قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به انگلیس

افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند قطعاً کشور انگلیس را در لیست خود قرار داده‌اند.

سالانه تعداد زیادی از افراد باهدف تحصیل، گردش، کار، دیدار اقوام و … عزم سفر به انگلستان می‌کنند.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید به انگلستان مهاجرت کنید بهتر است کمی درباره آن اطلاعات کسب کنید. با قصران گروپ همراه باشید.

مهاجرت به انگلیس

فهرست مطالب

آب‌وهوای انگلیس

انگلستان در منطقه بریتانیا قرار گرفته است. بریتانیای کبیر شامل کشورهای انگلیس، اسکاتلند و ولز است. قسمت دیگر بریتانیا جزیره کوچکی به نام ایرلند شمالی است.

برخلاف عموم که انگلستان و به‌خصوص شهر لندن را شهری همیشه بارانی می‌دانند، انگلستان از آب‌وهوای متنوعی برخوردار است. البته که میزان بارندگی در لندن بالاست اما نه در تمام ماه‌های سال.رطوبت هوا در شهرهایی مانند لندن در فصل تابستان که دمای هوا بالا می‌رود کمی کلافه‌کننده می‌شود. بهتر است تابستان را برای سفر و گردش به انگلیس انتخاب نکنید.

مطلوب‌ترین آب‌وهوا را در نوامبر تا فوریه می‌توانید تجربه کنید. به‌طورکلی منطقه بریتانیا و انگلیس سرسبز و سرشار از رودخانه‌های روان است.مهم‌ترین و طولانی‌ترین رود انگلیس رود تیمز در جنوب انگلستان است که منظره‌های شگفت‌انگیزی را در این منطقه ایجاد کرده است.

مهاجرت-به-انگلیس

اقتصاد و پول انگلیس

قبل از مهاجرت به هر کشوری بهتر است درباره اقتصاد و ارزش پول آن کشور و نرخ بیکاری و شرایط کار در آن کشور بدانید. تصور بر این بود که پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اقتصاد و ارزش پولی این کشور افت خواهد کرد. اما داستان کاملاً برعکس شد!

پس از جریان برگزیت انگلیس به دنیا نشان داد که کشوری مستقل است و به‌تنهایی اقتصاد و واحد پولی قدرتمندی دارد. پول رایج در انگلستان پوند است و ارزش آن هم اکنون از دلار و یورو بیشتر است. نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۱ تنها ۵% بود که نشان‌دهنده اقتصاد کارآمد این کشور است.

سیاست‌های پولی انگلستان بر عهده بانک مرکزی انگلستان است، بخش اصلی اقتصاد این کشور بر اساس ارائه خدمات بنا نهاده شده است. پس از نیویورک لندن دومین قطب مالی دنیاست.

باید اذعان کرد که هزینه زندگی در انگلیس بالاست! هزینه کالای مصرفی و غذا باعث شده این کشور در لیست پرهزینه‌ترین کشورها برای مهاجرت و زندگی قرار گیرد. کشاورزی بخش عمده‌ای از درآمد انگلیس را تأمین می‌کند، غلات، چغندر، گندم، سبزیجات همگی محصول خود کشور انگلیس است.

مهم‌ترین شهرهای انگلستان شامل لندن، منچستر، لیورپول، کمبریج و ناتینگهام هستند که جایگاه برترین دانشگاه‌های انگلیس نیز هستند.

از مهم‌ترین رشته‌هایی که متقاضیان خواهان آن هستند تحصیل پزشکی در انگلیس و تحصیل مهندسی در انگلیس است که در صورت دارابودن شرایط مدنظر دانشگاه، می‌توانند تحصیل در آنجا را آغاز نمایند.

اما برای مهاجرت به انگلیس راه‌های گوناگونی پیشروی شماست که بسته به شرایطتان می‌توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

در ادامه با قصران گروپ همراه باشید.

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس

روش‌های مهاجرت به انگلیس متنوع و متفاوت است که باتوجه‌به هدف هر فردی از مهاجرت و زندگی در انگلیس تعیین می‌شود.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار، مهاجرت تحصیلی به انگلیس، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد مهم‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس هستند.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس مهاجرت تحصیلی به انگلیس است. کیفیت بالای آموزشی، دارابودن برترین دانشگاه‌ها، امکان کار در هنگام تحصیل و مزایای بسیار دیگر باعث شده است انگلستان انتخاب بسیاری از دانشجویان مشتاق به تحصیل در اروپا باشد. لندن به‌تنهایی میزبان ۲ دانشگاه برتر دنیاست. برای تحصیل در انگلیس در هر مقطعی باید ویزای انگلیس دریافت کنید. ویزای تحصیلی انگلیس در انواع مختلفی صادر می‌شود.

ویزای کوتاه‌مدت انگلیس برای بازه‌های زمانی ۶ تا ۱۱ ماه صادر می‌شود و بیشتر از این مدت نمی‌توانید در انگلیس بمانید. این ویزا برای گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت زبان انگلیسی صادر می‌شود. افرادی که قصد تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را دارند باید از کورس‌های آموزشی زبان استفاده کنند که این ویزا برای آنها مناسب است.

متقاضیان ۴ تا ۱۷ساله که قصد ادامه تحصیل در انگلیس را دارند برای پذیرش در مدارس انگلیس باید ویزای Tier4 child دریافت کنند. اما متقاضیان بالای ۱۷ سال ویزای general  Tier4 را باید اخذ نمایند. با دارابودن این ویزا و سایر شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس فراهم می‌شود.

برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس باید از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی پذیرش دریافت کنید و پس از تکمیل سایر مدارک تحصیلی که مهم‌ترین آنها ریز نمرات مقاطع قبلی، نمره معدل بالا، نمره قابل‌قبول در آزمون آیلتس است می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نمایید. همچنین درصورتی‌که متقاضی واجد شرایط باشد می‌تواند از بورسیه تحصیلی انگلیس استفاده کند.

مهاجرت-به-انگلیس

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

یکی دیگر از روش‌هایی که به‌واسطه آن می‌توانید به انگلیس مهاجرت کنید از طریق کار است. برای اقامت در انگلیس از طریق کار باید ویزای Tier 2 دریافت نمایید. قبل از هر چیز باید از یک کارفرمای انگلیسی دعوت به کار شوید و دعوت‌نامه کاری اخذ کنید. کارفرمایی که برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند باید از اداره کار انگلیس مجوز داشته باشد. در نظر داشته باشید که در حرفه خود باید مشغول به کار شوید. ویزای کاری انگلیس برای مدت ۵ سال صادر می‌شود و پس از آن باید این کشور را ترک کنید اما درصورتی‌که واجد شرایط دریافت اقامت در انگلیس باشید می‌توانید اقامت انگلیس را نیز دریافت نمایید. برای دریافت ویزای کاری انگلیس باید واجد شرایط دریافت این ویزا باشید. مثلاً اثبات کنید که در حرفه‌ای که برای آن درخواست داده‌اید به‌قدر کافی دارای تخصص هستید.

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری یکی از دشوارترین روش‌های مهاجرت به انگلیس است. ویزای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری ویزای   Tier 1 شناخته می‌شود. ویزای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در انواع مختلفی صادرمی شود:

از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

در دریافت ویزا از این طریق فقط کافی است مبلغ ۲ میلیون پوند در اوراق قرضه انگلیس سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید کسب اقامت کنید. در ابتدا اقامت ۳ساله به شما تعلق می‌گیرد و سپس برای ۲ سال دیگر تمدید می‌شود. در دریافت این نوع از ویزا نیاز به هیچ‌گونه مدرک زبانی نیست.

ویزای استارتاپ

اگر طرح یا بیزینس پلن شما در لیست استارتاپ و طرح‌های مورد تأیید انگلیس باشد با حداقل سرمایه ۵۰ هزار پوند می‌توانید در انگلیس سرمایه‌گذاری کنید. پرواضح است که اگر با سرمایه‌ای بیشتر شروع کنید احتمال پذیرش بیشتر است. این نوع ویزا برای ۲ سال صادر می‌شود و قابل تمدید است.

ویزای نوآفرینی انگلیس

برای دریافت این ویزا باید طرحی نو، خلاقانه و ابداعی ارائه نمایید. درصورتی‌که طرح شما مورد تأیید دولت انگلیس باشد به شما ویزای نوآفرینی انگلستان اعطا می‌شود. مانند ویزای قبلی حداقل مبلغ سرمایه برای طرحتان باید ۵۰٫۰۰۰ پوند باشد. با دریافت این ویزا اجازه ۳ سال اقامت در انگلیس را دارید.

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

یکی از روش‌های مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج است. برای مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج باید با یک شهروند انگلیسی ازدواج کنید و البته دارای شرایط زیر هم باشید:

  • فاقد پیشینه کیفری باشید
  • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید
  • همسرتان باید دارای کارت اقامت انگلستان باشد
  • همسرتان از تمکن و توانایی مالی کافی برای هزینه‌های زندگی مشترک برخوردار باشد
  • از لحاظ جسمی و روحی در سلامت به سر ببرید
مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس از طریق تولد

کشور انگلستان پیرو قانون خون است. بدین معنا که فرزند متولد شده باید والد یا والدینی با تابعیت انگلیس داشته باشد. تفاوتی نمی‌کند کودک در کجا به دنیا آمده باشد! برای دریافت تابعیت از این طریق فرد متقاضی تا قبل از ۱۸ سالگی باید اقدام به دریافت تابعیت انگلیس نماید.

اخذ اقامت انگلیس

درصورتی‌که به هر یک از روش‌های بالا به انگلیس مهاجرت کردید و در صورت دارابودن شرایط اخذ اقامت در انگلیس، می‌توانید تبعه این کشور شوید.برای مثال در روش ازدواج درصورتی‌که ۲ سال از ازدواج شما گذشته باشد و دارای شرایط اقامت بوده و از قوانین تخطی نکرده باشید می‌توانید اقامت انگلیس را دریافت کنید. همچنین در ویزای کاری انگلیس پس از ۵ سال از دریافت ویزا و کار مداوم در این کشور و دارابودن تمام شرایط اخذ اقامت انگلیس می‌توانید مقیم انگلیس شوید.

نکته پایانی

قبل از اینکه کشور انگلیس را برای مهاجرت انتخاب کنید بهتر است به همه دشواری‌هایی که ممکن است در این مسیر وجود داشته باشد فکر کنید. انگلیس کشوری پرهزینه و سخت‌گیر است، ضمن اینکه در اعطای انواع ویزا نیز شرایط دشواری را برقرار کرده است. شرایط دریافت انواع ویزای انگلیس مطالعه کنید و با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید و سپس شرایط را برای اخذ ویزا فراهم کنید. مهارت زبانی خود را بالا ببرید چرا که وارد کشوری انگلیسی‌زبان و تک زبانه خواهید شد. اگر برای ویزای تحصیلی انگلیس درخواست می‌دهید رزومه تحصیلی خود را قوی کنید و دست پر برای پذیرش اپلای کنید.

به‌خاطر داشته باشید که به کشوری اروپایی با بالاترین استاندارهای زندگی وارد می‌شوید، سطح فرهنگ و روابط اجتماعی خود را بالا برده و آماده‌ی زندگی در کشوری متفاوت با ایران شوید!

درصورتی‌که قصد مهاجرت به انگلیس دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید تا از صفر تا صد مراحل اخذ اقامت انگلیس و مهاجرت به انگلیس در کنار شما باشند.

تماس با قصران گروپ

 

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی:

یک پاسخ

  1. ممنون از اطلاعات بسیارخوبتون و ممنون از گروه قصران که ما را با راهنمایی های دقیق مشاورینشون بسیار کمک کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *