قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای توریستی انگلیس

همانند سایر کشورها انگلیس هم این فرصت را در اختیار علاقه مندان قرار داده است تا بازدید از انگلیس و دوستان و یا خانواده با استفاده از ویزای توریستی انگلیس انجام شود.

بسته به هدف از سفر، متقاضی می بایست یکی از انواع ویزای کاری ، ویزای تحصیلی یا ویزای توریستی درخواست دهد. ویزای توریستی انگلیس یکی از پرمتقاضی ترین انواع ویزاست که برای مدت کوتاه صادر می شود و دارنده آن می تواند تا پایان مدت ویزا در این کشور حضور داشته باشد.

ویزای توریستی انگلیس

جهت دریافت ویزای توریستی انگلیس باید شرایط درخواست شده که در ادامه نام میبریم را دارا باشید. همچنین مدارک شما باید تکمیل باشد چرا که نقص و یا جعل در مدارک منجر به ریجکتی ویزای شما می شود.

British tourist visa 3 قصران گروپ

شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس

از مهمترین شرایط برای سفر به انگلیس داشتن تاریخچه سفر مناسب است. بهتر است پیش از سفر به انگلیس و دریافت ویزای توریستی انگلیس به کشورهایی که ویزای آنها به پاسپورت شما قوت می بخشد سفر کنید. کشورهایی مانند ژاپن، سنگاپور و کشورهای عضو منطقه شینگن گزینه مناسبی برای سفر هستند.

اگر برای شرکت در یک نمایشگاه یا رویداد به انگلیس سفر می کنید، مدارک لازم مانند دعوتنامه برای حضور در نمایشگاه را ارائه دهید.

دارا بودن تمکن مالی کافی و مانده حساب نیز از ضروریات موفقیت در دریافت ویزای توریستی انگلیس است.

انواع ویزای توریستی انگلیس

برای هر نوع سفر کوتاه مدت به انگلیس باید ویزای توریستی دریافت کنید. اغلب توریستان با اهداف زیر به انگلیس سفر می کنند:

بازدید از خانواده

برای دیدار از خانواده و دوستانی که در انگلیس زندگی میکنند ویزای توریستی انگلیس مناسب شماست. به این منظور باید از طرف خانواده خود دعوت شوید یا به عبارتی دعوتنامه دریافت کنید و به طریقی اثبات کنید که با فرد دعوت کننده دارای نسبت هستید. همچنین آدرس محلی را که در طول حضور در انگلیس در آنجا قصد اقامت دارید را نیز باید ذکر کنید.

تفریح و بازدید از انگلیس

برای سفر به انگلیس به منظور گردشگری فقط کافیست مدارک شما تکمیل باشد و مراحل درخواست ویزا را به درستی طی کنید.

اهداف تجاری

اگر برای حضور در یک نمایشگاه تجاری به انگلیس سفر می کنید میبایست از سوی برگزارکنندگان نمایشگاه یا سمینار دعوتنامه برای شما ارسال شود.

ویزای توریستی انگلیس

 مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلیس

پیش از انجام هر کاری برای دریافت ویزا بهتر است با اطلاع از مدارک درخواست شده نسبت به جمع آوری آن اقدام کنید.

مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزا باید داشته باشید موارد زیر هستند:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۱ ساله
 • فرم تکمیل شده ویزای توریستی
 • اصل و ترجمه تمامی مدارک هویتی اعم از کارت ملی و شناسنامه
 • یک قطعه عکس
 • مدارک شغلی
 • مدارک ملکی
 • مدارک مالی
 • سابقه بیمه تامین اجتماعی در صورت وجود
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی استغال به تحصیل
 • تمکن مالی و گردش حساب

مراحل درخواست ویزای توریستی انگلیس

بعد از اینکه هدف خود از سفر به انگلیس را مشخص کردید باید مراحل زیر را به درستی طی کنید.

در ابتدا وارد سایت سفارت انگلیس شده فرم مربوطه را دریافت کرده و پر و تکمیل کنید. از یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و یا ارمنستان وقت سفارت انگلیس دریافت کرده و در روز تعیین شده با در دست داشتن مدارک برای تحویل و انگشت نگاری آماده شوید. به خاطر داشته باشید که رسید پرداخت هزینه ها را همراه داشته باشید.

البته کارگزاری VFS به عنوان رابط میان ایرانیان و سفارت در ایران فعالیت می کند که شما می توانید برای پیگیری اقدامات مربوط به اخذ ویزا از طریق این کارگزاری اقدام کنید یا به کشورهای اطراف بروید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلیس

معمولا صدور ویزا ۳ تا ۴ هفته زمان می برد اما ممکن است در برخی موارد و شرایط این مدت طولانی تر هم شود.

در نظر داشته باشید که تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد که خود نیازمند زمانی حدودا ۱۰ روز است. اگر برای انگشت نگاری قصد سفر به یکی از کشورهای همسایه را داشته باشید چند روزی هم این مسیر زمانبر خواهد بود. همچنین باید به تاریخ دعوتنامه خود توجه داشته باشید که از اعتبار ان نگذرد. با این اوصاف پیشنهاد می کنیم حدودا ۴۰ روز پیش از آغاز برنامه سفر خود برای دریافت ویزا اقدام کنید.

پیگیری ویزای توریستی انگلیس

همانطور که گفته شد جواب ویزای انگلیس تا ۴۰ روز اعلام می شود. در صورتی که مدارک شما دارای نقصی باشد سفارت از طریق ایمیل به شما اعلام می کند.

پیگیری جواب ویزا از طریق سایت سفارت قابل انجام است کافیست کد رهگیری خود را وارد کنید تا از روند پرونده خود مطلع شوید.

ویزای توریستی انگلیس

ریجکتی ویزای انگلیس

مانند ویزای هر کشور دیگری در صورتی که مدارک و پرونده شما دارای نقص باشد ممکن است با صدور ویزا به شما موافقت نشود و به اصطلاح ریجکت شوید.

ریجکتی ویزای انگلیس معمولا به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد:

عدم تمکن و توانای مالی کافی

در صورتی که مدارک مالی شما کافی نباشد و افسر بررسی کننده پرونده مطمئن نباشد که می توانید هزینه های سفر خود را پرداخت کنید با صدور ویزا به شما موافقت نمی کند.

تکمیل نبودن مدارک

چنانچه مدارک شما دارای نقص باشد و یا مدارک خوسته شده را دقیقا تحویل نداده باشید با صدور ویزای شما مخالفت می شود. تمامی مدارک و اسناد درخواست شده را با کاملا فراهم کرده و تحویل دهید.

عدم اطمینان افسر از بازگشت

برای آفیسر بررسی کننده پرونده مهم است که پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود باز میگردید. به همین جهت مدارک ملکی و شغلی از شما درخواست می شود. اگر مدارک و اظهارات شما برای افسر قانع کننده نباشد ویزایتان صادر نمی شود.

موارد دیگر

دلایل دیگری مانند پاسپورت نامعتبر، عدم تطابق مدارک ارائه شده با هدف از سفر، سابقه سفر نامناسب و ناکافی و دعوتنامه نامعتبر ممکن است باعث عدم صدور ویزای انگلیس شود.

رفع ریجکتی ویزای انگلیس

برای رفع ریجکتی ویزا ابتدا باید دلیل این امر را بدانید. درصورتی که دلیل، نقص در مدارک شما باشد می توانید با تکمیل پرونده و ارسال نامه ای توضیحی به سفارت، درخواست بررسی مجدد داشته باشید.

اگر دلیل ریجکتی ویزا عدم سابقه سفر باشد بهتر است برای دریافت ویزای کشورهایی که به پاسپورت شما قوت می بخشد اقدام کنید. مثلا به کشور ژاپن یا سنگاپور و یا یکی از کشورهای حوزه شینگن سفر کنید و بعد دوباره برای صدور ویزای انگلیس درخواست دهید.

چنانچه عدم اعتماد به بازگشت دلیل مردود شدن ویزایتان باشد باید مدارک ملکی و مالی خود و هر چه که وابستگی شما به کشورتان را اثبات می کند را ارائه داده و مجددا برای دریافت ویزا درخواست دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ