قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

خود اشتغالی کانادا

یکی از راه‌های دریافت ویزای کانادا مهاجرت از طریق خوداشتغالی است. کار در کانادا با ویزای خود اشتغالی از راه‌های پرطرفدار اقامت به کانادا است و بسیاری این روش را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنند.

مشاغل خوداشتغالی نیز متنوع هستند. در متن زیر با مهاجرت کانادا از طریق خوداشتغالی، ملزومات و نحوه آن آشنا می‌شویم

Self employed

فهرست مطالب

خود اشتغالی کانادا

خود اشتغالی کانادا از جمله روش‌های بسیار مناسب برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور است. البته این روش برای تمام افراد مناسب نیست و معمولاً افرادی که در حوزه فرهنگی، ورزشی و هنری فعالیت می‌کنند می‌توانند از این طریق برای دریافت ویزا اقدام کنند.

این نوع ویزا به ویزای هنرمندان و ویزای ورزشکاران نیز شناخته می‌شود. اگر در حوزه‌های گفته شده تخصص کافی دارید برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایید.

خود اشتغالی کانادا

ویزای خوداشتغالی

خود اشتغالی به این معناست که فردی بتواند در یک حرفه به‌صورت مستقل فعالیت کند. این فرد باید تخصص و تجربه کافی در این زمینه داشته و باانگیزه بالا فعالیت خود را دنبال کند. این افراد باید سابقه کافی در زمینه انجام این فعالیت داشته باشند تا بتوانند بیزینس شخصی خود را راه‌اندازی کنند. کشور کانادا نیز به این افراد ویزای کانادا و اقامت ارائه می‌دهد.

ویزای خود اشتغالی کانادا یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های دریافت اقامت است و بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران از این طریق به کانادا مهاجرت می‌کنند. افرادی که به‌صورت فریلنسری یا آزاد نیز کار می‌کنند می‌تواند مدارک مربوط به تخصص و سابقه کاری خود را ارائه داده و برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

تخصص‌های مورد تأیید

برای مهاجرت از این طریق فرد باید در یکی از حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی تخصص لازم را داشته باشد. در حوزه‌های ورزشی باید ورزشکار، مربی ورزشی، داور ورزشی، راهنما یا مربی برنامه‌های ورزشی و … باشد. همچنین افرادی که در حوزه‌هایی مانند طراحی، نویسندگی، نوازندگی، نقاشی، عکاسی و … تخصص دارند می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام نمایند.

در واقع این افراد در جای خاصی استخدام نیستند و به‌صورت مستقل فعالیت می‌کنند. به همین دلیل مهم‌ترین ویژگی آن‌ها داشتن تخصص و تجربه بالا در زمینه مهارت گفته شده است.

مدارک لازم

افرادی که قصد دارند از طریق خود اشتغالی کانادا ،  اقامت دائم کانادا دریافت کنند باید مدارک خود را مبنی بر داشتن حداقل دو سال سابقه فعالیت در حیطه مربوطه ارائه دهند. هرچه فرد رزومه قوی‌تری داشته باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهد داشت. تمام افراد و ورزشکارانی که برای دریافت این نوع ویزای کانادا اقدام می‌کنند باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن حداقل دو سال سابقه کاری به‌صورت کاملاً مستقل
 • حداقل ۲ سال سابقه کار در سطوح مختلف بین‌المللی
 • داشتن یک سال سابقه کار مستقل و در کنار آن یک سال سابقه کار در فعالیت‌های بین‌المللی
self employment ۱ قصران گروپ

مراحل دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

برای دریافت این نوع ویزا ابتدا باید درخواست خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید. پس از تکمیل فرم و احراز هویت، ویزا صادر می‌شود. اولین مرحله برای دریافت ویزا این است که شرایط خود را با معیار‌هایی که معرفی شده است، تطابق دهید. برای آشنایی با این معیار‌ها می‌توانید با وکلای باتجربه در حوزه مهاجرت و یا مؤسسات مهاجرتی صحبت کنید. در صورت داشتن تمام شرایط درخواست خود را برای سازمان مهاجرت کانادا ارسال می‌کنید. این سازمان در پاسخ فرم‌های لازم را برای شما ارسال می‌کند.

فرم‌ها را به‌صورت کامل و دقیق تکمیل کرده و برای اداره مهاجرت ارسال کنید. افراد ۱۴ تا ۷۹ساله باید برای احراز هویت به‌صورت حضوری به سفارت کانادا مراجعه کنند. احراز هویت و ثبت اثر انگشت فرد انجام می‌شود. پس از بررسی و تأیید مدارک، ویزای سلف ایمپلوید کانادا را دریافت می‌کنید.

لیست مشاغل خود اشتغالی

همان‌طور که گفته شد تمام افرادی که در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت می‌کنند می‌توانند برای دریافت خود اشتغالی کانادا اقدام کنند. این مشاغل به تفکیک در دو حوزه ورزشی و فرهنگی – هنری در زیر آورده شده‌اند.

خود اشتغالی کانادا

مدارک لازم

فرم‌هایی که اداره مهاجرت برای فرد ارسال می‌کند باید به همراه مدارک زیر اسکن شده و برای آن‌ها ارسال شوند. این مدارک در بدو ورود به کانادا بررسی می‌شوند و در صورت عدم تأیید از ورود شما به کانادا جلوگیری می‌شود. تمام مدارک به‌صورت ترجمه شده ارسال می‌شوند.

 • تمام مدارک شناسایی مانند پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی، گواهی‌نامه
 • عکس پرسنلی
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی تست سلامت
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مربوط به محل سکونت
 • کارنامه آزمون‌های زبان
 • مدارک مربوط به سوابق کاری
 • گواهی معیار انطباق‌پذیری
 • مدارک تأیید صلاحیت و سوابق کاری
 • سند ازدواج یا طلاق
 • مدارک شناسایی فرزند
 • گواهی فوت همسر در صورت وجود

مدارک گفته شده را به همراه فیش واریزی برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. این هزینه در فرم‌های ارسالی توسط اداره مهاجرت کانادا ذکر می‌شود.

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.
خود اشتغالی کانادا

هزینه دریافت ویزا

هزینه‌های مربوط به دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا در مراحل اولیه پرداخت شده و فیش واریزی آن باید به همراه مدارک برای اداره مهاجرت ارسال شود. این مبلغ حداقل ۲۰۷۵ دلار برای هر نفر است که شامل هزینه‌های دریافت ویزا و حق اقامت است. البته این میزان حداقل هزینه است و هزینه دقیق در فرم‌های ارسالی ذکر می‌شود. اگر پس از واریز هزینه در هر یک از مراحل از دریافت ویزا منصرف شوید، این هزینه برگشت داده نمی‌شود.

نحوه امتیازدهی

در این سیستم دریافت ویزا افراد باید از ۱۰۰ نمره حداقل ۳۵ نمره را کسب کنند تا بتوانند ویزا را دریافت کنند. امتیازدهی باتوجه‌به تحصیلات ۲۵، تجربه کاری ۳۵، سن ۱۰، مدرک زبان ۲۴ و سازگاری با محیط ۶ انجام می‌شود که جمعاً ۱۰۰ امتیاز است.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *