قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

همه چیز درمورد ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا تبدیل به یکی از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان شده است که این موضوع دلایل مختلفی دارد، از جمله این مزایا می توان به عضو شینگن بودن این کشور و فراهم کردن امکان سفر به سایر کشورهای این حوزه در طول مدت اعتبار ویزای تحصیلی شخص متقاضی اشاره کرد.

قبل از اقدام به ارسال درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، خوب است بدانید که علیرغم اینکه زبان رسمی این کشور، اسپانیایی است؛ امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی فراهم خواهد بود.

همه چیز درمورد ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا علاوه بر فراهم کردن امکان دریافت آموزش با کیفیت در مدارس، دانشگاه ها و کالج های این کشور مزایای بسیاری برای دارندگان آن خواهد داشت.

اخذ این نوع ویزا مختص دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می باشد، اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا شرایط و انواع گوناگونی دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم.

ویزای تحصیلی اسپانیا

کارت شناسایی خارجی اسپانیا – TIE

این کارت مختص افرادیست که قصد دارند بیش از ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند، اطلاعات مندرج در این کارت عبارتند از نام و نام خانوادگی، مدت اقامت در اسپانیا و شماره شناسایی منحصر به فرد تحت عنوان NIE .

شماره شناسایی NIE شامل هفت عدد و دو حرف می باشد و برای ارسال درخواست جهت دریافت این شماره باید به کنسولگری اسپانیا مراجعه نمایید.

 

انواع ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا باتوجه به نوع مدت دوره درخواستی متقاضی انواع متفاوتی دارد:

ویزای تحصیلی کوتاه مدت اسپانیا

این نوع ویزا بیشتر برای فرصت های مطالعاتی و شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت صادر می شود، مدت اعتبار این ویزا ۳۰ تا ۹۰ روزه است.

ویزای تحصیلی میان مدت اسپانیا

در صورتی که دانشجو قصد شرکت در برخی از دوره های آموزشی کوتاه مدت را داشته باشد و موفق به اخذ پذیرش از برگزارکننده دوره شود، باید برای اخذ این نوع ویزا که وابسته به طول دوره منتخب شخص بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز خواهد بود، اقدام نماید.

ویزای تحصیلی بلند مدت اسپانیا

دانشجویان دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که طول دوره‌ آن ها بین ۲ الی ۴ سال طول خواهد کشید ملزم به ارسال درخواست برای اخذ این نوع ویزا می باشند.

مزیت این نوع ویزا نسبت به دو ویزای تحصیلی کوتاه و میان مدت این است که با داشتن آن، مجوز کار دانشجویی در حین تحصیل نیز برایشان فراهم بوده و پس از اتمام تحصیل می توانند به دنبال کار گشته و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا نسبتا راحت بوده و نیازی نیست واجد شرایط به خصوصی باشید.

اسپانیا جزو معدود کشورهاییست که ارائه مدرک زبان را برای متقاضیان الزامی نمی داند، هرچند که برای شرکت در امتحانات و فهمیدن دروس نیازمند تسلط نسبی به زبان انگلیسی خواهید بود.

عدم وجود شرایط بسیار برای پذیرش متقاضیان به منظور ادامه تحصیل در اسپانیا باعث شده رقابت تنگاتنگی بین دانشجویان بین المللی شکل بگیرد، به همین منظور ارائه معدل بالا می تواند باعث افزایش شانس شما شده و احتمال پذیرش درخواست شما را افزایش دهد، البته در صورتیکه در مقاطع تحصیلی پیشین خود موفق به کسب معدل بالا نشده بودید نیز همچنان با ارائه مقالات ISI، داشتن گواهی شرکت در دوره های بین المللی، توصیه نامه از طرف اساتید معتبر و یا سوابق کاری مرتبط با رشته مورد تقاضا، امکان جبران برای شما وجود خواهد داشت.

ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اسپانیا

لیست مدارکی که باید در هنگام ارسال درخواست برای ویزای تحصیلی اسپانیا ارائه دهید به این صورت هستند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • مدرک پذیرش از دانشگاه و گواهی ثبت نام
 • پاسپورت معتبر
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید
 • گواهی بیمه سلامت
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه نامه محضری از سوی والدین یا قیم قانونی در صورتیکه مسئولیت مالی متقاضی بر عهده آن ها بوده و یا متقاضی زیر سن قانونی باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه

روند دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا لازم است پس از آماد کردن مدارک مربوطه، مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب موسسه آموزشی
 • دریافت پذیرش از موسسه آموزشی منتخب
 • تکمیل فرم مربوط به درخواست ویزا تحصیلی اسپانیا
 • رزرو وقت از سفارت اسپانیا جهت مصاحبه
 • مراجعه به سفارت اسپانیا در تاریخ مقرر (آدرس سفارت اسپانیا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰ – شماره تلفن: ۰۲۱۲۲۵۶۸۰۱۷)
 • انتظار برای اعلام وضعیت درخواست ارسالیتان

برای اطلاع از سوالات مصاحبه سفارت اسپانیا نیز می توانید به این لینک مراجعه کنید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

اگرچه هزینه‌ای که باید برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا بپردازید باتوجه به کشور مبدا شما و نوع ویزای درخواستی‌تان متفاوت می باشد ولی به طور کلی هزینه اخذ ویزا برای دانشجویانی که شهروند کشوری به‌غیر از آمریکا و کانادا باشند، ۶۰ یورو می باشد.

مدت زمان پردازش ویزای تحصیلی اسپانیا

زمان پردازش درخواست شما برای ویزای تحصیلی اسپانیا وابسته به حجم کاری سفارت متغیر خواهد بود ولی به طور متوسط بررسی پرونده شما بین ۱ الی ۳ ماه زمان خواهد برد.

کار با ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویانی که ویزای تحصیلی بلند مدت اسپانیا را دریافت کرده‌اند، می توانند در حین تحصیل خود به مدت ۲۰ ساعت در هفته نیز مشغول به کار باشند.

همچنین کارفرمایی که قصد اشتغال نزد وی را دارید باید از طرف وزارت خارجه برای اخذ مجوز کار شما درخواست دهد.

مدت زمان اعتبار و تمدید ویزای تحصیلی اسپانیا

مدت زمان اعتبار ویزای شما بستگی به طول دوره تحصیلی منتخب تان دارد و در خصوص تمدید پس از اتمام دوره تحصیلیتان، در اکثر موارد باید حدود ۶۰ روز قبل از تاریخی که ویزا معتبر می باشد برای تمدید آن اقدام نمایید.

ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا

عدم موافقت با درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا می تواند دلایل متعددی داشته باشد ولی عمدتا به یکی از دلایل زیر درخواست شما از سوی سفارت اسپانیا ریجکت شده است:

 • ارائه مدارک ناقص یا جعلی
 • عدم ارائه پاسخ های شفاف و کامل در هنگام مصاحبه حضوری
 • عدم ارائه دلایل منطقی و قانع کننده درمورد قصد خود از تحصیل در اسپانیا
 • عدم حمایت مالی یا ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی کافی

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و شینگن را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای تحصیلی آلمان، ویزای تحصیلی مجارستان و ویزای تحصیلی اسپانیا می توانید با مشاوران ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

ویزای تحصیلی اسپانیا

سوالات متداول:

 • هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا برای دانشجویان ایرانی چقدر است؟

برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا باید ۶۰ یورو پرداخت نمایید.

 • پردازش درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا چقدر زمان خواهد برد؟

مدت زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا، بین ۱ تا ۳ ماه خواهد بود.

 • با ویزای تحصیلی، چه مدت می توان در اسپانیا اقامت داشت؟

اعتبار ویزای تحصیلی شما وابسته به طول دوره تحصیلی که قصد شرکت در آن را دارید متفاوت خواهد بود.

 • آیا با داشتن ویزای تحصیلی اسپانیا امکان کار برای دانشجویان وجود خواهد داشت؟

بله؛ دانشجویان بین المللی می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار باشند.

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ