قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل در هلند

هلند که در منطقه شینگن نیز واقع شده است میزبان دانشگاه های تراز اول و با کیفیتی است که با داشتن شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند می توانید در آنها به تحصیل بپردازید.

تحصیل در هلند

فهرست مطالب

هلند یکی از کشورهای مطرح اروپایی است که از سوی ایرانیان بسیاری برای تحصیل و مهاجرت انتخاب می شود. کشور زیبا و خوش آب و هوای هلند که در منطقه شینگن نیز واقع شده است میزبان دانشگاه های تراز اول و با کیفیتی است که با داشتن شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند می توانید در آنها به تحصیل بپردازید. در این نوشته به چگونگی تحصیل در کشور هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می پردازیم. تا پایان این مطلب همراه با قصران گروپ باشید.

تحصیل در هلند

تحصیل در کشور هلند – کشور هلند برای تحصیل

تحصیل در کشور هلند برای دانش جویان و دانش آموزان بین المللی از مقطع دبستان گرفته تا دانشگاه امکان پذیر است. فقط کافیست شرایط و مدارک خواسته شده را دارا باشید و موفق به اخذ پذیرش از موسسه مورد نظر شوید.

شرایط تحصیل در مدارس هلند

تحصیل در کشور هلند از سن ۵ سالگی آغاز می شود و به مدت ۶ سال زمان خواهد برد. تحصیل در مدارس هلند به دو زبان انگلیسی و هلندی انجام می شود. مدارس در هلند به صورت دولتی و خصوص اداره می شوند، مدارس دولتی اغلب رایگان هستند و یا هزینه کمی را مطالبه می کنند. بودجه مدارس دولتی توسط دولت تامین می شود و خانواده ها تنها مبلغی ناچیز به عنوان هزینه های اضافی را پرداخت می کنند. دانش آموزان ۷ سال تحصیل در مقطع ابتدایی را گذرانده و سپس در سن ۱۲ سالگی مقطع دبیرستان را آغاز خواهند کرد.

در این سن دانش آموز به یکی از آموزش های متوسطه ملحق می شود:

 • آموزش متوسطه مقدماتی حرفه ای – VMBO
 • تحصیلات عمومی متوسطه – HAVO
 • آموزش مقدماتی دانشگاه – VWO  

تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند

مانند اکثر کشورها تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند ۴ ساله است. برای ثبت نام در مقطع کارشناسی در هلند دانشجو باید مدارک درخواست شده توسط دانشگاه را فراهم کند که مهمترین آنها ارائه ریز نمرات ۱۲ ساله و مدرک دیپلم است. همچنین اگر متقاضی خواستار تحصیل به زبان انگلیسی است باید موفق به کسب نمره ۶ در آزمون آیلتس شود. شرط معدل نیز یکی از مواردی است که در پذیرش دانشجو و دریافت بورسیه تحصیلی تاثیر گذار است. متقاضی بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد و جمع آوری مدارک می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام نمایند.

تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی ارشد

دوره تحصیل در مقطع ارشد در هلند ۲ سال است. برای تحصیل در مقطع ارشد کسب نمره آیلتس ۶٫۵ ضروری است. همچنین مدرک کارشناسی و دیپلم ۱۲ ساله نیز از ملزومات است. معدل بالا و انگیزه نامه و سابقه کارهای پژوهشی و مقالات در پذیرش متقاضی از دانشگاه نقش حیاتی دارد. مقطع ارشد در هلند به دو صورت پاره وقت و تمام وقت برگزار می شوند. دانشجویانی که به صورت پاره وقت مشغول به تحصیل هستند میتوانند به به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند.
همچنین دانشجویان ممتاز با معدل بالا امکان دریافت انواع وام ها و بورسیه های تحصیل را دارند.

تحصیل در مقطع دکتری در هلند

تحصیل در کشور هلند در مقطع دکتری اغلب پژوهش محور است و دانشجو در کنار تحصیل به انجام کارهای پژوهشی به عنوان استادیار می پردازد. رزومه تحصیلی پربار، نمره آیلتس ۷ و معدل خوب از مواردی است که پذیرش فرد را در مقطع دکتری راحت تر می کند. تحصیل در مقطع دکتری به دو زبان هلندی و انگلیسی امکان پذیر است. دانشجو حین تحصیل مجاز به کار کردن به صورت پاره وقت نیز هست.

تحصیل در هلند

مدارک لازم برای تحصیل در کشور هلند

با توجه به مقطع متقاضی مدارک درخواست شده از متقاضی متفاوت است، اما به طور کلی ارائه موارد زیر ضروری است:

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت
 • مدرک تحصیلی مقطع قبلی
 • ریز نمرات ۱۲ ساله و مدرک دیپلم
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان ( آیلتس یا تافل)
 • تمکن مالی

شرایط اخذ ویزای هلند

یکی از مهمترین شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند و تحصیلی در این کشور دارا بودن تمکن مالی است. زیرا متقاضی باید اثبات کند توانایی لازم برای پرداخت هزینه های تحصیل و البته زندگی در هلند را دارد.

همچنین فرد متقاضی باید بتواند به یکی از زبان های انگلیسی و یا هلندی صحبت کند. بسیاری از دانشگاه ها و رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند و از شرایط پذیرش این است که نمره زبان خواسته شده در آزمون آیلتس را ارئه دهد.

قابل ذکر است که خانواده فرد متقاضی می توانند به او بپیوندند. در صورتی که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی هلند متاهل باشد همسر و فرزند زیر ۱۸ سال او امکان دریافت ویزای همراه را خواهند داشت. برای پیوست خانواده، فرد باید اثبات کند که دارای تمکن مالی برای هزینه های زندگی خانواده خود است. توصیه می شود در ابتدا فرد متقاضی تحصیل در کشور هلند برای دریافت ویزا اقدام نماید و بعد از مستقر شدن خانواده او درخواست ویزای همراه بدهند.

اطلاعات تماس خود را در فرم پیش رو وارد کنید، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر، مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی:
تحصیل در هلند

تحصیل رایگان در هلند

اگر به دنبال تحصیل رایگان در هلند هستید باید بگوییم چیزی به نام تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد، اما با شرایطی می توانید هزینه های تحصیل را کم کنید. دانشجویانی که دارای شرایط دریافت بورسیه و وام های تحصیلی هستند می توانند هزینه های تحصیل در هلند را کاهش دهند. اگر چه هزینه های تحصیل در کشور هلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است اما تحصیل در این کشور به طور کاملا رایگان امکان پذیر نیست.

بهترین رشته ها برای تحصیل در کشور هلند

قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی هلند بهتر است درباره بهترین رشته های تحصیلی ر هلند مطالعه کنید و اطلاعات کسب کنید. بهترین رشته های تحصیلی در هلند آنهایی هستند که بعد از فارغ التحصیلی بازار کار خوبی داشته باشند. رشته هایی مانند حقوق، پزشکی، دامپزشکی و هنر از جایگاه و بازار کاری خوبی در هلند برخوردار هستند.

از آنجایی که هلند کشوری تقریبا میان سال است، به همین جهت در سال های اخیر اقدام به اعطای ویزای تحصیلی و کاری هلند کرده است و امکان کار بعد از تحصیل را برای افرادی که ویزای تحصیلی هلند دریافت کرده اند را فراهم کرده است. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری بعد از فارغ التحصیلی وجود دارد و در صورتی که دانشجو بتواند در شغلی مرتبط با تحصیل خود مشغول به کار شود و از کارفرمایی هلندی دعوتنامه دریافت کند، امکان حضور بیشتر در هلند و تا پایان مدت قرار داد کاری خود را خواهد داشت.

اقامت در هلند پس از تحصیل

بعد از اتمام مدت تحصیل در کشور هلند و ویزای تحصیلی هلند دانشجو می تواند در کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول شده و تقاضای ویزای کاری و اقامت نماید. درصورتی که متقاضی ۵ سال به واسطه ویزای کاری در هلند اقامت داشته باشد و دارای هیچگونه بدهی مالیاتی نیز نباشد بعد از اتمام مدت قرارداد و ویزای کاری خود می تواند درخواست اقامت دائم در هلند را مطرح کند و در صورت دارا بودن سایر شرایط فرد می تواند اقامت دائم هلند را دریافت کند.

میتوانید برای اطلاع بیشتر مقاله انواع ویزای هلند را مطالعه کنید.

جهت دریافت هرگونه راهنمایی و مشاوره تحصیلی میتوانید با مشاوران ما در قصران گروپ تماس حاصل فرمایید و صفر تا صد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی خود را به ما بسپارید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *