قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به آلمان

آلمان کشوری صنعتی واقع در قاره اروپا است، پایتخت و مهم ترین شهر آن برلین است و مهمترین همسایگان آن کشورهای دانمارک، جمهوری چک لهستان، اتریش، سوئیس، بلژیک،فرانسه و هلند هستند. 

مهاجرت المان قصران گروپ

فهرست مطالب

مهاجرت به آلمان

آب وهوای آلمان عمدتا معتدل است و کمتر شاهد آب وهوای بسیار گرم در این کشور هستیم. همانطور که گفته شد آلمان کشوری صنعتی است و به همین جهت به نیروی کار احتیاج فراوانی دارد، به همین دلیل در سال های اخیر اقدام به جذب نیروی کار از سرتاسر دنیا کرده است و شرایط اخذ ویزای کاری را برای مهاجران و مهاجرت به آلمان فراهم کرده است.

به علاوه آلمان دارای شناخته شده ترین و با کیفیت ترین دانشگاه ها در سرتاسر دنیا است که باعث جذب دانشجویان زیادی شده است. به این ترتیب که دانشجویان بین المللی با اخذ ویزای تحصیلی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان را خواهند داشت.
علاوه بر اعطای ویزای تحصیلی و کاری، دولت آلمان شرایط دیگری را نیز برای جذب مهاجرین فراهم کرده است که در این نوشتار به بررسی و معرفی راه های اخذ ویزای آلمان و مهاجرت به آلمان می پردازیم. با قصران گروپ همراه باشید.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت تحصیلی آلمان

در اینکه سطح کیفی و علمی در مدارس یا دانشگاه های آلمان بالا است شکی نیست و به همین جهت این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان از سرتاسر دنیا است. تحصیل در آلمان دارای مزایایی نسبت یه سایر کشورها است؛ مثلا امکان صحبت به دو زبان آلمانی و انگلیسی موجود می باشد و اگر به زبان آلمانی مسلط نیستید جای نگرانی وجود ندارد.

البته ارائه مدرک زبان معتبر و مورد نیاز دانشگاه در بحث مهاجرت به آلمان الزامی است. این امکان فراهم است که پس از اتمام دوره تحصیل ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرده و برای مدت بیشتری در آلمان بمانید. البته در صورتی که فرد متقاضی پس از ۱۸ ماه نتوانست وارد باز کار شود میبایست آلمان را ترک کند.

مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و انگلیسی میباشد (اکثرا آلمانی) و متقاضی تحصیل در آلمان باید مدرکی مبنی بر دانش زبان آلمانی یا انگلیسی خود ارائه دهد. یکی از دو مدرکB1 یا  B2کافی است.  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ضروری است که شما یک دانشجو باشید و حداقل ۴۰ واحد گذرانده باشید یا در غیر این صورت در کالج ها دوره یک ساله کالج را بگذرانید بسیاری از دروس پیش نیاز در این دوره آموزش داده می شود. دروس و برنامه ها در این مقطع به زبان آلمانی آموزش داه می شوند بنابراین دارا بودن گواهی معتبر زبان آلمانی الزامی است. مقطع کارشناسی ۴ ساله است و معمولا هزینه تحصیل یا کم است و یا رایگان میباشد. 

مقطع ارشد

این مقطع مانند سایر کشورها سطحی ۲ ساله است و فرد متقاضی باید دارای مدرک آیلتس ۶٫۵ به بالا و یا B2 آلمانی باشد.برای تحصیل در مقطع ارشد هم میبایست مدارک تحصیلی و هویتی خود را برای دانشگاه مد نظرتان ارسال کرده و در صورت موافقت با درخواست شما مدارک خواسته شده را ارائه دهید. 

مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری میبایست دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و شما بتوانید پوزیشن مورد نظر خودتان را پیدا کنید به این صورت که یک استاد راهنما برای شما نامه پذیرش ارسال کنید. مقطع دکتری  معمولا پژوهش محور است و بزرگترین مزیت آن این است که می توانید این مقطع را با زبان انگلیسی اپلای کنید.در این مقطع ویزای شما ویزای کاری میباشد و با توجه به نوع قرارداد، به صورت ماهانه مبلغی از دانشگاه دریافت میکنید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان

به طورکلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و مهاجرت به آلمان در هر مقطع تحصیلی به به شرح زیر هستند، که می توانند نسبت به مقطع تغییر داشته باشند. شما می بایست دائما سایت دانشگاه خود را چک کرده و از جزئیات مطلع شوید.

  • گذرنامه دارای اعتبار کافی 
  • ترجمه مدرک مقطع قبلی  و ریز نمرات و ترجمه رسمی آنها 
  • مدرک زبان آلمانی 
  • رزومه تحصیلی 
  • انگیزه نامه 
  • توصیه نامه ( برای مقاطع بالاتر) 
  • انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید 

بسته به مقطعی که برای ادامه تحصیل درخواست می دهید مدارک خواسته شده ممکن است متفاوت باشد. مهمترین مدرکی که لازم دارید دعوتنامه تحصیلی است که ازدانشگاه دریافت می کنید. در وبسایت هر دانشگاه تمامی مدارک و شرایط مورد نیاز برای پذیرش ذکر شده است؛ اما برخی مدارک برای تمام مقاطع تحصیلی یکسان هستند. در ضمن به ددلاین ارسال مدارک نیز دقت داشته باشید که زمان آپلود مدارکتان به پایان نرسد و در روند اخذ ویزای تحصیلی دچار مشکل نشوید. 

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

از آنجایی که آلمان کشوری صنعتی است از پذیرش سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند. همچنین به دلیل شرایط مساعدی که در شکور آلمان برای سرمایه گذاری وجود دارد علاقه مندان بسیاری داوطلب سرمایه گذاری در این کشور و به دنبال آن مهاجرت به آلمان هستند. شرایطی که کشور آلمان برای جذب سرمایه گذاران در نظر گرفته است به این صورت است که فرد متقاضی می بایست یک برنامه اقتصادی و یا بیزنس پلن داشته باشد.

این طرح باید از سمت فردی مطرح شود که دارای تجربه کاری در این زمینه باشد، و این طرح در کشور آلمان قابل اجرا باشد. همچنین طرح پیشنهادی می بایست به اندازه ای که مد نظر دولت آلمان است سودآوری داشته باشد. هزینه ای که برای سرمایه گذاری در آلمان نیاز دارید حدودا ۲۵۰۰۰ یورو است که قادر به تاسیس شرکتی با مسئولیت محدود خواهید بود.

در مهاجرت به آلمان دولت آلمان سخت گیری های بسیاری دارد و تیم قصران گروپ به شما پیشنهاد می دهد در صورتی که واجد شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور هستید اقدام به اخذ مهاجرت از این طریق کنید زیرا در صورتی که واجد شرایط نباشید درخواست شما رد می شود و امتیازی منفی در پرونده شما ثبت می شود.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان، مهاجرت کاری است که به دو طریق قابل دست یابی می باشد.

پیشنهاد کار یا جاب آفر

ویزای پیشنهاد کاری یا جاب آفر به فردی تعلق میگیرد که توسط کارفرمایی آلمانی دعوت به کار شود. سابق بر این، کارفرمای آلمانی در صورتی می تواست برای فردی خارج از اروپا و یا کشور آلمان در خواست کار بفرستد که در کشور خودش و یا در کشورهای اروپایی کیس مد نظرش را پیدا نکرده باشد. اما طی قوانین جدید ویزای کارآلمان همه افراد واجدشرایط در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آلمانی می توانند جهت کاربه آلمان وارد شوند و ویزای کاری دریافت نمایند.

ویزای جستجوی کار جاب سیکر

از آنجایی که آلمان کشوری صنعتی است همیشه به نیروی کار احتیاج داشته و افرادی که خواهان کاردر آلمان و یا اروپا هستند می توانند جهت کار در آلمان برای سفر به این کشور اقدام نمایند. به این ترتیب که شخص متقاضی کار در آلمان با دربافت ویزای ۶ ماهه به آلمان سفر می کند و در طی این زمان فرصت دارد شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابد. البته در سال های اخیر اعطای این نوع ویزا به دلیل همه گیری ویروس کرونا لغو شده است.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت از طریق تولد

آلمان تابع سیستم خون است. یعنی فردی که در آلمان متولد می شود تبعه این کشور محسوب می شود. همچنین اگر یکی از والدین نیز آلمانی باشد، بدون در نظر گرفتن محل تولد کودک، او نیز به تبع از والد خود آلمانی به حساب می آید.

مهاجرت از طریق ازدواج

می توان گفت یکی از آسانترین روش ها در اخذ تابعیت آلمان و مهاجرت به آلمان ، ازدواج است. به این طریق که فردی که خواهان مهاجرت به آلمان است با فردی که تابعیت آلمان را دارد ازدواج می کند. البته در کسب تابعیت آلمان به این طریق سخت گیری های بسیاری وجود دارد، مانند اینکه فرد متقاضی می بایست اسنادی مبنی بر قطعی و قانونی بودن ازدواج خود ارائه دهد.

سند ازدواج، عکس های خانوادگی، شناسنامه و … از اسنادی هستند که توئسط مقامات مهاجرت در آلمان بررسی شده و صحت آنها میبایست تایید شود. فردی که تابعیت آلمان را دارد باید ثابت کند که می تواند از عده مخارج زندگی خود و همسرش آلمان بر بی آید. همچنین نداشتن سوء سابقه و دارا بودن دانش زبان آلمانی برای فردی که قصد اقامت در آلمان را دارد اجباری است.

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

مزایای مهاجرت به آلمان

آلمان کشوری است همیشه از نیروی کار استقبال کرده است، بنابراین می توان گفت یکی از کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری آلمان است، سیستم حمل ونقل در آلمان بسیار پیشرفته و نسبت به سایر کشورهای اروگایی مقرون به صرفه است. بنابراین نگران هزینه های بالای حمل ونقل در این کشور نباشید. 

آلمان به کشوری معروف است که تحصیلات رایگان یا کم هزینه در آن جاری است. به همین جهت تعداد افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می کنند بالا است. 

امنیت و بهداشت در آلمان به شکل قابل توجهی مطلوب است. شرکت های بیمه اکثر هزینه های درمانی را بر عهده می گیرد، فرد متقاضی مهاجرت به آلمان می تواند خانواده خود را تحت پوشش خود و بیمه قرار دهد. 

ger 4 1 قصران گروپ

در این مقاله توضیح مختصری در رابطه با روش های مهاجرت به آلمان بیان کردیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و هر گونه پرسش می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید و صفر تا صد کارهای مهاجرت خود به آلمان را به ما بسپارید. 

تماس با قصران گروپ