قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به سوئیس

سوئیس کشوری توسعه یافته، واقع در قلب اروپاست مهاجرت به سوئیس به دلایل متعددی از جمله پایداری سیاسی، امنیت، اقتصاد پویا و سیستم حمایتی قوی از شهروندان خود بسیار محبوب است.
از آن جایی که سوئیس در حوزه شینگن قرار دارد، داشتن ویزای شینگن سوئیس این امکان را فراهم می کند تا دارندگان آن بتوانند به ۲۶ کشور دیگر در این حوزه بدون دریافت ویزای مجدد وارد شوند.

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس برای متقاضیان اخذ اقامت کشور سوئیس و نیز دریافت ویزای شینگن راه های متعددی مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … دارد که در ادامه به بررسی انواع شرایط و روش های آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت به سوئیس

روش های مهاجرت به سوئیس

علاوه بر وجود شرایط فوق العاده برای زندگی در سوئیس، هزینه های زندگی در این کشور نسبتا بالا می باشد که البته این موضوع می تواند به این معنی نیز باشد که درآمد شما در این کشور نسبت به سایر کشورهای جهان بالاتر خواهد بود.
همچنین شاخص آزادی اقتصادی این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر می باشد.

اما چه روش هایی برای مهاجرت به سوئیس وجود دارد؟

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

با توجه به هزینه های پایین تحصیل در سوئیس و برخورداری از نظام آموزشی ارزشمند، مهاجرت تحصیلی به این کشور همواره یکی از راه های پر طرفدار و آسان بوده است.

زبان آموزشی این کشور آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی است ولی در مراکز آموزشی بین المللی و خصوصی می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

همچنین توجه داشته باشید که باید نامه پذیرش از مدرسه یا دانشگاه مورد نظر خود را به همراه سایر مدارک به کنسولگری سوئیس تحویل دهید.

تحصیل در مدارس سوئیس

آموزش اجباری برای شهروندان سوئیسی رایگان است و ۹ سال به طول می انجامد، به این صورت که ۴ تا ۶ سال برای دوره ابتدایی و ۳ تا ۵ سال برای دوره متوسطه در نظر گرفته شده، همچنین تحصیل در دبیرستان های این کشور ۳ الی ۴ ساله و اختیاری می باشد.

در ادامه به بررسی شرایط و هزینه های تحصیل در برخی از مدارس شبانه روزی سوئیس خواهیم پرداخت:

 • مدرسه INSTITUT AUF DEM ROSENBER در سنت گالن

با وجود اینکه زبان اصلی مورد استفاده برای تدریس در این مدرسه انگلیسی است ولیزبان های آلمانی، ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی، ترکی، روسی، پرتغالی، سوئدی و بسیاری از زبان های دیگر نیزدر این مدرسه ارائه می شوند.

شهریه تحصیل در این مدرسه سالانه ۱۳۰,۰۰۰ فرانک می باشد.

 • مدرسه HOCHALPINES INSTITUT FTAN در گراوبوندن

درس ها در این مدرسه غالبا به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شوند و شهریه سالانه مبلغی معادل ۵۳,۴۰۰ الی ۶۴,۴۰۰ دلار می باشد.

 • مدرسهLYCEE TOPFFER در ژنو

زبان آموزشی این مدرسه فرانسوی می باشد و شهریه آن به صورت سالانه ۴۳,۰۰۰ فرانک است.

 • مدرسه INSTITUT LA GRUYERE در گرییر

به طور کلی این مدرسه به عنوان یک مدرسه دو زبانه شناخته می شود چرا که زبان آموزشی آن انگلیسی و فرانسوی است، برای ثبت نام در این مدرسه باید سالانه ۳۹,۰۰۰ تا ۴۹,۲۵۰ فرانک بپردازید.

تحصیل در دانشگاه های سوئیس

در صورتی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید، لازم است قبل از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلیتان، یک نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور دریافت کنید.

در کشور سوئیس طول دوره کارشناسی ۳ ساله، کارشناسی ارشد ۲ ساله و مقطع دکتری ۴ ساله می باشد.

دانشگاه های زیر ۳ مورد از بهترین دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی هستند:

 • Swiss Federal Institute of Technology

موسسه فدرال تکنولوژی سوئیس هفتمین دانشگاه برتر جهان و تنها دانشگاه غیر انگلیسی زبان در میان ۱۰ دانشگاه اول اروپا است البته این دانشگاه توانسته در حوزه مهندسی، فناوری اطلاعات و علوم طبیعی رتبه سوم جهانی را از آن خود کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه، غالبا به زبان آلمانی و مقطع دکتری به زبان انگلیسی است.

·        Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne

این دانشگاه در رتبه بیستم جهانی قرار داشته و اکثر دوره های آن به زبان فرانسوی برگزار می شوند.

 • University of Zurich

دانشگاه زوریخ، با رتبه ۷۸ جهانی به عنوان بزرگترین دانشگاه کشور سوئیس شناخته می شود.

با توجه به ارائه طیف وسیع و متنوعی از رشته ها در این دانشگاه، دانشجویان بیشتری نیز موفق به اخذ پذیرش از آن می شوند.

زبان اصلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی آلمانی است؛ البته در مقاطع بالاتر درس ها علاوه بر آلمانی به زبان های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی نیز ارائه می شوند.

مهاجرت به سوئیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

اشخاصی که قصد مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل را دارند، لازم است مدارک زیر را برای درخواست ویزا ارائه کنند:

 • ارائه برگه درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • برگه انگیزه نامه
 • ارائه برگه تاییدیه سوپروایزر
 • ارائه اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه از اساتید قبلی
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه رسید پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر
 • ارائه گواهی سلامت
 • عکس

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

یکی از موارد حائز اهمیت برای شخصی که قصد اخذ ویزای کاری سوئیس از کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند را دارد، داشتن سابقه کاری مرتبط است. همچنین کارفرمای شما علاوه بر اینکه باید متعهد شود که شرایط کاری و حقوقی شما با اتباع سوئیس یکسان باشد، ملزم به اثبات این است که فعالیت کاری شما کاملا در راستای منافع کشور سوئیس یا یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد.

مدت زمان اقامت شما در سوئیس با داشتن ویزای کاری، بالای یک سال و وابسته به قرارداد کاری بین شما با کارفرما می باشد.

مدارک مورد نیازی که باید برای اقدام به اخذ ویزای کار سوئیس ارائه کنید عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم درخواست
 • رزومه و اثبات برخورداری از صلاحیت کافی برای شغل مورد نظر
 • اثبات اینکه هیچ شهروندی از اتحادیه اروپا برای این شغل مناسب نیست.
 • قرارداد کار و شرایط توافق شده

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری در سوئیس وجود دارد و به دلیل مزایای زیادی که دارد، مانند امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به این کشور شده؛ در ادامه برخی از روش های مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری را بررسی کرده ایم:

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

خرید ملک، ایده آل ترین روش برای سرمایه گذاری در سوئیس نمی باشد چرا که این کار منجر به اخذ اقامت بلند مدت و تابعیت این کشور نخواهد شد و شما فقط قادر به اقامت ۶ ساله در سوئیس خواهید بود.

مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت شرکت

در صورتی موفق به ثبت شرکت در سوئیس و به واسطه آن اخذ اقامت دائم این کشور خواهید شد که بیزنس پلنی که ارائه کرده اید از سوی دولت سوئیس مورد تایید واقع شود.

یکی از رایج ترین شرکت هایی که در کشور سوئیس به ثبت می رسد، شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد که برای ثبت این دسته از شرکت ها، متقاضی باید حداقل ۱۰۰,۰۰۰ فرانک سرمایه داشته باشد.

در صورتی که شرکت شما پس از گذشت ۴ سال به طور سالانه به سود دهی بیش از ۱۰۰,۰۰۰ فرانک برسد قادر به دریافت اقامت دائم خود خواهید بود و در صورتی که ۳ سال مداوم در سوئیس اقامت داشته باشید، می توانید تابعیت این کشور را نیز از آن خود کنید.

مهاجرت به سوئیس از طریق کارآفرینی

در این روش نیز مثل ثبت شرکت، باید بیزنس پلن متقاضی از سوی دولت سوئیس تایید شود و پس از پذیرفته شدن طرح تجاری، شخص موظف به انتقال مبلغ سرمایه گذاری به حساب بانکی سوئیس می باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اقدام به کارآفرینی در کشور سوئیس، ۵۰۰,۰۰۰ فرانک می باشد، همچنین متقاضیان برای راه اندازی شرکت خود در این کشور ملزم به استخدام حداقل ۱۰ شهروند سوئیسی می باشند.

با داشتن این ویزا، پس از گذشت ۵ سال شما قادر به اخذ اقامت دائم سوئیس خواهید بود و اگر ۱۰ سال مداوم در این کشور سکونت داشته باشید، موفق به اخذ پاسپورت سوئیس نیز خواهید شد.

مهاجرت به سوئیس از طریق تمکن مالی

مهاجرت به سوئیس از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی، یکی دیگر از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد؛ این روش بیشتر به افراد ثروتمند یا بازنشسته توصیه می شود.

برای اقدام به مهاجرت از این طریق احتیاجی به ارائه مدرک تحصیلی یا زبان نمی باشد و تنها گواهی هایی که شخص ملزم به ارائه آن هاست؛میزان دارایی، سرمایه بانکی و اثبات برخورداری از حقوق ثابت ماهیانه می باشد.

البته لازم به ذکر است که با مهاجرت از این طریق به سوئیس، اقامت دائم به شخص تعلق نمی گیرد و باید اقامت خود را به صورت سالانه تمدید کند تا پس از چند سال موفق به اخذ اقامت دائم سوئیس شود.

از این طریق، پس از ۱۰ سال اقامت دائم و با گذشت ۱۲ سال از حضور خود در این کشور می توانید برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام نمایید.

مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت اختراع

تنها شرط لازم برای مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت اختراع این است که دولت سوئیس تشخیص دهد اختراع شما ارزش سرمایه گذاری دارد.

برای اخذ ویزای سوئیس از طریق ثبت اختراع حتی نیازی به داشتن مدرک زبان یا اثبات تمکن مالی نیز ندارید.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

شخصی که با یک شهروند سوئیسی ازدواج کرده باشد،پس از ۳ الی ۵ سال اقامت در این کشور بدون نیاز به شرکت در آزمون زبان و همچنین در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشد می تواند برای اخذ این نوع ویزا درخواست دهد:

 • اثبات اینکه قصد ادامه زندگی مشترک با آن شخص را دارد.
 • رعایت قوانین و مقررات کشور سوئیس
 • تطبیق خود با شیوه زندگی در سوئیس
 • اخذ مجوز از اداره مهاجرت سوئیس
 • اثبات عدم ایجاد خطر امنیتی برای این کشور
 • شهروندی که با شخص غیر سوئیسی ازدواج کرده نیز باید اثبات کند تمکن مالی لازم را برای حمایت مالی از همسرش دارد.

همچنین توجه داشته باشید که لازم است هر دو شخص هنگام ازدواج مجرد بوده و بالای ۱۸ سال داشته باشند و این ازدواج باید با حضور مامور مهاجرت انجام شود.

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد

به طور کلی مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد با دو قانون خاک و خون انجام پذیر است ولی کشور سوئیس برای اخذ تابعیت از طریق تولد فقط از قانون خون پیروی می کند، به این صورت که تابعیت فرزند متولد شده وابسته به تابعیت والدین وی می باشد یعنی کودک متولد شده در این کشور تنها در صورتی قادر به اخذ تابعیت این کشور خواهد بود که پدر یا مادرش سوئیسی باشند.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

پناهندگی تنها مناسب افرادی می باشد که در کشور خود به دلایل سیاسی، فکری، مذهبی و اجتماعی مورد تهدید جانی قرار گرفته اند. دراین روش در صورتی که به هر دلیلی با درخواست شما موافقت نشود و به کشور خود دیپورت شوید، ممکن است مورد خشونت شدیدی قرار بگیرید.

همچنین ضمن متحمل شدن خطرات جانی بسیار و قطعی نبودن این راه، تا زمانی که به درخواست پناهندگی شما پاسخ داده نشودقادر به کار یا تحصیل قانونی در این کشور نخواهید بود.

لازم به ذکر است که قصران گروپ، این روش را به هیچ عنوان توصیه نکرده و خدماتی در این زمینه ارائه نمی کند.

مهاجرت خانوادگی به سوئیس

برای اقدام به مهاجرت خانوادگی به این کشور، حتما باید یکی از اعضای خانواده شما ساکن سوئیس باشد و سپس در صورتی که حقوق کافی برای حمایت مالی از خانواده خود را داشته باشد می تواند درخواست خود برای ویزای الحاق خانواده سوئیس را ثبت نماید تا همسر و فرزندان زیر ۲۱ سالش بتوانند با اخذ ویزای همراه سوئیس با وی همراه شوند.

شرایط خاص مهاجرت به سوئیس

علاوه بر راه ها و ویزاهای معمول، شرایط خاصی نیز برای اخذ ویزای سوئیس از سوی سفارت این کشور مورد قبول می باشند؛ کلیه‌ این ویزا ها به مدت ۹۰ روز معتبر می باشند، البته در مورد ویزای پزشکی در صورت طولانی تر شدن روند درمان، با ارائه نامه‌ای از پزشک مربوطه می توانید مدت زمان اعتبار ویزای خود را افزایش دهید.

در ادامه به چند مورد از این شرایط خاص اشاره می کنیم:

ویزای پزشکی

بیمارانی که قصد دارند روند درمان خود را در کشور سوئیس طی کنند، برای مدتی کوتاه با داشتن این ویزا قادر به اقامت در این کشور خواهند بود.

ویزای تجاری

این ویزا به اشخاصی تعلق می گیرد که قصد ورود به کشور سوئیس با اهداف تجاری را دارند؛ مدت اعتبار این ویزا تنها ۹۰ روز می باشد.

رویدادهای فرهنگی، هنری، ورزشی و …

هنرمندان، ورزشکاران، فیلمبرداران، مسئولان سیاسی و مذهبی از جمله واجدین شرایط برای اخذ این نوع ویزا می باشند.

بازدید رسمی

اعضای هیئت های رسمی در هنگام برگزاری رویداد و کنفرانس های معتبر می توانند برای اخذ این نوع ویزا درخواست دهند.

تحصیلات کوتاه مدت

این نوع ویزا به اشخاصی تعلق می گیرد که قصد شرکت در دوره ها و سمینارهای آموزشی کوتاه مدت را داشته باشند.

مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئیس از طریق هر کدام از روش های گفته شده تفاوت هایی با هم دارند اما ارائه برخی از مدارک فارق از نوع مهاجرت شما الزامی می باشد؛ این مدارک عبارتند از:

 • مدارک هویتی از جمله شناسنامه
 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی و آلمانی
 • ارائه مدارک و اسناد مربوط به ازدواج
 • رزومه کاری
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه فیش پرداخت های مربوطه
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • اخذ بیمه درمانی

هزینه مهاجرت به سوئیس و زندگی در آن

هزینه های مهاجرت بر اساس نوع مهاجرت شما متفاوت خواهد بود اما هزینه ای که باید بابت هر ویزا به سفارت بپردازید به شرح زیر است:

 • ویزای تحصیلی: ۸۸ دلار
 • ویزای کاری: ۱۰۰ دلار
 • ویزای سرمایه گذاری: ۱۰۰ دلار
 • ویزای شینگن: این ویزا با توجه به سن بین ۴۸ تا ۹۶ دلار متغیر است.
 • توجه داشته باشید که هزینه اخذ ویزا برای کودکان زیر ۶ سال، رایگان و متقاضیان ۶ تا ۱۲ سال نیم بها است.

همان طور که پیشتر گفته شد، سوئیس یکی از گران ترین کشورهای جهان برای زندگی است، برخی از هزینه های زندگی در این کشور به این صورت هستند:

 • اجاره یک آپارتمان یک خوابه: ۱,۳۰۰ الی ۱,۶۰۰ فرانک (وابسته به اینکه در کدام منطقه از شهر قرار دارد.)
 • خرید هر متر آپارتمان: ۹,۰۰۰ الی ۱۴,۰۰۰ فرانک (قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهر، به دلیل دسترسی بهتر به سایر نقاط شهر، بالاتر از بقیه مناطق است.)
 • درآمد ماهانه به طور متوسط: ۵,۰۰۰ فرانک (با احتساب مالیات)
 • بیمه سلامت عمومی: برای افراد زیر ۲۶ سال، ۲۷۹,۹۰ فرانک و برای اشخاصی که بالای ۲۶ سال دارند، ۳۹۷,۲۰ فرانک
 • خورد و خوراک: هزینه خورد و خوراک روزانه برای هر شخص مبلغی در حدود ۴۳ فرانک می باشد.

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس علیرغم اینکه انتخاب مناسب و ایده آلی برای مهاجرت و زندگی می باشد، ضعف ها و معایبی نیز دارد که در ادامه به بررسی واقع بینانه مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس خواهیم پرداخت:

مزایای مهاجرت به سوئیس

 • رفاه اجتماعی و امید به زندگی بالا
 • دانشگاه های معتبر و سیستم آموزش پیشرفته
 • اقتصاد قوی و پایدار
 • تنوع بالای فرهنگی
 • برخورداری از امنیت اجتماعی بالا
 • طبیعت چشم نواز و مناظر طبیعی منحصر به فرد
 • دموکراسی بالا

معایب مهاجرت به سوئیس

 • هزینه های زندگی و مالیات بالا
 • قوانین سخت و پیچیده
 • ملزم بودن به یادگیری زبان سوئیسی

سوالات روز مصاحبه سفارت سوئیس

شما علاوه بر همراه داشتن اصل مدارک و اسناد خود در روز تعیین شده، ملزم به پاسخگویی به سوالات آفیسرنیز می باشید؛ چند نمونه از مواردی که باید به شخص مصاحبه کننده در ارتباط با آنها توضیح ارائه دهید عبارتند از:

 • آیا متاهل هستید؟(در صورتیکه جواب شما بله باشد، باید قادر به توضیح کامل مشخصات همسرتان نیز باشید.)
 • وضعیت مالی شما چگونه است؟
 • آیا از بیمه سلامت دارید؟
 • برنامه زندگی شما پس از مهاجرت به سوئیس چیست؟
 • آیا قبلا به کشور سوئیس سفر کرده اید؟
 • آیا برای مهاجرت به سوئیس کسی را به عنوان همراه با خود می آورید؟
 • اگر ویزای شما ریجکت شود، چه اقدامی می کنید؟

همچنین توجه داشته باشید که مصاحبه شما به زبان انگلیسی بوده و لازم است از پاسخ دادن غیر ضروری و ارائه توضیحات اضافی خودداری نمایید.

مهاجرت به سوئیس

سفر به سوئیس

اخذ ویزای توریستی سوئیس شرایط پیچیده و سخت گیرانه ای ندارد؛ شما با داشتن متوسط ۴۰۰ میلیون تومان تمکن مالی و با سابقه سفری بسیار معمولی قادر به اخذ این ویزا و لذت بردن از مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری این کشور خواهید بود.

نکاتی که قبل از سفر به این کشور لازم است بدانید عبارتند از:

 • زبان رسمی سوئیس

زبان رسمی این کشور که آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانی می باشد.

 • واحد پول سوئیس

وجه رایج این کشور فرانک سوئیس (CHF) است.

 • فرودگاه های بین المللی سوئیس

کشور سوئیس ۴ فرودگاه بین المللی و اصلی به نام های فرودگاه برن، فرودگاه بین المللی ژنو، فرودگاه سنت گالن-آلترنهاین و فرودگاه زوریخ دارد.

 • آب و هوای سوئیس

به طور کلی آب و هوای سوئیس معتدل می باشد؛ می توان گفت ماه های می، سپتامبر و نیمه اول اکتبر جزو کم بارش ترین ماه های سال و ماه های اپریل و نوامبر پر بارش ترین ماه های سال در این کشورهستند.

گرم ترین نقطه در سوئیس شهر Lugano با میانگین دمای سالانه ۱۳ درجه سانتیگراد می باشد.

 • هزینه های سفر

بر اساس سطح کیفیت سفر شما هزینه ها متغیر خواهند بود ولی به طور متوسط وبه تفکیک به صورت زیر برآورد می شود:

 • هزینه بلیط هواپیما: هزینه بلیط هواپیما با توجه به کشور مبدا شمامتفاوت خواهد بود.
 • هزینه اقامت: هزینه یک شب اقامت در هتلی با سطح متوسط در شهر های بزرگ سوئیس مثل زوریخ، ژنو و برن ۱۵۰ تا ۳۰۰ فرانک سوئیس می باشد، در حالیکه این مبلغ برای یک هتل ۴ یا ۵ ستاره، تا ۵۰۰ فرانک نیز می رسد.
 • هزینه حمل و نقل: در صورتی که قصد جا به جایی در شهر با استفاده از مترو و سایل حمل و نقل عمومی را داشته باشید روزانه مبلغی حدود ۲ تا ۱۰ فرانک را نیز باید به این موضوع اختصاص دهید.
 • هزینه خورد و خوراک: غذا خوردن در یک رستوران خیابانی یا سطح پایین می تواند هزینه ای معادل ۲۰ فرانک داشته باشد در حالی که اگر بخواهید در یک رستوران عالی و بی نقص غذا بخورید شاید مجبور باشید بیش از ۱۰۰ فرانک برای یک وعده غذایی خود بپردازید.
 • هزینه تفریحات: به طور تقریبی می توان گفت برای یک سفر ده روزه به سوئیس لازم است مبلغی حدود ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ فرانک را برای تفریحات و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور کنار بگذارید.
 • کد کشور سوئیس

پیش شماره کشور سوئیس ۴۱+ است

 • شماره های ضروری سوئیس
 • شماره پلیس: ۱۱۷
 • شماره آمبولانس: ۱۴۴
 • شماره آتشنشانی: ۱۱۸

برخی جاذبه های توریستی سوئیس

 • قله ماترهورن که یکی از بلندترین قله های کوهستان آلپ می باشد.
 • منطقه کوهستانی Jungfraujoch
 • اینترلاکن که بین دریاچهThun در غرب و دریاچه Brienz در شرق واقع شده.
 • شهر لوسرن
 • دریاچه ژنو
 • شهر سن موریتزو
 • شهر برن
 • دریاچه لوگانو در مرز سوئیس و ایتالیا
 • بزرگ ترین شهر سوئیس، زوریخ
 • آبشار راین
 • پارک ملی سوئیس

همچنین برای کسب اطلاعات کامل تر در این خصوص، می توانید به راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان مراجعه کنید.

روستای آلبینن در سوئیس

یکی از زیبایی های سوئیس، روستای آلبنین است که در سال ۲۰۱۷ به دلیل کاهش شدید جمعیت تصمیم گرفت که پاداشی بالغ بر ۲۵,۰۰۰ فرانک برای بزرگسالان و ۱۰,۰۰۰ فرانک برای کودکانی که در این روستا ساکن شوند، قرار دهد.

این طرح به منظور مقابله با خروج مداوم و کاهش بیشتر جمعیت این روستا که به ۲۰۰ نفر رسیده بود قرار داده شد.

به نقل از شهردار آلبینن پس از گذشت دو سال از اجرایی شدن این طرح:

«بسیار خوشحالیم که شاهد بهبود وضعیت روستا هستیم؛ آلبینن زنده است و این همان چیزیست که می خواستیم!»

البته این طرح وسوسه کننده پس از تحت پوشش قرار گرفتن توسط رسانه های بین المللی به دلیل درخواست های متعدد، کمی از کنترل خارج شده و به شکل غیر منتظره ای دچار پسرفت شد، به همین دلیل قوانین و شرایط خاصی برای پذیرش متقاضیان سکونت در این روستا قرار گرفت:

 • باید زیر ۴۵ سال داشته باشند.
 • متعهد شوند که حداقل ۱۰ سال در این روستا زندگی خواهند کرد.(در صورتی که بخواهند زودتر از اتمام ۱۰ سال از این روستا خارج شوند باید کلیه هزینه ای که در زمان ورود به روستا دریافت کرده اند را پس بدهند.)
 • خانه ای که متقاضیان برای زندگی خود انتخاب می کنند باید حداقل ۲۰,۰۰۰ فرانک قیمت داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به روستای آلبینن سوئیس

افرادی که عضو اتحادیه اروپا نمی باشند برای ورود به سوئیس باید از یکی از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • داشتن ویزای ورود به سوئیس
 • داشتن پاسپورت سوئیس یا کشورهایی که بدون نیاز به ویزا امکان سفر به سوئیس را دارند.

مدارکی که باید برای اخذ پذیرش مهاجرت به این روستا ارائه دهید عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • کپی ویزا های قبلی
 • فرم تقاضای ویزای سوئیس
 • دو عکس پاسپورتی
 • مدارک سفر
 • اثبات شرایط اسکان
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه ویزای شینگن

در صورتی که قصد مهاجرت به روش گفته شده را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گرفتن ویزای سوئیس، دانستنی های سفر به سوئیس، مهاجرت به سوئیس و مهاجرت به روستای آلبینن با مشاوران ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

سوالات متداول:

 • هزینه مهاجرت به سوئیس چقدر است؟

این هزینه با توجه به روش انتخابی شما برای مهاجرت متفاوت می باشد.

 • پس از چه مدت می توان اقامت دائم سوئیس را از آن خود کرد؟

پس از ۵ سال زندگی و کار مداوم می توان اقامت دائم سوئیس را دریافت کرد.

 • هزینه زندگی در سوئیس چقدر است؟

هزینه های زندگی در سوئیس با توجه به عادات غذایی و سبک زندگی هر شخص می تواند متفاوت باشد ولی به طور میانگین برای یک ماه زندگی در سوئیس به ۳۰۰۰ فرانک احتیاج خواهید داشت.

 • میزان کمک هزینه مهاجرت به روستای آلبینن چقدر است؟

به ازای هر فرد بزرگسال ۲۵,۰۰۰ فرانک و هر کودک ۱۰,۰۰۰ فرانک کمک هزینه دریافت خواهید کرد.

تماس با قصران گروپ