والدین شده و برای آن‌ها اقامت بگیرد.

مهاجرت به کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا معمولاً برای سفر و گشت‌وگذار در کشور‌های مختلف ازجمله کانادا اعطا می‌شود. شما می‌توانید برای مسافرت، شرکت در جلسات کاری، دیدار با اقوام و دوستان یا اعضای خانواده و موارد دیگر از این نوع ویزا استفاده کنید. در این روش سه نوع ویزا وجود دارد. ویزای سینگل که یکبار ورود است و می‌توانید ۶ ماه در کانادا بمانید. ویزای مولتی که چند بار ورود است و با هر بار ورود می‌توانید به مدت ۶ ماه در کانادا بمانید. در نهایت سوپر ویزای کانادا که معمولاً برای والدین در نظر گرفته می‌شود و این افراد می‌توانند در هر ورود تا ۲ سال و نهایتاً تا ۱۰ سال در کانادا بمانند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی معمولاً روش مناسبی برای مهاجرت نیست و هیچ‌کدام از مشاوران فعال در این حوزه این روش را پیشنهاد نمی‌کنند، مگر در موارد کاملاً خاص و استثنایی. این روش به دلیل خطرات و مشکلات مختلفی که طولانی‌مدت فرد با آن‌ها درگیر است معمولاً آخرین راه مهاجرت معرفی می‌شود. کانادا به دلیل آمار بالای درخواست‌کنندگان، هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا را برای رسیدگی به پرونده‌های آن‌ها معرفی کرده است.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. اما اگر باتوجه‌به روش انتخاب شده برای دریافت ویزا سن مناسبی داشته باشید، شانس شما برای دریافت ویزا بیشتر خواهد شد. مثلاً در روش اکسپرس اینتری یکی از موارد امتیازدهی سن فرد است که بین ۱۸ تا ۳۵ بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت نیز باتوجه‌به روش انتخاب شده متغیر است. بخشی از هزینه‌ها برای بررسی پرونده، آزمایش‌های موردنیاز، صدور ویزا و … است. بخشی دیگر برای ترجمه مدارک، هزینه وکیل، پیگیری پرونده و … در نظر گرفته می‌شود. در نهایت مهم‌ترین هزینه برای مهاجرت به کانادا، هزینه زندگی در این کشور است.

مدرک زبان موردنیاز

مدرک زبان از دیگر دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا دارند. مردم این کشور از زبان‌های انگلیسی و فرانسوی استفاده می‌کنند. به همین دلیل سه نوع مدرک زبان برای مهاجرت مورد تأیید است. آیلتس، سلپیپ و تف سه مدرک زبان مورد تأیید هستند.

تماس با قصران گروپ

۵ پاسخ

 1. با سلام
  لطفا بفرمایید هزینه سالانه زندگی در کشور کانادا برای هر نفر حدودا چقدر می باشد

  1. سلام وقت شما بخیر
   هزینه های زندگی برای هر فرد بسته به سبک زندگیش متفاوت هست. ممکنه کسی کم هزینه زندگی بکنه و شخص دیگه ای ممکنه که بخواد زندگی لاکچری داشته باشه. از این رو بهتره که با یک متخصص مهاجرت به کانادا صحبت کنید تا با توجه به صحبت های شما، یک برآورد دقیق از هزینه ها بهتون بده.
   لازم به ذکره که مشاوره عمومی ما در مرکز قصران گروپ، رایگان هست.

 2. من هم اولا سلام عرض ادب خدمت همه تقدیم می دارم خداکند همه خوب وصحتمند بوده باشی
  و بعد من آقایی ممتاز لیسانس هستم بعد اینکه شرایط کاری در افغانستان برایم مساعد نبود که ادامه تحصیل میدادم خرچ مصرف ماستری میکردم
  بنا از کشور دوست کانادا خواهش میکنم که ادامه تحصیل را برایم مساعد کن
  فعلان در ایران کار میکنم که همان پول را که در میارم خرج خودم هم نمیشود

 3. ویزا تحصیل ما دختران افغان می‌تواند بیگیرم که فقط شهادت نام مکتب داریم چون در کشور ما زمینه تحصیل به دختران نیست من میخایم در کانادا یا دیگر کشور ها اروپایی ادامی تحصیل نمایم امید که کمکم کنین در این زمینه دو ماه اس که درایران آمد اما هیچ کدام کمکی از اطراف سازمان بین الملی بدست نیاوردم در حالی که همواره میگن که ما به زن و اطفل افغان که مهاجر اس کمک میکنم پس لطفن شما کمکم کنین به اخترام نظیفه صافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *