اقامت در اروپا از طریق خرید ملک

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

اقامت در اروپا از طریق خرید ملک

یکی از روش های اخذ اقامت در کشورهای اروپایی خرید ملک است؛ اما اقامت در اروپا از طریق خرید ملک در تمام کشورهای اروپایی صدق نمی کند. به طور مثال در کشورهایی مانند فرانسه و اتریش با خرید ملک موفق به اخذ اقامت نمی شوید اما در صورتیکه چند ملک خریداری کرده و در ارائه طرح های اقتصادی و دسته اول پیشرو باشید و شرایطی را  که برای کسب اقامت مورد نیاز است را دارا باشید می توانید اقامت این کشورها را نیز کسب کنید. از سوی دیگر کشورهایی مانند اسپانیا، قبرس و پرتغال کشورهایی هستند که این امکان را در اختیار افراد خارجی قرار داده اند تا با خرید ملک بتوانند اقامت دریافت کرده و سپس و در صورت دارا بودن شرایط اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت کشور مذکور را اخذ نمایند.

البته شرایطی که کشورها برای اعطای اقامت در نظر گرفته اند ثابت نیست و با توجه به تغییر شرایط اقتصادی و حتی سیاسی ممکن است عوض شود.

اقامت در اروپا از طریق خرید ملک

سرمایه لازم برای خرید ملک در اروپا

همانطور که گفته شد شرایط برای خرید ملک در اروپا در هر کشوری متفاوت است. ارزشی که دولت ها برای خرید ملک  توسط فرد خارجی در نظر میگیرند تا به او اقامت اعطا کنند نیز متغیر است. برای مثال در ترکیه با خرید حداقل 75 هزار دلار می توانید صاحب ملک و سپس اقامت شوید. ارزشی که کشور اسپانیا برای املاک خود در ازای اعطای اقامت در نظر گرفته است حدود 500 هزار یورو میباشد. کشور قبرس نیز مبلغ 300 هزار دلار را  برای املاک خریداری شده توسط خارجی ها در نظر گرفته است.

اخذ اقامت در کشورهای اروپایی

در ادامه مطلب به شرایط خرید ملک و چگونگی اقامت در اروپا از طریق خرید ملک در چند کشور اروپایی اشاره می کنیم. با قصران گروپ همراه باشید.

اسپانیا

کشور اسپانیا هم اقامت در اروپا از طریق خرید ملک را در دستور کار دارد و این فرصت را در اختیار افراد در سراسر دنیا قرار داده است تا با سرمایه گذاری در این کشور اقامت اسپانیا را کسب کنند.

برای کسب اقامت و خرید ملک در اسپانیا می بایست ملکی به ارزش 500 هزار یورو و یا بالاتر خریداری کنید. پس از خرید ملک در ابتدا اقامت یکساله به شما اعطا می شود و بعد از گذشت 5 سال برای درخواست اقامت اسپانیا می توانید درخواست دهید.

روش دیگر برای اخذ اقامت اسپانیا دریافت گلدن ویزا اسپانیا است. در این روش باید ملکی به ارزش 500 هزار یورو و بیشتر خریداری کنید و از این طریق گلدن ویزا دریافت کنید. این نوع ویزا نیز هر 2 سال یکبار قابل تمدید است و افرادی که به این روش برای مدت 5 سال در کشور اسپانیا حضور داشته باشند واجد شرایط برای دریافت اقامت اسپانیا می شوند.

اقامت در اروپا از طریق خرید ملک

قبرس

مانند هر کشور دیگری برای خرید ملک و اقامت در آن کشور، شما باید استطاعت مالی داشته باشید و این مسئله را به مقامات کشور مقصد اثبات کنید و اعلام کنید که می توانید از عهده ی هزینه های زندگی در آن کشور  بر بیایید و از این طریق اقامت در اروپا از طریق خرید ملک را داشته باشید. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در قبرس 200 هزار یورو میباشد. با این مبلغ می توانید یک ملک به این ارزش خریداری کرده و یا دو ملک که جمع مبلغ آنها به این مقدار برسد تهیه کنید. در هر صورت در هنگام خرید ملک و در ابتدا  باید 150هزار یورو پرداخت نمایید.

اگر خواهان رسیدن به مرحله اقامت در اروپا از طریق خرید ملک در یونان هستید، باید در یکی از بانک های قبرس حساب باز کرده و مبلغ 30 هزار یورو در آن قرار دهید. این مبلغ برای 3 سال در بانک باید بماند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در این روش اجازه کار در قبرس را نخواهید داشت و باید درآمد شما از کشور خودتان و یا از طریق دیگری باشد. بنابراین در هنگام اقدام برای اخذ اقامت قبرس باید اثبات کنید که توانایی کافی برای گذران زندگی خود و خانواده خود را دارید. فرد متقاضی دست کم باید 30 هزار یورو در سال درآمد داشته باشد. بنابراین ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب الزامیست.

ترکیه

اقامت در اروپا از طریق خرید ملک – بر اساس قانونی که در 19 شهریور 2018 تصویب شد افراد خارجی که دارای ملک مسکونی در ترکیه به قیمت حداقل 400.000 دلار هستند، مجاز به دریافت شهروندی و اقامت ترکیه می باشند. در نظر داشته باشید که ملک خریداری شده را تا مدت 3 سال نمی توانید به فروش برسانید.

بر اساس اداره کل امور جمعیت و شهروندی، تقریبا 2.611 خریدار خارجی بعد از یکسال از درخواستشان شهروند ترکیه شده و تابعیت این کشور را دریافت کرده اند.

اقامت در اروپا از طریق خرید ملک

مزایای خرید ملک در کشورهای اروپایی

خرید ملک در اروپا دارای مزایای بسیار زیادی است که یکی از آن اقامت در اروپا از طریق خرید ملک است. از جمله اینکه با خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی،  فرد امکان اخذ اقامت این کشورها  را خواهد داشت و مجاز است بدون هیچ محدودیتی در سایر کشورهای اروپایی تردد داشته باشد.

اخذ پاسپورت کشورهای اروپایی دارای اعتبار و فواید فوق العاده ای است که با خرید ملک و کسب اقامت در این کشورها می توانید پاسپورت کشور مذکور را نیز دریافت نمایید.

بسیاری از کشورها این امکان را در اختیار فرد متقاضی قرار داده اند که علاوه بر خود، شرایط اقامت خانواده خود را نیز فراهم کنند.

امکان بهره مندی از مزایای شهروندی، کسب اقامت دائم، کسب پاسپورت، امکان استفاده از تسهیلات آموزشی و تحصیلات عالی، ایجاد و راه اندازی کسب و کار و یا پیدا کردن شغل از دیگر موادی است که تبعه کشورهای اروپایی از آن بهره مند می شود.

در این مقاله راجع به اخذ اقامت کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک صحبت کردیم. مشاوران قصران گروپ راهنمای شما در خرید ملک در کشورهای اروپایی می باشند. صفر تا صد خرید ملک و اخذ تابعیت و اقامت خود را به ما بسپارید. با ما در تماس باشید 02122118085

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085