قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا – دانشگاه های کانادا به دلیل سطح کیفی بسیار بالا همیشه مقصد و آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان از سرتاسر دنیا بوده است. تنوع رشته و سطح علمی در دانشگاه های کانادا برای تمام مقاطع تحصیلی بالا است به طوری که دانشجو می تواند به راحتی از میان دانشگاه ها و رشته های موجود انتخاب های بسیاری داشته باشد. اما مسئله و سوال اکثر متقاضیان این است که آیا این کشور برای دانش آموزان خارجی شرایط تحصیل رایگان در کانادا را فراهم کرده است یا خیر؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم، با قصران گروپ همراه باشید.

آیا امکان و شرایط تحصیل رایگان در کشور کانادا وجود دارد؟

تحصیل رایگان در کانادا مخصوص دانش آموزان و دانشجویانی است که شهروندی کانادا را دریافت کرده اند و در صورتی که دانشجویان خارجی شرایط تحصیل رایگان در کانادا را دارا باشند می توانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا استفاده کنند. شرایط تحصیل رایگان در کشور کانادا با توجه به مقطع آن می تواند متفاوت باشد. در ادامه مطلب شرایط تحصیل رایگان در کانادا در تمام مقاطع تحصیلی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط تحصیل رایگان در مدارس کانادا

مانند تمام کشورها، مدارس کانادا نیز به دو صورت دولتی و یا خصوصی است. دانش آموزان کانادایی که شهروند و یا مقیم کانادا هستند می توانند در مدارس دولتی درس بخوانند که معمولا تحصیل در این مدارس به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه بسیار کم همراه است.

دانش آموزان خارجی  در صورتی مجاز به تحصیل در مدارس کانادا هستند که یکی از والدین آنها دارای ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا باشد، البته فرزندان فردی که دارای ویزای تحصیلی یا کاری کانادا است، میبایست زیر ۱۸ سال سن داشته باشند تا بتواند از امکان  بهره مند شود.

شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی

می توان گفت تحصیل در مقطع کارشناسی تا حد بسیاز ریادی ناممکن است و فقط در صورتی ممکن است که بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید. برای بهره مندی از شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی باید شهروند و یا مقیم این کشور باشید؛ همچنین در صورتی که می خواهید از * بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا به صورت تحصیلی به کانادا مهاجرت کنید و سپس بعد از گذراندن چند ترم درخواست بورسیه تحصیلی نمایید. البته در مقطع کارشناسی میزان و تعداد بورسیه های تحصیلی بسیار کم و محدود است.

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد

* تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تنها با اخذ بورسیه و داشتن سوپروایزر امکان پذیر است. در نظر داشته باشید که برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا ارائه مدرک کارشناسی تان، دارا بودن نمره آیلتس ۶ و یا بالاتر، دارا بودن مقالات علمی متعدد و سابقه پژوهشی بالا و رزومه قوی ضروری است. برای اخذ بورسیه می بایست رزومه و مدارک و سوابق علمی و پژوهشی خود را برای دانشگاه یا استاد مورد نظر خود ارسال کرده و منتظر جواب و دعوت از سوی ایشان باشید.

شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکتری

 برای * تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری نیز باید بورسیه تحصیلی دریافت کنید. معدل بالا، دارا بودن سابقه پژوهشی قوی، رزومه پربار، دارا بودن نمره آیلتس ۷، کتاب و مقالات چاپ شده و سابقه حضور در کنفرانس ها و همایش های بین المللی از امتیازاتی است که با داشتن آنها می توانید از دانشگاه و سوپروایزر مورد نظر خود را متقاعد کنید. به خاطر داشته باشید که دارا بودن سوپروایزر در دریافت بورسیه به شما کمک بسیاری می کند.

پس از اتمام دوره تحصیل

سوال بسیاری از دانشجویانی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند این است که آیا پس از اتمام دوره تحصیل می توان در کانادا بمانم و کسب اقامت کنم؟

پاسخ این است که پس از اتمام تحصیل افراد قادر خواهند بود به مدت ۶ ماه به کاریابی و کارورزی پرداخته و پس از گذراندن این دوره اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. پس از ۳ سال حضور و کار مداوم در کانادا و پرداخت مالیات و تمام دیون دولتی می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در صورتی که تمایل به اخذ ویزای کاری یا تحصیلی از کشور کانادا هستید می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس گرفته و مراحل اخذ ویزای خود را به آنها بسپارید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *