قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا – یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به کانادا و کار در این کشور برای ایرانیان هم از طریق استارت آپ کانادا است.

در این مطلب قصد داریم، شرایط راه‌اندازی استارتاپ در کانادا، هزینه‌های آن، مراحل دریافت ویزای استارت آپ کانادا را بررسی کرده و اطلاعات مفید دیگری در زمینه اخذ ویزای استارتاپ کانادا برای شما بازگو کنیم.

startup

فهرست مطالب

استارت آپ کانادا

ویزای کار کانادا برای افراد و کارآفرینانی است که توانایی راه‌اندازی شغل‌های نوآورانه‌ای را داشته باشند. این افراد می‌توانند درخواست خود را ارائه داده و در صورت تأیید برای خود و اعضای خانواده درخواست ویزای کانادا ارائه دهند. استارت آپ کانادا به این صورت است که افراد ایده‌های خود را به کمک بخش خصوصی در کانادا راه‌اندازی و در سطح بین‌المللی توسعه می‌دهند. به این صورت فرد می‌تواند به همراه خانواده برای راه‌اندازی این ایده ویزای استارت آپ کانادا خود را دریافت کرده و  به کانادا مهاجرت کرده و اقامت کانادا را دریافت کند.

استارت آپ کانادا

شرایط ویزای استارت آپ کانادا

این برنامه یکی از چندین روش مختلفی است که افراد می‌توانند برای دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا از آن استفاده کنند. اما این استفاده از این روش نیز شرایط خاص خود را دارد. اول اینکه استارت آپ شما باید کاملاً با قوانین کشور کانادا مطابقت داشته باشد. سپس از یک سرمایه‌گذار در کانادا نامه حمایتی دریافت کرده باشید. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاران مختلف صحبت کرده و ایده خود را ارائه دهید تا یکی از آن‌ها راضی به سرمایه‌گذاری بر روی ایده شما شود.

در نهایت داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی و همچنین تمکن مالی از شرایط دریافت این نوع ویزا است. در شرایط ذکر شده برای دریافت این نوع ویزا داشتن مدرک تحصیلی ذکر نشده است. اما بهتر است حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی در سابقه و رزومه خود داشته باشید. حداکثر ۵ نفر به‌عنوان صاحب کسب‌وکار و شریک می‌توانند درخواست مهاجرت دهند.

ویزای استارت آپ کانادا

دریافت نامه از سرمایه‌گذار

برای درخواست ویزای استارت آپ کانادا شما باید ابتدا با سرمایه‌گذاران صحبت کرده و آن‌ها را برای حمایت از کسب‌وکار خود راضی کنید. زیرا بدون داشتن نامه حمایت از سرمایه‌گذار کانادایی درخواست شما رد می‌شود. سه نوع سرمایه‌گذار کانادایی مورد تأیید وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها نامه حمایت دریافت کنید.

سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر: این افراد سرمایه‌گذارانی هستند که در استارت‌آپ‌های با ریسک بالا اما پتانسیل رشد زیاد سرمایه‌گذاری می‌کنند. این شرکت‌ها باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار برای استارت آپ شما سرمایه‌گذاری کنند.

سرمایه‌گذاران فرشته: این افراد سرمایه لازم برای شروع به کار استارت‌آپ‌های تازه و نوپا را فراهم می‌کنند. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری آن‌ها باید ۷۵ هزار دلار باشد.

مراکز رشد: مراکزی که در زمینه راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار‌ها و استارت‌آپ‌ها فعالیت می‌کنند، مرکز رشد نامیده می‌شوند. ۴۰ مرکز رشد معتبر در برنامه استارت آپ کانادا وجود دارد.

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

پس از اینکه درخواست خود را برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ثبت کردید، اداره مهاجرت کانادا روند بررسی پرونده را برای صدور ویزای استارت آپ کانادا و اقامت دائم آغاز می‌کند. در این شرایط می‌توانید تا زمان تأیید و صدور مجوز به کمک ویزای ورک پرمیت به کانادا رفته و فعالیت خود را شروع کنید.

درخواست شما ابتدا توسط سرمایه‌گذار بررسی و پس از تأیید برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شود. بررسی‌های لازم برای احتمال وجود هرگونه فساد و پول‌شویی نیز بررسی می‌شود. در نهایت با تأیید این اداره مجوز اقامت شما در کانادا صادر می‌شود.

ویزای استارت آپ کانادا

هزینه صدور ویزای استارت آپ کانادا

دریافت این نوع ویزا نیز همانند سایر روش‌ها هزینه‌های مختلفی را به همراه دارد. اولین هزینه مربوط به شرکت‌های سرمایه‌گذاری است. در دو نوع اول شرکت‌ها بر روی ایده سرمایه‌گذاری کرده و مبلغی را نیز به‌عنوان سرمایه‌گذاری به شما می‌دهند و در واقع این شرکت‌ها هزینه‌ای برای شما به همراه ندارند. اما مراکز رشد به دلیل برگزاری دوره‌های آموزشی مبلغی را از شما دریافت می‌کنند. این هزینه بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار برای مراکز مختلف متفاوت است.

در مرحله دوم هزینه‌ای از شما برای رسیدگی به پرونده در ادامه مهاجرت دریافت می‌شود. این هزینه نیز به‌ازای برنامه استارت آپ و افراد متقاضی مانند همسر، فرزندان و … متفاوت خواهد بود. در نهایت شما باید تمکن مالی کافی حداقل برای یک سال اول زندگی در کانادا داشته باشید. شما باید حداقل ۵۰ درصد هزینه زندگی خود و همراهان را داشته باشید تا زمانی که کسب‌وکار شما راه‌اندازی و به درآمد برسد با مشکل روبرو نشوید.

مدرک زبان موردنیاز ویزای استارت آپ کانادا

همان‌طور که می‌دانید زبان‌های رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است. شما می‌توانید در آزمون‌های این دو زبان شرکت کرده و مدارک موردنیاز را کسب کنید. برای زبان انگلیسی می‌توانید در آزمون سلپیپ و  Ilets و برای زبان فرانسوی می‌توانید در آزمون‌های تف و TCF شرکت کنید. حداقل نمره قبولی موردنیاز در این آزمون‌ها ۵ است.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *