مهاجرت به کانادا

هر یک از روش‌های مهاجرت به کانادا شرایط مخصوص به خود را دارند. همچنین مدارک مورد نیاز در هر یک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است؛ اما اغلب مدارکی همچون مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، تمکن مالی و غیره مورد نیاز است.

فرم ارزیابی اقامت کانادا

immigration-canada

مهاجرت کانادا

روش‌های مختلف و متفاوتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، مهاجرت خانوادگی به کانادا و حتی مهاجرت به کانادا از طریق دوست شرایط مختلفی دارند که متقاضی باید دارای آن باشد. هر فرد می‌تواند باتوجه‌ به مهارت، توانایی‌ها، میزان سرمایه و شرایط خود برای انتخاب روش مهاجرت تصمیم‌گیری کند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. امکان تحصیل در کانادا از سطوح پایین تر یعنی مقطع ابتدایی فراهم است.

کشور کانادا استاندارد‌های آموزشی سطح بالایی را ارائه می‌دهد و دارای چندین دانشگاه با اعتبار جهانی است. همچنین هزینه های پایین تر تحصیل در کانادا نسبت به آمریکا و انگلیس باعث انتخاب این کشور برای تحصیل توسط دانشجویان بین المللی بسیاری شده است.

اگر قصد شرکت در دوره‌های آموزشی با مدت‌زمان بیش از 6 ماه دارید، باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. برای دریافت ویزا باید شرایطی ازجمله پذیرش در یکی از مؤسسات آموزش عالی، توانایی پرداخت هزینه‌ها، پاسپورت، نمره زبان بالا، مقالات معتبر، معدل بالا، عدم سوءپیشینه و … را داشته باشید.

همچنین امکان تحصیل در کانادا با استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقاطع بالاتر نیز فراهم است. یکی از مزایای تحصیل در کانادا امکان دریافت اقامت دائم این کشور بعد از اتمام تحصیلات و در صورت داشتن شرایط است.


اکسپرس اینتری

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری است. هر فرد می‌تواند باتوجه‌به شرایط خود در این طرح شرکت کرده و با استفاده از شرایط خود امتیاز دریافت کند. هرچه میزان امتیاز دریافتی شما بالاتر باشد، شانس دریافت ویزای کانادا از این طریق بیشتر است.

معیار‌هایی از جمله سن، میزان تحصیلات، سابقه کار، مهارت‌های زبان، داشتن پیشنهاد شغلی و میزان انطباق‌پذیری ازجمله معیار‌های امتیازبندی محسوب می‌شود. اسکیل ورکر، اسکیل ترید، برنامه تجربه کار کانادایی و برنامه مهاجرت استانی کانادا چهار برنامه دیگر پذیرش مهاجر است.

canada immigration 4 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

خوداشتغالی کانادا

ویزای خوداشتغالی کانادا Self-employment که به آن ویزای هنرمندان یا ورزشکاران نیز گفته می‌شود، برای افرادی صادر می‌شود که در حوزه‌های مختلف هنری، فرهنگی یا ورزشی مهارت داشته و می‌توانند در این زمینه‌ها در کانادا مشغول به فعالیت شوند. ورزشکار، مربی ورزشی، داور، طراح، نویسنده، نقاش، عکاس و … ازجمله مشاغلی هستند که به‌واسطه آن‌ها می‌توان ویزای خود اشتغالی کانادا را دریافت کرد. به این منظور باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • حداقل دو سال سابقه کار حرفه‌ای در رشته‌های ذکر شده
 • سابقه شرکت در رویدادهای بین المللی
 • علاقه و توانایی شرکت در برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی کانادا
 • کسب حداقل 35 نمره در سیستم امتیازدهی
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌ های زندگی کانادا

 2 سال سابقه کاری 20 امتیاز و 5 سال سابقه کاری مرتبط 35 امتیاز به متقاضی می دهد. همچنین تسلط به یکی زبان های انگلیسی یا فرانسه نیز در دریافت ویزای خود اشتغالی بسیار موثر و دارای امتیاز می باشد.

مهاجرت از طریق استارت آپ کانادا

استارت آپ کانادا یکی از روش‌های خوب برای مهاجرت است، زیرا به کمک آن می‌توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد. این اقامت هم برای فرد و هم اعضای خانواده او صادر می‌شود. مهم‌ترین شروط برای دریافت ویزا از این طریق به‌صورت زیر است:

 • داشتن تجربه و دانش تخصصی در حوزه کاری خود
 • صاحب اختراع باشید و در ادامه آن به واسطه اختراع کسب و کاری شروع کرده باشید.
 • کسب و کار شما قابلیت رقابت در سطح جهانی داشته باشد.
 •  ایده تجاری نوآورانه و خلاقانه برای شروع کسب و کار داشته باشید.
 • باید ثابت کنید کسب‌وکار شما موفق بوده و کاملاً مبتکرانه است.
 • طرح ارائه شده شما برای شهروندان کانادایی ایجاد اشتغال کند.

مهاجرت به کانادا

سرمایه‌گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری کانادا و خرید بیزینس نیز یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا است. در این روش که به آن ویزای ورک پرمیت گفته می‌شود، فرد اقدام به خرید یک کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در کانادا می‌کند. پس از آن ویزای خود را دریافت و در این کشور شروع به کار می‌کند. پس از شروع به کار می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید. برای دریافت این نوع ویزا ابتدا باید یک واحد تجاری یا شرکت را خریداری کنید. این شرکت باید کمتر از 10 نفر کارمند داشته باشد و فرد درخواست‌کننده مدیر آن کسب‌وکار باشد.

برای سرمایه گذاری در کانادا می توانید از طریق خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و یا استارتاپ اقدام نمایید.
البته دقت داشته باشید که مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست و صرفا یک راه سرمایه گذاری می باشد.

مهاجرت از طریق کار

از آنجایی‌ که کشور کانادا کمبود نیروی کار زیادی دارد، بخش زیادی از آن را از طریق مهاجران تأمین می‌کند. همین موضوع باعث شده تا شرایطی را برای دریافت اقامت دائم کانادا برای افراد متقاضی شغل فراهم کند. این روش نیز از روش‌های پرطرفدار است و تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا از طریق کار به این کشور مهاجرت می‌کنند. برنامه‌های بسیار متنوعی نیز برای دریافت اقامت کاری ارائه می‌شود که فرد باتوجه‌ به شرایط خود می‌تواند برای دریافت ویزا اقدام نماید.
ویزاهای کاری کانادا انواع مختلفی دارند مانند برنامه مهاجرت فدرال (Federal)، برنامه مهاجرت استانی (PNP)، ویزای خود اشتغالی، ورک پرمیت کانادا (اپن ورک پرمیت و کلوز ورک پرمیت) و … .
از 9 اسفند 1401 تا 9 اسفند 1402 کانادا این امکان را برای ایرانیان به وجود آورده که بتوانند از طریق ویزای توریستی کانادا وارد خاک این کشور شده و ویزای توریستی خود را به ویزای کاری Open Worked Permit تبدیل کرده و اقاما دو ساله کانادا را دریافت نمایند.

همچنین بهتر است برای اینکار از تجربه مهاجرت به کانادا و نیز مشاوره مهاجرت به کانادا که در سایت مهاجرت به کانادا نوشته شده است نیز بهر ببرید.

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت ویزا و اقامت در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. البته قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای افرادی که قصد دارند با ازدواج‌های صوری ویزای این کشور را دریافت کنند نیز وجود دارد. برای دریافت این نوع اقامت باید شرایط زیر محرز شود:

 • فردی که با آن ازدواج می‌کنید شهروند کانادا باشد.
 • توانایی مالی کافی برای حمایت از شما در طول اقامت داشته باشد.
 • ازدواج کاملاً قانونی و به همراه مدارک ثبت شده معتبر باشد.

اگر فرد به‌ تازگی ازدواج کرده باشد یا در آستانه ازدواج باشد ممکن است این ازدواج صوری و تنها برای دریافت ویزا انجام شده باشد. پس از 2 سال زندگی به همراه همسر خود در کانادا می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر از طریق ازدواج PR کانادا را دریافت کرده باشید اما مدت ازدواج شما کمتر از 2 سال باشد، اقامت دائم شما باطل می شود.

اقامت از طریق تولد فرزند

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت کانادا، اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند است. هر نوزادی که در کانادا متولد شود بدون هیچ قید و شرطی اقامت این کشور را دریافت و شهروند کانادا محسوب می‌شود. این تابعیت تنها برای کودک است و والدین نمی‌توانند از طریق او تابعیت بگیرند. زمانی که فرد به سن 18 سالگی برسد، در صورت داشتن شرایط لازم می‌تواند اسپانسر والدین شود. والدین فرزند می توانند با دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا اقامت این کشور را دریافت کنند.

canada immigration 3 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا معمولاً برای سفر و گشت‌وگذار در کشور‌های مختلف ازجمله کانادا اعطا می‌شود. شما می‌توانید برای مسافرت، شرکت در جلسات کاری، دیدار با اقوام و دوستان یا اعضای خانواده و موارد دیگر از این نوع ویزا استفاده کنید.

در این روش سه نوع ویزا وجود دارد. ویزای سینگل که یکبار ورود است و می‌توانید 6 ماه در کانادا بمانید. ویزای مولتی که چند بار ورود است و با هر بار ورود می‌توانید به مدت 6 ماه در کانادا بمانید و برای سفرهای بعدی به کانادا نیاز به دریافت ویزای مجدد ندارید. در نهایت سوپر ویزای کانادا که معمولاً برای والدین در نظر گرفته می‌شود و این افراد می‌توانند در هر ورود تا 2 سال و نهایتاً تا 10 سال در کانادا بمانند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

پناهندگی معمولاً روش مناسبی برای مهاجرت نیست و هیچ‌کدام از مشاوران فعال در این حوزه این روش را پیشنهاد نمی‌کنند، مگر در موارد کاملاً خاص و استثنایی. این روش به دلیل خطرات و مشکلات مختلفی که طولانی‌مدت فرد با آن‌ها درگیر است معمولاً آخرین راه مهاجرت معرفی می‌شود. کانادا به دلیل آمار بالای درخواست‌کنندگان، هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا را برای رسیدگی به پرونده‌های آن‌ها معرفی کرده است که معمولا با درخواست افراد پناهنده موافقت نمی کند.
توجه داشته باشید که پناهندگی شما منجر به پشیمانی از مهاجرت به کانادا نشود.
ما این راه را توصیه نمی کنیم و پرونده ای در این خصوص نمی پذیریم چه برای مهاجرت به کانادا برای افغانها و چه ایرانیان!

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. اما اگر باتوجه‌ به روش انتخاب شده برای دریافت ویزا سن مناسبی داشته باشید، شانس شما برای دریافت ویزای کانادا  بیشتر خواهد شد. مثلاً در روش اکسپرس اینتری یکی از موارد امتیازدهی سن فرد است که بین 18 تا 35 بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند.

هزینه مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
یکی از شرایط مهاجرت به کانادا، داشتن هزینه مهاجرت  باتوجه‌ به روش انتخاب شده است که متغیر می باشد. بخشی از هزینه‌ها برای بررسی پرونده، آزمایش‌های موردنیاز، صدور ویزا و … است. بخشی دیگر برای ترجمه مدارک، هزینه وکیل، پیگیری پرونده و … در نظر گرفته می‌شود. در نهایت مهم‌ترین هزینه برای مهاجرت به کانادا، هزینه زندگی در این کشور است.
در این بین شاید بتوان با توجه به شرایط متقاضی، ارزانترین راه مهاجرت به کانادا را مشخص کرد اما مهاجرت رایگان به کانادا تقریبا غیر ممکن است زیرا در هر حال نیاز به پرداخت هزینه های پرواز و ویزا وجود دارد.
دقت داشته باشید که امکان اعلام هزینه مهاجرت به کانادا به تومان به دلیل نوسانات بالای نرخ ارز امکان پذیر نیست.

مدرک زبان موردنیاز

مدرک زبان از دیگر دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا دارند. مردم این کشور به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. به همین دلیل سه نوع مدرک زبان برای مهاجرت مورد تأیید است. آیلتس، سلپیپ و TEF، سه مدرک زبان مورد تأیید هستند.

برای اطلاع از شرایط جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان ، شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان و به طور کلی اطلاع از صفر تا صد مهاجرت به کانادا می توانید با وکیل مهاجرت به کانادا در قصران گروپ در ارتباط باشید.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085