قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ثبت شرکت در آلمان برای ایرانیان

شاید با توصیفاتی که از شرایط زندگی و کار در کشور آلمان شنیده‌اید به فکر مهاجرت به آلمان هستید و در نتیجه می‌خواهید با روش ‌های اخذ اقامت دائم آلمان آشنا شده و هر چه زودتر شرایط مهاجرت خود و حتی خانواده را فراهم کنید.

ثبت شرکت در آلمان یکی از ساده‌ ترین راه ‌های مهاجرت به آلمان شناخته شده است. اگر شما در ایران کسب و کاری دارید و می‌خواهید حوزه کاری خود را به یکی از کشور‌های اروپایی توسعه داده و در نتیجه آلمان را برای این منظور انتخاب کرده‌اید پیشنهاد ما این است که حتماً این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

مزایای ثبت شرکت در آلمان قصران گروپ

مزایای ثبت شرکت در آلمان

طبق آماری که کارشناسان ما در مؤسسه قصران گروپ به دست آورده‌اند ثبت شرکت در آلمان مورد استقبال بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی قرار گرفته و حتی اکنون ما با متقاضیانی مواجه هستیم که می‌خواهند از همین الان برای ثبت شرکت در آلمان ۲۰۲۴ اقدام کنند. حتماً کنجکاو شده‌اید که دلیل این استقبال چیست؟ کافی است مزایای ثبت شرکت در آلمان را بررسی کنید تا بتوانید به پاسخ سؤال خود برسید:

 1. اولین و مهم‌ترین مزیت ثبت شرکت در آلمان اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. چون یکی از شرایط اخذ اقامت آلمان این است که شما بتوانید ثابت کنید در این کشور می‌توانید درآمد کافی به دست آورده و از عهده هزینه‌ های زندگی در آلمان برمی‌آیید.
 2. ثبت شرکت نوعی سرمایه‌گذاری در آلمان به حساب می‌آید. از یک سو شما می‌توانید به اشتغال‌زایی در کشور آلمان و در نتیجه توسعه اقتصاد آن کمک کنید و از سوی دیگر بهترین منبع درآمد را برای خود رقم خواهید زد.
 3. سیستم بهداشت و درمان آلمان واقعاً پیشرفته و کاملاً به روز است. متخصصان حرفه‌ای در کشور آلمان در زمینه‌های مختلف پزشکی فعالیت دارند. حتی اگر شما تا به حال در بین دوستان و آشنایان افرادی مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج داشته‌اید قطعاً با پیشنهاد متخصصان ایرانی برای اعزام بیمار به کشور آلمان مواجه شده‌اید و این نشان می‌دهد که سیستم درمانی کشور آلمان واقعاً عالی و بسیار باکیفیت است.
 4. جالب است بدانید که بازار کار مهندسی در آلمان نیز بسیار پررونق است. اگر شما نگاهی به مشاغل مورد نیاز آلمان بیندازید قطعاً در بین مشاغل، عمدتاً کار‌های مهندسی را مشاهده خواهید کرد. البته کشور آلمان به مشاغل دیگر شامل آموزش فناوری اطلاعات و همچنین حوزه بهداشت نیز بسیار نیاز داشته و اگر شما بتوانید شرکتی برای تأمین نیاز کاری در این زمینه‌ها به ثبت برسانید حتی از خدمات دولت نیز برخوردار خواهید شد.
 5. یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در آلمان بحث ویزای الحاق به خانواده در آلمان است. وقتی شما بعد از ثبت شرکت و در نتیجه اثبات تمکن مالی بتوانید اقامت کشور آلمان را به دست بیاورید می‌توانید اعضای خانواده شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را نیز به کشور آلمان ببرید. البته باز هم خانواده شما باید مدارک لازم را جهت مصاحبه تهیه کنند ولی پروسه کار برای آن‌ها راحت‌تر خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در آلمان

اگر شما تصمیم گرفته‌اید که شرکتی را در کشور آلمان به ثبت برسانید باید بدانید که چه مدارکی مورد نیاز است:

 • فرد متقاضی باید مدارک شخصی خود شامل اصل و کپی شناسنامه به صورت ترجمه شده و همچنین عکس رنگی در اختیار اداره مهاجرت آلمان قرار دهد.
 • از طرف دیگر شما باید فرم‌های درخواست ویزای کار آلمان و همچنین اقامت این کشور را تکمیل نمایید.
 • باقی سهامداران در داخل شرکت باید مشخصات خود را در داخل فرم ارائه کنند.
 • مدیر عامل و سهامداران باید مدارک تحصیلی خود را معادل‌سازی کرده و در اختیار اداره مهاجرت قرار دهند.
 • برای اینکه ثابت کنید به زبان آلمانی مسلط هستید لازم است مدارک زبان آلمانی برای مهاجرت ارائه نمایید.
 • یک نکته مهم برای ثبت شرکت در آلمان بحث رزومه فعالیت شما در زمینه کاری است. اگر قبلاً در ایران در این حوزه کار کرده‌اید رزومه خود را ترجمه شده در اختیار اداره مهاجرت بگذارید.
 • باید تمامی اعضای شرکت پاسپورت خود را با اعتبار بیش از ۶ ماه آماده کنند.
 • شما نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین گواهی بیمه سلامت دارید.
 • باید از نظر تمکن مالی ثابت کنید که می‌توانید از عهده هزینه‌ها برآیید.
 • براساس شرکتی که انتخاب کرده‌اید باید مدرکی ارائه کنید که نشان دهد سرمایه اولیه را تأمین کرده‌اید.
 • لازم است گواهی گردش حساب بانکی سه ماه اخیر خود را نیز ارائه کنید.

ثبت شرکت در آلمان

شرایط ثبت شرکت در آلمان

با توجه به اینکه اقتصاد کشور آلمان بسیار قوی بوده و رتبه چهارم را در دنیا به دست آورده است بنابراین قوانینی را برای خود وضع کرده است تا تنها بیزینس‌هایی در این کشور فعال شوند که می‌توانند به پیشرفت اقتصاد آلمان کمک نمایند. بنابراین مهمترین شرایط ثبت شرکت در آلمان به شرح زیر می‌باشد:

 • شما باید ابتدا بیزینس پلن خود را در اختیار اتاق بازرگانی آلمان قرار دهید. در واقع این مهم‌ترین قدم برای ثبت شرکت در آلمان شناخته شده است. اگر شما بتوانید یک طرح بسیار عالی را ارائه نمایید که نشان دهد به اشتغال‌زایی و پیشرفت اقتصاد آلمان کمک می‌کند نیمی از راه را طی کرده‌اید.
 • در مرحله دوم باید اثبات نمایید که می‌توانید سرمایه‌های مربوط به راه‌اندازی شرکت در آلمان را نیز تأمین کنید. در واقع شما به گواهی تمکن مالی نیاز دارید.
 • سن سرمایه‌گذار نیز براساس قوانین ثبت شرکت در آلمان بسیار مهم است و بر این اساس سرمایه‌گذار باید حداقل ۲۰ سال و حداکثر ۴۵ سال داشته باشد. اگر سن شما از ۴۵ سال بیشتر است پروسه ثبت شرکت برای شما سخت‌تر می‌شود.

 روش‌های ثبت شرکت در آلمان

به طور کلی شما می‌توانید شخصاً برای ثبت شرکت در آلمان اقدام کنید و یا اینکه از طریق خرید بیزینس در آلمان نیمی از راه طی کرده و هر چه زودتر فعالیت خود را آغاز نمایید. در واقع وقتی شما به سراغ خرید بیزینس در آلمان می‌روید مراحل اداری قبلاً طی شده و نیازی نیست که هزینه و وقت زیادی را در این مورد صرف کنید. بلکه یک شرکت آماده را در اختیار خواهید داشت. به هر حال انواع شرکت‌ها در کشور آلمان به شرح زیر می‌باشند:

 • شرکت‌هایی با مسئولیت محدود

به طور کلی این شرکت‌ها با هدف راه‌اندازی کسب و کار‌های کوچک و متوسط تأسیس می‌شوند که حداکثر سه نفر به عنوان سرمایه‌گذار باید برای ثبت این قبیل شرکت‌ها معرفی گردند. شرکت‌های مسئولیت محدود به دو دسته شرکت GMBH و شرکت UG تقسیم می‌شوند. اما تفاوت این دو در چیست؟ اگر چه هر دو شرکت برای کسب و کار‌های متوسط کاربرد دارند ولی شما وقتی به فکر ثبت شرکت  UGدر آلمان هستید یعنی کسب و کار کوچکتری را برای خود در نظر گرفته‌اید.

از طرف دیگر در شرکت‌های UG سهامداران و سرمایه‌گذاران باید ۲۵ درصد سود سالانه خود را پس‌انداز کنند. همچنین این دو شرکت از نظر حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در آلمان با یکدیگر تفاوت دارند که به صورت سالانه طبق قوانین آلمان این سرمایه مشخص می‌شود.

 • شرکت سهامی AG

برای راه‌اندازی این شرکت شما به سرمایه بیشتری نیاز دارید و در نتیجه اگر می‌خواهید بیزینس‌های پیشرفته‌ای را در آلمان راه‌اندازی کنید قطعاً این گزینه برای شما مناسب خواهد بود. در شرکت‌ AG حداقل اعضای هیئت مدیره ۵ نفر هستند.

 • ثبت شرکت در آلمان با مشارکت محدود

برای آن افرادی که می‌خواهند به صورت شراکتی یک شرکتی را در آلمان به ثبت برسانند ما ثبت شرکت با مشارکت محدود را پیشنهاد می‌کنیم. در این صورت هر یک از اعضا به میزان سرمایه‌ای که وارد شرکت می‌کنند در آن سهیم خواهند بود.

ثبت شرکت در آلمان

هزینه لازم برای ثبت شرکت در آلمان

اما قطعاً موضوعی که شما باید قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت شرکت در آلمان انجام دهید این است که با هزینه ثبت شرکت در آلمان نیز آشنایی داشته باشید. این موضوع به چند عامل بستگی دارد:

 • آیا شما به فکر خرید ملک و ثبت شرکت هستید؟ در واقع می‌خواهید ابتدا یک ملکی در آلمان خریده و شرکتی را در آنجا احداث کنید و یا می‌خواهید یک شرکت آماده را خریده و یا اجاره کنید.
 • شما چه نوع شرکتی را انتخاب کرده‌اید و در نتیجه حداقل سرمایه برای راه‌اندازی این شرکت چقدر است؟
 • آیا شما برای ثبت شرکت شخصاً اقدام کرده‌اید و یا از وکیل ثبت شرکت در آلمان کمک گرفته‌اید چون به هر حال وقتی شما یک نماینده‌ای را انتخاب می‌کنید باید هزینه‌ای به عنوان دستمزد برای او در نظر بگیرید.
 • گاهی اوقات برخی از متقاضیان که به مؤسسه قصران گروپ مراجعه می‌کنند تصمیم می‌گیرند قبل از ثبت شرکت در آلمان ابتدا سفری به این کشور داشته، شرایط کاری را بررسی کند و همچنین در مورد شرایط کاری، اجتماعی و رفاهی که در این کشور وجود دارد اطلاعات کاملی به دست بیاورند. بنابراین باید هزینه اضافی برای ویزای توریستی آلمان در نظر گرفته شود.

مشاوره مهاجرتی قصران گروپ رایگان است!

در صورتی که قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

اگر به فکر ثبت شرکت در آلمان هستید شما باید یک مؤسسه مهاجرتی حرفه‌ای در کنار خود داشته باشید تا هم مراحل ثبت شرکت در آلمان را برای شما انجام دهد و هم کمک کند که سریع‌تر اقامت کشور آلمان را به دست ‌آورید و بتوانید اعضای خانواده را نیز با خود به آلمان ببرید. برای این منظور می‌توانید بر روی کمک قصران گروپ حساب کنید.

ابتدا در جلسه‌ای که برای شما برگزار می‌کنیم شرکت کنید تا تمامی سؤالات شما پاسخ داده شود و بعد از تعیین نوع شرکت، ما تمامی مدارک را از شماره دریافت می‌کنیم تا مراحل اداری ثبت شرکت در آلمان را هر چه زودتر برای شما عزیزان شروع نماییم.

تماس با قصران گروپ

4 پاسخ

 1. اقامت از طریق ثبت شرکت در کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل امارات و قطر هم انجام میدین؟
  ممنون

  1. سلام بله این موارد هم در شرکت قصران گروپ انجام میشه
   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انجام کار، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 2. سلام
  برای فرد ۵۰ ساله امور ثبت شرکت هم انجام میدین؟
  مدرک زبان ندارم. تمکن مالی چقدره؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   بله ثبت شرکت برای شما قابل انجام هست
   تمکن مالی موارد مختلفی برای بررسی داره که در پیام نمی گنجه
   برای اطلاع از این مورد با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *