قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

 ویزای توریستی آمریکا

همانند هر کشور دیگری برای سفر کوتاه مدت به آمریکا، باید  ویزای توریستی آمریکا یا ویزیتور ویزای این کشور را دریافت کنید. ویزای توریستی به دلایل مختلفی مانند دیدار خانواده و یا بازدید از آمریکا  صادر می شود. دریافت ویزای توریستی آمریکا کار نسبتا دشواریست اما در صورتی که دارای شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا باشید می توانید در این امر موفق شوید.

 ویزای توریستی آمریکا

افرادی که قصد سفر کوتاه مدت (اغلب کمتر از ۶ ماه) به آمریکا را دارند برای دریافت  ویزای توریستی آمریکا درخواست می دهند. این ویزا نوعی ویزای غیرمهاجرتی است و به متقاضی اجازه حضور برای مدت کوتاه در این کشور را می دهد.

شهروندان برخی از کشورها برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا ندارند و برخی دیگر برای سفر به آمریکا باید ویزا دریافت کنند.

ویزای توریستی کشور آمریکا با نام B1 و  B2نیز شناخته می شود که تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

bibbib قصران گروپ

ویزای توریستی B1  آمریکا

آن دسته از متقاضیانی که برای اهداف تجاری مانند شرکت در یک سمینار، حضور در یک مجمع علمی یا پژوهشی، شرکت در نمایشگاه یا جلسات و از این قبیل قصد سفر به آمریکا را دارند می بایست برای ویزای B1 درخواست دهند.

از ضروریات دریافت  ویزای توریستی آمریکا B1 دارا بودن دعوتنامه از طرف شرکت و یا نهادی است که از متقاضی دعوت کرده است البته علاوه بر دعوتنامه تکمیل سایر مدارک نیز الزامی است.

ویزای توریستی B2 آمریکا

افراد دیگری که با هدف دیدار خانواده و یا طی کردن دوره درمان کوتاه مدت قصد سفر به آمریکا را دارند می بایست برای ویزای B2 اقدام نمایند. متقاضی دریافت ویزا باید اثبات کند بعد از مدت درمان یا پایان ویزا به کشور خودش باز می گردد.

ویزای توریستی مولتی و سینگل آمریکا

هر دو نوع ویزای آمریکا می توانند به صورت سینگل و یا مولتی صادر شود. با دریافت ویزای سینگل یا یکبار ورود فرد تنها یکبار میتواند به آمریکا سفر کند و تا پایان مدت اعتبار ویزا در این کشور بماند.

ویزای مولتی یا چندبار ورود آمریکا این امکان را به متقاضی می دهد که تا پایان مهلت ویزا به دفعات به این کشور ورود و خروج داشته باشد. اعتبار ویزای سینگل معمولا ۶ ماه و اعتبار ویزای مولتی می تواند تا ۱۰ سال هم باشد.

شرایط اخذ  ویزای توریستی آمریکا

جهت اخذ ویزای توریستی امریکا متقاضی باید ثابت کند که فقط به قصد و هدف گفته شده به آمریکا سفر میکند و تضمین دهد که بعد از اتمام مهلت ویزا به کشور خود بازمی گردد.

اگر برای دیدن اقوام خود به این کشور سفر می کنید ارائه دعوتنامه، مشخصات کامل فردی که از سمت او دعوت شده اید، آدرس محل سکونت او و تاریخ سفر شما باید کاملا مشخص باشد.

اگر به جهت حضور در یک رویداد خاص به آمریکا سفر می کنید میبایست تاریخ برگزاری و مشخصات کامل نمایشگاه و یا ایونتی قصد شرکت در آن را دارید با ارائه مدارک لازم به اثبات برسانید.

همچنین باید ثابت کنید که دارای وابستگی در کشور خود هستید و به هیچ عنوان قصد حضور بیشتر از مدت تعیین شده در ایالات متحده را ندارید. اثبات وابستگی از طریق اسناد ملکی و گواهی های شغلی امکان پذیر است.

suitcase قصران گروپ

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

برای سفر کوتاه مدت به آمریکا و موفقیت در اخذ ویزا باید مدارکی را تهیه و فراهم کنید.

 • تکمیل شده فرم DS160  و تاییدیه نهایی آن
 • پاسپورت دارای حداقل ۶ ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس جدید
 • پرینت از پرداخت هزینه های درخواست شده برای دریافت ویزا
 • مدارک شناسایی و شغلی
 • پرینت حساب بانکی و گردش حساب و تمکن مالی
 • نامه اشتغال به کار و تحصیل در صورت محصل بودن
 • اسناد ملکی و شغلی
 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • پاسپورت های سابق
 • تمامی مدارک مربوط به بازنشستگی و حقوق

مراحل دریافت ویزای توریستی آمریکا

اولین مراحل دریافت ویزای توریستی آمریکا آنلاین و به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت سفارت آمریکا باید انجام شود.

با مراجعه به  سایت و تعیین ویزای غیرمهاجرتی،  فرم DS160  را دریافت و تکمیل کرده و تا پایان مراحل دریافت ویزا پرینت آن را همراه خود داشته باشید.

هزینه هایی از شما درخواست میشود که باید آن را پرداخت کرده و رسید آن را ذخیره کنید.

کشور دلخواه خود را برای مصاحبه انتخاب کرده و تاریخ مصاحبه را مشخص نمایید

 و در نهایت در روزی که تعیین کرده اید برای مصاحبه در آن کشور حاضر شوید

وقت سفارت آمریکا

همانطور که می دانید کشور امریکا همانند کانادا در ایران سفارتخانه فعال ندارد. به همین جهت ایرانیانی که قصد سفر به این کشور را دارند باید برای انجام مصاحبه و یا معاینات مدیکال و انگشت نگاری به کشور دیگری سفر کنند.

ایرانیان اغلب برای گرفتن وقت سفارت آمریکا به یکی از کشورهای همسایه مانند ارمنستان، ترکیه و یا امارات می روند.

برای حضور در سفارت آمریکا در ترکیه باید به شهر آنکارا سفر کنید. سفر هر چه هم که کوتاه باشد در برگیرنده هزینه هایی است. برای جلوگیری از صرف هزینه و زمان میتوانید خدمات پیکاپ ویزا را انتخاب کنید.

اگر ارمنستان را برای ا نجام کارهای کنسولی دریافت ویزا انتخاب کرده اید باید به شهر ایروان سفر کنید. البته در نزدیکی سفارت هتل های زیادی وجود ندارد اما با سفری برنامه ریزی شده می توانید از سفری چند روزه به ارمنستان لذت ببرید.

سفارت آمریکا در کشور امارات و در شهر ابوظبی واقع شده است. با دریافت تور دبی می توانید در این شهر اقامتی چند روزه پیش از روز مصاحبه در ابوظبی یا پس از آن داشته باشید.

opop قصران گروپ

مدت زمان صدور ویزا

نمی توان مدت دقیقی برای صدور ویزای توریستی آمریکا تتعیین کرد. بسته به تعداد پرونده ها و یا شرایطی خاص ممکن است روند جوابدهی به ویزا و صدور آن بیشتر از میزان معمول زمان ببرد.

صدور و یا عدم صدور ویزا و حتی مدت زمان رسیدگی به کیس شما کاملا بستگی به نظر افسر بررسی کننده پرونده تان دارد.

معمولا ۳۰ تا ۴۰ روز پس از مصاحبه پاسخ ویزای شما اعلام می شود. در صورتی که تمامی مدارک شما تکمیل باشد و در پاسخ به سوالات افسر موفق باشید همان روز و بعد از مصاحبه پاسخ به شما اعلام می شود.

در برخی موارد پرونده متقاضی نیاز به بررسی بیشتر دارد به همین جهت پرونده و مدارک او برای بررسی های بیشتر وارد مرحله کلیرنس می شود و پس از بررسی مجدد که اصولا چند ماه است پاسخ ویزا اعلام می شود.

ریجکتی ویزای توریستی آمریکا

همانطور که گفتیم تصمیم نهایی بر روی کیس شما با افسر بررسی کننده پرونده تان است. اگر به هر دلیلی آفیسر قانع نشود که شما به چه علتی قصد سفر دارید و آیا بعد از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازمیگردید یا خیر با صدور ویزای شما موافقت نمی کند.

همچنین نقص و یا جعل در مدارکتان می تواند یکی دیگر از علل ریجکتی ویزای شما باشد. تمکن مالی نامناسب و عدم اثبات اینکه در مدت حضور در آمریکا عهده دار هزینه های خود هستید نیز می تواند یکی از علل مردودی ویزایتان باشد.

عدم سابقه سفر، شک به پناهنده شدن شما، ارائه دعوتنامه نامعتبر، عدم تکمیل مدارک و پرونده و ارائه پاسخ هایی خلاف واقع در عدم صدور ویزای توریستی آمریکا موثر است.

تمدید ویزای توریستی آمریکا

ممکن است شما هم این سوال را در ذهن داشته باشید که آیا امکان تمدید ویزای توریستی آمریکا وجود دارد یا خیر. مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه است. در صورتی که قصد حضور بیشتر از این میزان در آمریکا را داشته باشید باید حداقل ۴۰ روز پیش از پایان مدت ویزا برای تمدید آن اقدام کنید.

برای این امر باید به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه کرده و دلایل قانع کننده ای برای حضور بیشتر ارائه دهید. مانند اینکه هنوز طول درمان شده به اتمام نرسیده است.

به خاطر داشته باشید که در طول حضور کوتاه مدت خود در آمریکا تمامی قوانین شهروندی و اجتماعی را باید رعایت کنید و البته جهت تمدید ویزا پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی باشد!

در این لینک می توانید درباره مهاجرت آمریکا و ارزانترین راه مهاجرت به آمریکا بیشتر بدانید.

در صورتی که قصد مهاجرت به روش گفته شده را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ