اقامت کاری و سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری یکی از انواع اقامت ها است که افرادی که قصد سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارند، باید آن را دریافت نمایند. شرایط خاصی برای اخذ اقامت سرمایه گذاری وجود دارد.اقامت سرمایه گذاری، همچنین با عنوان های برنامه سرمایه گذاری نیز شناخته می شود. در حالی که چندین کشور در حال حاضر به سرمایه گذاران حق اقامت و یا اقامت در ازای سرمایه گذاری اقتصادی را می دهند، این مفهوم نسبتا جدید است و تنها در سال ۲۰۰۶ به کانون توجه ها قرار گرفت.

investment 2 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

اقامت و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا و برخی کشورهای اروپایی است. در این روش مهاجرتی، فرد متقاضی با سرمایه‌گذاری مبلغ مشخصی پول در کشور مقصد، برای مدتی معلوم حق برداشت و درخواست سود از آن را ندارد؛ در عوض در این مدت می‌تواند اجازه اقامت در آن کشور را داشته باشد.

در این روش مهاجرت، علاوه بر خود فرد، همسر و فرزند و در برخی کشورها، والدین وی نیز می‌تواند در کشور مقصد اقامت داشته باشند. پس از اتمام دوره پنج‌ساله، درصورتی‌که فرد متقاضی تخلفی نداشته و مالیات را به‌موقع پرداخت کرده باشد، می‌تواند اقامت خود را تمدید نماید.

 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ویزای سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلار (کشورهای آمریکایی)، ۲۱۰ هزار دلار (کانادا)، ۲.۵ میلیون دلار (کشورهای استرالیا و اقیانوسیه) و ۱۵۰ هزار یورو (کشورهای حوزه شنگن) می‌باشد. این مبالغ حداقل سرمایه‌گذاری می‌باشد و می‌توان بیشتر از این مبالغ هم سرمایه‌گذاری انجام داد.
 • متقاضی در صورت خرید کسب‌وکار و سهام بیزینس، باید حداقل ۵۰ درصد سهام را خریداری نماید.
 • سابقه مدیریتی و تحصیلات مرتبط با شخص سرمایه‌گذار بسیار تأثیرگذار می‌باشد.
 • اثبات توانایی برای مدیریت یک کسب‌وکار.
 • در برخی کشورها برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری محدودیت سنی وجود دارد.
 • گردش مالی بالاتر از مبلغ ارائه‌شده توسط سفارت کشور منتخب. به‌طور مثال گردش مالی برای ویزای کسب‌وکار استرالیا، حداقل ۵۰۰ هزار دلار در ۲ سال از ۴ سال اخیر می‌باشد.
 • حداقل سرمایه متقاضی باید بیشتر از مبلغ اعلام‌شده سفارت کشور منتخب باشد. این سرمایه شامل اموال منقول و غیرمنقول می‌باشد. مواردی ازجمله زمین، خانه، ماشین، نقدینگی و موارد مشابه آن.

مدارک لازم اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

 • پاسپورت معتبر (اعتبار آن با توجه به زمان صدور ویزا باید در نظر گرفته شود)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • سند ملکی
 • تمکن مالی و گردش حساب ۴ سال اخیر
 • جواز کسب و یا سهام شرکت در دو سال اخیر

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

فرآیند و مراحل دریافت اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

در مرحله اول اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری باید مدارک متقاضی ترجمه رسمی شده و به تایید سفارت کشور مورد نظر برسد. پس از طی این مرحله طرح توجیهی که توسط مشاوره حقوقی آماده می‎گردد تا پس از تایید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت‎ها در ایالت مورد نظر متقاضی، برای او اجازه فعالیت اقتصادی صادر گردد. در نهایت متقاضی می‎تواند با مراجعه به سفارت درخواست خود را ثبت نماید.

اقامت اعضای خانواده فرد سرمایه گذار

پس از اینکه به درخواست سرمایه ‎گذاری فرد و اقامت وی در کشور مورد نظر پاسخ مثبت داده شد فرد می‎تواند برای اعضای خانواده که شامل همسر و فرزندان تحت تکلف می‎باشد نیز درخواست اقامت نماید. در تمامی موارد به تمامی افراد تکلف متقاضی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز اقامت تعلق می‎گیرد.

شرایط تمدید اقامت از طریق سرمایه گذاری

 • پرداخت مالیات سالانه
 • احراز توان پرداخت حقوق و بیمه یک سال آینده به خود متقاضی
 • سودآوری کسب و کار

چرا برای سرمایه گذاری باید وکیل داشته باشیم؟

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشورهای حوزه شینگن و کانادا وجود دارد، برای هرکدام از این روش‌ها هزینه و قوانین متفاوتی در نظر گرفته شده است، تمامی این موارد به‌اضافه شرایط خاص هر متقاضی و عدم حضور فیزیکی فرد در کشور موردنظر، ریسک این روش را افزایش می‌دهد.

بنابراین بهتر است متقاضیان اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری ، تمامی مراحل سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی را زیر نظر وکلای معتبر انجام دهند، این وکلا می‌توانند به شما کمک کنند که مراحل قانونی کار را سریع‌تر و با ریسک کمتر طی نمایید.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085