قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به عمان | اقامت در عمان

عمان از جمله سرزمین هایی است که روابط خوبی با ایران و ایرانیان دارد این کشور پادشاهی است و با ایران، یمن، عربستان و امارات همسایه است.

از لحاظ بازگانی و بیزینس از تمامی راهها و مسیرهای آبی و خاکی استفاده کرده و محدودیتی ندارد.

این کشور دارای سه منطقه آزاد تجاری بزرگ است و دارای نامحدود معافیت مالیاتی سالیانه تا سقف ۴۰ سال می باشد.

oman قصران گروپ

مهاجرت به عمان

کشور عمان یک کشور با نوع حکومت پادشاهی است. این کشور از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی شده و از جنوب با کشور یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی و ایران همسایه است. عمان با کشور ایران مرز دریایی دارد و دریای عمان بین این دو کشور قرار گرفته است. پایتخت و بزرگترین شهر عمان شهر مسقط و زبان رسمی مردم این کشور عربی است اما می توان گفت که زبان دوم این کشور انگلیسی است.

نوع حکومت کشور عمان به گونه ایست که پارلمان در این کشور نقش اندکی در قانون گذاری و بازرسی دارد. جمعیت کشور عمان در آخرین سرشماری ها ۴ میلیون و ۹۷۵ هزار نفر تخمین زده شده است. واحد پول این کشور نیز ريال عمان می باشد که سرمایه گذاری ها و خرید و فروش ها در این کشور با این واحد پول انجام می گردد.

مهاجرت به کشور عمان از ایران تنها به‌صورت دریایی و هوایی میسر است؛ اما افرادی که قصد دارند از طریق کشورهای امارات یا عربستان صعودی به کشور عمان مهاجرت نمایند، می‌توانند از مسیر زمینی استفاده کنند. افرادی که قصد مهاجرت به کشور عمان در سال ۲۰۲۴ را دارند، بهتر است در مورد قوانین این کشور اطلاعاتی به دست آورند. 

بسیاری از مهاجران با هدف یافتن راهی برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته ای همچون آمریکا، انگلیس، کانادا و باقی کشورهای اروپایی هستند. اگر شما هم قصد مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در عمان را دارید بایستی ابتدا از نکات مهم مهاجرت به عمان و شرایط حاکم بر این کشور اطلاعاتی کسب نمایید تا با دیدی باز و اطلاعاتی کامل اقدام به مهاجرت نمایید. 

مهاجرت به عمان

شرایط مهاجرت به عمان

شرایط مهاجرت به عمان بسته به روشی که شما انتخاب کرده‌اید کاملاً متفاوت است ولی به طور کلی همه افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید از یکسری شرایط برخوردار باشند.

برای مثال:

 1. شما باید یک گواهی ارائه کنید که نشان می‌دهد به بیماری‌های خاص همانند هپاتیت و ایدز و همچنین بیماری‌های روحی مبتلا نیستید.
 2. از طرف دیگر شما به گواهی عدم سوء پیشینه نیاز دارید.
 3. همچنین داشتن گواهی تمکن مالی یکی دیگر از شرایط مهم برای مهاجرت به عمان به حساب می‌آید. شما باید ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنید.
  میزان تمکن مالی براساس نوع روش انتخابی و تعداد افرادی که با شما همراه هستند متفاوت خواهد بود.
  پس قبل از هر گونه اقدامی باید ابتدا طبق ویزایی که می‌خواهید دریافت کنید مبلغ تمکن مالی را در داخل سایت کشور عمان بررسی کرده و نسبت به دریافت گواهی اقدام نمایید.

شرایط دریافت اقامت عمان

نکته‌ای که لازم است به آن اشاره کنیم بحث دریافت اقامت و تابعیت کشور عمان است.

در صورتی که به فکر اقامت عمان هستید باید بگوییم متأسفانه مسیر سختی پیش روی خود خواهید داشت. البته افرادی که از طریق ازدواج با یکی از شهروندان عمانی به این کشور مهاجرت کرده‌اند به مراتب راحت‌تر می‌توانند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند اما با این حال آن‌ها نیز باید بین ۸ تا ۱۰ سال زندگی مشترک داشته باشند تا اقامت دائم به آن‌ها داده شود.

چند شرط مهم برای دریافت اقامت عمان عبارتند از:

 1. تسلط کامل به زبان عربی
 2. نداشتن سابقه سوء پیشینه
 3. تسلط به تاریخ و فرهنگ عمان

البته داشتن این شرایط تضمین‌کننده دریافت اقامت عمان نیست چون مراحل سختی را برای شما در نظر می‌گیرند و کشور عمان به راحتی اقامت دائم را به اتباع خارجی نمی‌دهد.

لازم است این نکته را بیان کنیم که اگر به خاطر دریافت پاسپورت کشور عمان می‌خواهید اقامت دائم این کشور را داشته باشید باید بگوییم این پاسپورت در دنیا اعتبار متوسطی داشته و شما می‌توانید با آن به ۴۱ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.

رفتار مردم عمان با ایرانیان

با توجه به قرابت فرهنگی بسیار زیادی که بین عمان و ایران وجود دارد و مردم هر دو کشور مسلمان هستند به همین دلیل اغلب مردم عمان با ایرانی‌ها رفتاری دوستانه دارند.

در کشور عمان بحث مهمان نوازی، احترام به سالمندان و توجه به اخلاق و رفتار اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد و قطعاً اگر ایرانی‌ها به این موارد توجه کنند بدون هیچ مشکلی می‌توانند در کشور عمان به خوبی زندگی کرده و روابط مسالمت‌آمیز و دوستانه با مردم این کشور داشته باشند.

البته این نکته را فراموش نکنید که روابط سیاسی بین کشور‌ها بر روی روابط بین مردمان کشور‌ها نیز تأثیر می‌گذارد بنابراین در زمان مهاجرت به عمان حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید.

روش‌های مهاجرت به عمان (Ways to immigrate to Oman):

 راه های مهاجرت به عمان بسیار متنوع است و به همین دلیل اغلب افراد می‌توانند بسته به شرایط خود، امکان مهاجرت به عمان را نیز برای خود فراهم کنند.

در ادامه مطلب هر یک از این روش‌ها را بررسی خواهیم کرد:

 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت افراد موفق و هنرمندان
 • مهاجرت به کشور عمان ۲۰۲۴ و اخذ تابعیت از طریق تولد 
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری

شاید هدف شما از انتخاب کشور عمان برای مهاجرت، سرمایه‌گذاری است. در این صورت باید بگوییم که بهترین تصمیم را گرفته‌اید. زیرا یکی از محبوب ترین و رایج‌ترین راه های مهاجرت به عمان مهاجرت سرمایه گذاری است که هزینه کمتری به همراه دارد و ایرانیان بسیاری در این سال ها از این طریق به عمان مهاجرت کرده اند.

این نوع از مهاجرت با سه شیوه سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور قابل انجام است. اما در این بین بهترین روش، مهاجرت به عمان، سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در عمان است. زیرا عمان از موقعیت تجاری بسیار خوبی برخوردار است و موقعیت جغرافیایی آن بر این امر می‌افزاید.

موقعیت جغرافیایی عمان و قرار داشتن در مسیر دو اقیانوس، موقعیت تجاری بسیار خوبی برای این کشور ایجاد کرده است. این قضیه سبب شده است که تاجران زیادی برای توسعه کار خود به این کشور بیایند. این کشور در زمینه های نفتی و گردشگری زمینه های فعالیت بسیاری دارد و می تواند برای سرمایه گذاری نقطه بسیار مثبتی باشد. از این رو در ادامه به طور کاملتری به موضوع ثبت شرکت در عمان پرداخته ایم و پس از آن سایر روش های مهاجرتی را توضیح داده ایم. با ما باشید.

مزایای ثبت شرکت در عمان

اما حتماً این سؤال برای شما پیش آمده است که چرا در چند سال اخیر ثبت شرکت در عمان به ویژه در بین ایرانی‌ها رونق بیشتری گرفته است:

 • سرمایه‌داران می‌دانند که با سرمایه‌گذاری در این کشور چه اندازه سود خواهند کرد. از آنجایی که موقعیت تجاری کشور عمان بسیار عالی است و با کشور‌های حاشیه خلیج فارس دارای تجارت‌های چشمگیری می‌باشد بنابراین ثبت شرکت در چنین کشوری یک آینده کاری بسیار ایده‌آلی را برای سرمایه‌گذاران رقم می‌زند و آن‌ها در مدت کوتاهی می‌توانند سود کلانی به دست بیاورند.
 • از طرف دیگر فرصت‌های تجاری در کشور عمان بسیار متنوع و گسترده است و شما می‌توانید ‌ایده‌های تجاری مختلف خود را در این کشور پیاده کنید و به اهداف خود برسید.
 • لازم است بدانید که زیرساخت‌های حمل و نقل کشور عمان بسیار پیشرفته است. بنابراین شما می‌توانید به روش‌های مختلف با تمامی دنیا تجارت داشته باشید.
 • امنیت کشور عمان بسیار بالا است. از طرف دیگر هزینه‌های زندگی در آن واقعاً مقرون به صرفه و پایین‌ می‌باشد. بنابراین شما یک کشوری امن با هزینه‌های پایین را برای ثبت شرکت انتخاب کرده‌اید که آینده کاری بهتری را برای شما رقم می‌زند.
 • همچنین هزینه‌های راه‌اندازی شرکت در کشور عمان بسیار پایین و مقرون به صرفه‌تر است. بنابراین بهترین شرایط سرمایه‌گذاری را برای شما فراهم می‌کند.
 • جالب است بدانید اگر شما برای ثبت شرکت در عمان به سراغ مناطق آزاد بروید مالیات برای شما صفر در نظر گرفته می‌شود. از طرف دیگر مقررات ساده‌تری برای راه‌اندازی شرکت در این مناطق وجود دارد.

ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان

به طور کلی کشور عمان و ایران از نظر اعتقادات مذهبی قرابت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. همچنین با توجه به اینکه روابط سیاسی بین دو کشور عمان و ایران مسالمت‌آمیز می‌باشد همین فاکتور شرایط تجارت و کار بین دو کشور را بسیار توسعه بخشیده است. بنابراین سرمایه‌گذاران زیادی در ایران تصمیم می‌گیرند که شرکت‌هایی را در کشور عمان راه‌اندازی کنند.

قوانین ثبت شرکت برای ایرانیان با دیگر سرمایه‌گذاران هیچ تفاوتی ندارد. شما باید از شرایط لازم برخوردار باشید؛ شرکت شما باید طبق قوانین کشور عمان راه‌اندازی شود و از طرف دیگر لازم است طرح تجاری خود را به کشور عمان ارائه نمایید تا مشخص شود که این شرکت چه اندازه می‌تواند به رونق اقتصاد کشور عمان کمک کند.

شما با ثبت شرکت در عمان هم سرمایه‌گذاری آینده‌داری را انجام داده‌اید و هم می‌توانید شرایط را برای مهاجرت و زندگی خود در این کشور به بهترین شکل ممکن فراهم کنید. پس بدون اینکه دغدغه کار داشته باشید با ثبت شرکت هزینه‌های زندگی برای شما تأمین می‌گردد و سود بسیار زیادی عاید شما خواهد شد.

مشکلات ثبت شرکت در عمان

به هر حال وقتی ما می‌خواهیم شرکتی را در کشور خارجی به ثبت برسانیم باید بدانیم که برای اتباع خارجی محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال مهمترین محدودیت‌های ثبت شرکت در عمان عبارتند از:

 • قوانین این کشور به نفع شهروندان عمانی است و برای اتباع خارجی قوانین سختگیرانه‌ای در نظر گرفته شده است.
 • از طرف دیگر برای برآورد سود سهام، طبق قوانین کشور عمان برای اشخاصی که مقیم عمان نیستند ۱۰ درصد مالیات مقطوع اعمال می‌شود.
 • نکته‌ای که سرمایه‌گذاران باید بدانند این است که جمعیت کل کشور عمان ۵ میلیون نفر می‌باشد و قطعاً همین موضوع یک چالش بزرگ برای سرمایه‌گذاری خواهد بود. شما در خود کشور عمان نمی‌توانید سود زیادی به دست بیاورید ولی می‌توانید از عمان به عنوان یک راه مواصلاتی با کشور‌های دیگر استفاده کنید. در واقع شما می‌توانید شرکتی را در عمان راه‌اندازی کنید و تجارت گسترده‌ای را با کشور‌های حوزه خلیج فارس یا کشور‌های دیگر به راه بیندازید. در این صورت سود زیادی نصیب شما خواهد شد.

ثبت شرکت در عمان با هدف کارآفرینی

لازم است بدانید که دولت عمان از شرکت‌هایی که با هدف کارآفرینی راه‌اندازی می‌شوند حمایت‌های بسیار زیادی خواهد کرد که این حمایت‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • شما می‌توانید تسهیلات مالی زیادی را از بانک‌های کشور عمان دریافت کنید که این تسهیلات شامل وام‌های بدون بهره و یا کم بهره می‌باشد.
 • از طرف دیگر دولت عمان دوره‌های آموزشی را برای کارآفرینی در کشور خود برگزار می‌کند. برای مثال اگر شما برای کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید به نیروی کار حرفه‌ای نیاز دارید می‌توانید از دولت عمان بخواهید که دوره‌های آموزش فنی حرفه‌ای، بازاریابی و یا آموزش‌های مدیریتی را برگزار کند تا بتوانید با کمترین هزینه دوره‌های آموزشی را سپری نمایید.
 • علی‌رغم سختگیری‌های دولت عمان برای راه‌اندازی شرکت توسط اتباع خارجی در عمان لازم است بدانید که این دولت قوانین ساده‌ای را برای راه‌اندازی شرکت‌های کارآفرینی وضع کرده است .برای مثال هزینه ثبت شرکت و هزینه مالیات به شدت کاهش می‌یابد.
 • شما حتی می‌توانید از حمایت‌های تبلیغاتی دولت عمان بهره‌مند شوید.
 • اگر به تجهیزات نیاز دارید باید بدانید که دولت عمان پارک‌های علم و فناوری شبیه به ایران راه‌اندازی کرده و شما می‌توانید به طور رایگان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت

سرمایه‌گذارانی که کشور عمان را برای ثبت شرکت انتخاب می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند نسبت به اقامت در عمان اقدام نمایند. در واقع مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت یک روش بسیار ساده برای ورود به عمان و زندگی در آن شناخته شده است.

به محض اینکه شرکت خود را ثبت کردید به عنوان صاحب شرکت و یا سهامدار آن می‌توانید درخواست اقامت و شهروندی عمان را ارائه نمایید. دولت عمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارت شهروندی را به شما ارائه می‌کند و پس از آن شما می‌توانید حساب بانکی خود را در داخل این کشور راه‌اندازی کنید.

پس از اینکه کارت اقامت عمان را به دست آوردید شما می‌توانید برای اقامت خانواده نیز درخواست دهید که کارت اقامت آن‌ها بین ۷ تا ۱۰ روز صادر می‌گردد.

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل یکی از انواع مهاجرت به این کشور است. کشور عمان برنامه منسجمی برای مبارزه با بیسوادی در نظر گرفته است. تحصیل در این کشور تا پایان دوره متوسطه، بدون شهریه است.

مهم‌ترین دانشگاه این کشور دانشگاه ملی آن است که به نام سلطان قابوس شهرت دارد.

سیستم آموزش عالی در کشور عمان نسبت به بقیه کشورهای عربی نوپا است، اما پیشرفت زیادی داشته است. دانشگاه‌های هنر و علوم اجتماعی و همین‌طور بازرگانی و اقتصاد در کشور عمان دارای شرایط بسیار خوبی هستند.

به طور کلی دوره‌های آموزش عالی در کشور عمان شامل ۴۰ جلسه آموزشی است. بورسیه‌های تحصیلی کشور عمان برای کسانی که قصد دارند با هزینه کم تحصیل کنند فراهم شده است. دولت در این زمینه به فرد کمک می‌کند.

امکان تحصیل رایگان نیز در کشور عمان فراهم شده است.

دو نوع بورسیه تحصیلی در کشور عمان وجود دارد، بورسیه تحصیلی مربوط به تمام طول دوران تحصیلی که برای افراد نخبه و کسانی مناسب است که دارای شرایط تحصیل بهتری نسبت به سایرین هستند. این افراد در ابتدا در آزمون‌هایی که از سوی دانشگاه مشخص می‌شود شرکت می‌کنند.

مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا نیز شرط ورودی دیگری برای بورسیه است و در نهایت به آن‌ها کارت‌های معتبر تحصیلی داده می‌شود و به سادگی می‌توانند در تمام طول تحصیل از امکانات خوبی استفاده کنند.

بورسیه‌های نیم بها نیز در تحصیل در عمان وجود دارند.

بورسیه‌های نیم‌بها برای کسانی است که قصد دارند از کمک هزینه‌های تحصیلی که دولت در اختیار افراد قرار می‌دهد استفاده نمایند. بسیار مهم است که بتوان این بورسیه تحصیلی را هر ترم تمدید کرد تا دانشگاه مبلغی به عنوان وام هر ترم در اختیار فرد قرار دهد.

مدرک زبان انگلیسی و رزومه تحصیلی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در تمدید کمک هزینه مالی تأثیر زیادی داشته باشد.

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

در قوانین مهاجرتی کشورهای عربی و مهاجرت به آنها بخصوص درباره ی عمان و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج، این کار امری حقوقی تلقی می شود.

در بحث مهاجرت و اخذ اقامت عمان یکی از شرایط مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج این است که شخصی که تابعیت عمان را دارد باید بالای ۲۰ سال سن داشته باشد.

اگر زنی با یک مرد عمانی ازدواج کند، زن می‌تواند شهروندی کشور عمان را دریافت کند. اما برای این مورد، باید شرایطی داشته باشد. باید ثابت شود که دو نفر به هم علاقمند هستند. تمکن مالی مرد ثابت شود. به زبان عربی مسلط باشد، دارای سوء سابقه نباشد. مدت ده سال از زندگی آنها گذشته و صاحب فرزند پسر باشند.

اگر زنی، چنین شرایطی داشته باشد، اما همسرش فوت کرده باشد می‌تواند تابعیت عمان را اخذ کند. اما نباید بعد از مرگ همسرش ازدواج کرده باشد.

نکته ی مهم اینجاست که باید شخص متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت عمان از طریق ازدواج و زنی که میخواهد با او ازدواج کند در زمان ازدواج هر دو مجرد باشند، یعنی یا قبلاً ازدواج نکرده باشند، یا اینکه طلاق گرفته باشند و گواهی طلاق را بتوانند ارائه دهند و یا اینکه همسران هر دو فوت کرده باشند و گواهی فوت را ارائه دهند.

مهاجرت به عمان

مهاجرت کاری به عمان

یکی از روش های مهاجرت به عمان و اخذ اقامت آن مهاجرت کاری به عمان می باشد. جهت مهاجرت به عمان برای کار لازم است که شخص از سوی یک کارفرما در عمان پیشنهاد شغلی داشته باشد. کارفرما نیز باید از اداره کار کشور عمان برای استخدام نیروی خارجی خود مجوز دریافت کرده باشد.

برای اخذ ویزای کار عمان باید مدارک خود را به یک کارفرما ایمیل کنید، تا اثباتی برای سابقه شما محسوب شود.

اگر قصد دارید پیشنهادی شغلی ارسال کنید، بهتر است از طریق اداره کار یا پلیس کشور اقدام به این امر کنید.

برای اقدام در زمینه مهاجرت به عمان از طریق کار، باید دقت کنید که شرکت های عمان، مردم بومی خود را در اولویت کار قرار می‌دهند و در صورت نبود نیرو از کشورهای دیگر استفاده می‌کنند. از طرفی حقوقی که در این کشور برای کارگران پرداخته می‌شود نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است. 

اخذ ویزای کار عموماً هزینه کمتری دارد و از آنجایی که حقوق دریافت می کنید، هزینه پرداختی با سرعت بیشتری به شما باز می گردد.

لیست مشاغل مورد نیاز در عمان در سال ۲۰۲۴ شامل پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری، فناوری اطلاعات، مدیریت پروژه، راه سازی، برق کاری، جوشکاری، نجاری، کار در رستوران، و سرآشپزی می‌باشد.

برای این قبیل مشاغل امکان اعزام فوری نیروی کار به عمان وجود دارد. در واقع اگر شما در حوزه مشاغل مورد نیاز عمان دارای تخصص و یا تجربه کاری زیادی هستید برای دریافت ویزای کار بهتر است به سراغ این شغل‌ها بروید.

در این صورت کشور عمان زودتر درخواست شما را بررسی کرده و در صورتی که صلاحیت داشته باشید ویزای کار را در اختیار شما قرار می‌دهد چون می‌داند هر چه زودتر وارد کشور عمان شوید خلاء کاری در مشاغل مورد نیاز زودتر پر می‌شود.

مهاجرت افراد موفق و هنرمندان

دولت عمان به هنرمندان و ورزشکارانی که دعوت‌نامه ارسال کرده باشد، اقامت عمان و مجوز فعالیت در این کشور را می‌دهد. متقاضی باید در رقابت‌های جهانی دستاوردهای شگفتی داشته باشد تا واجد شرایط اقامت عمان باشد.

هنرمندان و کارشناسان دیگر رشته‌ها برای شرکت در همایش‌های بین‌المللی و نمایشگاه‌ها می‌توانند با ویزای توریستی در مدت زمانی مشخص وارد خاک عمان شوند؛ اما اقامت عمان تنها به استعدادهای خاص و مطرح ارائه می‌شود.

تابعیت از طریق تولد 

معمولا در بسیاری از کشورهای جهان برای کودکی که در یک کشور متولد می‌شود، با دو رویکرد حق شهروندی اعطا می‌شود؛ سیستم خون یا خاک.

کشور عمان با رویکرد خون به نوزادان تابعیت اعطا می‌کنند؛ به این معنا که کودکی که از پدرومادری عمانی متولد شود، می‌تواند تابعیت این کشور را به دست آورد و صرف به دنیا آمد کودک در این سرزمین (از پدرومادری غیر عمانی) منجر به دریافت حق شهروندی نمی‌شود.

فرزندخواندگی و شرایط مربوط به آن از دیگر مواردی است که از طریق آن می‌توان تابعیت عمان را گرفت. بر این اساس والدین عمانی اگر سرپرستی کودکی که غیرعمانی است را بر عهده بگیرند، تابعیت این کشور برای کودک اخذ می‌شود.

مهاجرت از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق پناهندگی هست. این روش، نمی تواند روشی منطقی برای مهاجرت باشد و به علت اینکه در این مسیر افراد با خطرات بسیاری مواجه خواهند شد که اغلب این خطرها، خطراتی غیر قابل جبران است نمی توان به آن اعتمادی کرد.

افرادی که مهاجرت به کشورهای خارجی از طریق پناهندگی را به عنوان روشی برای مهاجرت در نظر می گیرند می بایست در نظر داشته باشند که از لحاظ حقوقی وضعیت مساعدی در کشور وارد شده را نخواهند داشت.

در سال های اخیر مهاجرت به عمان از روشهاییست که در بین متقاضیان با استقبال زیادی مواجه شده است، ولی در مقایسه با روش های دیگر، با توجه به حجم مهاجرینی که هر ساله اقدام می کنند فقط تعدادی از افراد، مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی را انتخاب می کنند، که با توجه به مشکلات و دشواری هایی که در این مسیر وجود دارد، این افراد بهتر است تمامی شرایط کسانی که مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی را انتخاب کردن بررسی نموده و سپس به انجام این کار اقدام کنند.  

از این رو مهاجرت از این طریق، شرایط خوبی را پیش روی شما قرار نمی‌دهد.

مهاجرت به عمان

مدارک لازم جهت صدور ویزای عمان

مدارک لازم برای ویزای عمان هر نوع ویزای این کشور، متفاوت است. مدارکی که جهت تمامی انواع ویزای عمان مشترک است عبارت است از:

-مدارک شناسایی متقاضی مهاجرت به عمان اعم از شناسنامه، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی سفید زمینه و اسکن صفحات آنها.

 • چک ضمانت ویزا
 • نامه درخواست برای ویزا
 • رزرو هتل و بلیط برای هواپیما

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی عمان

ویزای توریستی عمان برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند به قصد تفریح به عمان بروند.

ویزای عمان به دو صورت عادی و فوری به مدت ۱۰ روز و یا یک ماهه صادر می‌شود. مدت زمان صدور این نوع ویزا برای ویزای عادی در حدود یک الی دو هفته و برای ویزای فوری در حدود ۲ الی ۵ روز زمان می‌برد.

برای این نوع ویزا باید مدارک شخصی هویتی و پاسپورت معتبر با اسکن آنها، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل در عمان و اسکن فیش جهت اقامت میزبان تحویل داده شود.

 برای مهاجرت به کشور عمان می‌توان از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج اقدام کرد. ولی از طریق تولد به فرزند و والدین او اقامت داده نمی‌شود مگر اینکه یکی از والدین تابعیت عمانی داشته باشند، تنها راه مناسب برای مهاجرت، مهاجرت کاری به عمان است.

از سوی دیگر اخذ پاسپورت و تابعیت کشور عمان اصلا کار ساده‌ای نیست و در واقع می‌توان گفت که اخذ پاسپورت عمان امری غیرممکن به نظر می‌رسد. لذا بهتر است قبل از هرگونه اقدام و تصمیم گیری برای مهاجرت عمان با وکلای معتمد و مجرب در این زمینه مشورت کنید.

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در پایان باید خاطرنشان کرد که، مهاجرت به عمان طیف وسیعی از فرصت‌ها و چالش‌ها را به‌ویژه برای ایرانیانی که به دنبال این اقدام هستند، ارائه می‌کند. با توجه به شرایط و الزامات خاص برای مسیرهای مهاجرتی مختلف مانند سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج، کار و پناهندگی، لازم است افراد قبل از انجام هر اقدامی، به طور کامل در مورد فرآیند تحقیق و تمامی موارد مربوط به آن را درک کند.

در حالی که وابستگی فرهنگی دوستانه عمان با ایران ممکن است بسیاری از مشکلات مهاجرت را برای مهاجران ایرانی تسهیل کند، اما رویه های اقامت و شهروندی می تواند پیچیده باشد. بنابراین، افرادی که قصد مهاجرت به عمان را دارند، باید به دنبال مشاوره حقوقی و راهنمایی برای اطمینان از مهاجرت آسان برای زندگی و کار در عمان باشند. پس بهتر است برای درک بهتر نکات ظریف قوانین مهاجرت در عمان، با کارشناسان قصران گروپ مشورت کنید.

تماس با قصران گروپ