قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می دهد که از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری کانادا لذت برده و با فرهنگ مردمان این کشور آشنا شوید و تجربه های جدیدی از سفر خود به این کشور پیدا کنید.

ویزای توریستی کانادا یا همان Visitor Visa نوعی مجوز و سند رسمی است که به دارنده آن این امکان را می دهد که به صورت موقت وارد خاک کانادا شده و به گشت و گذار، درمان بیماری، زایمان، شرکت در دوره های آموزشی، حضور در سمینارها و کنفرانس ها و … در آن بپردازد. 

در این مقاله به بررسی کامل موضوع اخذ ویزای گردشگری کانادا پرداخته ایم. با قصران گروپ همراه باشید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا یک مجوز ورود به کانادا برای اهداف توریستی است. با داشتن این ویزا، شما می توانید به کانادا سفر کرده و برای مدتی محدود در آنجا اقامت کنید.

با داشتن ویزای گردشگری کانادا که یکی از محبوب ترین ویزاهای جهان برای سفر است؛ می ‌توانید به مدت حداکثر ۶ ماه در کانادا اقامت کرده و به بازدید خانواده و دوستان، شرکت در دوره ها و سمینارهای مختلف یا دوره های تحصیلی کوتاه مدت در کانادا بپردازید.

انواع ویزای توریستی کانادا از نظر مدت زمان اقامت و دلیل ورود به کشور متفاوت اند.

انواع ویزای توریستی کانادا از نظر نوع ورود به کشور:

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی معمولی (Visitor Visa)

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به کانادا به منظور تفریح، توریسم، بازدید از خانواده و دوستان یا شرکت در رویدادها و کنفرانس‌ها می‌روند.

این ویزا برای مدت شش ماه صادر می‌شود و قابل تمدید نیست.

ویزای تجاری کانادا

ویزای تجاری (Business Visitor Visa)

این نوع ویزا برای افرادی است که به منظور انجام فعالیت‌های تجاری مانند مذاکرات تجاری، شرکت در نمایشگاه‌ها، برقراری ارتباط با شرکت‌ها و مشتریان، یا برگزاری کارگاه‌ها و سمینارها به کانادا می‌روند.

این ویزا شش ماهه بوده و قابل تمدید نیست.

ویزای پزشکی کانادا

ویزای پزشکی (Medical Treatment Visa)

ویزای پزشکی کانادا برای افرادی است که برای درمان و مراقبت پزشکی به کانادا وارد می ‌شوند.

کسانی که نیاز به درمان‌های خاصی دارند یا به منظور انجام عمل جراحی به کانادا می‌روند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

مدت اعتبار این ویزا بسته به نوع و مدت درمان تعیین می‌شود.

سوپر ویزای کانادا

ویزای والدین یا سوپر ویزا (Super Visa)

این برنامه به والدین و جوانان مجرد (تا ۲۵ سال) که فرزندانشان در کانادا زندگی می کنند، اجازه می دهد تا به مدت حداکثر ۲ سال بدون نیاز به تمدید اقامت خود، در کانادا حضور داشته باشند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی

این نوع ویزا برای افرادی است که قصد دارند در کانادا تحصیل کنند. افرادی که در یک موسسه آموزشی در کانادا پذیرش شده اند و قصد دارند برای مدت طولانی‌تر در کانادا اقامت کنند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا بسته به مدت تحصیل تعیین می‌شود.

ویزای دیدار خانوادگی کانادا

ویزای دیدار خانوادگی (Family Visit Visa)

این نوع ویزا برای افرادیست که به منظور بازدید از خانواده و دوستان به این کشور می‌روند.

این ویزا برای شش ماه صادر می‌شود و قابل تمدید نخواهد بود.

انواع ویزای توریستی کانادا از نظر مدت زمان اقامت:

ویزای توریستی سینگل کانادا

ویزای توریستی سینگل (Single Entry Visa)

این نوع ویزا به شما اجازه ورود به کانادا برای یک بار و به مدت محدود را می دهد، البته بعد از خروج از کانادا و برای ورود مجدد نیاز به درخواست جدید خواهید داشت.

ویزای توریستی مالتیپل کانادا

ویزای توریستی مولتی (Multiple Entry Visa)

این ویزا به شما اجازه ورود به کانادا برای چندین بار و به مدت محدود را می دهد؛ همچنین شما می توانید در طول مدت اعتبار این ویزا که ۵ سال می باشد، چندین بار به کانادا وارد شده و خارج شوید.

مهم است بدانید:

برای دریافت هر یک از انواع این ویزاها باید شرایط و الزامات خاصی را رعایت کرده و مستندات مورد نیاز را تهیه کنید و همچنین هزینه های مربوط به درخواست ویزا را نیز پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

جهت دریافت ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان، باید شرایط زیر رعایت شود:

 • پاسپورت: برای ورود به کانادا، باید دارای یک پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار باشید. پاسپورت شما باید دست کم یک صفحه خالی برای چاپ ویزا نیز داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت، سوابق تحصیلی و شغلی و همچنین اطلاعات سفر قبلی و اقامت شما در کانادا است.
 • اطلاعات سفرهای قبلی: مدارک اطلاعات سفر قبلی شما شامل کپی برگه ورود و خروج از کشور ها، ویزا، مهارت ها و تراکنش های بانکی مربوط به سفر های قبلی شماست.
 • عکس: یکی دیگر از مواردی که باید ارائه کنید، عکس جدید و با کیفیت است. باید یک عکس رنگی واضح با اندازه استاندارد داشته باشید و در سایت بارگزاری کنید.
 • اثبات تمکن مالی: باید ثابت کنید از پس تامین هزینه‌های سفر و اقامت در کانادا بر می آیید. این مدارک شامل صورتحساب بانکی، گواهی حساب، گواهی مالیاتی و دارایی‌های شماست.
 • نامه تضمین ساپورت مالی: در صورتی که شخص دیگری هزینه‌های سفر و اقامت شما را تضمین می‌کند، باید یک نامه تضمین از آن شخص داشته باشید.
 • بلیط هواپیما: از موارد ضروری دیگر هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا این است که باید بلیط هواپیما رفت و برگشت یا رزرواسیون هتل معتبر را ارائه کنید.
 • مستندات تحصیلی و شغلی: در صورت داشتن تحصیلات یا شغل مرتبط، باید مستندات مربوطه را ارائه کنید.
 • بررسی پزشکی: باید یک فرم بررسی پزشکی را پر کنید و به صورت صادقانه اطلاعات مربوط به وضعیت سلامتی خود ارائه کنید.
 • بیمه مسافرتی: برخی از مقام های مهاجرتی ممکن است از شما بخواهند بیمه مسافرتی برای پوشش هزینه های پزشکی در طول مدت اقامت خود در کانادا داشته باشید.
 • هزینه ویزا: باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید. هزینه‌ها ممکن است بر اساس نوع ویزا و سرویس‌های اضافی متفاوت باشد.

همچنین توجه داشته باشید که این فقط شرایط عمومی برای دریافت ویزای توریستی کانادا است و با توجه به سمت شغلی شما مدارکتان باید شامل گواهی اشتغال به کار، برگه های مالیاتی، قراردادهای کاری جدید و قدیمی، پروانه های کسب و… باشند.

در صورتی که می خواهید برای دریافت سوپر ویزا اقدام کنید باید مدارک زیر را نیز همراه داشته باشید:

دیگر مدارک لازم برای سوپر ویزای کانادا:

 • دعوت‌نامه رسمی دعوت‌کننده، شامل تمامی اطلاعاتی که بالاتر گفته شد.
 • ارائه مدارک لازم برای برخورداری از حداقل ۲۴ هزار دلار به منظور اثبات توانایی حمایت مالی شخص از مدعوین در طول مدت اقامت‌ آنها در کانادا
 • مدارک پرداخت بیمه خدمات درمانی متقاضی توسط دعوت‌کننده، با پوشش حداقل ۱۰۰ هزار دلار برای مدت یک سال
 • مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت‌کننده
 • گواهی تایید سلامت متقاضی توسط پزشک تایید شده از سوی سفارت کانادا

البته توجه داشته باشید که ممکن است شرایط بیشتری برای شما متناسب با شرایط کشور و مقام های مهاجرتی کانادا اعمال شود.

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

بعد از اینکه مطمئن شدید شرایط اخذ ویزای کانادا را دارید می توانید مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا را آغاز کرده و مدارک لازم برای ویزای کانادا را جمع آوری کنید.

برای اینکه در روند درخواست برای اخذ ویزا دچار مشکل نشوید، پیشنهاد می کنیم این کار را به کارشناسان مجرب دریافت ویزا در این حوزه بسپارید، اما به طور کلی برای اخذ ویزای توریستی کانادا مراحل زیر را باید پشت سر بگذارید.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، شما باید مراحل زیر را طی کنید:

1 قصران گروپ

تهیه اطلاعات و مدارک لازم ویزای توریستی کانادا

در ابتدا، باید اطلاعات مربوط به ویزای توریستی کانادا را جمع آوری کنید.

این اطلاعات شامل نوع ویزای مورد نظر، مدت اعتبار ویزا، شرایط و مدارک مورد نیاز است.

مهاجرت توریستی به کانادا

ثبت نام در سایت رسمی سفارت یا کنسولگری کانادا

به سایت رسمی سفارت یا کنسولگری کانادا مراجعه کنید و در صفحه اصلی سایت، بخش مربوط به ویزا یا مهاجرت را پیدا کرده و نوع ویزای مورد درخواست خود را انتخاب کنید.

مهاجرت توریستی به کانادا

تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا​

بعد از ثبت اطلاعات خود در سایت، باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت، اطلاعات مالی، سوابق سفرهای قبلی و اقامت شما در کانادا است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص، به لینک تکمیل فرم ثبت نام ویزای کانادا مراجعه کنید.​

ویزای توریستی کانادا

آپلود مدارک بر روی سایت

بعد از تکمیل فرم درخواست خود باید مدارک مورد نیاز را در سایت آپلود کنید؛ مدارکی که ملزم به آپلود آنها هستید شامل پاسپورت، عکس رنگی، مدارک مالی و سوابق سفر قبلی شما می باشد.
توجه داشته باشید که فایل های خود را باید با فرمت، حجم و سایز قابل قبولی آپلود کنید.​ ​

ویزای توریستی کانادا

پرداخت هزینه ویزای توریستی کانادا​

بعد از تکمیل فرم درخواست، باید هزینه ویزا را پرداخت کنید.

معمولاً می‌توانید از طریق درگاه‌های اینترنتی یا با استفاده از روش های پرداخت موجود در سایت، هزینه را پرداخت کنید.​

ویزای گردشگری کانادا

طی کردن فرآیند بیومتریک​

بعد از اتمام مراحل ثبت درخواست خود در سایت ممکن است برای شما وقت مصاحبه بیومتریک تعیین شود؛ این مصاحبه شامل اخذ اثر انگشت و ثبت عکس دیجیتال می باشد.
برای انجام فرآیند بیومتریک برای شما وقت مصاحبه در دفتر وک یکی از کشورهای همسایه تعیین می شود؛ دقت داشته باشید که بعد از دریافت نامه و دعوت برای بیومتریک فقط ۳۰ روز فرصت دارید تا برای مراجعه اقدام کنید.
فراموش نکنید که در زمان مراجعه به کارگزاری حتما نامه تاییدیه اداره مهاجرت کانادا، ایمیل تایید وقت و گذرنامه خود را همراه داشته باشید.​

ویزای گردشگری کانادا

مصاحبه و بررسی​

پس از دریافت مدارک، ممکن است برای شما مصاحبه تلفنی یا حضوری تعیین شود.

در این مصاحبه، سوالاتی درباره اهداف سفر، مدارک مالی و اطلاعات شخصی شما پرسیده می شود. همچنین، ممکن است پرونده شما برای بررسی به مقام‌های مربوطه ارسال شود.

ویزای گردشگری کانادا

دریافت ویزا​

درخواست شما برای اخذ ویزا توسط افسر پرونده مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد و پس از گذشت ۳ الی ۶ ماه از زمان درخواست شما، نتیجه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.
اگر درخواست شما رد شود، دلیل آن نیز به شما اعلام می‌گردد و در صورتی که تایید شود، می‌توانید ویزای خود را در دفتر وک کشور واسطه دریافت کنید.
برای صرفه جویی در وقت و هزینه می توانید این کار را به یک شرکت معتبر که کار پیکاپ ویزا انجام می دهد بسپارید.
مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزا متفاوت می باشد و ممکن است بسته به شرایط تغییر کند. لذا، بهتر است قبل از شروع فرآیند، با سفارت یا کنسولگری کانادا مربوط به کشور خود تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق و به روز را دریافت کنید.​

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای توریستی کانادا

بسته به شرایط و مقامات سفارت ممکن است این زمان متغیر باشد؛ به طور کلی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا احتمالا بین ۳ تا ۶ ماه خواهد بود.

درمورد مدت زمان اعتبار نیز باید در نظر داشت که اعتبار ویزا بسته به نوع ویزا و تصمیم مقامات سفارت متفاوت است ولی معمولا مدت زمان اعتبار این ویزا ۶ ماهه است و در این فاصله شما می توانید به کانادا سفر کنید.

همچنین مهم است که برای اطمینان بیشتر در زمان درخواست برای دریافت ویزای توریستی کانادا، مدت زمان صدور و اعتبار ویزا را با مقامات سفارت کانادا در کشور خود چک کنید.

تمدید ویزا و مراحل ویزای توریستی کانادا

برای تمدید ویزای توریستی کانادا، باید حداقل ۳۰ روز قبل از فرا رسیدن انقضای ویزا درخواست تمدید خود را ارسال کنید؛ البته بعضی از ویزاها ممکن است محدودیت در تعداد تمدیدها داشته باشند، به همین منظور بهتر است قبل از ارسال درخواست تمدید، شرایط و محدودیت های مربوطه را کاملا مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که موارد مربوط به اقامتتان را رعایت کرده و به تمامی شرایط ویزای خود از جمله عدم کار و تحصیل، بدون دارا بودن مجوز پایبند بمانید.

بنابراین بهتر است اطلاع دقیق تری از شرایط و مراحل تمدید ویزای توریستی کانادا کسب کنید.

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

درخواست برای ویزای توریستی کانادا ممکن است به دلایل مختلفی رد شود؛ برخی از این دلایل ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • عدم ارائه مدارک کامل
 • اطلاعات و مدارک ناقص یا مشکوک
 • عدم تطابق بین مدارک و ادعای ارائه شده
 • عدم توانایی اثبات اهداف مسافرتی مشخص و قانع کننده
 • عدم اثبات توان مالی برای تامین هزینه های سفر و اقامت
 • داشتن اقوام زیاد در کانادا و فقدان خویشاوندان در کشور مبدا
 • کامل نبودن مدارک مالی مرتبط با دعوت کننده
 • داشتن سوء پیشینه 

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا

 • بررسی دقیق دلایل رد درخواست: در ابتدا، باید دلایل رد درخواست خود را به دقت بررسی کنید و متوجه شوید که چه مشکلی در درخواست شما وجود داشته است.
 • تصحیح مشکلات و اشتباهات: اگر مشکلی در مدارک یا اطلاعات ارائه شده وجود دارد، باید آنها را تصحیح کنید و مدارک کامل و صحیح را به مقامات مربوطه ارائه کنید.
 • ارائه اطلاعات و مدارک اضافی: در صورتی که اطلاعات یا مدارک ارائه شده کافی نباشند، می توانید اطلاعات و مدارک اضافی را به درخواست کنسولگری ارائه کنید تا اثبات شود که شرایط لازم برای دریافت ویزا را دارید.
 • ارائه توضیحات مفصل: در صورتی که دلایل رد درخواست شما قابل توضیح است، می توانید یک نامه توضیحات مفصل به همراه مدارک و اطلاعات مرتبط ارائه کنید تا مقامات را متقاعد کنید.
 • مشاوره حرفه‌ای: در صورتی که با رفع ریجکتی خود مشکل دارید، می توانید از خدمات مشاوره حرفه‌ای وکیل یا متخصص مهاجرت استفاده کنید تا شما را در مراحل بعدی کمک کنند.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا

همان طور که قبل تر اشاره کردیم امکان کار کردن با ویزای توریستی کانادا و یا حتی تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری وجود ندارد؛ اما تنها در صورتی که یکی از شرایط زیر را داشته باشید می توانید در مدتی که با ویزای توریستی در کانادا اقامت دارید برای دریافت ویزای کاری کانادا درخواست دهید:

 • همسر شما با ویزای تحصیلی یا کاری در کانادا اقامت داشته باشد.
 • از طرف یک کارفرمای کانادایی، یک پیشنهاد کار رسمی و معتبر داشته باشید.
 • مهاجرت از طریق دریافت ویزای اسپانسرشیپ همسر

دریافت اقامت دائم کانادا یا مهاجرت به کانادا بر اساس سیستم امتیازدهی است و متقاضی که واجد شرایط باشد و از امتیازات خوبی برخوردار باشد شانس دریافت work permit کانادا را خواهد داشت.

البته تا تاریخ امروز، این امکان وجود دارد که ایرانیان بتوانند پس از ورود به خاک کانادا، ویزای توریستی خود را به ویزای کاری Open Worked Permit با اقامت دوساله و قابل تمدید تبدیل نمایند.

سوالات متداول اخذ ویزای توریستی کانادا

در حال حاضر مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا منطبق بر مدت زمان اعتبار پاسپورت ۱ یا ۵ ساله می باشد؛ البته آفیسر پرونده این حق را دارد که با وجود داشتن پاسپورتی با اعتبار ۵ ساله، ویزای توریستی شما را با اعتبار کمتر از ۵ سال صادر کند.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان به طور میانگین ۵۷ روز است.

با ویزای توریستی کانادا مستقیما نمی‌توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید، بلکه باید ابتدا آن را به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری تغییر دهید و پس از طی مراحلی و کسب حداقل یک سال تجربه کاری در کانادا برای اقامت دائم درخواست دهید.

خیر؛ فقط لازم است شخص برای ویزای توریستی چند بار ورود اقدام کند.

امکان اقدام مجدد از فردای روزی ریجکتی وجود دارد، ولی بهتر است دلایل ریجکتی خود را کاملا بررسی کرده و نواقص موجود در مدارک را کاملا برطرف نمایید سپس برای ریجکتی اقدام کنید.

با افزودن موارد زیر می توانید شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی کانادا داشته باشید:

 • ارائه مدارکی برای اثبات وابستگی شغلی، عاطفی و اجتماعی شما و داشتن تعلقات و دارایی های ملکی در کشور مبدا
 • افزایش تمکن مالی با منبع درآمد مشخص
 • ارائه مدارکی از سوابق سفر به کشور های دیگر
 • داشتن ویزای شینگن و سفر به کشورهای حوزه شینگن در اروپا

جهت اخذ ویزای توریستی کانادا میتوانید با مجموعه قصران گروپ تماس بگیرید.

برای اطلاع بیشتر در زمینه قانون جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان، قوانین مهاجرت در کشور کانادا، هزینه های زندگی در کانادا و اخذ ویزای توریستی کانادا می توانید با مشاوران ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

تماس با قصران گروپ

در صورتی که قصد اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:(Required)
کشور مبدا خود را وارد کنید:
کشور مقصد خود را وارد کنید: