قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

انتقال پول از ایران به کانادا چگونه امکان پذیر است؟

انتقال پول از ایران به کانادا چگونه امکان پذیر است؟ – ممکن است قبل از مهاجرت به کانادا این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانم پول همراه خود ببرم یا در صورتی که در کانادا به پول بیشتری نیاز داشتم چه باید بکنم؟ ممکن است فرزند شما در کانادا مشغول به تحصیل باشد و مجبور باشید برای تحصیل و مخارج او پول انتقال دهید.

با توجه به شرایط سخت گیرانه ای که در سال های اخیر برای ایرانیان پیش آمده است و امکان افتتاح حساب و ارتباط با کارت های بین المللی یا بانک های خارجی کمی سخت شده است، میبایست یه روش های جایگزین فکر کرد و این مسئله را مرتفع کرد.

به هر حال در مهاجرت به کانادا، حضور کوتاه مدت در کانادا و اخذ ویزی توریستی کانادا و یا تحصیل در کانادا با مسئله انتقال پول مواجه خواهید شد. در این نوشته به انتقال پول از ایران به کانادا چگونه امکان پذیر است می پردازیم. با قصران گروپ همراه باشید.

انتقال پول از ایران به کانادا چگونه امکان پذیر است؟

واحد رسمی پول کشور کانادا دلار است؛ دلار کانادا که به اختصار CAD  نامیده میشود جزو ارزهای معتبردر دنیا به حساب می آید. برای انتقال پول از ایران به کانادا روش های مختلفی وجود دارد که به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

حواله دلار به کانادا از طریق سوئیفت

به جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی سوئیفت می گویند که در سال ۱۹۷۳ به وسیله ۱۳۹ بانک از پانزده کشور آمریکای جنوبی و اروپایی با هدف از بین بردن روش های غیر استاندارد و کاغذی و جایگزینی Telex تشکیل شد. مرکز اصلی سوئیفت در کشور بلژیک است.

در حال حاضر حدود ۹۷۰۰ بانک و موسسه مالی عضو سوئیفت هستند که خوشبختانه ۳۰ بانک و موسسه مالی از ایران نیز به شبکه سوئیفت متصل هستند. هر موسسه و بانکی که به سوئیفت دسترسی دارد دارای یک سوئیفت کد هست که ۸ تا ۱۱ کاراکتر دارد و مختص آن موسسه مالی است.

انتقال پول از ایران به کانادا چگونه امکان پذیر است؟

مزایای سوئیفت

  • امنیت و اطمینان بالا
  • سرعت بالا
  • هزینه به نسبت کم
  • دسترسی و استاندارد بالا

انتقال دلار به کانادا از طریق پی پال

Pay Pal نام شرکتی با سهامی عام در آمریکا است که در حوزه تجارت مشغول به فعالیت است. نقل و انتقال پول از طریق پی پال توسط ایمیل انجام میشود. کاربران می توانند با باز کردن حساب های الکترونیکی به تبادل پول و تجارت در شبکه اینترنت بپردازند.

انتقال دلار به کانادا از طریق وسترن یونیون

Western Union یک شرکت انجام خدمات مالی و ارتباطی در امریکا است. خدماتی از جمله تراکنش فرد به دیگری، خدمات اقتصادی، حواله های پستی پول و پرداخت های تجاری از فعالیت های این شرکت است.

روش کار به این صورت است؛ فردی که قصد انتقال پول را دارد به یکی از نمایندگی های این شرکت مراجعه کرده فرم مخصوص به انتقال پول را که حاوی اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی خود و نام و نام خانوادگی فرد تحویل گیرنده پول و نام شهری که دریافت کننده در آن سکونت دارد را وارد می کند.

پس از تحویل مقدار پول و فرم به کارگزاری یک کد به فرد انتقال دهنده تحویل داده می شود. فرستنده پول کد را به فرد گیرنده تحویل داده و او با در دست داشتن کد به یکی از شعبات وسترن یونیون در شهر خود مراجعه کرده و وجه را برداشت می کند. با روش انتقال پول به این روش تا سقف ۸ هزار دلار آمریکا می توان پول انتقال داد.

با توجه به تحریم ها، این شرکت در ایران شعبه ندارد و متقاضیان انتقال پول از ایران به کانادا باید روش های جایگزین را در نظر بگیریند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

انتقال دلار به کانادا از طریق مانی گرام

Money Gram نیز مانند وسترن یونیون یک شرکت انتقال وجه آمریکایی است که در سریعترین زمان ممکن پول و حواله را به فرد مورد نظر منتقل می کند. فرد متقاضی انتقال پول به یکی از شعبات مانی گرام در شهر خود مراجعه کرده و با پر کرده فرم مربوطه که حاوی اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی فرد انتقال دهنده و گیرنده پول می باشد و پرداخت پول مورد نظر و دریافت کد می تواند کار جا به جایی وجه را انجام دهد.

فرد دریافت کننده پول نیز با مراجعه به یکی از شعبات مانی گرام در شهر خود و ارائه کد رمز می تواند پول خودرا دریافت کند. دراین روش فرستنده می تواند تا سقف ۱۰ هزار دلار آمریکا پول جابه جا نماید.

در حال حاضر این سیستم انتقال پول نیز در ایران فعالیت ندارد.

انتقال پول از ایران به کانادا چگونه امکان پذیر است؟

حواله دلار به کانادا از طریق صرافی

یکی از شناخته شده ترین روش ها جهت انتقال پول از ایران به کانادا برای ایرانیان انتقال وجه از طریق صرافی است. قبل از انتقال پول از اعتبار صرافی مطمئن شوید. صرافی از شما هزینه روز دلار به علاوه کارمزد را درخواست می کند. صرافی هایی که در بانک های کانادا دارای حساب هستند به راحتی این کار را برای شما انجام میدهند.

دراین نوشته شما را با انواع روش های انتقال پول از ایران به کانادا آشنا کردیم. دقت کنید که در انتقال پول مطمئن ترین روش را انتخاب کنید. سرعت و راحتی، امنیت بالا و هزینه انتقال و کارمزد پایین از مواردی هستند که درانتخاب بهترین روش برای انتقال پول به کانادا باید در نظر داشته باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *