تحصیل رایگان در کانادا

3 دقیقه

مدت زمان مطالعه

تحصیل رایگان در کانادا – دانشگاه های کانادا به دلیل سطح کیفی بسیار بالا همیشه مقصد و آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان از سرتاسر دنیا بوده است. تنوع رشته و سطح علمی در دانشگاه های کانادا برای تمام مقاطع تحصیلی بالا است به طوری که دانشجو می تواند به راحتی از میان دانشگاه ها و رشته های موجود انتخاب های بسیاری داشته باشد. اما مسئله و سوال اکثر متقاضیان این است که آیا این کشور برای دانش آموزان خارجی شرایط تحصیل رایگان در کانادا را فراهم کرده است یا خیر؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم، با قصران گروپ همراه باشید.

آیا امکان و شرایط تحصیل رایگان در کشور کانادا وجود دارد؟

تحصیل رایگان در کانادا مخصوص دانش آموزان و دانشجویانی است که شهروندی کانادا را دریافت کرده اند و در صورتی که دانشجویان خارجی شرایط تحصیل رایگان در کانادا را دارا باشند می توانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا استفاده کنند. شرایط تحصیل رایگان در کشور کانادا با توجه به مقطع آن می تواند متفاوت باشد. در ادامه مطلب شرایط تحصیل رایگان در کانادا در تمام مقاطع تحصیلی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط تحصیل رایگان در مدارس کانادا

مانند تمام کشورها، مدارس کانادا نیز به دو صورت دولتی و یا خصوصی است. دانش آموزان کانادایی که شهروند و یا مقیم کانادا هستند می توانند در مدارس دولتی درس بخوانند که معمولا تحصیل در این مدارس به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه بسیار کم همراه است.

دانش آموزان خارجی  در صورتی مجاز به تحصیل در مدارس کانادا هستند که یکی از والدین آنها دارای ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا باشد، البته فرزندان فردی که دارای ویزای تحصیلی یا کاری کانادا است، میبایست زیر 18 سال سن داشته باشند تا بتواند از امکان  بهره مند شود.

شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی

می توان گفت تحصیل در مقطع کارشناسی تا حد بسیاز ریادی ناممکن است و فقط در صورتی ممکن است که بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید. برای بهره مندی از شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی باید شهروند و یا مقیم این کشور باشید؛ همچنین در صورتی که می خواهید از * بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا به صورت تحصیلی به کانادا مهاجرت کنید و سپس بعد از گذراندن چند ترم درخواست بورسیه تحصیلی نمایید. البته در مقطع کارشناسی میزان و تعداد بورسیه های تحصیلی بسیار کم و محدود است.

شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد

* تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تنها با اخذ بورسیه و داشتن سوپروایزر امکان پذیر است. در نظر داشته باشید که برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا ارائه مدرک کارشناسی تان، دارا بودن نمره آیلتس 6 و یا بالاتر، دارا بودن مقالات علمی متعدد و سابقه پژوهشی بالا و رزومه قوی ضروری است. برای اخذ بورسیه می بایست رزومه و مدارک و سوابق علمی و پژوهشی خود را برای دانشگاه یا استاد مورد نظر خود ارسال کرده و منتظر جواب و دعوت از سوی ایشان باشید.

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکتری

 برای * تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری نیز باید بورسیه تحصیلی دریافت کنید. معدل بالا، دارا بودن سابقه پژوهشی قوی، رزومه پربار، دارا بودن نمره آیلتس 7، کتاب و مقالات چاپ شده و سابقه حضور در کنفرانس ها و همایش های بین المللی از امتیازاتی است که با داشتن آنها می توانید از دانشگاه و سوپروایزر مورد نظر خود را متقاعد کنید. به خاطر داشته باشید که دارا بودن سوپروایزر در دریافت بورسیه به شما کمک بسیاری می کند.

پس از اتمام دوره تحصیل

سوال بسیاری از دانشجویانی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند این است که آیا پس از اتمام دوره تحصیل می توان در کانادا بمانم و کسب اقامت کنم؟

پاسخ این است که پس از اتمام تحصیل افراد قادر خواهند بود به مدت 6 ماه به کاریابی و کارورزی پرداخته و پس از گذراندن این دوره اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. پس از 3 سال حضور و کار مداوم در کانادا و پرداخت مالیات و تمام دیون دولتی می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

در صورتی که تمایل به اخذ ویزای کاری یا تحصیلی از کشور کانادا هستید می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس گرفته و مراحل اخذ ویزای خود را به آنها بسپارید. 22118085.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085