ویزای توریستی اتریش

کوهستان ها، دریاچه ها و سازه های تاریخی قدیمی چشم نواز و زیبایی خارق العاده کشور اتریش، علاوه بر بودن در میان 26 کشور عضو شینگن، ویزای توریستی اتریش را به یکی از پرمتقاضی ترین ویزاها تبدیل کرده است.

بسیاری از دانشجویان نیز این کشور را به دلیل برخورداری از سیستم آموزشی قوی برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند؛ برای کسب اطلاعات در خصوص بهترین دانشگاه های اتریش نیز می توانید به این لینک مراجعه کنید.

اخذ ویزای توریستی اتریش نیاز به برخورداری از شرایط پیچیده یا طی کردن مراحل بسیاری ندارد، در ادامه به بررسی تمام جوانب اخذ ویزای توریستی اتریش پرداخته‌ایم.

همه چیز درمورد ویزای توریستی اتریش

ویزای اتریش یکی از انواع ویزاهاییست که اجازه اقامت کوتاه مدت در این کشور یا سایر کشورهای حوزه شینگن، با اهداف توریستی را به دارندگان خود اعطا می کند.

همچنین لازم است بدانید که این نوع ویزا امکان تبدیل به سایر ویزاها و فراهم آوردن امکان مهاجرت به اتریش را نخواهد داشت.

ویزای توریستی اتریش

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اتریش

برای ارسال درخواست به منظور اخذ ویزای توریستی اتریش نیز مانند هر ویزای دیگری باید مدارکی را برای ارائه به سفارت این کشور آماده کنید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای اتریش
 • پاسپورتی که حداقل 7 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی داشته و حداکثر در 5 سال اخیر صادر شده باشد.
 • مدارک شناسایی
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار
 • بیمه نامه مسافرتی
 • بلیط رفت و برگشت
 • ارائه مدارک مربوط به اقامت در طول دوران سفر
 • گواهی تمکن مالی
 • دعوت نامه (درصورت وجود)
 • کپی ویزاهای توریستی قبلی (درصورت وجود)
 • انگیزه نامه

شرایط اخذ ویزای توریستی اتریش

به دلیل اینکه میزان پناهندگانی که سالانه به این کشور مهاجرت می کنند بیش از حد انتظار دولت اتریش بوده و باتوجه به اینکه وین به عنوان بهترین شهر دنیا طی 5 سال متوالی انتخاب شده، اخیرا این تعداد افزایش چشمگیری نیز نسبت به گذشته داشته است؛ دولت اتریش تصمیم گرفته تا علاوه بر ایجاد الزام برای ارائه مدارکی که پیش تر گفته شد، برخورداری از برخی شرایط خاص را نیز به عنوان امتیاز برای متقاضیان در نظر گرفته و اشخاص واجد شرایط را در الویت پذیرش قرار بدهند. این شرایط عبارتند از:

 • داشتن تاریخچه سفری قابل قبول
 • تمکن مالی حدود 200 میلیون تومان برای هر نفر
 • نامه اشتغال به کار به منظور اطمینان دولت اتریش از بازگشت متقاضی به کشور خود
 • ارائه دعوت نامه از سوی بستگان ساکن اتریش نیز می تواند امتیاز مثبتی باشد.

روند دریافت ویزای توریستی اتریش

برای اقدام به درخواست اخذ ویزای اتریش، باید ابتدا فرم درخواست ویزا را که روی سایت سفارت اتریش قرار دارد تکمیل نمایید و مدارک موردنیاز را بطور کامل آپلود کرده و برای اخذ وقت سفارت اقدام کنید.

هنگامی که در موعد تعیین شده به سفارت مراجعه کردید باید علاوه بر انجام مراحل بیومتریک مثل انگشت نگاری و… مدارک خود را نیز تحویل بدهید و منتظر تعیین وضعیت درخواست خود شوید.

مدت زمان پردازش ویزای توریستی اتریش

در شرایط عادی پروسه بررسی مدارک و درخواست شما برای اخذ ویزای توریستی اتریش 15 روز کاری زمان خواهد برد بنابراین با در نظر گرفتن تاخیر احتمالی این روند بهتر است 2 الی 3 ماه قبل از تاریخی که قصد سفر به اتریش را دارید، اقدام به ارسال درخواست خود نمایید.

ویزای توریستی اتریش

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اتریش

به طورکلی دو نوع ویزای توریستی وجود دارد که در هر دو نوع مدت زمان اعتبار شما 180 روز بوده و اجازه 90 روز اقامت در اتریش را خواهید داشت ولی با داشتن ویزای مولتیپل امکان بیش از یک بار ورود و خروج به این کشور برای شما فراهم می باشد، در حالی که با داشتن ویزای سینگل فقط یک بار اجازه ورود به خاک اتریش را خواهید داشت.

هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش

هزینه دریافت ویزای توریستی اتریش نیز مثل سایر ویزاهای شینگن باتوجه به سن متقاضی متفاوت بوده و به این صورت است که کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه معاف می باشند در حالی که این هزینه برای متقاضیان 6 تا 12 سال، 40 یورو و برای اشخاص 12 سال به بالا معادل 80 یورو می باشد.

ریجکت درخواست ویزای توریستی اتریش

دلایل اصلی عدم موافقت با درخواست برای اخذ ویزای توریستی اتریش معمولا عبارتند از جعلی بودن یا نقص مدارک و یا عدم ارائه دلایل و مستندات کافی در ارتباط با انگیزه از سفر و ایجاد اطمینان برای آفیسر در راستای بازگشت شما به کشور خود.

اگر تمایل به سفر به دیگر کشورهای اروپایی را دارید مشاوران ما در قصران گروپ پاسخگوی کلیه سوالات شما در ارتباط با انواع ویزاهای توریستی از جمله ویزای توریستی اسپانیا، ویزای توریستی فرانسه، ویزای اتریش و دیگر کشورهای عضو شینگن خواهند بود.

ویزای توریستی اتریش

سوالات متداول

 • حداکثر زمان اقامت با ویزای توریستی اتریش چقدر است؟

حداکثر زمانی که مجوز اقامت در اتریش را خواهید داشت به صورت 90 روز در طول 180 روز می باشد.

 • با داشتن ویزای توریستی اتریش می توان به سایر کشورهای شینگن نیز سفر کرد؟

بله؛ باتوجه به اینکه اتریش یکی از 26 کشور عضو شینگن می باشد، با داشتن ویزای توریستی شینگن امکان سفر به کلیه کشورهای این حوزه نیز برای شما فراهم خواهد شد.

 • آیا امکان تمدید ویزای توریستی اتریش وجود دارد؟

بطورکلی و مگر در شرایط خاص، امکان تمدید اقامت شما با داشتن ویزای توریستی اتریش وجود نخواهد داشت و برای سفر مجدد به این کشور باید کلیه مراحل اخذ ویزا را از اول طی نمایید.

 • پردازش درخواست ویزای توریستی اتریش چقدر زمان می برد؟

در شرایط عادی تعیین وضعیت درخواست شما برای دریافت ویزای اتریش، بین 15 تا 30 روز زمان خواهد برد ولی ممکن است به دلایل متعددی این زمان طولانی تر نیز بشود.

 • آیا داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای توریستی اتریش الزامیست؟

خیر؛ هیچ الزامی به داشتن دعوت نامه جهت دریافت ویزای توریستی اتریش وجود ندارد ولی داشتن دعوت نامه می تواند باعث افزایش شانس شما برای اخذ این ویزا شود.

چرا قصران گروپ !

رفتار صادقانه عامل ایجاد حس اطمینان شما به قصران گروپ است. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.

اطلاعاتمان به روز و کامل است

مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند.

01

هرگز شما را تنها نمی‌گذاریم

درهر ساعتی از شبانه روز مشاوران ما اماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. ما در قصران گروپ از صفر تا صد مراحل مهاجرت، از مشاوره و راهنمایی گرفته تا آخرین مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم

02

مشاوره ما دقیق و حرفه‌ایست

نگران نباشید! با دریافت مشاوره از کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت را دریافت خواهید کرد. ما سوالات شما را به طور دقیق و حرفه ای پاسخ می دهیم به طوری که هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نمی ماند.

03
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085