چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم؟

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم؟ یکی از امکاناتی که کشور کانادا برای مهاجران در نظر گرفته است اخذ ویزای کاری این کشور است. به طرق مختلف می توانید ویزای کاری کانادا را دریافت کنید که مهمترین آنها عبارت اند از دریافت ویزای کاری کانادا از طریق اسکیل ورکر، اکسپرس اینتری و خود اشتغالی.

ویزای کاری کانادا یک ویزای کوتاه مدت است و میزان آن به مدت قراردادتان بستگی دارد. بدیهی است که پس از اتمام مدت قرارداد باید کانادا را ترک کرده و به کشور خودتان باز گردید.

برای دریافت ویزای کاری کانادا باید با یک کارفرمای کانادایی صحبت کرده و در صورت تایید از طرف او دعوتنامه دریافت کنید. با در دست داشتن مدارک خواسته شده و دعوتنامه کاری و در صورت داشتن شرایطی که برای اخذ ویزای کاری کانادا لازم است می توانید ویزای کار کانادا دریافت کنید.

برای بسیاری از افرادی که ویزای کوتاه مدت و کاری کانادا را دریافت کرده اند این سوال مطرح است که چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم؟

در این نوشته به بررسی موضوع اینکه چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم و شرایط مهاجرت به کانادا و تبدیل ویزای کاری به پی آر کانادا می پردازیم.

Canadian work visa 1 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

دریافت ویزای کار کانادا

دریافت ویزای کار کانادا وابسته به داشتن امتیازات کافی در سیستم اکسپرس اینتری است. تحصیلات، مدرک زبان، سابقه کار، دعوتنامه و سن از عواملی هستند که امتیازات شما در سیستم اکسپرس اینتری را بالا می برد.

یکی از مهمترین نکات و ضروریات ویزای کاری کانادا این است که فرد متقاضی باید ثابت کند که پس از اتمام مدت ویزا کشور کانادا را ترک می کند. دارا بودن ویزای کاری کانادا شانس دریافت اقامت دائم کانادا را بسیار بالا می برد.

تبدیل ویزای کار کانادا به اقامت دائم تحت سیستم اکسپرس اینتری

چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم ؟ افرادی که دارای ویزای کار کانادا هستند با دارا بودن سابقه کارمناسب و پیشنهاد شغلی از طریق سیستم اکسپرس اینتری نسبت به سایر متقاضیان امتیازات ویژه تری دارند که می توانند از این موقعیت برای دریافت اقامت دائم کانادا بهره ببرند.

اینکه فردی دارای جواز کار در کانادا باشد دلیل بر این نیست که بتواند اقامت دائم کانادا را نیز کسب کند. فرد متقاضی باید صلاحیت کافی از مراجع مختلف مانند برنامه کارگر ماهر فدرال (FSW)، برنامه تجارت ماهر فدرال کانادا (FST)، برنامه ی تجربی کانادایی (CEC)داشته باشد. اگر فرد متقاضی تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم، قصد زندگی و مهاجرت به کبک را داشته باشد باید از مراجع مربوط به این استان تایید صلاحیت شود.

Canadian work visa 2 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

سابقه کاری متقاضی باید دارای شرایط زیر باشد:

چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم ؟ – متقاضی تبدیل ویزای کار کانادا به اقامت دائم کانادا باید از لحاظ تجربه کاری دارای شرایطی باشد که به شرح زیر است.

در طول دوره کار باید حقوق دریافت کرده و تمام وقت کار  کرده باشد (حداقل 30 ساعت در هفته برای 52 هفته) در یک یا چند شغل یا کار نیمه وقت برای مدتی برابر (حداقل 15 ساعت در هفته برای 104 هفته)

شغل فرد باید در دسته ی مهارت های نوع 0، A یا B  در سیستم دسته بندی مشاغل ملی NOC قرار داشته باشد.

شغل مورد نظر باید با اصول NOC مطابق باشد.

شغل متقاضی باید با وظایفی که در NOC تعریف شده است هماهنگ باشد.

شرایط تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا

همانطور که گفته شد در صورت داشتن امتیازات مناسب در سیستم اکسپرس اینتری شانس بیشتری در دریافت اقامت دائم کانادا دارید.

برای دریافت پی آر کانادا باید این موارد را رعایت کنید:

  • دارای عدم سوء پیشینه کیفری باشید
  • به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشید
  • تمکن مالی یا درآمد کافی داشته باشید
  • داراری سابق کار مناسب و تجربه کار با یک کارفرمای کانادایی باشید.

Canadian work visa 4 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

مزایای  PR کانادا

می توان گفت زندگی در کشور کانادا و مهاجرت به کانادا آرزوی هر فردی است که سودای مهاجرت در سر دارد. اما کسب اقامت دائم کانادا دارای مزایایی است که به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

کانادا به شهروندان و مقیمان این کشور امکان بهره مندی از امکانات درمانی رایگان، حق بیمه، تخفیف های مالیاتی و …. را اعطاء می کند.

با اخذ پی آر کانادا می توانید خانواده خود را جهت مهاجرت به کانادا همراه بیاورید. پس از اخذ اقامت دائم کانادا می توانید برای اخذ پاسپورت این کشور نیز درخواست دهید و از مزایای بی شمار پاسپورت کانادا بهر ببرید.

کانادا از وضعیت اقتصادی با ثباتی بهره مند است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد. امنیت در کشور کانادا بسیار بالاست به همین جهت افرادی که قصد دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا را دارند باید دارای عدم سوء‌پیشینه کیفری باشند.

دراین نوشته درباره اینکه چطور با ویزای کار اقامت دائم کانادا بگیرم صحبت کردیم. جهت هر گونه مشاوره اخذ ویزای کانادا با کارشناسان ما در قصران گروپ همراه باشید.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085