قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

عمان از جمله سرزمین هایی است که روابط خوبی با ایران و ایرانیان دارد این کشور پادشاهی است و با ایران ، یمن ، عربستان و امارات همسایه میباشد . از لحاظ بازگانی و بیزینس از تمامی راهها و مسیرهای آبی و خاکی استفاده کرده و محدودیتی ندارد . این کشور دارای سه منطقه آزاد تجاری بزرگ است و دارای نامحدود معافیت مالیاتی سالیانه تا سقف 40 سال می باشد.

oman قصران گروپ

مهاجرت به عمان

کشور عمان  یک کشور با نوع حکومت پادشاهی است. این کشور از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی شده و از جنوب با کشور یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی و ایران همسایه است.عمان با کشور ایران مرز دریایی دارد و دریای عمان بین این دو کشور قرار گرفته است. پایتخت و بزرگترین شهر عمان شهر مسقط و زبان رسمی مردم این کشور عربی است اما می توان گفت که زبان دوم این کشور انگلیسی است.

نوع حکومت کشور عمان به گونه ایست که پارلمان در این کشور نقش اندکی در قانون گذاری و بازرسی دارد. جمعیت کشور عمان در آخرین سرشماری ها 4 میلیون و 975 هزار نفر تخمین زده شده است. واحد پول این کشور نیز ريال عمان می باشد که سرمایه گذاری ها و خرید و فروش ها در این کشور با این واحد پول انجام می گردد.

مهاجرت به کشور عمان از ایران تنها به‌صورت دریایی و هوایی میسر است؛ اما افرادی که قصد دارند از طریق کشورهای امارات یا عربستان صعودی به کشور عمان مهاجرت نمایند، می‌توانند از مسیر زمینی استفاده کنند.افرادی که قصد مهاجرت به کشور عمان در سال ۲۰۲۱ را دارند، بهتر است در مورد قوانین این کشور اطلاعاتی به دست آورند. 

بسیاری از مهاجران با هدف یافتن راهی برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته ای همچون آمریکا، انگلیس، کانادا و باقی کشورهای اروپایی هستند. اگر شما هم قصد مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در عمان را دارید بایستی ابتدا از نکات مهم مهاجرت به عمان و شرایط حاکم بر این کشور اطلاعاتی کسب نمایید تا با دیدی باز و اطلاعاتی کامل اقدام به مهاجرت نمایید. 

عمان

روش‌های مهاجرت به عمان (Ways to immigrate to Oman) به‌صورت زیر می‌باشد:

 مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

 مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت افراد موفق و هنرمندان

 مهاجرت به کشور عمان 2021 و اخذ تابعیت از طریق تولد 

مهاجرت از طریق پناهندگی

عمان

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری از دیگر راههای مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود این نوع از مهاجرت با سه شیوه سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور قابل انجام است. اما در این بین بهترین روش، مهاجرت به عمان، سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت است. زیرا عمان از موقعیت تجاری بسیار خوبی برخوردار است و موقعیت جغرافیایی آن بر این امر می‌افزاید.

موقعیت جغرافیایی عمان و قرار داشتن در مسیر دو اقیانوس، موقعیت تجاری بسیار خوبی برای این کشور ایجاد کرده است. این قضیه سبب شده است که تاجران زیادی برای توسعه کار خود به این کشور بیایند. این کشور در زمینه های نفتی و گردشگری زمینه های فعالیت بسیاری دارد و می تواند برای سرمایه گذاری نقطه بسیار مثبتی باشد.

عمان-سرمایه-گذاری

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل یکی از انواع مهاجرت به این کشور است. کشور عمان برنامه منسجمی برای مبارزه با بیسوادی در نظر گرفته است. تحصیل در این کشور تا پایان دوره متوسطه، بدون شهریه است. مهم‌ترین دانشگاه این کشور دانشگاه ملی آن است که به نام سلطان قابوس شهرت دارد.

سیستم آموزش عالی در کشور عمان نسبت به بقیه کشورهای عربی نوپا است، اما پیشرفت زیادی داشته است. دانشگاه‌های هنر و علوم اجتماعی و همین‌طور بازرگانی و اقتصاد در کشور عمان دارای شرایط بسیار خوبی هستند. به طور کلی دوره‌های آموزش عالی در کشور عمان شامل ۴۰ جلسه آموزشی است. بورسیه‌های تحصیلی کشور عمان برای کسانی که قصد دارند با هزینه کم تحصیل کنند فراهم شده است. دولت در این زمینه به فرد کمک می‌کند. امکان تحصیل رایگان نیز در کشور عمان فراهم شده است.

 دو نوع بورسیه تحصیلی در کشور عمان وجود دارد، بورسیه تحصیلی مربوط به تمام طول تحصیلی که برای افراد نخبه و کسانی مناسب است که دارای شرایط تحصیل بهتری نسبت به سایرین هستند. این افراد در ابتدا در آزمون‌هایی که از سوی دانشگاه مشخص می‌شود شرکت می‌کنند. مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا نیز شرط ورودی دیگری برای بورسیه است و در نهایت به آن‌ها کارت‌های معتبر تحصیلی داده می‌شود و به سادگی می‌توانند در تمام طول تحصیل از امکانات خوبی استفاده کنند.

بورسیه‌های نیم بها در تحصیل در عمان وجود دارند. بورسیه‌های نیم‌بها برای کسانی است که قصد دارند از کمک هزینه‌های تحصیلی که دولت در اختیار افراد قرار می‌دهد استفاده نمایند. بسیار مهم است که بتوان این بورسیه تحصیلی را هر ترم تمدید کرد تا دانشگاه مبلغی به عنوان وام هر ترم در اختیار فرد قرار دهد. مدرک زبان انگلیسی و رزومه تحصیلی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در تمدید کمک هزینه مالی تأثیر زیادی داشته باشد.

عمان

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

در قوانین مهاجرتی کشورهای عربی و مهاجرت به اونها بخصوص درباره ی عمان و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج، این کار امری حقوقی تلقی می شود. در بحث مهاجرت و اخذ اقامت عمان یکی از شرایط مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج این است که شخصی که تابعیت عمان رو دارد باید بالای ۲۰ سال سن داشته باشد.
اگر زنی با یک مرد عمانی ازدواج کند، زن می‌تواند شهروندی کشور عمان را دریافت کند. اما برای این مورد، باید شرایطی داشته باشد. باید ثابت شود که دو نفر به هم علاقمند هستند. تمکن مالی مرد ثابت شود. به زبان عربی مسلط باشد، دارای سوء سابقه نباشد. مدت ده سال از زندگی آنها گذشته و صاحب فرزند پسر باشند. اگر زنی، چنین شرایطی داشته باشد، اما همسرش فوت کرده باشد می‌تواند تابعیت عمان را اخذ کند. اما نباید بعد از مرگ همسرش ازدواج کرده باشد.
نکته ی  مهم اینجاست که باید شخص متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت عمان از طریق ازدواج و زنی که میخواد با او ازدواج کند در زمان ازدواج هر دو مجرد باشند، یعنی یا قبلاً ازدواج نکرده باشند، یا اینکه طلاق گرفته باشند و گواهی طلاق رو بتونند ارائه دهند و یا اینکه همسران هر دو فوت کرده باشند و گواهی فوت را ارائه دهند.

عمان

مهاجرت کاری به عمان

یکی از روش های مهاجرت به عمان و اخذ اقامت آن مهاجرت کاری به عمان می باشد. برای مهاجرت به عمان از طریق کار لازم است که شخص از سوی یک کارفرما در عمان پیشنهاد شغلی داشته باشد. کارفرما نیز باید از اداره کار کشور عمان برای استخدام نیروی خارجی خود مجوز دریافت کرده باشد.برای اخذ ویزای کار عمان باید مدارک خود را به یک کارفرما ایمیل کنید، تا اثباتی برای سابقه شما محسوب شود.

اگر قصد دارید پیشنهادی شغلی ارسال کنید، بهتر است از طریق اداره کار یا پلیس کشور اقدام به این امر کنید. برای اقدام در زمینه مهاجرت به عمان از طریق کار، باید دقت کنید که شرکت های عمان، مردم بومی خود را در اولویت کار قرار می‌دهند و در صورت نبود نیرو از کشورهای دیگر استفاده می‌کنند. از طرفی حقوقی که در این کشور برای کارگران پرداخته می‌شود نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است. اخذ ویزای کار عموماً هزینه کمتری دارد و از آنجایی که حقوق دریافت می کنید، هزینه پرداختی با سرعت بیشتری به شما باز می گردد.

  لیست مشاغل مورد نیاز در عمان در سال 2021 به این شرح است: پزشکی،دندان پزشکی،پرستاری،فناوری اطلاعات،مدیریت پروژه،راه سازی،برق کار،جوشکار،نجاری،کار در رستوران،سرآشپز

مهاجرت افراد موفق و هنرمندان

دولت عمان به هنرمندان و ورزشکارانی که دعوت‌نامه ارسال کرده باشد، اقامت عمان و مجوز فعالیت در این کشور را می‌دهد. متقاضی باید در رقابت‌های جهانی دستاوردهای شگفتی داشته باشد تا واجد شرایط اقامت عمان باشد. هنرمندان و کارشناسان دیگر رشته‌ها برای شرکت در همایش‌های بین‌المللی و نمایشگاه‌ها می‌توانند با ویزای توریستی در مدت زمانی مشخص وارد خاک عمان شوند؛ اما اقامت عمان تنها به استعدادهای خاص و مطرح ارائه می‌شود.

عمان

تابعیت از طریق تولد 

معمولا در بسیاری از کشورهای جهان برای کودکی که در یک کشور متولد می‌شود، با دو رویکرد حق شهروندی اعطا می‌شود؛ سیستم خون یا خاک. کشور عمان با رویکرد خون به نوزادان تابعیت اعطا می‌کنند؛ به این معنا که کودکی که از پدرومادری عمانی متولد شود، می‌تواند تابعیت این کشور را به دست آورد و صرف به دنیا آمد کودک در این سرزمین (از پدرومادری غیر عمانی) منجر به دریافت حق شهروندی نمی‌شود..فرزندخواندگی و شرایط مربوط به آن از دیگر مواردی است که از طریق آن می‌توان تابعیت عمان را گرفت. بر این اساس والدین عمانی اگر سرپرستی کودکی که غیرعمانی است را بر عهده بگیرند، تابعیت این کشور برای کودک اخذ می‌شود.

عماان قصران گروپ

مهاجرت از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق پناهندگی هست. این روش، روشی منطقی برای مهاجرت نمی تواند باشد و به علت اینکه در این مسیر افراد با خطرات بسیاری مواجه خواهند شد که اغلب این خطرها، خطراتی غیر قابل جبران است نمی توان به آن اعتمادی کرد. افرادی که مهاجرت به کشورهای خارجی از طریق پناهندگی را به عنوان روشی برای مهاجرت در نظر می گیرندمی بایست در نظر داشته باشند که از لحاظ حقوقی وضعیت مساعدی در کشور وارد شده را نخواهند داشت.

در سال های اخیر مهاجرت به عمان از روشهاییست که در بین متقاضیان با استقبال زیادی مواجه شده است، ولی در مقایسه با روش های دیگر، با توجه به حجم مهاجرینی که هر ساله اقدام می کنند فقط تعدادی از افراد مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی رت انتخاب می کنند، که با توجه به مشکلات و دشواری هایی که در این مسیر وجود دارد، این افراد بهتر است تمامی شرایط کسانی که مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی را انتخاب کردن بررسی نموده و سپس به انجام این کار اقدام کنند.  از این رو مهاجرت از این طریق، شرایط خوبی را پیش روی شما قرار نمی‌دهد.

عمان۲ قصران گروپ

مدارک لازم جهت صدور ویزای عمان

مدارک لازم برای ویزای عمان هر نوع ویزای این کشور، متفاوت است. مدارکی که جهت تمامی انواع ویزای عمان مشترک است عبارت است از:

-مدارک شناسایی متقاضی مهاجرت به عمان اعم از شناسنامه، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی سفید زمینه و اسکن صفحات آنها.
-چک ضمانت ویزا
-نامه درخواست برای ویزا
-رزرو هتل و بلیط برای هواپیما

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی عمان

ویزای توریستی عمان برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند به قصد تفریح به عمان بروند. ویزای عمان به دو صورت عادی و فوری به مدت ۱۰ روز و یا یک ماهه صادر می‌شود. مدت زمان صدور این نوع ویزا برای ویزای عادی در حدود یک الی دو هفته و برای ویزای فوری در حدود ۲ الی ۵ روز زمان می‌برد. برای این نوع ویزا باید مدارک شخصی هویتی و پاسپورت معتبر با اسکن آنها، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل در عمان و اسکن فیش جهت اقامت میزبان تحویل داده شود.

 برای مهاجرت به کشور عمان می‌توان از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج اقدام کرد. ولی از طریق تولد به فرزند و والدین او اقامت داده نمی‌شود مگر اینکه یکی از والدین تابعیت عمانی داشته باشند. تنها راه مناسب برای مهاجرت، مهاجرت کاری به عمان است. از سوی دیگر اخذ پاسپورت و تابعیت کشور عمان اصلا کار ساده‌ای نیست و در واقع می‌توان گفت که اخذ پاسپورت عمان امری غیرممکن به نظر می‌رسد. لذا بهتر است قبل از هرگونه اقدام و تصمیم گیری برای مهاجرت عمان با وکلای معتمد و مجرب در این زمینه مشورت کنید.

تماس با قصران گروپ