قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بورسیه تحصیلی انگلیس

بورسیه تحصیلی انگلیسکشور انگلیس همواره به عنوان مقصدی برای افرادی قصد که تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در برترین دانشگاه های دنیا را دارند دراولویت بوده است. دانشگاه های انگلیس همیشه در لیست رنکینگ بهترین دانشگاه ها قرار داشته است. دانشگاه کمبریج، آکسفورد، و منچستر همیشه جایگاهی در لیست دانشگاه های مطرح دنیا را دارند. سطح علمی بالا و کیفیت برتر آموزش و سیستم آموزشی کارآمد اخذ پذیرش تحصیلی در انگلیس یا دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس ، را به هدفی بزرگ برای بسیاری ازدانشجویان تبدیل کرده است.

اما برای ورود به دانشگاه های انگلیس باید در رقابتی تنگاتنگ پیروز شوید، چرا که دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و مهاجرت به انگلیس کمی دشوار است و مقامات این کشور در جذب مهاجر و دانشجوی بین المللی کمی سخت گیر هستند.

در این میان دانشگاه ها و مدارس در انگلیس گزینه بورسیه را نیز برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کشور در نظر گرفته اند؛ متقاضیانی که از سطح علمی بالا و رزومه ی مناسب برخوردار هستند می توانند بورسیه تحصیلی انگلیس را دریافت کرده و از این طریق به تحصیل در انگلیس مشغول شوند.

در ادامه مطلب به چگونگی اعطا و اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس می پردازیم.

بورسیه تحصیلی انگلیس

شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه، کمک و پشتیبانی مالی به دانشجویانی است که دارای شرایط دریافت این کمک هزینه هستند. دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس گزینه جذابی برای هر دانشجو است. اما برای دریافت بورسیه فرد متقاضی باید دارای شرایطی که در ادامه مطرح میکنیم باشد.

معدل بالا

سوابق تحصیلی و نمره معدل برای دریافت بورسیه تحصیلی بسیار مهم است. سوابق تحصیلی و نمرات مقاطع قبل به طور کامل بررسی می شود .نمرات و معدل بالا از ملاک های اعطای بورسیه تحصیلی انگلیس است.

نمره مدرک زبان

اغلب دانشگاه ها بسته به نوع دانشگاه، دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل را جزو شرایط اعطای بورسیه تحصیلی در نظر میگیرند. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید نمره زبان مد نظر موسسه آموزشی را دریافت نمایید. این نمرات بر اساس هر دانشگاه متفاوت است.

فرم انگیزه نامه و پذیرش از دانشگاه

دانشجو باید در طی نامه ای انگیزه و هدف خود از درخواست تحصیل در انگلستان و دانشگاه مد نظر را شرح دهد. تمامی برنامه هایی که در مقصد در هنگام تحصیل یا پس از آن را دارید را باید بیان کنید. همچنین می بایست توضیح دهید چرا انگلیس را به عنوان مقصد انتخاب کرده اید، بعد از فارغ التحصیلی چه برنامه ای دارید، هزینه های تحصیل و زندگی را چگونه خواهید گذراند و همه این موارد باید با جزییات مطرح و پاسخ داده شود.

رزومه قوی

متقاضی میبایست یک رزومه کامل و جامع از تمامی فعالیت های علمی خود در طی دوران تحصیل ارائه دهد. لیستی از تمامی مقالات و مدارک مرتبط با آن، شرکت در کنفرانس ها، دستاوردهای علمی-تحقیقاتی و پژوهشی، ترجمه و آثار چاپی همگی امتیاز مثبتی در پرونده فرد متقاضی ویزای تحصیلی در انگلیس و بورسیه تحصیلی انگلیس است.

بورسیه تحصیلی انگلیس

تحصیل رایگان در انگلیس

برای تحصیل رایگان یا کم هزینه باید بورسیه تحصیلی انگلیس را دریافت کنید. کشور انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی به متقاضیان بورسیه تحصیلی ارائه می کند. با دارا بودن شرایطی که پیشتر اشاره شد میتوانید برای ادامه تحصیل در مدارس یا دانشگاه های انگلستان ویزای تحصیلی دریافت کنید.

بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع دبیرستان

علاوه بر دانشگاه های کشور انگلیس به دانش آموزان در مقطع دبیرستان نیر بورسیه تحصیلی اعطا می شود. تنوع بورسیه تحصیلی انگلیس در این مقطع بسیار است و دانش آموز بسته به شرایط خود میتواند از انواع آنها استفاده کند. بورسیه تحصیلی برای افراد زیر ۱۸ سال بر طبق شایستگی اعطا می شود. معدل بالا، تسلط به زبان انگلیسی، رزومه تحصیلی دانش آموز و … مواردی هستند که بر طبق آن به متقاضی بورسیه اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

دریافت رزومه تحصیلی در مقطع کارشناسی کمی دشوار است، زیرا امکان بررسی سوابق تحصیلی متقاضی در مراحل قبل از کارشناسی به سختی ممکن است. سیستم آموزشی انگلیس با ایران در مقطع پیش از دانشگاه کمی متفاوت میباشد، به همین دلیل بهتر است متقاضیان پس از پایان دوره دبیرستان برای ورود به کالج های انگلیس درخواست دهند و با تحصیل در این مقطع رزومه ای قوی برای خود ایجاد کرده و سپس وارد مقطع کارشناسی شوند. اما در شرایطی دیگر هم، مانند استعدادهای درخشان یا نخبگان می توانند پس از رایزنی با دانشگاه بورس شوند. دانشگاه هایی مانند کالج سلطنتی لندن، بریستول، کینگستون به متقاضیان واجد شرایط بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی اعطا می کنند.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

تعداد دانشگاه ها و موسسات آموزشی که در مقطع ارشد بورسیه تحصیلی انگلیس را در نظر گرفته اند بسیار بیشتر از مقطع کارشناسی است. دانشجو میتواند با ارائه رزومه تحصیلی خود در مقطع کارشناسی و نمرات خود برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نماید. مدرک زبان و نمره بالا، ارائه مقالات، دارا بودن توصیه نامه و … همگی می توانند در بورس شدن متقاضی امتیاز مثبتی باشد.

دانشگاه آکسفورد، کمبریج، ادینبورگ و کالج لندن در لیست برترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد هستند.

بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دکتری

دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری، پژوهش محور است و اغلب مخصوص افرادی است که دارای رزومه ای کافی از مقالات چاپ شده بین المللی و انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی معتبر هستند. تحصیل و دریافت بورس در این مقطع به این شکل است که دانشجو در کنار اساتید خود به انجام کارهای تحقیقاتی و تدریس می پردازد و مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیل دریافت می کند. همچنین دانشجو می تواند به انجام پژوهش و تحقیق برای سازمان های خصوصی و ارگان ها نیز روی آورد.

بورسیه تحصیلی انگلیس

مراحل دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیل در  انگلیس و مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل باید مراحل زیر را طی کنید:

۱٫ انتخاب شهر

قبل از هر چیز باید تصمیم بگیرید که علاقه مند هستید در کدام شهر به تحصیل مشغول شوید. تحقیق و مطالعه درباره شهر مورد نظر برای دریافت بورسیه بسیار مهم است، زیرا برخی شهرها شرایط راحت تری را برای اعطای بورسیه در نظر گرفته اند و شانس دریافت بورسیه از برخی دانشگاه ها بالاتر است.

۲٫ انتخاب دانشگاه

با انتخاب دانشگاه و مطالعه شرایط دریافت بورسیه، می توانید روند تحصیل در انگلیس را تسریع کنید. تمامی شرایط برای تحصیل و دریافت بورسیه در وبسایت دانشگاه ها نوشته شده است. همچنین مدارک مورد نیاز و شرایط پذیرش در دانشگاه و تحصیل در انگلیس را نیز می توانید از وب سایت دانشگاه مورد نظرتان دریافت کنید.

۳٫ ارسال مدارک

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش و بورسیه از دانشگاه های انگلیس با توجه به مقطع متفاوت است اما معمولا شامل موارد زیر است:

  • مدارک تحصیلی و ریز نمرات دوره های قبل
  • مدرک آیلتس یا تافل
  • مدارک هویتی و گذرنامه
  • توصیه نامه و انگیزه نامه
  • مقالات و پژوهش ها و رزومه

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیس متقاضیان باید با دانشگاه و اساتید دانشگاه از طریق ایمیل و سایت دانشگاه ارتباط بگیرند و به مذاکره بپردازند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در انگلیس، دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و اقامت در انگلیس را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید، ما سعی میکنیم بهترین راه حل برای بورسیه تحصیلی انگلیس را در اختیارتان قرار دهیم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *