قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به ترکیه

فرهنگ نزدیک مردم ترکیه به ایران و آب‌وهوای تقریباً مشابه آن به کشورمان نیز باعث علاقه مردم ایران به ترکیه شده است.

به‌طورکلی کشور ترکیه به دلیلی موقعیت استراتژیک خود  مانند پل ارتباطی میان اروپا و آسیا است.

فهرست مطالب

موقعیت جغرافیایی ترکیه و نزدیکی آن به ایران باعث سفر و یا مهاجرت بسیاری از ایرانیان به این کشور شده است. ضمن اینکه فرهنگ نزدیک مردم ترکیه به ایران و آب‌وهوای تقریباً مشابه آن به کشورمان نیز باعث علاقه مردم ایران به ترکیه شده است. به‌طورکلی کشور ترکیه به دلیلی موقعیت استراتژیک خود  مانند پل ارتباطی میان اروپا و آسیا است و افراد زیادی خواهان مهاجرت به ترکیه هستند.

مهاجرت به ترکیه

ترکیه به دلیل مجاورت با دریای سیاه و دریای مدیترانه از موقعیت آبی خوبی برخوردار است. بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بندر ترکیه استانبول است.به دنبال عدم ثبات در منطقه و جنگ‌هایی که در سال‌های گذشته رخ‌داده است میزان مهاجر و پناهنده به ترکیه رشد بسیاری داشته است. از جمله می‌توان به مهاجران سوری و عراقی اشاره کرد. زبان رسمی مردم ترکیه ترکی استانبولی است و واحد پولی این کشور لیر و پایتخت آن شهر آنکارا است. مهم‌ترین شهرهای آن استانبول، آنکارا، آنتالیا و ازمیر است.

ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پربارش است، آب‌وهوای جلگه‌ای آن طبیعتی زیبا را به این کشور بخشیده است. مناظر شگفت‌انگیز تاریخی و طبیعی آن باعث جذب گردشگران و تو ریست‌های بسیاری از سرتاسر دنیا شده است.

به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت و زندگی از سوی افراد بسیاری نه‌تنها از ایران بلکه از سایر کشورهای اروپایی و آسیایی کشور ترکیه را برای مهاجرت و زندگی انتخاب می‌کنند. روش‌های مهاجرت به ترکیه متنوع است که باتوجه‌به علاقه و شرایط متقاضی می‌تواند یکی از روش‌های مهاجرت به ترکیه را انتخاب کند.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

تحصیلات اجباری در ترکیه ۱۲ سال است که از سن ۶ سالگی آغاز شده و تا ۱۹ سالگی ادامه دارد. مدارس به دو صورت خصوصی و رایگان اداره می‌شوند. تحصیلات دبیرستان اجباری نیست ولی برای ورود به دانشگاه دانش آموز باید تحصیل در دبیرستان را گذرانده باشد. در مدارس آموزش به زبان ترکی است، اما در دانشگاه دانشجو می تواند حضور در کلاس با زبان ترکی یا انگلیسی را انتخاب کند.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه و مهاجرت تحصیلی ترکیه در ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش دریافت کنند. دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه در آزمون Yos شرکت کنند. Yos یک آزمون ورودی است که دانشگاه های ترکیه برای پذیرش دانشجویان خارجی برگزار می کنند. در این آزمون متقاضیان باید به دو بخش سؤالات هوش – ریاضی و سؤالاتی که به زبان ترکی تدارک دیده شده است پاسخ دهند. به خاطر داشته باشید که برای شرکت در این آزمون حتماً باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.

دانشگاه های ترکیه امکان دریافت بورسیه را برای دانشجویان در نظر گرفته اند که با توجه به شرایط تحصیلی و نمرات دانشجو به او اعطا می شود. باید بگوییم دانشگاه های ترکیه از کیفیت خوبی برخوردار هستند و  نام برخی از آنها در رنکینگ QS قرار دارد.

Boğaziçi Üniversitesi

دانشگاه بوغازیچی اولین دانشگاه امریکایی ساخته شده در خارج از آمریکاست. نام پیشین آن کالج روبرت بود که توسط بازرگانی آمریکایی با همین نام آغاز به کار کرد. تا سال ۱۹۷۱ دانشگاه بغازیچی توسط آمریکایی ها اداره می شد و سپس مدیریت آن دولت ترکیه بخشیده شد. با وجود سطح بالای دانشگاه، اما هزینه های تحصیل در آن معقول و نسبتا پایین است. هر ساله متقاضیان بسیاری برای پذیرش از این دانشگاه درخواست می دهند که در صورت موفقیت و دارا بودن شرایط می توانند اقامت ترکیه را به دست آورند.

Koc University

دانشگاه کوچ در استانبول قرار دارد و از برترین دانشگاه های ترکیه است و متقاضیان بسیاری دارد. برنامه آموزشی در هر سه سطح کارشناسی، ارشد و دکتری در این دانشگاه ارائه می شود. رشته های باستان شناسی، مهندسی، اقتصاد، فیزیک و نجوم و داروسازی از رشته هایی است که در این دانشگاه تدریس می شود. سطح علمی و کیفی در این دانشگاه بسیار بالاست و حدود ۳۰ درصد از اساتید از دانشگاه های آمریکایی و اروپایی هستند. از دیگر دانشگاه های مطرح ترکیه دانشگاه فنی خاورمیانه و بیلکنت هستند.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به ترکیه، مهاجرت از طریق کار است. برای دریافت ویزای کاری در ترکیه متقاضی در ابتدا باید با یک کارفرمای ترک مذاکره کرده و از طرف او دعوت به کار شود. مقاضیان کار در ترکیه می بایست از وزارت کار ورفاه ترکیه مجوز کار MLSS دریافت کنند و حتما به زبان ترکی مسلط باشند. پس از موافقت کارفرما مدارک متقاضی توسط کارفرما به اداره کار تحویل داده می شود در صورت تایید به متقاضی اقامت یک ساله تعلق می گیرد. اگر قرارداد کاری بین فرد و کارفرما تمدید شود اقامت او نیز مجددا تمدید خواهد شد. متقاضی بعد از یکسال در ترکیه می تواند برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای همراه دهد.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به ترکیه  سرمایه گذاری است که می تواند از طریق ثبت شرکت و یا خرید ملک باشد. برای کسب اقمت در ترکیه از طریق خرید ملک فرد متقاضی باید اقدام به خرید ملک به مبلغ حداقل ۲۵۰ هزار دلار ترکیه  نماید. با خرید ملک به این ارزش می توانید پاسپورت ترکیه دریافت کنید. دقت داشته باشید ملک خریداری شده نباید تا ۳ سال به فروش برسد.

همچنین سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت نیز ممکن است. شرکت ها در ترکیه به صورت تضامنی، مختلط و موسسات مالی هستند. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ۱ تا ۵۰ شریک می توانید داشته باشید. سرمایه لازم برای ثبت در اساسنامه ۱۰٫۰۰۰ لیر می باشد. ثبت شرکت سهامی (خاص – عام) نیازمند حداقل ۵ شخص حقیق یا حقوقی است.

 در این نوع از شرکت ها شرکا می توانند بیش از چند سهم داشته باشند. برای ثبت شرکت در ترکیه مدارکی مانند پاسپوت شرکا، انتخاب نام برای شرکت، مشخص کردن درصد سهام شرکا و حداقل سرمایه به میزان ۱۰٫۰۰۰ لیر مورد نیاز است.

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی:
مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

برای مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج، همسر فرد متقاضی باید دارای اقامت دائم یا پاسپورت ترکیه باشد. بعد از ازدواج اقامت ۳ تا ۵ ساله به همسر تعلق می گیرد و در صورت پایداری ازدواج اقامت دائم به او اعطا می شود. متقاضی مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج باید ازدواج خود را ثابت کند؛ مدارکی مانند سند ازدواج، شناسنامه و سایر مدارکی که ازدواج آنها را ثابت کند از ضروریات است.

مهاجرت به ترکیه از طریق تولد

کشور ترکیه در اعطای تابعیت از سیستم خون پیروی می کند. به این معنا که فقط کافی است پدر یا مادر فرزند تبعه ترکیه باشند، فارغ از  اینکه فرزند در کجا متولد میشود وی تابعیت ترکیه را دریافت می کند. اگر پدر یا مادر فرزند شهروند ترکیه نباشند و نوزاد در ترکیه متولد شده باشد، والدین بعد از گذراندن مراحل قانونی می توانند تابعیت فرزند را برای ترکیه دریافت کنند.

در این نوشته درباره روش های مهاجرت به ترکیه توضیح دادیم، در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه را دارید با کارشناسان ما در ترکیه در تماس باشید.

مشاوره مهاجرت به ترکیه

موسسه مهاجرتی قصران گروپ با همراهی وکیل مجرب و مهاجرتی نسبت به انجام مشاوره و ارائه طرح برای مهاجرت، در خدمت شما عزیزان می باشد. برای ارتباط با ما و مشاوره رایگان لطفا تماس بگیرید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *