کار آفرینی

مهاجرت از طریق کارآفرینی

کانادا کشوری فدرال با یازده ایالت مختلف می باشد. هر ایالت کانادا قانون مختص خود را دارد ولی در نهایت همه تحت قانون واحد فدرال اداره می شوند. افرادی که قصد دارند از طریق کارآفرینی در کانادا اقامت را اخذ کنند باید در نظر داشته باشند که طرح تجاری مناسب ارائه کنند.


فرم ارزیابی اقامت کانادا

کار آفرینی

کارآفرینی

برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا از برنامه های  مهاجرتی استانی  (PNP)کاناداست. در روش مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی متقاضیان برای تشکیل پرونده می بایست از طریق اداره مهاجرت استان انتخابی خود اقدام کنند. روش مهاجرتی کار آفرینی کانادا برای متقاضیان این برنامه، دارای مزایای بسیارخوبی است که این روش را بسیار پرطرفدار و محبوب ساخته است. اقامت دائم و اخذ تابعیت و پاسپورت برای خود شخص متقاضی برنامه کارآفرینی کانادا و خانواده او که شامل همسر و فرزندان زیرسن قانونی هستند، از جمله مزایای آن است.

در کل شرط اصلی این برنامه تاسیس یک بیزینس در کانادا می‌باشد ولی تفاوت‌های زیادی دارند. از بُعد شرایط استان‌های کانادا با یکدیگر، چون هر یک از استان‌ها برنامه‌های خاص خود را دارند و در موارد حقوقی بسیار با هم فرق می‌کنند.شرایطی مانند نوع ویزا و میزان سرمایه‌گذاری و شرایط و مدارک مورد نیاز فرد متقاضی این برنامه از تفاوت‌های استان‌های کانادا است.

کار آفرینی

با کارآفرینی در کانادا، می توانید به این کشور مهاجرت کرده و اقامت کانادا را اخذ کنید! بسیاری افراد فکر می کنند تنها راه کار در کانادا، اخذ ویزای کار کانادا و مهاجرت کاری به این کشور است.در حالی که کانادا در ازای کارآفرینی در این کشور و کمک به رشد اقتصادی خود، اقامت دائم کانادا و امتیازات بسیار دیگری را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. اکثر ویزاهای کانادا یا به عبارتی ،تمامی ویزاهای موقت به صورت آنلاین هستند و نیازی به مراجعه به کنسولگری یا سفارت نیست .همچنین باید خاطر نشان کنیم که برای کارآفرینی کانادا نیز مراجعه حضوری به کنسولگری لازم نیست و دفاتر ذیصلاح برای برنامه های کارآفرینی مخصوصا برنامه های استانی ،مجزا می باشند و پرونده مذکور برای بررسی به استان مربوطه ارسال می شود.

فرآیند ویزای کارآفرینی کانادا چقدر طول می کشد؟

در واقع کار شما پس از ارائه مدارکی که پیش تر درموردش صحبت کردیم، تا حدودی تمام می­شود و ادامه فرایند اخذ کارآفرینی کانادا توسط کارشناسان این حوزه بررسی می­شود. یعنی آنها به صورت ریز بینانه صحت و سقم مدارک شما را بررسی می­کنند و در بهترین حالت با ویزای کارآفرینی کانادای شما موافقت و در بدترین حالت آن را رد می­کنند. در بعضی موارد هم مشاهده شده که کارشناسان هنگام مراجعه مثلا دو فرد برای اخذ کارآفرینی کانادا، فردی که مولفه های بهتری را ارائه داده است را انتخاب می­کنند و با درخواست کارآفرینی او موافقت می­کنند.

به دلیل اینکه مدارک زیادی برای اخذ کارآفرینی کانادا ارائه می­شود، طبیعتا این فرایند کمی به طول می­انجامد تا تمام مدارک بررسی شود.نکته قابل ذکر دیگر آن است که شما پس از دریافت مجوز کارآفرینی در کانادا می­توانید اقدام به دریافت اقامت دائم کنید و به خاطر نوع فعالیتتان در کانادا ( کارآفرین بودن ) با اقامت شما راحت تر موافقت می­شود.

کار آفرینی

مزایای کارآفرینی

کارآفرینی در کانادا مزایای بسیاری دارد. در ادامه با مهم ترین مزایای کارآفرینی در کانادا آشنا خواهید شد:
سرمایه گذاری در یک سیستم اقتصادی قوی
کانادا جز 10 قدرت اقتصادی دنیا است و رشد اقتصادی بالایی را در اختیار دارد. کارآفرینی در این کشور می تواند تضمین کننده رشد و توسعه کسب و کار شما باشد. تجارت آزاد، حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان، نرخ فساد پایین و رشد اقتصادی مناسب، کانادا را به یکی از بهترین کشورهای برای کارآفرینی تبدیل کرده است.

اخذ اقامت کانادا!

با کارآفرینی در کانادا، می توانید به این کشور مهاجرت کرده و اقامت کانادا را اخذ کنید!

کانادا در ازای کارآفرینی در این کشور و کمک به رشد اقتصادی خود، اقامت دائم کانادا و امتیازات بسیار دیگری را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. همچنین از این طریق می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای کانادا را اخذ کنید.

فضای عالی برای تحقیق و توسعه

همه می دانیم کانادا یکی از توسعه یافته ترین کشورهای در حوزه های مختلف علمی-پژوهشی و تحقیق و توسعه است.

در این کشور می توانید از توان علمی، تجهیزات و امکانات مختلف و به روز استفاده کرده و برنامه های کارآفرینی و کسب و کار خود را بهتر و سریع تر توسعه دهید.

وجود نیروهای کار متخصص و متنوع

جامعه کانادا از لحاظ تنوع نژادی، فرهنگی و وجود نیروهای کار و متخصص، یکی از غنی ترین کشورها است.

در این کشور می توانید از نیروهای کار متنوع، تخصص و پتانسیل آن ها  برای راه اندازی و توسعه برنامه کارآفرینی و کسب و کار خود استفاده کنید.

مالیات کم و هزینه های تجاری نه چندان بالا

نرخ کلی مالیات بر مشاغل جدید و برنامه های کارآفرینی در کشور کانادا، به میزان قابل توجهی از سایر کشورهای گروه G-20 کمتر است.

کانادا با فراهم آوری محیطی سالم و کم چالش برای کسب و کارهای نو، به رشد سریع و پا گیری آن ها کمک می کند.

نرخ بیکاری پایین و فضای کاری فعال

نرخ بیکاری در حال حاضر در کشور کانادا 7.8 درصد است و فضای کاری در آن بسیار فعال است. کانادا تا کنون 2 بار به عنوان بهترین کشور برای کار و بیزینس انتخاب شده است و طبق بررسی های تخصصی یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و کارآفرینی است.

کار آفرینی

اخذ ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه گذاری کانادا با توجه به استان مد نظر شما و نوع فعالیت شما متفاوت است.بریتیش کلمبیا، منیتوبا، آنتاریو، ساسکاچوان، اسکوشیا و نیوبرانزویک از جمله استان هایی هستند که می توانید در آن ها به کارآفرینی مشغول شوید.

شرایط کارآفرینی در بریتیش کلمبیا:

ارزش سرمایه شما باید حداقل 600 هزار دلار باشد.

دارای حداقل 3 سال تجربه مدیریت و رهبری یک کسب و کار باشید.

برای اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور هیچ گونه منع قانونی نداشته باشید.

داشتن حداقل نمره CLB 4 در دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی.

توانایی سرمایه گذاری شخصی به مبلغ حداقل 200 هزار دلار در کسب و کار.

توانایی ایجاد حداقل یک شغل تمام وقت برای یک شهروند یا فرد مقیم کانادا.

بریتیش کلمبیا برای ارزیابی و صدور ویزا برای متقاضیان، از سیستم امتیاز بندی استفاده می کند. در جدول امتیاز بندی کارآفرینی بریتیش کلمبیا، امتیاز ها در دو مرحله فاکتورهای شخصی و فاکتورهای طرح کاری تقسیم بندی می شوند.

در مرحله شخصی، معیارهای سازگاری، میزان مالکیت، میزان دارایی، میزان سرمایه گذاری در کانادا، مشاغل ایجاد شده، محل کسب و کار و سابقه کار ارزیابی شده و در نهایت نمره ای به آن از 120 داده می شود. 80 نمره نیز به فاکتورهایی همچون مزایای اقتصادی، انتقال مهارت و تداوم کسب و کار داده می شود. مجموع این نمره ها 200 می شود.

کار آفرینی

شرایط کارآفرینی در اونتاریو

برنامه کارآفرینی فرآیندی دو مرحله ای دارد و هر مرحله به شرح زیر است:
مرحله اول : 
•    آمادگی قبل از ثبت پروفایل EOI
•    ثبت آنلاین پروفایل EOI
•    دریافت دعوتنامه برای ارائه ITA
•    ارائه کامل درخواست به صورت آنلاین
–    پاسخگویی به تمامی زمینه های اجباری درخواست
–    ارسال تمامی مدارک مورد نیاز
–    خواندن و موافقت با تمام اعلامیه ها و مجوزها
–    پرداخت آنلاین هزینه پرونده به مبلغ 3.500 دلار کانادا

 •  بعد از ارائه درخواست آنلاین
  –    در این قسمت تمامی مدارک ارائه شده چک می شود.
  –    اگر پرونده کامل نباشد ادامه بررسی پرونده متوقف می شود و پرداخت متقاضی برگشت داده می شود.
  –    در این قسمت متقاضی باید در مصاحبه اجباری شرکت کند.
 •  توافقنامه عملکرد
  اگر پرونده متقاضی پذیرفته شود، متقاضی می بایست توافقنامه عملکرد که تمامی تعهدات متقاضی مبنی بر سرمایه گذاری و ایجاد شغل را مشخص میکند، امضا نماید.

مرحله دوم
•    صدور ویزای کار موقت (قبل از ورود به کانادا)
در این مرحله نامه حمایتی از طرف دولت برای متقاضی صادر می شود تا متقاضی بتواند دریافت ویزای کار موقت از اداره مهاجرت کانادا IRCC اقدام نماید.
•    تاسیس کسب و کار (بعد از ورود)
متقاضی بعد از ورود 20 ماه برای اجرای بیزینس پلن و تاسیس کسب و کار خود فرصت دارد.

 •  گواهی انتخاب استانی
  اگر متقاضی به تمامی تعهدات خود در توافقنامه عملکرد عمل نماید می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.
  •    بعد از صدرو گواهی انتخاب استانی
  متقاضی شش ماه بعد از صدرو گواهی انتخاب استانی فرصت اقدام برای دریافت اقامت دائم دارد .نظارت بر اجرای کار پس از دریافت اقامت دائم به مدت 36 ماه ادامه خواهد داشت.
  نکته مهم- قبل از ثبت EOI ، متقاضی می بایست اطمینان حاصل کند که کسب و کار پیشنهادی اش در لیست انواع کسب و کارهای فاقد صلاحیت نیست و حداقل شرایط لازم را برای احراز شرایط لازم دارد.
  متقاضی می بایست اطمینان حاصل کند که اگر وقتی برای ارائه پرونده دعوت شد، می تواند اسناد مورد نیاز را بر برآورده کردن تمام شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی ارائه دهد و نکاتی را که در EOI ادعا کرده است اثبات کند. علاوه بر این ، موارد ادعا شده برای عواملی که مستقیماً با تجارت پیشنهادی متقاضی مرتبط هست، مانند میزان سرمایه گذاری یا تعداد مشاغلی که در تجارت پیشنهادی خود ایجاد خواهد کرد ، به عنوان تعهدات تلقی می شود.
  اگر متقاضی پذیرفته شود توافقنامه عملکرد بر اساس میزان سرمایه گذاری، مشاغل ایجاد شده و عوامل مشخص شده در بیزینس پلن خواهد بود.
  اگر مدارک ارائه شده و یا بیزینس پلن برای امتیازات ادعا شده متقاضی در EOI مناسب و کافی نباشد پرونده متقاضی رد می شود و هیچ هزینه ای به متقاضی برگشت داده نخواهد نشد.

معیارهای واجد شرایط بودن برنامه کارآفرینی کانادا
متقاضی می بایست حداقل معیارهای واجد شرایط بودن برنامه کارآفرینی با مرکزیت تورنتو کانادا را داشته باشد. متقاضی می تواند امتیازهای بیشتری طبق سابقه شغلی، دارایی، مبلغ سرمایه گذاری و غیره دریافت کند. متقاضی بعد از دعوت به ارائه پرونده می بایست مدارک لازم جهت اثبات واجد شرایط بودن حداقل های این برنامه و امتیازهای ادعا شده در EOI خود ارایه نماید.

حداقل معیارهای واجد شرایط بودن برنامه کارآفرینی به شرح زیر است:

سابقه شغلی
–    حداقل 24 ماه تجربه کسب و کار در 60 ماه گذشته
–    تجربه کسب و کار باید شامل مدیریت ارشد و یا مالکیت کسب و کار باشد
–    اگر تجربه کسب و کار متقاضی هردوی مدیریت ارشد و مالکیت کسب و کار باشد باید EOIخود را بر مبنای یکی از این دو انتخاب نماید
دارایی ملکی و نقد
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 800.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.

طرح کارآفرینی کانادا استان نوااسکوشیا

طرح کارآفرینی استان نوااسکوشیا نیز یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی کاناداست که متقاضیان با 150.000 دلار کانادا می توانند از طریق این برنامه اقدام نمایند که این طرح نیز دارای مزایای خاص خود می باشد.

شروط لازم کارآفرینی  کانادا استان نوااسکوشیا

سرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلارکانادا برای راه اندازی یا خرید بیزنس

حداقل 21 سال سن

حداقل دارایی معادل با 600 هزار دلار کانادا

حداقل 3 سال سابقه مالکیت کسب و کار

داشتن حداقل CLB 5

داشتن یک طرح تجاری یا بیزنس پلن

برنامه کارآفرینی کانادا استان نیوبرانزویک

برنامه  کارآفرینی استان نیوبرانزویک ، تنها برنامه کارآفرینی کاناداست، که در صورت قبولی، با اقامت دائم وارد کانادا خواهید شد یعنی از همان ابتدا شخص اقامت دائم کانادا را اخذ می کند. شخص متقاضی می تواند با پرداخت ودیعه ای معادل 100.000 دلار کانادا که ضمانت اجرای تعهدی است که در بیزنس پلن شخص متقاضی قید شده است. در صورتی که شخص بخواهد در استان نیوبرانزویک کسب و کار خود را راه اندازی کند، یک سال پس از شروع راه اندازی بیزنس، شخص می تواند ودیعه 100.000 دلاری خود را پس بگیرد.

شروط مورد نیاز برای برنامه کارآفرینی کانادا استان نیوبرانزویک

سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰ هزار دلار

سن بین 22 تا 55 سال

دارا بودن حداقل مدرک کاردانی

داشتن CLB5

حداقل داشتن 600,000 دلار کانادا که حداقل 300.000 آن به صورت دپوزیت باشد.

حداقل داشتن 3 سال نقش مدیریتی به عنوان مدیر و یا داشتن 5 سال سابقه کار به عنوان مدیرارشد کسب و کار

داشتن یک طرح تجاری یا بیزنس پلن

کار آفرینی

فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی با تکمیل فرم EOI به صورت آنلاین علاقه مندی خود را برای کارآفرینی در استان مورد نظر خود اعلام می نماید. در روش مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد و افرادی که موفق شوند امتیازات بیشتری کسب کنند، در الویت برای انتخاب قرار می گیرند.

اگر شخص متقاضی مهاجرت به کانادا امتیازات لازم را کسب کند، با او یک مصاحبه انجام خواهد شد . در این مرحله بیزینس پلن متقاضی اهمیت بسیاری دارد. در صورت تایید شدن بیزینس پلن برای فرد متقاضی برنامه کارآفرینی کانادا ویزای کار 2ساله صادر می شود و نهایتا شخص متقاضی با عمل کردن به تعهداتش مبنی بر تاسیس وراه اندازی و فعال نگاه داشتن بیزنس، می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز اقدام کند.

یکی از مهم ترین مزایای طرح کارآفرینی کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است که حتی با ۱۰۰ هزار دلار کانادا نیز امکان پذیر است که این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان رقم بسیار ناچیزی است.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085