مهاجرت قبرس

مهاجرت به قبرس

قبرس کشوری جزیره ای واقع در شرق دریای مدیترانه است. مهمترین شهر و پایتخت آن نیکوزیاست. مهمترین همسایگان قبرس ترکیه، یونان، سوریه و مصر هستند.


فرم ارزیابی رایگان

مهاجرت به قبرس

جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است. قبرس شمالی (بخش ترک نشین) آن تنها توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته می‌شود. بخش جنوبی قبرس (بخش اروپایی) یونانی نشین است. زبان رسمی در قبرس هم ترکی و هم یونانی است و مردم به هر دو زبان صحبت می‌کنند. پس از هجوم ارتش ترکیه در جواب کودتای یونانی ها جزیره قبرس به دو بخش تقسیم شد. بعد از آن بخش جنوبی قبرس به اتحادیه اروپا پیوست اما عضو شینگن نیست. هم اکنون هم بخش شمالی و هم بخش جنوبی قبرس پذیرای گردشگران بسیار زیادی است.

در سال های اخیر افراد بسیاری قبرس را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کرده اند. به همین جهت دولت قبرس اعطای انواع ویزا را برای متقاضیان سفر و مهاجرت به این کشور پیشنهاد داده است. در این نوشته به توضیح انواع روش های مهاجرت به قبرس می پردازیم. با قصران گروپ همراه باشید.

مهاجرت کاری به قبرس

اگر قصد مهاجرت کاری به قبرس دارید باید پس از جستجو در میان مشاغل و کارفرماهای قبرسی از یک کارفرما پیشنهاد شغل دریافت کنید. بعد از دعوت به کار توسط کارفرما باید مدارک خواسته شده را به سفارت جهت دریافت ویزای کاری ارائه دهید. پیشنهاد کار مطرح شده از سوی کارفرما باید توسط وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی این کشور مورد تأیید قرار گرفته و تأیید شود که نیروی مورد نظر در کشور قبرس وجود نداشته و به همین دلیل اقدام به جذب نیروی خارجی شده است. بعد از تأیید صلاحیت و بررسی مدارک ویزای کاری برای متقاضی صادر می‌شود. حداقل دستمزد برای یک کارگر ساده حدوداً 870 دلار در ماه است.

مهاجرت به قبرس

مهاجرت تحصیلی به قبرس

یکی از روش‌های مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل است. متقاضیان تحصیل در قبرس به عنوان دانشجوی بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در قبرس باید ویزای تحصیلی درخواست دهند. مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مقاطع دانشگاهی هستند که متقاضیان برای تحصیل در قبرس می توانند درخواست دهند.

مهمترین و مطرح ترین دانشگاه در قبرس دانشگاه نیکوزیا است که در بخش اروپایی قرار دارد. این دانشگاه از رنکینگ بالایی در سطح جهانی قرار دارد و شرایط ایده آلی را برای تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. رشته هایی مانند پزشکی، روانشناسی، حسابداری و هنر و … در این دانشگاه تدریس می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دارا بودن نمره آیلتس حداقل 6 ضروری است. اما در صورت عدم دارا بودن نمره زبان دانشجو قبل از آغاز تحصیل از سوی دانشگاه تعیین سطح می شود. مانند اکثر کشورها طول دوره لیسانس 4 سال است. برای تحصیل در دانشگاه های قبرس متقاضی باید موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس نیز دارا بودن نمره آیلتس 6.5 از الزامات است. مدت دوره تحصیل در این مقطع 2 سال است که دانشجو بعد از دریافت پذیرش می‌تواند برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس درخواست دهد. شهریه تحصیل در دوره ارشد تقریباً 13 هزار یورو است. اما با توجه به رشته این مبلغ می تواند متفاوت باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در قبرس

تحصیل در این مقطع 3 الی 5 سال زمان می برد. با توجه به رشته و  طول مدت تحصیل هزینه می تواند متفاوت باشد. اما به طور میانگین 1345 یورو پیش بینی می شود. دوره دکتری اغلب پژوهش محور است و دانشجویان می بایست به عنوان استادیار و محقق عمل کنند.

دانشگاه های قبرس هم به صورت خصوصی و هم به صورت دولتی موجود می باشند. برای تحصیل رایگان در قبرس باید دارای شرایط برای دریافت بورسیه باشید. از بهترین دانشگاه های قبرس که آماده جذب دانشجوی بین المللی نیز هستند می توان به دانشجوی بین المللی قبرس، دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه یاکین دوگو اشاره کرد.

cyprus 4 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق سرمایه گذاری به روش خرید ملک مقدور است. برای خرید ملک در قبرس سرمایه حدود 2 میلیون و 500 هزار یورو الزامیست. با خرید ملک در قبرس به این میزان در کمتر از 6 ماه می توانید اقامت و یا تابعیت قبرس را اخذ نمایید.

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در قبرس ثبت شرکت است. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در قبرس نباید کمتر از 60.000 یورو باشد. با ثبت شرکت در قبرس در ابتدا موفق به دریافت اقامت 2 ساله می شوید و تا زمانی که شرکت فعال است و هزینه های مربوط به آن اعم از بیمه و مالیات را پرداخت کرده باشید اقامت خود را می توانید تمدید کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق سرمایه گذاری به روش خرید ملک مقدور است. برای خرید ملک در قبرس سرمایه حدود 2 میلیون و 500 هزار یورو الزامیست. با خرید ملک در قبرس به این میزان در کمتر از 6 ماه می توانید اقامت و یا تابعیت قبرس را اخذ نمایید.

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در قبرس ثبت شرکت است. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در قبرس نباید کمتر از 60.000 یورو باشد. با ثبت شرکت در قبرس در ابتدا موفق به دریافت اقامت 2 ساله می شوید و تا زمانی که شرکت فعال است و هزینه های مربوط به آن اعم از بیمه و مالیات را پرداخت کرده باشید اقامت خود را می توانید تمدید کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج فرد متقاضی باید با یک تبعه قبرسی ازدواج کند. این ازدواج باید مورد تأیید دولت باشد و صوری نباشد. همچنین همسر باید ثابت کند که دارای توانایی مالی برای حمایت از خانواده خود هست. اسناد مربوط به ازدواج، سند ملکی که زوج قصد زندگی در آن را دارند، مدارک هویتی که اثبات کننده ازدواج متقاضی باشد همگی از مدارک و ضروریات مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج است. در ابتدا به متقاضی اقامت 2 ساله تعلق می گیرد و در صورت دوام ازدواج اقامت 3 ساله و بعد دائم به متقاضی اعطا می شود.

مهاجرت به قبرس

مدارک مورد نیازبرای مهاجرت به قبرس

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس با توجه به نوع ویزای درخواستی و نوع مهاجرت می تواند متفاوت باشد اما مهمترین مدارکی که برای مهاجرت به قبرس مورد نیاز است عبارت‌اند از:

  • مدارک هویتی مانند پاسپورت معتبر
  • تمکن و گردش حساب
  • سوء پیشینه
  • بیمه درمانی
  • درصورت لزوم نتیجه آزمایشات پزشکی

به خاطر داشته باشید که تهیه مدارک برای اخذ هر نوع ویزایی بسیار حائز اهمیت است. در صورت نقص یا جعل در مدارک با درخواست ویزای شما موافقت نمی شود و پروسه اخذ ویزا با تاخیر مواجه می شود.

در صورتی که قصد اقامت و مهاجرت به قبرس را دارید می توانید با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085