خود اشتغالی کانادا

خود اشتغالی کانادا

یکی از راه‌های دریافت ویزای کانادا مهاجرت از طریق خوداشتغالی است. کار در کانادا با ویزای خود اشتغالی از راه‌های پرطرفدار اقامت به کانادا است و بسیاری این روش را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنند. مشاغل خوداشتغالی نیز متنوع هستند. در متن زیر با مهاجرت کانادا از طریق خوداشتغالی، ملزومات و نحوه آن آشنا می‌شویم

Self employed

خود اشتغالی کانادا

خود اشتغالی کانادا از جمله روش‌های بسیار مناسب برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور است. البته این روش برای تمام افراد مناسب نیست و معمولاً افرادی که در حوزه فرهنگی، ورزشی و هنری فعالیت می‌کنند می‌توانند از این طریق برای دریافت ویزا اقدام کنند. این نوع ویزا به ویزای هنرمندان و ویزای ورزشکاران نیز شناخته می‌شود. اگر در حوزه‌های گفته شده تخصص کافی دارید برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایید.

خود اشتغالی کانادا

ویزای خوداشتغالی

خود اشتغالی به این معناست که فردی بتواند در یک حرفه به‌صورت مستقل فعالیت کند. این فرد باید تخصص و تجربه کافی در این زمینه داشته و باانگیزه بالا فعالیت خود را دنبال کند. این افراد باید سابقه کافی در زمینه انجام این فعالیت داشته باشند تا بتوانند بیزینس شخصی خود را راه‌اندازی کنند. کشور کانادا نیز به این افراد ویزای کانادا و اقامت ارائه می‌دهد.

ویزای خود اشتغالی کانادا یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های دریافت اقامت است و بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران از این طریق به کانادا مهاجرت می‌کنند. افرادی که به‌صورت فریلنسری یا آزاد نیز کار می‌کنند می‌تواند مدارک مربوط به تخصص و سابقه کاری خود را ارائه داده و برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

تخصص‌های مورد تأیید

برای مهاجرت از این طریق فرد باید در یکی از حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی تخصص لازم را داشته باشد. در حوزه‌های ورزشی باید ورزشکار، مربی ورزشی، داور ورزشی، راهنما یا مربی برنامه‌های ورزشی و … باشد. همچنین افرادی که در حوزه‌هایی مانند طراحی، نویسندگی، نوازندگی، نقاشی، عکاسی و … تخصص دارند می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام نمایند.

در واقع این افراد در جای خاصی استخدام نیستند و به‌صورت مستقل فعالیت می‌کنند. به همین دلیل مهم‌ترین ویژگی آن‌ها داشتن تخصص و تجربه بالا در زمینه مهارت گفته شده است.

مدارک لازم

افرادی که قصد دارند از طریق خود اشتغالی کانادا ،  اقامت دائم کانادا دریافت کنند باید مدارک خود را مبنی بر داشتن حداقل دو سال سابقه فعالیت در حیطه مربوطه ارائه دهند. هرچه فرد رزومه قوی‌تری داشته باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهد داشت. تمام افراد و ورزشکارانی که برای دریافت این نوع ویزای کانادا اقدام می‌کنند باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن حداقل دو سال سابقه کاری به‌صورت کاملاً مستقل
 • حداقل 2 سال سابقه کار در سطوح مختلف بین‌المللی
 • داشتن یک سال سابقه کار مستقل و در کنار آن یک سال سابقه کار در فعالیت‌های بین‌المللی

self employment ۱ موسسه مهاجرتی قصران گروپ

مراحل دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

برای دریافت این نوع ویزا ابتدا باید درخواست خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید. پس از تکمیل فرم و احراز هویت، ویزا صادر می‌شود. اولین مرحله برای دریافت ویزا این است که شرایط خود را با معیار‌هایی که معرفی شده است، تطابق دهید. برای آشنایی با این معیار‌ها می‌توانید با وکلای باتجربه در حوزه مهاجرت و یا مؤسسات مهاجرتی صحبت کنید. در صورت داشتن تمام شرایط درخواست خود را برای سازمان مهاجرت کانادا ارسال می‌کنید. این سازمان در پاسخ فرم‌های لازم را برای شما ارسال می‌کند.

فرم‌ها را به‌صورت کامل و دقیق تکمیل کرده و برای اداره مهاجرت ارسال کنید. افراد 14 تا ۷۹ساله باید برای احراز هویت به‌صورت حضوری به سفارت کانادا مراجعه کنند. احراز هویت و ثبت اثر انگشت فرد انجام می‌شود. پس از بررسی و تأیید مدارک، ویزای سلف ایمپلوید کانادا را دریافت می‌کنید.

لیست مشاغل خود اشتغالی

همان‌طور که گفته شد تمام افرادی که در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت می‌کنند می‌توانند برای دریافت خود اشتغالی کانادا اقدام کنند. این مشاغل به تفکیک در دو حوزه ورزشی و فرهنگی – هنری در زیر آورده شده‌اند.

خود اشتغالی کانادا

مدارک لازم

فرم‌هایی که اداره مهاجرت برای فرد ارسال می‌کند باید به همراه مدارک زیر اسکن شده و برای آن‌ها ارسال شوند. این مدارک در بدو ورود به کانادا بررسی می‌شوند و در صورت عدم تأیید از ورود شما به کانادا جلوگیری می‌شود. تمام مدارک به‌صورت ترجمه شده ارسال می‌شوند.

 • تمام مدارک شناسایی مانند پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی، گواهی‌نامه
 • عکس پرسنلی
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی تست سلامت
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مربوط به محل سکونت
 • کارنامه آزمون‌های زبان
 • مدارک مربوط به سوابق کاری
 • گواهی معیار انطباق‌پذیری
 • مدارک تأیید صلاحیت و سوابق کاری
 • سند ازدواج یا طلاق
 • مدارک شناسایی فرزند
 • گواهی فوت همسر در صورت وجود

مدارک گفته شده را به همراه فیش واریزی برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. این هزینه در فرم‌های ارسالی توسط اداره مهاجرت کانادا ذکر می‌شود.

خود اشتغالی کانادا

هزینه دریافت ویزا

هزینه‌های مربوط به دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا در مراحل اولیه پرداخت شده و فیش واریزی آن باید به همراه مدارک برای اداره مهاجرت ارسال شود. این مبلغ حداقل 2075 دلار برای هر نفر است که شامل هزینه‌های دریافت ویزا و حق اقامت است. البته این میزان حداقل هزینه است و هزینه دقیق در فرم‌های ارسالی ذکر می‌شود. اگر پس از واریز هزینه در هر یک از مراحل از دریافت ویزا منصرف شوید، این هزینه برگشت داده نمی‌شود.

نحوه امتیازدهی

در این سیستم دریافت ویزا افراد باید از 100 نمره حداقل 35 نمره را کسب کنند تا بتوانند ویزا را دریافت کنند. امتیازدهی باتوجه‌به تحصیلات 25، تجربه کاری 35، سن 10، مدرک زبان 24 و سازگاری با محیط 6 انجام می‌شود که جمعاً 100 امتیاز است.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085