اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

در سالهای اخیر شاهد افرادی هستیم که در ماه های آخر بارداری به کشورهای دیگر علی الخصوص کانادا سفر می کنند تا فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند. قطعا و مطمئنا تولد فرزند در کشوری مثل کانادا دارای مزایایی می باشد که در این نوشتار به توضیح آن می پردازیم.

به طور کلی قانون تابعیت کانادا بر اساس حق خاک تعیین می شود، به این معنا که فردی که در خاک کانادا متولد می شود شهروند این کشور است و تابعیت آن را دریافت می کند. دولت کانادا به هر کودکی که در این کشور متولد می شود تابعیت بدون قید و شرط می دهد حتی اگر هیچ کدام از والدین او شهروند کانادا نباشند. بنابراین حتی افرادی که تابعیت کانادا را ندارند و شهروند این کشور نیستند برای تولد فرزندشان می توانند به کانادا سفر کنند.

در نظر داشته باشید که تابعیت فرزند کانادایی نفعی در وضعیت اقامتی پدر و مادر ندارد. کودکی که در کانادا متولد می شود به محض تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا حتی اگر در این کشور زندگی نکند بهره مند می شود.

مزایای تولد فرزند در کانادا

قطعا متولد شدن فرزند در کانادا و اخذ شهروندی این کشور دارای منافع بسیار زیادی است و از جهاتی در آینده او تاثیر بسزایی خواهد داشت.

با دارا بودن شهروندی کانادا فرزند شما این امکان را خواهد داشت تا در هر زمان و تحت هر  شرایط به کانادا وارد شده و از کلیه امکانات موجود در این کشور مانند آموزشی رفاهی و درمانی استفاده کند. خوب است بدانید بهترین خدمات پزشکی و تحصیلی به طور رایگان برای اتباع کانادا در اختیار آنها قرار می گیرد.

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

برای حفظ شهروندی کانادا نیاز به حضور مستمر در این کشور نیست و فرزند شما بدون اینکه در کانادا زندگی کند می تواند شهروندی و تابعیت خود را حفظ کند.

اما تولد فرزند در کانادا علاوه بر مزایایی که برای خود او دارد برای والدین نیز دارای منافعی خواهد بود. من جمله:

تا زمانی که فرزند شما به 18 سالگی نرسیده است می توانید از مزایای داشتن فرزند در کانادا استفاده کرده و از انواع برنامه های مهاجرتی موجود استفاده کنید.

زمانی که فرزند شما 18 ساله شد می تواند به عنوان اسپانسرشیپ عمل کرده و برای والدین خود اقامت کانادا را کسب کند.

همچنین اخذ ویزای بلند مدت کانادا نیز یکی از گزینه های پیش رو برای والدینی است که فرزندشان دارای تابعیت کانادا می باشد.

زمانی که شما برای اخذ ویزای کانادا اقدام می کنید داشتن فرزندی با تابعیت کانادا می تواند در تصمیم افسر پرونده شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

 ورود به کانادا برای زایمان

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند – کشور کانادا منعی برای ورود زنان باردار به این کشور ندارد و درخواست اخذ ویزا برای این افراد مانند سایرین بررسی می­شود. نکته ای که خود فرد باید به آن توجه داشته باشد زمانی است که برای سفر انتخاب می کند. ایرلاین های مختلف قوانین متفاوتی را برای پذیرش زنان باردار در نظر گرفته اند که پیش از اقدام برای اخذ  ویزا باید به آن توجه کنید. در نظر داشته باشید که روند اخذ ویزا ممکن است کمی زمان ببرد پس بهتر است درخواست ویزای کانادا برای زایمان را به ماه های آخر موکول نکنید.

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

مدت زمان مرخصی، بستری و هزینه زایمان در کانادا

افرادی که شهروند کانادا نیستند و به عنوان گردشگر و برای موارد پزشکی وارد این کشور می شوند بهتر است بیمه خدمات بین المللی داشته باشند تا هزینه کمتری را متحمل شوند. به طور تقریبی هزینه های مربوط به زایمان و خدمات مربوط به آن به شرح زیر است:

خدمت درمانیمتوسط  هزینه درمانی
هزینه زایمان طبیعی5000 تا 8000 دلار
هزینه سزارین10.000 تا 12.000
مراقبت های قبل از زایمان در هر نوبت ویزیت100 تا 150 دلار

مدت زمان بستری و مراقبت های پس از زایمان با توجه به کیس مورد نظر می تواند متفاوت باشد، اما معمولا در زایمان به صورت سزارین بیبشتر از 4 روز نخواهد بود که مشمول هزینه است. با برآورد و محاسبه هزینه های زایمان و مراقبت های پس از آن، آمادگی مالی لازم برای این امر را داشته باشید.

  مدت زمان مرخصی زایمان برا ی شهروندان کانادا 18 ماه است که فرد متقاضی 33 درصد از مزد هفتگی را دریافت می کند.

مراحل پس از زایمان و اخذ پاسپورت و شناسنامه برای فرزند

پس از تولد فرزندتان می بایست برای دریافت یک گواهی بلند مدت اقدام کنید. برای کسب پاسپورت کانادایی فرزند خود می بایست:

در ابتدا باید فرم تقاضا پر کنید

در ابتدا مدارک مورد نیاز برای شهروندی کانادا را به شما اعلام می کنند. سعی کنید هر چه زودتر آنها را جمع آوری و فراهم کرده و به مراجع مربوطه تحویل دهید. البته هر استان و ناحیه پروسه مربوط به خود دارد و می بایست از مقامات محلی مربوطه سوال شود.

از مهمترین مدارکی که میبایست ارائه دهید مدارک مربوط به سرپرستی قانونی است. تمامی مدارک خواسته شده را جمع آوری کرده و تحویل دهید تا شناسنامه و پاسپورت نوزاد خود را دریافت کنید.

تیم قصران گروپ آماده مشاوره گام به گام به عزیزانی که قصد تولد فرزند خود در کشور کانادا را دارند میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس بگیرید. 22118085.

مقالات مرتبط

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نحوه جلوگیری از ریجکت شدن برای ویزای دانشجویی به کانادا و دلایل […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

نامه هدف از سفر به کانادا | Purpose of travel

یکی از مدارک مورد نیاز برای سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا به خصوص ویزای تحصیلی کانادا نامه هدف […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

جلوگیری از تاخیر در پروسه استارتاپ ویزای کانادا 2022

جلوگیری از تاخیر در پروسه استارتاپ ویزای کانادا یکی از روش های مهاجرت به کانادا دریافت ویزای استارتاپ کانادا است. […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085