تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند کشور هلند و تحصیل در هلند یکی از انتخاب های آنهاست. هلند کشوری با نظام آموزشی منظم و هدفمند، دانشگاه های برتر و تراز اول میزبان دانشجویان بین المللی فراوانی است. اگر شما هم قصد دریافت ویزای تحصیلی هلند و مهاجرت به هلند را دارید قطعا با سوالاتی نظیر شرایط تحصیل در هلند چیست؟ چطور می توانم ویزای تحصیلی هلند دریافت کنم؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند چیست؟

در این مقاله جزئیات تحصیل در هلند را برای شما عزیزان بیان می کنیم. تا پایان نوشته همراه قصران گروپ باشید.

تحصیل در هلند

هلند امکان اعطای ویزای تحصیلی را برای تمام مقاطع تحصیلی در نظر گرفته است و متقاضی با دارا بودن شرایط تحصیل در هلند می تواند نسبت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نماید. شرایط تحصیل در هلند به تفکیک هر مقطع به شرح زیر است:

تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در مدارس هلند

دانش آموزان بین المللی می توانند برای مقاطع ابتدایی یا دبیرستان از مدارس هلند پذیرش تحصیلی دریافت کنند. مدارس در هلند از سن 6 سالگی آغاز می شود و دبستان 6 سال به طول می انجامد. بعد از اتمام دبستان ورود دانش آموزان به مقطع دبیرستان اجباری خواهد بود. اگر انتخاب دانش آموز مدارس فنی و حرفه ای باشد 4 سال زمان تحصیل در این مقطع می باشد.

داشن آموزان دیگر می بایست 5 سال تحصیل در دبیرستان را بگذرانند و بعد دیپلم خود را دریافت کنند. سپری کردن یکسال دیگر پس از دیپلم برای ورود به دانشگاه ضروری است. این یکسال آموزشی مقدمه ای برای ورود به دانشگاه است.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

مانند اکثر کشورها مقطع کارشناسی در هلند نیز 4 ساله است. تدریس در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی صورت میگیرد، بنابراین تسلط به انگلیسی از شرایط اصلی پذیرش دانشجو است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی دارا بودن نمره آیلتس 6 ضروری است.

از دیگر مواردی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند مورد نیاز است مدرک دیپلم و ریز نمرات 12 سال تحصیل است.

به طور کلی 17 دانشگاه و موسسه آموزشی در هلند پذیرای دانشجویان بین المللی درسطح کارشناسی هستند. قابل توجه است که دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی اجازه کار نخواهند داشت.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 1 سال و نیم تا 2 سال زمان می برد. ریز نمرات 12 ساله تحصیلی، مدرک لیسانس، مدرک زبان با حداقل نمره 6.5 و معدل بالای 13 از شرایط پذیرش از دنشگاه های هلند برای مقطع ارشد است. دانشجویان حین تحصیل در مقطع ارشد میتوانند در دوره یکساله فنی و حرفه ای به نام تاپ آپ تحصیل کنند. حضور در این دوره ها برای یافتن کار در هلند مفید خواهد بود.

یکی از امتیازات شگفت انگیز تحصیل در مقطع ارشد در هلند این است که دانشجویان بین المللی می توانند بعد از یک ترم تحصیل در هلند درخواست انتقالی خود را به دانشگاه های اتریش مطرح کنند و انتقالی بگیرند.

از مهمترین شرایطی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند مورد نیاز است مدرک لیسانس، نمره آیلتس 6.5 به بالا، دارا بودن انگیزه نامه و معدل بالای 13 است.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع دکتری

داشنجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند می توانند برای تحصیل در مقطع دکتری درهلند اقدام نمایند. شرایط به این صورت است که دانشجو باید با یک استاد دانشگاه هلندی مذاکره کرده و از وی دعوتنامه دریافت کنند. تحصیل دوره دکتری در هلند 4سال و پژوهش محور است. به این ترتیب که دانشجو باید در طی دوره تحصیل به فعالیت های پژوهشی مشغول شود. درانتهای دوره دانشجو باید از پایان نامه خود دفاع کرده و کارهای پژوهشی خود را ارائه دهد.

تحصیل در هلند

شرایط سنی تحصیل در هلند

متقاضیان تحصیل در هلند پیش از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی هلند می بایست از شرایط سنی تحصیل در هلند آگاه باشند. افرادی که قصد تحصیل درمقطع کارشناسی را دارند سن 27 تا 29 سالگی زمان مطلوبی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور است. تا پیش از 40 سالگی افراد می توانند برای اخذ ویزای دانشجویی هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درخواست نمایند.

به خاطر داشته باشید که در صورتی که دارای گپ تحصیلی باشید می بایست با ارائه مدرک و دلیل، دلایل وجود فاصله میان مقاطع تحصیلی خود را بیان کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در هلند

برای تحصیل در هلند در هر مقطعی متقاضی باید از مدرسه یا دانشگاهی در هلند که مورد نظرتان است، دعوتنامه دریافت کند. پس از دریافت دعوتنامه و جمع آوری مدارک خواسته شده متقاضی می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام نماید. مدارک تحصیل در هلند در هر مقطعی متفاوت است اما مهمترین اسنادی که میبایست ارائه دهید موارد زیر هستند:

  • مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان( برای دانش آموزان کارشناسی)
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • مدرک زبان
  • مدارک هویتی
  • توصیه نامه و دعوتنامه از سوی مدرسه یا دانشگاه
  • تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • هزینه تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

هلند را نمی توان در لیست کشورهای پرهزینه برای تحصیل در نظر گرفت. به طور کلی هزینه تحصیل در هلند بستگی به مقطع تحصیل و رشته انتخابی دارد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی حدودا بین 8.000 الی 10.000 یورو در سال است. رشته های فوق لیسانس مبلغ بالاتری را برای هر سال تحصیلی باید پرداخت کنند 12.000چیزی حدوده تا 13.000.

همانطور که گفته شد هزینه های تحصیل به رشته متقاضی نیز بستگی دارد، برای مثال رشته های MBA در مقطع ارشد شهریه بالاتری را شامل می شوند. علاوه برهزینه های تحصیل، دانشجو باید هزینه های زندگی را نیز در نظر داشته باشد. به طور مثال هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در آمستردام بین 300 تا 600 یورو برای هر ماه است.

سایر هزینه ها مانند هزینه خورد و خوراک، هزینه های رفت و آمد، هزینه های تفریح و سایر مخارج زندگی را نیز باید درنظر بگیرید. به همین جهت یکی از مدارک مهم دراخذ ویزای تحصیلی هلند دارا بودن تمکن مالی متقاضی است که با آن اثبات می شود فرد توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و یا زندگی در هلند را دارد یا خیر.

چناناچه قصد دریافت ویزای تحصیلی هلند و مهاجرت به هلند را دارید کارشناسان ما در قصران گروپ در کنار شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.