قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به دومینیکا

دومینیکا جزیره ای است در دریای کارائیب قرار دارد. پایتخت دومینیکا شهر روسو هست. در سال ۱۹۷۸ دومینیکا از بریتانیا جدا شد و به‌عنوان کشوری مستقل اعلام حضور کرد. این کشور در سال ۲۰۱۹ محبوب ترین مقصد گردشگری کارائیب نام گرفت.

مهاجرت به دومینیکا

جزئیات مهاجرت به دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته با آب‌وهوایی عالی و طبیعتی بسیار بکر است که سالانه تعداد زیادی از افراد آن را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.این کشور علاوه بر امکانات و شرایط بسیار عالی برای زندگی، تحصیل و سرمایه‌گذاری، از یک پاسپورت با اعتبار بسیار بالا برخوردار است.

اخذ پاسپورت دومینیکا می‌تواند شرایط را برای سفر بدون ویزا به تعداد زیادی از کشورهای دنیا امکان‌پذیر کند. در این میان ایرانیان زیادی نیز به دنبال مهاجرت و یا اخذ پاسپورت این کشور به‌عنوان پاسپورت دوم هستند. روش‌های مختلفی برای دریافت این پاسپورت و مهاجرت به دومینیکا وجود دارد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

درباره پخش ویدیو پاسپورت دومینیکا قصران گروپ

اقامت موقت دومینیکا

تمام افرادی که قصد دریافت اقامت دائم و مهاجرت به دومینیکا دارند، باید ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت کند. پس از ارائه مدارک موردنیاز می‌توانید اقامت یک‌ساله کشور دومینیکا را دریافت کنید. پس از بررسی مدارک و در صورت تأیید، کارت اقامت یک‌ساله برای فرد متقاضی صادر می‌شود. این نوع اقامت قابلیت تمدید دارد و فردی که متقاضی دریافت اقامت دائم است، باید پس از گذشت ۵ سال از اقامت موقت برای دریافت آن اقدام نماید.

اقامت دائم دومینیکا

افرادی که بتوانند اقامت موقت خود را حفظ کرده و به مدت ۵ سال هرسال آن را تمدید کنند، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت به دومینیکا اقدام کنند. پس از دریافت اقامت دائم و اخذ پاسپورت به مدت دو ماه برای ورود به خاک این کشور فرصت دارید. در زمان ورود تا یک ماه فرصت دارید برای انجام سایر مراحل قانونی مانند ثبت اثر انگشت اقدام نمایید. برای این کار باید به اداره مهاجرت دومینیکا مراجعه کنید.

دومینیکا1 قصران گروپ

مهاجرت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

دریافت اقامت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری یکی از راه‌های بسیار ساده و سریع برای افرادی است که تمکن مالی کافی دارند و قصد دارند به دومینیکا مهاجرت کرده و یا پاسپورت این کشور را به‌عنوان پاسپورت دوم دریافت کنند.

برخی از کشورهای دنیا بودجه‌های لازم برای برنامه‌های اقتصادی خود را از طریق جذب سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کنند. این روش فرصتی را برای افراد فراهم می‌کند تا بتوانند به کشور موردنظر مهاجرت کنند. البته شرط حضور برای انجام این سرمایه‌گذاری لازم و ضروری نیست.

سرمایه‌گذاری در دومینیکا از دو طریق امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با کمک بلاعوض به دولت یا خرید ملک و شرکت در پروژه‌های مورد تأیید دولت شهروندی این کشور را دریافت کنید. اگر از روش دوم برای مهاجرت به دومینیکا استفاده کنید، امکان بازگشت سرمایه و دریافت سود نیز برای شما وجود خواهد داشت.

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت

در کشور دومینیکا به چند روش مختلف ازجمله شرکت‌های سهامی خاص، سهامی عام و غیرانتفاعی می‌توان شرکت ثبت کرد. ثبت شرکت به‌تنهایی نمی‌تواند اقامت دائم این کشور را برای شما به همراه داشته باشد. علاوه بر ثبت شرکت قوانین دیگری نیز وجود دارد که با بررسی و تأیید آن‌ها اقامت و شهروندی این کشور اعطا می‌شود. برای ثبت شرکت‌ها باتوجه‌به نوع آن‌ها سرمایه اولیه متفاوتی موردنیاز است. علاوه‌برآن تا ۳۵ درصد مالیات برای هرکدام در نظر گرفته می‌شود.

ویزای دومینیکا

مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش‌های رایج برای مهاجرت به کشورهای دیگر ازجمله دومینیکا، تحصیل است. دومینکا کلاً ۱۲ دانشگاه دارد که تمام آن‌ها به‌صورت خصوصی هستند و برای تحصیل در آن‌ها باید شهریه پرداخت کنید. دانشگاه‌ها به دو بخش علوم پایه و علوم کاربردی تقسیم می‌شوند و افراد می‌توانند در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل شوند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسپانیایی فراهم شده است.

در زمان تحصیل می‌توانید به‌راحتی در این کشور اقامت داشته باشید، اما با پایان یافتن زمان تحصیل مشابه سایر کشور‌ها باید این کشور را ترک کنید. اگر در این زمان موفق به یافتن شغل مناسب برای خود شوید، می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. هزینه‌های تحصیل در این کشور نیز باتوجه‌به رشته، مقطع و نوع دانشگاه متفاوت خواهد بود.

دریافت اقامت از طریق کار

دریافت اقامت و مهاجرت به دومینیکا از طریق کار نیز امکان‌پذیر است. دومینیکا از نظر کارخانه‌ها و شرایط کاری در وضعیت مطلوبی قرار دارد و افراد می‌توانند برای یافتن شغل مناسب به این کشور مهاجرت کنند. فرد در ابتدا ویزای کاری با اعتبار یک‌ساله دریافت می‌کند.

اگر در پایان یک سال شرایط خوبی برای ادامه کار داشته و بتواند ویزای کاری خود را برای مدت‌زمان ۵ سال تمدید کند، می‌تواند از مزایای اقامت دائم بهره‌مند شود و پاسپورت دومینیکا را دریافت کند. افرادی که در این کشور مشغول به کار شده و قرارداد قانونی با کارفرما داشته باشند، می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به دومینیکا ببرند.

دومینیکا2 قصران گروپ

مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج

هر فردی که بالا ۱۸ سال سن داشته باشد و با یک فردی که تابعیت دومینیکا دارد، ازدواج کرده باشد، می‌تواند برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کند. این اقامت به‌صورت سه‌ساله ثبت می‌شود و در صورت تداوم ازدواج و دارابودن شرایط لازم برای همیشه تمدید می‌شود. نکته مهم در این زمینه تمکن مالی فرد است. به این صورت فرد باید هزینه‌های مختلفی را برای برگه‌های درخواست، مجوز، اقامت‌های زودهنگام و هزینه بررسی و پردازش پرونده پرداخت کند. مدارک موردنیاز برای دریافت پاسپورت از طریق ازدواج به‌صورت زیر هستند:

 • اصل پاسپورت به همراه رونوشت
 • سند ازدواج
 • مدارک اقامت همسر
 • رونوشت شناسنامه به همراه ترجمه آن‌ها
 • ۲ نفر شاهد

اخذ شهروندی و مهاجرت به دومینیکا از طریق تولد

روش‌های مهاجرت به دومینیکا و دریافت شهروندی از طریق تولد به دو صورت خاک و خون هستند. کشور دومینیکا از اصل خاک پیروی می‌کند. به این صورت کودکان یکه در این کشور متولد شوند، فارغ از شرایط تابعیت پدر و مادر، شهروند دومینیکا محسوب می‌شوند.

نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که پدر و مادری که تابعیت این کشور را ندارند نمی‌توانند از طریق تابعیت فرزند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند و برای این کار باید از روش‌های دیگر استفاده کنند.

دومینیکا5 قصران گروپ

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

دریافت پاسپورت دومنیکا این کشور مزیت‌های زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. مهم‌ترین آن‌ها در ادامه ذکر شده‌اند:

مهم‌ترین شرایط برای دریافت پاسپورت دومینیکا

تمام افرادی که قصد مهاجرت به دومینیکا و دریافت پاسپورت و اقامت این کشور را دارند باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • فرد متقاضی باید بالای ۲۱ سال سن داشته باشد.
 • فرزندان فرد متقاضی برای دریافت پاسپورت باید زیر ۲۸ سال سن داشته و مجرد باشند.
 • همسر متقاضی و والدین بالای ۵۵ سال او نیز می‌توانند پاسپورت دریافت کنند.
 • نداشتن سوءسابقه برای دریافت پاسپورت ضروری است.
 • انجام معاینات پزشکی تعیین شده ضروری است.

هزینه اخذ شهروندی دومینیکا

یکی از سؤالاتی که قبل از دریافت شهروندی در ذهن افراد جا دارد، هزینه‌های اخذ شهروندی دومینیکا است. روش‌های گفته شده هزینه‌های مختلفی را برای افراد به همراه دارند. اگر از تمکن مالی برخوردار هستید می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به دومینیکا اقدام نمایید. در این صورت اقامت از طریق کار می‌تواند بهترین روش برای مهاجرت باشد. هزینه‌های اخذ شهروندی به‌صورت میانگین به‌صورت زیر هستند:

 • ۱۰۰ هزار دلار برای افراد مجرد
 • ۱۵۰ هزار دلار برای زوج
 • ۱۷۵ هزار دلار برای یک زوج به همراه یک فرزند
 • ۵۰ هزار دلار به‌ازای هر فرزند دیگر اضافه می‌شود
 • هزینه‌های بررسی امنیتی پرونده که به‌ازای متقاضی، همسر و فرزندان متفاوت است.
 • ۱۲۰۰ دلار هزینه صدور پاسپورت
 • و سایر هزینه‌هایی که دریافت شهروندی و مهاجرت دومینیکا به همراه دارد.
تماس با قصران گروپ

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی: