قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ثبت شرکت در کانادا چگونه است؟

برای مهاجرت به کانادا راه های مختلفی وجود دارد؛ یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت، ثبت شرکت در کانادا است. بسیاری از تجار و صاحبان کسب و کار از این طریق برای مهاجرت و اقامت کانادا استفاده می کنند. البته توجه داشته باشید که کارآفرینی در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت دو موضوع جدا از هم است. دولت کانادا زمانی ثبت شرکت شما را تأیید می‌کند که بداند برنامه اقتصادی شما در طولانی‌مدت برای این کشور مفید خواهد بود. جهت ثبت شرکت در کانادا شما به مجوز نیاز خواهید داشت که این مجوز توسط اداره فدرال کانادا صادر می‌شود.

خوشبختانه قواعد تجارت و بیزینس کانادا به صورتی است که از کسب‌وکارهای جدید و تازه‌ تأسیس حمایت می‌کند؛ به همین علت است که کارآفرینان و سرمایه‌گذاران کانادا را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌نمایند. در این مقاله قصد داریم ثبت شرکت در کانادا را به طور کامل بررسی کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.ثبت شرکت در کانادا

 

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا

برای مهاجرت به کانادا روش‌های بسیاری از جمله تحصیل، کار، ازدواج و استارتاپ کانادا و … وجود دارد. شما می‌توانید تحت شرایطی شرکت خود را در کانادا ثبت نمایید. قبل از ثبت شرکت در کانادا ، شما باید استان موردنظر را از بین ۱۰ ایالت کشور کانادا انتخاب نمایید. ازآنجایی‌که ثبت شرکت در کشور کانادا یک امر حقوقی است، بهتر است این کار را به مؤسسه مهاجرتی معتبر بسپارید. در ادامه شرایط این مقاله شرایط ثبت شرکت در کانادا را توضیح خواهیم داد.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت در استان های کانادا شرایط متفاوتی وجود دارد. اما به‌طورکلی برای سرمایه‌گذاری در کانادا باید وارد طرح ثبت شرکت شوید. برای وارد شده به این طرح، باید در اداره مهاجرتی کانادا پرونده تشکیل دهید.

شخصی که طرح ثبت شرکت به نام او است باید سابقه ۳ سال کار و مدیریت بیزینس داشته باشد. پس از آن باید یک تعهدنامه امضا کند که در این تعهدنامه باید نوع شرکت و زمینه کاری شرکت، مکان و مدت‌زمان شرکت به طور دقیق ذکر شود. فرد متقاضی که درخواست ویزای کار کانادا داده باید تعهد دهد که به مدت ۳ سال به‌تمامی تعهدات قانونی خود پایبند است در غیر این صورت ویزای کار او لغو خواهد شد. شرایط کلی مدیریت ثبت شرکت به شرح زیر است:

 1. سن مدیر شرکت باید بالای ۱۸ سال باشد.
 2. مؤسس شرکت باید سابقه ۳ سال مدیریت بیزینسی داشته باشد.
 3. مدیرعامل نباید سابقه ورشکستگی داشته باشد.
 4. برای ثبت شرکت در کانادا مدیرعامل باید گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهد.

ثبت شرکت در کانادا

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

فرد جهت مهاجرت به کانادا از روش ثبت شرکت باید مدارکی ارائه دهد که این مدارک عبارت‌اند از:

 • مدارک شخصی و هویتی فرد متقاضی
 • سوابق تحصیلی
 • نامه‌ها و اظهارات بانکی
 • رزومه شغلی و مدیریتی
 • مدارک ازدواج (در صورت متأهل بودن)

مدت‌زمان ثبت شرکت در کانادا

برای تأسیس یک شرکت در کانادا باید مراحلی را پشت سر بگذارید که بازه زمانی این مراحل در زیر بیان شده:

 • آماده‌سازی اسناد ادغام – ۱ روز
 • انتخاب و رزرو نام تجاری شرکت – ۱ روز
 • ثبت نهایی اسناد مربوط به ثبت‌نام – ۱ روز
 • ثبت‌نام مالیات بر ارزش‌افزوده – حدود چند ساعت

هزینه ثبت شرکت در کانادا

هر استان در کانادا شرایط و قوانین خاص خود را برای ثبت شرکت دارند به همین دلیل نمی‌توان هزینه ثبت شرکت در کانادا را به طور دقیق محاسبه نمود. اما به‌طورکلی متقاضیانی که قصد دارند در کانادا ثبت شرکت کنند باید ۳ سال سابقه مدیریت در یک شرکت را داشته باشند. حداقل سرمایه موردنیاز جهت ثبت شرکت در کانادا حدوداً ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا است.

هزینه‌های دیگر ثبت شرکت شامل هزینه نام تجاری که به مبلغ ۲۰ دلار و هزینه‌های مربوط به فرم ثبت‌نام که از ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار کانادا خواهد بود. پس از دریافت مجوز تجارت و موافقت‌نامه برای ثبت شرکت، متقاضی باید مبلغ ۸۰۰ دلار کانادا را به دولت این کشور جهت وثیقه ارائه دهد. این وثیقه به مدت ۵ سال باید در اختیار دولت کانادا باشد و بعد از گذشت این ۵ سال وثیقه قابل‌بازگشت است.

بهترین شهرها و استان‌ها برای ثبت شرکت

 1. انتاریو: شهر انتاریو حدود ۱۴ میلیون جمعیت دارد که برای ثبت شرکت و تجارت بسیار مناسب است. درآمد افراد در این استان بالاست؛ ازاین‌رو ثبت شرکت در انتاریو از محبوبیت بالایی برخوردار است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین شهر استان انتاریو برای ثبت شرکت، تورنتو است.
 2. کبک: کبک دومین استان پرجمعیت در کانادا است. برای ثبت شرکت در این استان باید بدانید که استان کبک قوانین و قواعد مخصوص به خود را دارد. همچنین این استان از نظر اقتصاد دارای بازار سرمایه خوب و درآمد عالی است.
 3. ونکوور: شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا در غرب کشور کانادا واقع شده است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و جمعیت بالا از اقتصاد و تجارت خوبی برخوردار است. از ونکوور می‌توان به‌عنوان مرکز اقتصادی بریتیش کلمبیا یادکرد.

ثبت شرکت در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا

برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت فرد متقاضی باید پس از گذشت ۲ سال از اقامت در کانادا و پرداخت مالیات و حق بیمه برای اقامت دائم اقدام نماید. اگر فرد از طریق استارت‌ آپ کانادا و کارآفرینی کانادا ثبت شرکت کرده باشد، از همان اول می‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت نماید.

مزایا ثبت شرکت در کانادا

هر تجارتی دارای مزایایی است که در ادامه مزایای ثبت شرکت در کانادا را باهم بررسی می‌کنیم:

 1. برای ثبت شرکت در کانادا نیاز به ارائه زبان نیست.
 2. می‌توانید سرمایه خود را به‌صورت قانونی به کشور کانادا منتقل نمایید.
 3. نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارید.
 4. نسبت به برنامه‌های کارآفرینی استانی، نیاز به سرمایه و دارایی کمتری دارد.
 5. چنانچه رشته تحصیلی شما باسابقه کاری‌تان مرتبط نباشد، مشکلی نخواهید داشت.
 6. شما مالک اصلی کسب‌وکار هستید.
 7. شما و اعضای خانواده می‌توانید از خدمات بیمه تکمیلی در کانادا بهره‌مند شوید.
 8. نیازی به داشتن ویزای توریستی کانادا برای شروع کار ندارید.
 9. می‌توانید شهر دلخواه برای ثبت شرکت انتخاب کنید و محدود به یک استان نیستید.
 10. فرزندان زیر ۱۸ سال شما از تحصیل رایگان کانادا برخوردار می شوند.

معایب ثبت شرکت در کانادا

 1. تنها از طریق ثبت شرکت نمی‌توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید و باید وارد حوزه کارآفرینی و استارتاپ کانادا شوید.
 2. پروسه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت طولانی است.
 3. میزان سرمایه بر اساس حوزه کاری، تقریباً بالاست.
 4. دولت کانادا در امر ثبت شرکت به‌ویژه ثبت شرکت خصوصی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی سخت‌گیرتر است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

ثبت شرکت در کانادا گزینه مناسبی برای مهاجرت است. یکی از روش‌های ثبت شرکت در کانادا که امروزه در بین مهاجران بسیار محبوب است روش کارآفرینی یا همان استارت‌آپ است. در این مقاله تمامی نکات مربوط به ثبت شرکت در کانادا و شرایط آن مورد بررسی قرار گرفت. اگر شما هم قصد ثبت شرکت در کانادا دارید، باید بدانید که تنها از طریق ثبت شرکت نمی‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و موضوعات پیرامون می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره‌ای رایگان ما بهره‌مند شوید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *