قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت کاری آمریکا

برای مهاجرت کاری آمریکا و دریافت ویزای کاری امریکا و سفر به این کشور باید دارای شرایط اخذ ویزا باشید.

در این نوشته به توضیح انواع ویزای کاری امریکا و شرایط کار در این کشور می پردازیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مهاجرت کاری آمریکا

فهرست مطالب

کشور پهناور آمریکا با مساحتی نزدیک به ۱۰ میلیون کیلومتر رتبه سوم بزرگترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است. امریکا کشور ثروتمندیست و از لحاظ دارا بودن منابع و زیرساخت ها در جایگاه خوبی قرار دارد. دریافت ویزای کاری امریکا و کار در این کشور آرزوی هر فردی است که رویای سفر و زندگی در غرب را دارد.برای سفر به زندگی در این کشور باید از شرایط زندگی، کار و اقتصاد اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین برای مهاجرت کاری آمریکا و دریافت ویزای کاری امریکا و سفر به این کشور باید دارای شرایط اخذ ویزا باشید. در این نوشته به توضیح انواع ویزای کاری امریکا و شرایط کار در این کشور می پردازیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ویزای کار آمریکا

ویزای کاری امریکا در انواع مختلفی صادر می شود که هر فرد با توجه به رشته، حرفه و تخصص خود می تواند برای یکی از آنها درخواست دهد. در صورت دارا بودن شرایط و صلاحیت متقاضی می تواند موفق به دریافت ویزای کاری امریکا شود. ویزای کاری امریکا به دو دسته ویزای کاری موقت و غیر مهاجرتی و ویزای کاری دائمی و مهاجرتی تقسیم می شود.

مهاجرت کاری آمریکا

ویزای کاری موقت و غیر مهاجرتی آمریکا

 • ویزای گروه H

 • ویزای H1B

این ویزا برای افرادی صادر میشود که دارای حرفه ای مشخص، تحصیلات آکادمیک در رشته ای خاص و یا دارای تجربه کاری کافی در رشته خود هستند. این ویزا برای ۳ سال صادر می شود و قابل تمدید است.

برای دریافت ویزای H–۱B  باید از سوی یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شوید و کارفرما باید اثبات کند که در این موقعیت شغلی درامریکا نیروی کارآمد وجود ندارد. درخواست گرین کارت برای کارمند باید از سوی کارفرما مطرح شود.

همچنین متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی و یا معادل بوده و در تخصص خود حرفه ای باشد( مانند مهندسان، دانشمندان)

 • ویزای H2A  و H–۲B

این ویزا برای کارگران فصلی و کارگران موقت و برای دوره ای مشخص صادر میشود. ویزای H–۲A  برای کشاورزان و ویزای H–۲B مختص فعالیت های غیر کشاورزی است که به طور موقت صادر می شود. به طور کلی مدت این ویزا بیشتر از ۱ سال نیست.

 • ویزای H3

این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد یادگیری کار یا حرفه ای را در آمریکا دارند، اما انجام کار آنها در خارج از امریکا است. به این معنی که دوره کارورزی در امریکا انجام می شود ولی متقاضی در کشور خود و یا در کشوری خارج از آمریکا مشغول به کار می شود.

نکته: مهاجرت کاری آمریکا با ویزای H –۳ برای دانشجویان یا فارغ التحصیلان رشته های پزشکی صادر نمی شود.

 • ویزای گروه I

ویزای گروه آی برای افراد با صلاحیتی که در خبرگزاری ها و رسانه ها فعالیت می کنند صادر می شود. گزارشگران، تدوینگران و مشاغل مشابه می توانند برای دریافت این ویزا درخواست دهند. برای دریافت ویزای I متقاضی باید از یک کارفرمای خارجی پیشنهاد کار داشته باشد و دعوتنامه دریافت کند.

American work immigration 2 قصران گروپ
 • ویزای گروه L

ویزای گروه ال یک ویزای موقت کاری جهت کار در یکی از سطوح سازمانی است و یکی از برنامه مهاجرت کاری آمریکا محاسبه می شود، کارشناسان و مدیران که دارای سابقه هستند ویزایL– ۱A و افرادی که دارای تخصصی خاص هستند ویزای L–۱B دریافت می کند. ویزای L-1A  برای مدت ۳ سال و ویزای  L-1B  فقط برای یکسال صادر می شود. پس از پایان مدت ویزا در صورت دارا بودن شرایط فرد می تواند ویزای خود را تمدید کند.

 • ویزای گروه O

ویزای O مختص متقاضیانی است در حرفه و یا رشته ای تخصص فوق العاده ای دارند و کاملا توانمند هستند و یا در صنعت و یا حرفه ای خاص دارای دستاوردهایی میباشند. این ویزا همچنین برای خانواده و فرزند زیر ۲۱ سال این افراد به عنوان همراه نیز صادر می شود. مدت زمان این ویزا ۳ سال است.

 • ویزای گروه P

هنرمندان، ورزشکاران و افرادی که عملکردی خاص و ویژه در حرفه ای خاص دارند ویزای P دریافت می کنند. فرد متقاضی دریافت این ویزا باید دارای دستاوردهای بین المللی باشد. مدت زمان این ویزا معمولا بسته به مدت رویدادی است که متقاضی قصد شرکت درآن را دارد. برای مثال برای شرکت در مسابقه یا نمایشگاهی درخواست ویزا دارد.

 • ویزای گروه R

مبلغان دین و افراد مذهبی وابسته به فرقه ای خاص واجد شرایط دریافت ویزای گروه R هستند و پس از دریافت ویزا می توانند در امریکا به فعالیت های مذهبی خود ادامه دهند. مدت این ویزا ۵ سال است.

ویزای کاری دائم و مهاجرتی امریکا

هر ساله امریکا برای ۱۴۰۰۰۰ متقاضی مهاجرت کاری آمریکا ، گیرین کارت صادر می کند. متقاضیانی که ویزای کاری دائم دریافت می کنند می توانند خانواده خود را نیز همراه ببرند.

افراد دارای صلاحیت، دانش و تخصص کافی در صورت دارا بون سایر شرایط موفق به دریافت ویزای دائم آمریکا می شوند. برای دریافت ویزای کاری آمریکا دریافت دعوتنامه ار کارفرما عموما ضروری است. وزارت کار در آمریکا با بررسی شرایط اعلام خواهد کرد که برای شغل درخواست داده شده در امریکا نیروی کار کارآمد وجود ندارد و پس از بررسی شرایط اجازه صدور ویزا را به فرد می دهد. در ادامه به معرفی انواع ویزای کاری دائم در امریکا می پردازیم:

 • ویزای EB–۱

ویزای EB – ۱  برای افرادی صادر می شود که دارای تخصص و توانایی خاص باشند؛ مانند متخصصان کسب و کار، محققان، هنرمندان و ورزشکاران. این نوع از ویزا نیازی به تاییدیه وزارت کار آمریکا ندارد. خانواده دارنده این نوع از ویزا می توانند همرا ه متقاضی با دریافت ویزای  E-14 و E-15  وارد امریکا شوند.

 • ویزای EB – ۲

افرادی که دارای مدارک بالای تحصیلی هستند در صورت دارا بودن سایر شرایط موفق به دریافت این ویزا می شوند. مدرک تحصیلی بالا یا ۱۰ سال سابقه کاری در رشته تحصیلی از ضروریات دریافت این نوع ویزای آمریکاست. همچنین افرادی که استخدام آنها در راستای منافع ملی امریکا است نیز می توانند موفق به اخذ این ویزا شوند.

 • ویزای EB – ۳

افرادی که دارای مدرک لیسانس هستند و یا کارگران ماهر یا غیر ماهری که ویزای موقت کاری امریکا دارند می توانند برای این ویزا درخواست دهند. برای دریافت ویزای EB–۳  دارا بودن مجوز از وزارت کار آمریکا ضروری است.

 • ویزای EB – ۴

متقاضیان دریافت این نوع از ویزا و مهاجرت کاری آمریکا باید داری تخصصی منحصر به فرد باشند؛ کارمندان نهادهای مذهبی، کارمندان بازنشسته سازمان های بین المللی، کارمندان پست بین الملل امریکا، کودکان زیر سن قانونی که دچار مشکلات اقامتی هستند. برای دریافت این ویزا متقاضی باید از کارفرمای آمریکایی پیشنهاد شغلی اخذ کند، ضمنا کارفرما باید ثابت کند در وضعیت شغلی خوبی قرار دارد و می تواند کارگر خارجی استخدام کند.

مهاجرت کاری آمریکا

مدارک دریافت ویزای کاری امریکا

علاوه بر پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای آمریکایی که تقریبا در تمام ویزاهای کاری امریکا ثابت است، مدارکی که در ادامه نام میبریم را برای دریافت مهاجرت کاری آمریکا و ویزای کار باید همراه داشته باشید:

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک هویتی و شناسایی
 • رزومه کاری
 • گواهی سلامت
 • فرم های تکمیل شده
 • رسید پرداخت هزینه های درخواست شده
 • ارائه مدرک زبان
 • تمکن مالی
 • جاب آفر
 • دعوتنامه در صورت وجود

مزایای کار در آمریکا

قطعا کار در آمریکا و مهاجرت کاری آمریکا می تواند بهترین اتفاقی باشد که برای هر فردی رخ می دهد. از مهمترین مزایای کار درآمریکا دریافت تابعیت این کشور است. همانطور که می دانیم پاسپورت امریکا دارای ارزش بالایی است به تبع داشتن پاسپورت این کشور موقعیت های بسیاری را برای دارنده آن فراهم می کند. به علاوه امکان همراه داشتن خانواده­ ی فرد دارنده ویزای کاری امریکا، با این ویزا وجود دارد.

سطح مطلوب و فوق العاده بالا زندگی در امریکا، اقتصاد کارآمد، دانشگاه های برتر، بازار کار باثبات، نرخ بیکاری پایین همگی از مواردی هستند که مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای آمریکا را در لیست انتخاب افراد علاقه مند به مهاجرت قرار می دهد.

جهت اطلاع از نحوه دریافت ویزاهای آمریکا میتوانید مقاله ویزای تحصیلی آمریکا، و یا مهاجرت به آمریکا را مطالعه کنید و یا با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *