قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

 تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی

ویزای توریستی به دارنده آن این امکان را می دهد که به مدت ۶ ماه در کانادا به قصد گردشگری حضور داشته باشد؛ در سال های اخیر صدور ویزای توریستی کانادا به صورت مالتی است و با دریافت آن می توانید تا ۵ سال به این کشور رفت و آمد داشته باشید و در هر بار ورود تا ۶ ماه در این کشور حضور داشته باشید؛عده ای از افراد تمایل به حضور بیشتری در کانادا هستند و قصد تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا را دارند.

و سوال این است که آیا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی وجود دارد یا خیر؟

آنچه در این مقاله به آن پرداخته ایم:

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی

با دریافت ویزای توریستی کانادا علاوه بر گشت‌وگذار و بازدید از این کشور می‌توانید در دوره های تحصیلی کمتر از ۶ ماه نیز شرکت کنید.

اما برای شرکت در دوره های تحصیلی بیشتر از ۶ ماه باید ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنید. باید بگوییم چیزی به نام تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی این کشور وجود ندارد.!

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید درخواست خود را از خارج از کانادا ثبت کنید. در ابتدا باید از یک دانشگاه یا مؤسسه کانادایی پذیرش دریافت کنید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

البته در موارد زیر می توانید از داخل کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور درخواست دهید:

 • والدین یا همسر شما مجوز کار و یا تحصیل در کانادا دارد
 • فرزند یا همسر شما در تیمی ورزشی در کانادا عضو باشد یا در کانادا سرباز یا روحانی باشد
 • دوره ای کوتاه مدت را در کانادا جهت دریافت پذیرش از یک مؤسسه DLI گذرانده‌اید
 • دانشجوی انتقالی هستید
 • شما دانش آموز زیر ۱۸ سال در کانادا هستید
 • دانشجوی بالای ۱۸ سال در کانادا هستید و باید دوره پیش نیاز بگذرانید

تنها در این موارد می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا از داخل کشور و  تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی اقدام کنید، در غیر این صورت باید از داخل کشور خود و خارج از کانادا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کانادا نمایید.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

همان‌طور که گفته شد امکان  تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد و دارابودن ویزای توریستی تنها به‌عنوان سابقه سفری خوب در دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند مفید باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در ابتدا باید از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی یا دعوت‌نامه دریافت کنید. بدین منظور می‌بایست تمامی مدارک تحصیلی و سابقه علمی خود را برای دانشگاه ارسال کنید. بعد از بررسی مدارک و درخواست شما و در صورت موافقت با تحصیل شما در کانادا برایتان یک دعوت‌نامه تحصیلی و یا نامه پذیرش صادر می‌شود.

حالا باید برای دریافت ویزای تحصیلی  اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی را آماده و فراهم کرده و به زبان انگلیسی ترجمه کنید. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شامل

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه معتبر
 • ریز نمرات و مدارک دانشگاهی مقاطع قبلی
 • مدرک زبان
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • تمکن مالی و گردش حساب

به خاطر داشته باشید که تمکن مالی یکی از ضروری ترین و مهمترین مدارک برای دریافت ویزای کانادا است، در صورتی که افسر بررسی کننده پرونده اطمینان حاصل نکند که می توانید هزینه های تحصیل خود را در کانادا پرداخت کنید ممکن است با صدور ویزا برای شما موافقت نکند.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی

همچنین یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث عدم صدور ویزا شود عدم اطمینان از بازگشت شما به کشورتان بعد از اتمام مدت تحصیل است. باید دقیقا در استادی پلن و نامه هدف از سفر شرح دهید که در مدت حضور در کانادا برنامه شما چیست و بعد از اتمام مدت تحصیل و ویزای تحصیلی به کشور خود باز خواهید گشت.

بعد از آماده کردن مدارک خود باید از طریق سایت سفارت وقت دریافت نمایید. از آنجایی که کانادا در ایران دارای سفارت فعال نیست برای انجام بیومتریک و انگشت نگاری می بایست به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و یا امارات که  سفارت کانادا در آن دایر است سفر کنید.

دریافت ویزای کانادا مصاحبه ندارد و تنها برای انجام بیومتریک در سفارت حاضر می شوید. ارائه مدارک نیز به صورت آنلاین است، پس از اینکه در سایت سفارت کانادا اکانت ساختید مدارک خود را بارگزاری کرده و هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید.

پروسه بررسی پرونده شما معمولا تا ۳۰ روز زمان میبرد. در صورتی که با اعطای ویزا به شما موافقت شده باشد نتیجه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

پیکاپ ویزای کانادا

در صورتی که با درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا موافقت شده باشد برای اخذ ویزای خود باید به سفارت کانادا مجددا مراجعه کنید. خدمات پیکاپ ویزا به شما این امکان را می دهد که در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید و دریافت ویزای خود را به شرکت معتبری بسپارید تا به جای شما به سفارت مراجعه کرده و ویزای شما را دریافت کند.

برای این کار کافیست پاسپورت خود را به قصران گروپ بسپارید و ویزای خود را در کمترین زمان دریافت کنید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *