قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط اقامت تمکن مالی یونان

یونان یکی دیگر از کشورهای اروپایی و واقع در حوزه شنگن است و برای سفر به آن باید ویزای شنگن دریافت کنید و برای اقامت باید از یکی از روش هایی مهاجرت به یونان از جمله اقامت تمکن مالی یونان بهره ببرید و شرایط اقامت تمکن مالی یونان را بدانید.
می توان گفت یونان یکی از کشورهای سخت گیر در صدور ویزا است و از متقاضی سفر به کشورش مدارک و شرایطی را درخواست می کند. برخلاف سایر کشورهای اروپای مدارکی را که به سفارت ارائه می دهید باید علاوه بر مهر مترجم، به تایید دادگستری و وزارت خارجه نیز برسد.

تمکن مالی برای ویزای توریستی یونان یا هر نوع ویزای دیگری با اقامت یونان از طریق تمکن مالی متفاوت است و یک روش مهاجرتی می باشد.

یونان کشوری است که هر ساله متقاضیان بسیاری، برای زندگی و مهاجرت به آن اقدام می کنند. برای سفر و مهاجرت به یونان روش های مختلفی وجود دارد مانند سرمایه گذاری و گلدن ویزا و روش دیگری به نام اقامت تمکن مالی یونان . دراین روش متقاضی با ارائه اسناد و مدارکی اثبات می کند که از تمکن مالی خوبی برخوردار است و در آن کشور نیاز به حمایت مالی ندارد.

از دیگر روش های مهاجرت به یونان دریافت ویزای تحصیلی و کاری این کشور است که بعد از اتمام مدت این ویزاها و در صوت داشتن شرایط می توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.
برای اطلاع از تمکن مالی ویزای تحصیلی یونان و به طور کلی تمکن مالی برای مهاجرت به یونان با ما تماس بگیرید.

شرایط اقامت تمکن مالی یونان

شرایط اقامت تمکن مالی یونان

شرایط تمکن مالی یونان یا ویزای خودحمایتی که به اختصار FIP نامیده می شود چیست؟
یکی از انواع روش های دریافت اقامت دائم در یونان است. شهروندان غیر اروپایی با اثبات تمکن مالی خود و دارا بودن درآمد ثابت برای پوشش هزینه های خود می توانند برای ۲ سال مجوز اقامت در یونان دریافت کنند. برای اقامت در یونان از این طریق باید دارای شرایطی باشید که در ادامه به بررسی و معرفی آن می پردازیم.

شرایط اقامت یونان از طریق تمکن مالی

شرایط تمکن مالی یونان چیست؟
برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان باید داری شرایط و مدارکی باشید. دقت داشته باشید که تمامی مدارک شما باید کامل و بدون نقص باشد در غیر اینصورت با درخوست شما موافقت نمی شود.

شرایط اقامت تمکن مالی یونان برای همه افراد خانواده صدق می کند. متقاضی برای دریافت این ویزا باید درآمدی در حدود ۲۰۰ یورو در ماه داشته باشد. در صورتی که همسر متقاضی با او همراه باشد ۲۰% به مبلغ درآمد ماهیانه و برای هر فرزند ۱۵% به این میزان افزوده می شود.

اثبات توانایی مالی از طریق درآمد بازنشستگی، ارائه حساب و گردش بانکی و سایر مدارکی که توانایی مالی فرد را ثابت کند و نشان دهد که وی توانایی مالی کافی برای مخارج خود از طرق قانونی و بدون اینکه در جایی استخدام باشد یا در یونان به فعالیت تجاری مشغول باشد را دارد.

مدت اعتبار اقامت تمکن مالی یونان

مدت اعتبار اجازه اقامت در یونان از طریق تمکن مالی ۲ سال است و هر ۳ سال یکبار قابل تمدید است. به خاطر داشته باشید که متقاضی حضور در یونان از این طریق اجازه دسترسی به  بازار کار و انجام کار در یونان را ندارد.

مراحل دریافت FIP اقامت تمکن مالی یونان

برای دریافت اقامت در یونان از طریق تمکن مالی متقاضی باید با فراهم کردن مدارک درخواست شده برای دریافت ویزا اقدام نماید. متقاضی باید شخصا در محل سفارت حضور یابد. از وی مصاحبه ای کوتاه درباره هدف از سفر و سولاتی درباره اطلاعات شخصی پرسید می شود که باید به آن ها دقیق پاسخ دهید.
اقامت یونان از طریق خرید ملک نیز امکان پذیر است برای این کار و نیز اقامت تمکن مالی بدون شرط حضور می توانید با وکیل مهاجرت یونان مشورت کنید.

شرایط تمکن مالی یونان

مدارک لازم برای دریافت ویزا

 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۳ ماه بعد از اتمام مدت ویزا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی های سلامت پزشکی از مراجع معتبر مبنی بر اینکه متقاضی دارای بیماری لاعلاج یا واگیردار نیست
 • مدارکی مبنی بر اینکه متقاضی دارای تمکن مالی و درآمد ثابت است، این مدارک می تواند فیش های بانکی، مانده حساب، اجاره نامه املاک و … باشد.
 • گواهی مبنی بر اینکه متقاضی برای پوشش هزینه های خود در طول مدت اقامت یونان بیمه شده است.

اقدام برای مجوز اقامت در یونان

از لحظه ورود به یونان تا پایان مدت ویزا متقاضی باید دارای مجوز اقامت در این کشور باشد و در صورت لزوم باید اقدام به تمدید اقامت یونان کرد.

به این منظور وی باید :

 • ۴ عکس رنگی در ابعاد پاسپورتی
 • کپی از پاسپورت و سایر مدارک سفر همراه با ویزای یونان
 • فیش پرداخت هزینه های دریافت ویزا
 • نامه یا گواهی ای که ثابت کند متقاضی برای دریافت بیمه و پوشش هزینه های احتمالی درمان  اقدام کرده است .شرایط اقامت تمکن مالی یونان

احتمالا نام بلو پیپر یونان را شنیده باشید، مجوزیست برای تائید شهروندی در کشور یونان که از طریق دریافت ویزای کاری یونان امکان پذیر است.
در صورتی که شرایط اقامت تمکن مالی یونان را ندارید، می توانید از این طریق برای شهروندی یونان اقدام کنید.

مزایای اقامت تمکن مالی یونان

اقامت در یونان از طریق تمکن مالی دارای مزایای بی شماری است که برخی از آنها عبارتند از:

 • مقرون به صرفه بودن تمکن مالی یونان در مقایسه با سایر کشورها.
 • فردی که  ویزای FIP یونان را ردیافت کرده است می تواند تا ۳ ماه – ۹۰ روز بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد در اتحادیه اروپا رفت و آمد کند.
 • اقامت از طریق تمکن مالی در یونان نیاز به حضور متقاضی در این کشور ندارد.
 • مهاجرت تمکن مالی به یونان برخلاف مهاجرت کاری یا تحصیلی و دریافت این دو ویزا محدودیت سنی در نظر نگرفته است و متقاضیان بالای ۱۸ سال تا هر سنی می توانند برای دریافت این ویزا اقدام نمایند.
 • برای دریافت ویزای FIP نیاز به دانستن زبانی یونانی ندارید.
 • فرد متقاضی می تواند به همراه خانواده برای دریافت این ویزا درخواست بدهد.
 • هزینه های زندگی در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر و مقرون به صرفه تر است.

در صورتی که قصد مهاجرت به روش گفته شده را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

 

یونان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی است. جهت دریافت اقامت از طریق تمکن مالی در یونان و نیز اطلاع از شرایط اجاره تمکن مالی می توانید با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ